Skocz do zawartości

Chaos przez pracowitość = zrobione


Makk

Rekomendowane odpowiedzi

Pokonując Falkirk ustanowiliśmy dwa nowe rekordy:

- 18 meczów bez porażki (rekord Scottish Championship),

- 12 zwycięstw z rzędu (rekord Scottish Championship).

Mam nadzieję, że te wyniki się poprawią za naszą sprawą.

 

Jako faworyci spotkania podejmiemy Cwodenbeath FC. Trzy punkty dzielą ich od strefy spadkowej. Dziś jednak nie będą mogli liczyć na jakąś zdobycz. Poprzeczkę ustawimy bardzo wysoko i nie zamierzamy pozwolić im na wiele.

Goście mają spory problem z ofensywą- w dotychczasowych 22 meczach strzelili tylko 16 goli, my wręcz przeciwnie- 72 trafienia do siatki rywali.

 

10.01.2026, Edynburg, Easter Road Stadium, godz.15:00.

 

Milton- Macari, Fulton, Starr ©, N.Coyle- Capitani, Tidman, Zhenggen- Macaulay- R.Coyle, Domingo

 

[1.] Hibernian 7-0 Coedenbeath FC [8.] L19/36

1:0 R.Coyle (5`)

2:0 R.Coyle (13`)

3:0 R.Coyle (57`)

4:0 Zhenggen (65`)

5:0 R.Coyle (68`)

6:0 Domingo (75`)

7:0 Macaulay (82`)

 

MoM: Ryan Coyle (Hibernian)
Frk.: 9,062

 

 

Mecz pod tytułem "Kolejne". Kolejne zwycięstwo; następne wysokie bardzo; kolejne gole (dziś 4!) Coyle`a; następne uderzenie z wolnego Chińczyka, które ląduje w siatce rywali; kolejne trzy punkty; kolejne spotkanie, gdzie rywal nie oddaje żadnego celnego strzału na bramkę Milton`a.

Rzeź, tylko to można powiedzieć. Nasi kibice licznie zebrani na stadionie podzielają opinię i są bardzo zadowoleni z wyniku.

Odnośnik do komentarza

Mistrzostwo zawsze lepsze niż jego brak więc nie marudziłbym :D Podziwiam to jak poskładałeś obronę - raptem 6 bramek straconych na półmetku sezonu.

Drugi sezon w obronie w tym samym ustawieniu robi swoje. Do tego Milton między słupkami.

Odnośnik do komentarza

Najczęstsze pytanie do nas- czy ktoś w końcu zdoła się nam przeciwstawić?

Odpowiedź- na pewno. Taka forma nie może trwać w nieskończoność. Kiedy i kto? Tego nie wiem.

Na razie skupiamy się na nadrabianiu zaległości ligowych. Pozostały cztery spotkania, które mamy w plecy.

Dziś zmierzymy się z Raith Rovers FC. Tracą podobną ilość goli (42), co strzelają (40), więc dziś liczę na popis moich strzelców.

 

13.01.2026, Kirkcaldy, Stark`s Park, godz.19:30.

 

Milton- Macari, Fulton, Starr ©, Clark- Capitani, S.McDonald, Horn- Zhenggen- R.Coyle, Hartmann

 

[6.] Raith Rovers 1-4 Hibernian [1.] L20/36

0:1 Fulton (9`)

0:2 R.Coyle (11`)

0:3 R.Coyle (67`)

1:3 Denholm (68`)

1:4 R.Coyle (90`+2)

 

MoM: Ryan Coyle (Hibernian)
Frk.: 3,009

 

 

Popis Coyle`a. Piękne 3 bramki na koncie. W sumie w tym sezonie ma już 34 trafienia! Czy poprawi wynik z zeszłego roku? Raczej tak.

Zhenggen dołożył do swojego dorobku dwie asysty. Seria tym samym przedłużona. Przewaga nad drugim miejscem powiększona do 14 punktów.

