Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny [FM14]


smigler

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

A więc jakiś czas temu zakupiłem sobie najnowszego FM'a, ostatnio miałem trochę więcej czasu by pograć, więc chciałbym podzielić się odczuciami oraz zaczerpnąć kilku wskazówek. Zaznaczam, że moim ostatnim managerem był FM 12, w 13 nie miałem okazji zagrać ani minuty.

 

Pierwsze na co zwróciłem to interfejs gry, bardzo przebudowany w porównaniu z 12. Jak dla mnie - coś pięknego. Wszystko wygląda teraz zdecydowanie lepiej, przejrzyściej, aż chce się grać. Strasznie podoba mi się widok pełnego ekranu podczas meczu, wygląda to jak mecz w telewizji. Klasa.

 

Drugie, co rzuciło mi się w oczy, to całkowicie zmieniona taktyka. Nie ma już tradycyjnych suwaków, zastąpiły je polecenia. Na początku ciężko było mi się do tego przyzwyczaić, ale teraz uważam, że jest to kolejna zmiana na duży plus.

 

Trening też wygląda ciekawie, aczkolwiek mam parę pytań. Chodzi mi np. o trening indywidualny - jeszcze w FM 12 było tak, że miałem zrobiony jeden plan, który zawsze sobie importowałem jak zaczynałem grę jakiś zespołem, i dopasowywałem do niego piłkarzy (np. boczni obrońcy, środkowi obrońcy, lis pola karnego, itd). Teraz tego nie ma, rozumiem że zostało to zastąpione tym:

http://i62.tinypic.com/t83zex.png

Pytanie brzmi, czy mam każdemu piłkarzowi w polu "punkt ciężkości" wybrać pozycję, na jakiej będzie u mnie grał, tak? Ogólnie, czy moglibyście mi wytłumaczyć, jak ustawić trening by zawodnicy dobrze się rozwijali?

 

Proszę was także o podpowiedź, jak dobrze ustawić trening zespołu. W okresie przygotowawczym najlepiej dać "punkt cięzkości - zgranie zespołu" i "intensywność - bardzo wysoka" tak? Jak długo macie to ustawione, i kiedy i na co zmieniacie? Czy ustawiacie odpoczynek przed i po meczu?

 

Mam też pytanko na temat transferów, przy negocjacjach z klubami są dwie opcje: złóż ofertę i zaproponuj warunki. Zauważyłem, że jeśli dam "zaproponuj warunki" kontrahent od razu odpowiada, czy poza tym czymś jeszcze te dwie opcje się różnią?

 

To na razie tyle. Będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi, wskazówki. Ahaaa i póki co zauważyłem jedną niefajną rzecz - rzuty karne. Wygląda na to, że w tej wersji FM'a rzut karny w 99,9% równa się gol. Gram PSG i 2 razy miałem konkurs jedenastek, oba zakończyły się wynikami ok. 11-10, 9-8, i za każdym razem tylko jeden zawodnik nie trafił. Podczas meczów KAŻDY rzut karny był zamieniany na gola, a było ich juz sporo. Trochę dziwne.

 

Przecież to najrealistyczniejsza gra i te rzuty karne to na pewno błąd taktyczny. Może trzeba użyć innego tonu ,albo co innego powiedzieć. Może też jeden zawodnik stoi za blisko od drugiego o 1cm i trzeba go odsunąć. Albo i nie, może ma grac szybciej o 2cm/min. Albo może w końcu trzeba sobie zdać sprawę, ze ta gra to kretynizm, a ludzie ją tworzący to geniusze. Zarabiają masę kasy za badziew i dodatkowo zmonopolizowali rynek. To jest objaw geniuszu

Odnośnik do komentarza

 

Przecież to najrealistyczniejsza gra i te rzuty karne to na pewno błąd taktyczny. Może trzeba użyć innego tonu ,albo co innego powiedzieć. Może też jeden zawodnik stoi za blisko od drugiego o 1cm i trzeba go odsunąć. Albo i nie, może ma grac szybciej o 2cm/min. Albo może w końcu trzeba sobie zdać sprawę, ze ta gra to kretynizm, a ludzie ją tworzący to geniusze. Zarabiają masę kasy za badziew i dodatkowo zmonopolizowali rynek. To jest objaw geniuszu

 

Nudne są już te Twoje wypowiedzi. W kółko powtarzasz to samo. Nie chcesz pomóc koledze w ogarnięciu gry, to nie. Nie musisz pisać ironicznych "podpowiedzi".

 

 

@ krzychuk77 - ja trening daję asystentowi i mam z bani :p

Co do transferów - czasem jest tak, że drużyna przeciwna odrzuca ten "szybki transfer" i później przez jakiś czas nie chcą podejść do kolejnych rozmów, poza tym można negocjować "na żywo". Dajesz ofertę i masz od razu odpowiedź. Czasem wart dać na przeczekanie ich. Przy drugiej (dłuższej) opcji masz możliwość negocjacji dłuższych.