Odnośnik do komentarza

Cały ten miesiąc poświęcamy na spotkania ligowe. Jeszcze na trzy mecze odstajemy od reszty stawki.

Połowa stycznia wiedzie nas do Greenock. Piąty zespół ligi zgromadził w dotychczasowych 21 meczach 32 punkty. W bramkach wychodzą na zero: 30 strzelonych, 30 straconych.

Niestety, ale po naszym wyjeździe nie będą mogli sobie dopisać w pierwszej rubryczce nic. My zgarniamy wszystko.

 

17.01.2026, Greenock, Cappielow Park, godz.15:00.

 

Milton- Macari, Fulton, Starr ©, N.Coyle- Capitani, Fisher, Tidman- Zhenggen- R.Coyle, Domingo

 

[5.] Greenock Morton 2-4 Hibernian [1.] L21/36

0:1 Zhenggen (15`)

0:2 Starr (17`)

1:2 Milton (sam.) (26`)

1:3 Zhenggen (63`)

2:3 Greenhalgh (68`)

2:4 Macari (80`)

 

MoM: Sun Zhenggen (Hibernian)
Frk.: 1,570

 

 

Nad stadionem gospodarzy przeszła totalna ulewa, która psuła mocno oglądanie meczu i granie. 3 gole, które padły można by spokojnie nazwać "przypadkiem". Najpierw Chińczyk huknął mocno, piłka ślizgała się po murawie i wpadł do siatki. Później mój bramkarz zaliczył samobója, gdyż mocno mokra futbolówka wyślizgnęła mu się z rękawic po słabym uderzeniu.

Wygrana jest jednak wygrana. Dodatkowo Dundee FC tylko zremisowało 0-0 swój mecz.

Odnośnik do komentarza

Lurgan Celtic przedłuża swoją serię bez porażki do 210 meczów. Nieskromnie powiem, iż udało mi się zbudować w Irlandii Północnej potwora do wygrywania. 26 kolejek, 26 wygranych, 92 gole zdobyte, 8 straconych, 78 punktów. Przewaga nad Linfield 21 punktów!

Skład mało zmieniony w stosunku do tego, co ja miałem.

 

Hibs też idą jak burza, następny rekord pobity przez nas. 87 goli, które uzyskaliśmy do tej pory w lidze, jest nowym takim rekordem.

 

Doświadczony 33-letni defensywny pomocnik Gary Fisher został wypożyczony do końca sezonu do Bristol City. Obecnie już miał małe szanse na występy w pierwszym zespole.

 

Nadrabianie już prawie zakończone. Prawie. Po ostatnim gwizdku po wygranej zostaliśmy w mieście. Trenowaliśmy przed kolejną rywalizacją. Ten ich sam zespół będzie, wynik mam nadzieję, że lepszy dla nas. Ma już nie padać dziś.

 

20.01.2026, Greenock, Cappielow Park, godz.19:30.

 

Milton- Thompson, Scrimgour, White, Clark ©- Toppar, S.McDonald, Dennis- Macaulay- R.Coyle, Hartmann

 

[5.] Greenock Morton 0-1 Hibernian [1.] L22/36

0:1 R.Coyle (3`)

 

MoM: Tiger Clark (Hibernian)
Frk.: 1,556

 

 

Dziś mniej bramek, bo... obijaliśmy obramowanie bramki. Po pierwszej połowie przestałem liczyć słupki i poprzeczki, gdyż się pogubiłem. Co najmniej 10 razy trafialiśmy w te rzeczy. Może ta niedokładność jest pośrednio skutkiem eksperymentalnego składu, który wystawiłem, aby co niektórzy odpoczęli.

Odnośnik do komentarza

Serię spotkań w domu mieliśmy już. Teraz dalej ciągniemy wyjazdy. W planie następni są Raith Rovers. Mają bezpieczną przewagę nad kolejnymi zespołami, a sami zajmują siódmą pozycję.

My też mamy przewagę nad resztą- 19 oczek nad Dundee.

Na Rovers wystawimy normalny skład. Powinno być lepiej niż ostatnio.

 

24.01.2026, Raith, Stark`s Park, godz.15:00.

 

Milton- Macari, Fulton, Starr ©, N.Coyle- Capitani, S.McDonald, Tidman- Zhenggen- R.Coyle, Domingo

 

[7.] Raith Rovers 1-7 Hibernian [1.] L23/36

0:1 Zhenggen (13`)

0:2 R.Coyle (15`)

0:3 Domingo (22`)

0:4 R.Coyle (31`)

0:5 Zhenggen (57`)

0:6 Zhenggen (karny) (71`)

0:7 Capitani (87`)

1:7 Burley (88`)

 

MoM: Sun Zhenggen (Hibernian)
Frk.: 2,998

 

 

Osiem goli, 20 naszych strzałów, 11 celnych. Gospodarze- 5 i 2 celne. Cóż można dodać? Masakra jakaś. Skuteczność dosyć wysoko jak na nas.

Zhenggen i Coyle rozmontowali defensywę rywala jak profesorowie. Ten pierwszy trzy gole plus dwie asysty. Irlandczyk- 2 trafienia i jedna asysta.

Słaba statystyka to straty. Nie udało się nam zachować czystego gola.

Odnośnik do komentarza

Tempa nie zwalniamy. Ledwie trzy dni na odpoczynek i trening jeden mały. Wszyscy wiedzą dokładnie, co mają grać.
Przedostatni mecz stycznia zagramy wreszcie na Easter Road Stadium. Mam nadzieję, iż kibice doczekają się sporej ilości goli. To im wynagrodzi zapowiadaną pogodę- pochmurno, mżawka, 4 stopnie. Niech, chociaż grad goli im wynagrodzi wspieranie nas.

27.10.2026, Edynburg, Easter Road Stadium, godz.19:30.

Milton- Macari, Fulton, Starr ©, Clark- Macaulay (45' Capitani), S.McDonald, Tidman- Shenggen- R.Coyle, Domingo

[1.] Hibernian 4-1 Queen of the South [3.] L24/36
1:0 R.Coyle (4')
2:0 Zhenggen (23')
3:0 Clark (55')
3:1 Reilly (65')
4:1 Macari (90'+4)

MoM: Tiger Clark (Hibernian)
Frk.: 9,057

 


Przekonywające zwycięstwo, ale mi się mało podobało. Za dużo daliśmy pograć rywalowi i do tego znowu tracimy bramkę. Tak nie można! Chyba trzy dni odpoczynku, to było za dużo dla moich podopiecznych.

No nic. Trzy punkty zostały w Edynburgu.

Odnośnik do komentarza

Ostatnie spotkanie stycznia. Na rozkładzie wyjazd do dziewiątej drużyny Championship.

Hamilton Academical, bo o nich mowa, ostro rywalizują o tytuł najgorszej drużyny tego sezonu. W 26. kolejkach wygrali raptem 3, 7 zremisowali i aż 16 razy schodzili z murawy pokonani. Dziś dołożą kolejną przegraną. 16 punktów na ich koncie utrzyma ich w strefie spadkowej.

 

31.01.2026, Hamilton, New Douglas Park, godz.15:00.

 

Milton- Macari, Fulton, Starr ©, N.Coyle- Capitani, S.McDonald, Horn- Zhenggen- R.Coyle, Domingo

 

[9.] Hamilton Academical 0-2 Hibernian [1.] L25/36

0:1 Zhenggen (2`)

0:2 Horn (25`)

 

MoM: Neil Horn (Hibernian)
Frk.: 2,430

 

 

Gospodarze postawili nam wysoko poprzeczkę. Trudne warunki nie przeszkodziły nam na szczęście na zgarnięcie trzech punktów. Piłka więcej nie chciała nam wpaść do siatki niż te dwa razy. Oddaliśmy aż 24 strzały, z czego tylko 9 celnych. Nie popisał się Coyle i Domingo. Nie zawiódł Chińczyk, który po dzisiaj ma już 30 goli i 25 asyst!