Odnośnik do komentarza

 

Przecież to najrealistyczniejsza gra i te rzuty karne to na pewno błąd taktyczny. Może trzeba użyć innego tonu ,albo co innego powiedzieć. Może też jeden zawodnik stoi za blisko od drugiego o 1cm i trzeba go odsunąć. Albo i nie, może ma grac szybciej o 2cm/min. Albo może w końcu trzeba sobie zdać sprawę, ze ta gra to kretynizm, a ludzie ją tworzący to geniusze. Zarabiają masę kasy za badziew i dodatkowo zmonopolizowali rynek. To jest objaw geniuszu

 

Jak mnie pamięć nie myli, to kolega pisząc jakiś czas temu na forum zaznaczył, że to jego ostatni post, prawda? Jeżeli się mylę, to proszę mnie poprawić.

Zastanawiam się po co i dlaczego ciągle piszesz, że gra jest do bani, skoro z Twoich wypowiedzi jasno wynika, że nie znasz jej zbyt dobrze. Wynika to z braku zajęć czy po prostu ze zwykłej nieporadności?

Pozdrawiam serdecznie.

 

Będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi, wskazówki.

 

Ja również nie bawię się w trening i powierzam go asystentowi. Zostawiam sobie tylko trening indywidualny zawodników, bo lubię mieć poczucie, że coś robię w tym temacie:)

Samo ustawienie taktyki w tej chwili jak dla mnie jest dużo lepsze niż w poprzednich wersjach, chociaż na początku podchodziłem do tego dość sceptycznie.

Co do karnych, to mój bramkarz już parę w tym sezonie obronił, więc w tym aspekcie gry gole nie są regułą.

Odnośnik do komentarza

Co do treningów to także pozostawiam je asystentowi. Nie wiem, ale ten elemnt jest jednym z najsłabiej dopracowanych w FM-ie, albo po prostu nie chce mi się w nim grzebać. Chłopaki dają radę kondycyjnie, rozwijają się, więc jest asystent daję radę. Indywidualne ustawiam zgodnie z sugestiami asystenta.

 

Jeśli chodzi o karne to na łatce 14.3.0 na razie jeszcze żaden mi się nie trafił. Wcześniej było ok, raz moi zawodnicy trafiali, raz nie.

Odnośnik do komentarza

Ja też nie lubię zajmować się treningiem, ale chcę by moi zawodnicy rozwijali się jak najlepiej. W FM 12 wystarczyło, że zaimportowałem sobie konkretny schedule, ustawiłem trenerów i było git. A tutaj jeszcze nie bardzo wiem co i jak. Do asystentów nigdy nie miałem wielkiego zaufania :D Ale może jednak się przełamie i mu to powierzę.

 

 

 

 

Przecież to najrealistyczniejsza gra i te rzuty karne to na pewno błąd taktyczny. Może trzeba użyć innego tonu ,albo co innego powiedzieć. Może też jeden zawodnik stoi za blisko od drugiego o 1cm i trzeba go odsunąć. Albo i nie, może ma grac szybciej o 2cm/min. Albo może w końcu trzeba sobie zdać sprawę, ze ta gra to kretynizm, a ludzie ją tworzący to geniusze. Zarabiają masę kasy za badziew i dodatkowo zmonopolizowali rynek. To jest objaw geniuszu

 

Nudne są już te Twoje wypowiedzi. W kółko powtarzasz to samo. Nie chcesz pomóc koledze w ogarnięciu gry, to nie. Nie musisz pisać ironicznych "podpowiedzi".

 

 

@ krzychuk77 - ja trening daję asystentowi i mam z bani :P

Co do transferów - czasem jest tak, że drużyna przeciwna odrzuca ten "szybki transfer" i później przez jakiś czas nie chcą podejść do kolejnych rozmów, poza tym można negocjować "na żywo". Dajesz ofertę i masz od razu odpowiedź. Czasem wart dać na przeczekanie ich. Przy drugiej (dłuższej) opcji masz możliwość negocjacji dłuższych.

 

Dzięki, teraz kumam.

Odnośnik do komentarza

Ja natrafiłem na następujący problem od momentu pojawienia się nowej łatki:

grając ligę rosyjską jak kliknę na pierwszy skład rosyjskiej drużyny narodowej pojawia mi się crash. Przy innych reprezentacjach lub przy graniu na innych ligach ta sytuacja się nie zdarza. ma ktoś jakiś pomysł czym to może być spowodowane ?

Odnośnik do komentarza

I jest nieoczekiwana łatka łatki 14.3.1. Usuwa kilka rzadkich przyczyn wywalania się gry, poprawia parę drobiazgów w edytorze, podnosi zainteresowanie zawodnika transferem po zadeklarowaniu zainteresowania nimże. Oraz inne zmiany w grze, wprowadzone, ale nieujawnione.

 

Większa czcionka w menu i opcja PS VITA rzuca mi się na początek w oczy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...