Wicelider, Dundee FC wygrało swój mecz 2-0.

Odnośnik do komentarza

Luty otworzymy wyjściem na własną murawę. Kibice zobaczą nas w pojedynku z Greenock Morton. Piąty zespół ligi ma 38 punktów. Do nas brakuje im aż 35 oczek. Do miejsca gwarantującego udział w baraż już tylko 6, ale jest mało prawdopodobne, żeby dosięgnęli Motherwell FC. Więcej raczej nie ugrają w tym sezonie.

Hibs walczą o kolejne gole i wygrane.

 

03.02.2026, Edynburg, Easter Road Stadium, godz.19:30.

 

Milton- Thompson, Starr ©, White, Clark- Tidman, S.McDonald,Toppar- Macaulay- R.Coyle, Hartmann

 

[1.] Hibernian 2-0 Greenock Morton [5.] L26/36

1:0 Thompson (1`)

2:0 Clark (37`)

 

MoM: Jordan Thompson (Hibernian)
Frk.: 9,598

 

 

Prawie 10 tysięcy kibiców oglądało słabszy mecz. Niby przeważaliśmy w każdym aspekcie, ale widowisko nie porywało. Pokazaliśmy swoje umiejętności. I tyle.

Dziś całą formację ofensywną wyręczyło dwóch bocznych obrońców. Zaczął 19-letni prawy obrońca Thompson. Gość mało co gra (9 spotkań), a ma już 4 trafienia. Zawiódł mnie Ryan Coyle, który miał kilka bardzo dogodnych sytuacji i się nie popisał w żadnej. Chyba czas dać mu odpocząć i posadzić go na ławce.

Odnośnik do komentarza

Swoje uwagi co do napastnika i jego ruchów przekazałem mu. Zgodził się ze mną, iż może odpocząć. Najbliższe trzy spotkania tylko będzie oglądał z trybun.

Bez niego zagramy najpierw w Scottish Cup z Forfar Athletic z III ligi. Kibice chcą pogromu, a mi im chcemy to zapewnić.

Do boju poślę graczy mniej występujących w tym sezonie.

 

07.02.2026, Forfar, Station Park, godz.15:00.

 

R.Thompson- J.Thompson, Gordon, Scrimgour, Graham- Stephen, L.McDonald, Dennis- Macaulay- Hartmann, Paterson

 

[sL1] Forfar Athletic 2-5 Hibernian [sC] Scottish Cup 5.Rnd.

1:0 Kelly (9`)

1:1 Hartmann (34`)

1:2 Hartmann (42`)

1:3 Stephen (50`)

1:4 Paterson (63`)

1:5 J.Thompson (74`)

2:5 Harrison (84`)

 

MoM: Kresimir Hartmann (Hibernian)
Frk.: 1,442

 

 

Grę w defensywie wolę przemilczeć. Dać sobie strzelić dwa gole takie drużynie? Słabe.

Młody Chorwat dobrze dziś rozegrał całe 90 minut i wpisał się dwukrotnie na listę strzelców. Jedno trafienie dorzucił debiutujący 16-letni Paterson. To będzie wielka gwiazda Szkockiej piłki. Już teraz chłopakiem interesują się takie ekipy jak Lurgan Celtic, Man City czy Tottenham.

Prawy obrońca Thompson znowu z golem. Pewny awans do kolejnej rundy.

W nagrodę dostajemy 9 tys.€.

Odnośnik do komentarza

Losowanie Scottish Cup w ćwierćfinale przynosi nam za rywala Dundee United. Ciężko będzie wygrać z wiceliderem Premiership.

 

Tydzień mieliśmy na odpoczynek i poprawę swojej gry w defensywie. Na nasz stadion przyjeżdża ostatni zespół Championship. Livingston FC po 27 meczach mają raptem 14 punktów. W defensywie radzą sobie beznadziejnie- stracili aż 70 bramek. My dołożymy im kilka kolejnych.

 

14.02.2026, Edynburg, Easter Road Stadium, godz.15:00.

 

Milton- Macari, Fulton, Starr ©, N.Coyle- Tidman, Capitani, Zhenggen- Macaulay- R.Coyle, Domingo

 

[1.] Hibernian 8-0 Livingston FC [10.] L27/36

1:0 Macari (6`)

2:0 N.Coyle (10`)

3:0 Macari (14`)

4:0 Macaulay (19`)

5:0 R.Coyle (65`)

6:0 Macaulay (80`)

7:0 Domingo (83`)

8:0 Macaulay (89`)

 

MoM: Tom Macaulay (Hibernian)
Frk.: 9,049

 

 

Ale mecz! Uf, nieźle sobie chłopaki postrzelali. Pierwsze trzy bramki strzelili boczni obrońcy. Później popisywało się ofensywne trio Macaulay, Coyle i Domingo. Ten pierwszy ustrzelił hattricka i ma już 13 goli w 17 spotkaniach.

Miazga. Nie będę pochwalał kogoś z osobna, bo wszyscy zagrali świetnie.

Dobra prognoza przed Ligą Europy. Do tego jeszcze Dundee FC gubi punkty (remis 1-1) i odskakujemy im na 24 punkty.

Odnośnik do komentarza

Wyjazd do Austrii będzie naszym najtrudniejszym tegorocznym spotkaniem. FC Red Bull Salzburg to bardzo mocna ekipa. Poprzeczka zawieszona przed Hibs bardzo wysoko. Czy uda nam się ją pokonć? Wierzę, że tak. Gdyby było inaczej, to byśmy tam w ogóle nie pojechali.

Podchodzę do dalszej rywalizacji w Lidze Europy z czysto ekonomicznego punktu. Na tytuły przyjdzie czas. Teraz potrzebne są pieniądze na budowanie drużyny. Na krajowym podwórku nie zarobimy tyle, ile możemy poprzez europejskie puchary.

To spotkanie ma dla mnie wyjątkowy smaczek- zasiądę na ławce trenerskiej Hibernian FC po raz 100.

Ogólnie to prowadziłem już drużyny (Lurgan i Hibs) aż 772 razy. Wygrałem z nich 649.

Idziemy powalczyć o wygraną.

 

19.02.2026, Wals-Siezenheim, Red Bull Arena, godz.19:45.

 

Milton- Macari, Fulton, Starr ©, Clark- Tidman, Capitani, Zhenggen- Macaulay- R.Coyle, Domingo

 

[AUT] Red Bull Salzburg 1-2 Hibernian [sCO] LE 1/16 1.Mecz

0:1 R.Coyle (38`)

0:2 Domingo (58`)

1:2 Lindbauer (73`)

 

MoM: Ryan Coyle (Hibernian)
Frk.: 5,245

 

 

Prawie było świetnie. Gdyby nie ta stracona bramka. Tak czy inaczej, takiego wyniku się nie spodziewał prawie nikt. Cieszy nas bardzo wygrana i jesteśmy optymistami przed rewanżem.

Pierwsza bramka to główka Coyle`a po rzucie rożnym. Ładnie umieścił piłkę tuż pod poprzeczkę. Golkiper bez szans. Domingo trafił po zespołowej akcji.

Udany jubileusz.

 

Inne ciekawe spotkania LE:

Legia 0-0 Dundee United

Grasshoppers 0-3 FC Barcelona

 

W Lidze Mistrzów

Lurgan Celtic 1-2 Man Utd

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...