Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny [FM14]


smigler

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dałeś trening meczowy i ogólny asystentowi to może zgrania i taktyki Twój zespół nie trenował tylko jakieś inne rodzaje treningu

Sam prowadzę ten trening. Od lipca to września pasek nie drgnął ani o jotę, a po zatrudnieniu nowego trenera od taktyki (jak się okazało - ma też 3,5 gwiazdki) po dwóch tygodniach w październiku wzrósł o jakieś 25%. Dziwne.

 

sprawdzałeś przydzielenie trenerów do "taktyki" ?

 

status profesjonalny rozumiem posiadasz ?

 

nie zauważyłem zależności w ramach bazy treningowej a znajomości taktyki

1. Był jeden z 3,5 gwiazdki (zajmował się też ofensywą), zatrudniłem nowego, też 3,5 gwiazdki i nagle wzrosło. Dziwne, byłem na 100% przekonany, że liczy się liczba gwiazdek, a nie ilość treningów prowadzonych przez gracza.

2. Tak, posiadam.

3. Przekonam się za ~rok, kiedy zarząd skończy rozbudowywać bazę za kupę kasy. No ale do tego czasu zespół powinien poznać taktykę w 100%.

 

Mnie po przeprowadzeniu kilku transferów też spadła znajomość taktyki, wtedy ustawiłem w przygotowaniach przed sezonem nacisk na taktyka - bardzo wysoki i po rozegraniu rundy znajomość wróciła na 100 %

1. Wow, miałeś 100% znajomości taktyki? :O Nigdy mi się to nie udało, nawet kiedy prowadząc Milan przeprowadzałem 1-2 ruchy transferowe rocznie (plus paru juniorów) i przez 2-3 lata nie zmieniałem ani jednego drobiazgu w ustawieniu, choć baza treningowa była idealna, trener też, a od czasu do czasu robiłem bardzo intensywne treningi taktyczne.

2. Nie mogę sobie pozwolić na trzymanie treningu taktycznego przez długi czas - nie boję się obciążeń, bo o ile nie ustawiam bardzo wysokiego treningu kondycji to wszystko jest ok, ale mam wrażenie, że gdy ustawiam trening taktyki lub defensywy, to mój zespół kostnieje i staje się bardziej przewidywalny. Przy grze wysokim tempem krótkimi podaniami to jest zabójcze dla wyników.

 

Nadal jest ten problem, że w Polskiej lidze jest wymóg gry tylko dwoma piłkarzami spoza UE? Czy można temu jakoś samemu zaradzić?

 

Chce kupić FM 2014, a skoro jest ten błąd z naszą ligą, to byłoby głupio grać w rezerwowych składach.

To nie jest przecież błąd. Po dwóch sezonach pojawia się ten wymóg (szkoda, że o tym się dowiedziałem po przeprowadzeniu paru letnich transferów...), tak samo będzie to miało miejsce w rzeczywistości. W sezonie 2014/15 (2013/14 pewnie też) możesz grać tyloma obcokrajowcami, iloma chcesz, jest chyba tylko wymóg posiadania paru Polaków w kadrze (tak jak i w rzeczywistości).

Prawdziwie wkurzającym błędem jest to, że FM w rejestracji graczy do ligi "widzi" Sadzawickiego jako wychowanka GKSy, ale już przy okazji rejestracji do LE "widzi" go jako zwykłego gracza ligowego.

Odnośnik do komentarza

 

 

plik fake

Dzięki za info. Tylko że niestety nie mam oryginalnych plików gry bo je nadpisałem Real Names Fix. Także jeśli ktoś by mógł mi podesłać oryginalne to bardzo bym prosił.

 

http://www.speedyshare.com/AN6Dh/fake.lnc to jest oryginalny plik fake.inc to jest oryginalny plic fake

 

 

 

Dzięki wielkie.

 

A powie mi ktoś o co chodzi z tymi meczami pożegnalnymi? Teraz jeden z regenów u mnie taki miał tylko że porblem jest taki że nie miał się z czym żegnać bo u mnie w klubie jest już długo (nie przyszedł z klubu z którym ten mecz grałem) z karierą w reprezentacji dał sobie siana dwa sezony temu a przejścia na emeryture też nie ogłosił a ja z klubu go także nie sprzedaje. Więc o co biega?

Odnośnik do komentarza

Cały czas gram w FM2011 i powoli zastanawiam się nad zmianą części na jakąś nowszą. Obawiam się jednak, że mój poczciwy PC nie podoła wymaganiom najnowszego FM.

 

Mój obecny config PC:

 

Płyta główna: Gigabyte GA-EP43-DS3L
Ram: 4GB (2x2GB Patriot Memory 6400LL Series)
Procesor: Intel Core 2 Duo E4400
Grafika: GeForce 9600GT

 

Czy ten PC nada się do 20-sezonowej rozgrywki na kilku ligach w FM2014?

 

Chciałbym jeszcze zapytać się o kilka spraw związanych z FM2014, z racji tego, że nie śledziłem nowinek odnośnie tej części:

 

1) Czy mając najnowszy patch gra jest już całkowicie grywalna? (pobieżnie pamiętam, że zdarzały się w poprzednich odsłonach trudności z rozgrywką i były grywalen dopiero po ostatnim patchu)

2) Czy kwestie ustawień treningów/taktyk są w 2014 dużo trudniejsze, aniżeli miało to miejsce w FM2011?

Odnośnik do komentarza

Powinno pójść na luzaku. Dobrze, że są te 4 gigsy RAMu.

 

1) Moim zdaniem już od samego początku FM14 jest grywalny. Nie wiem jak tam z tą polską Ekstraklasą w końcu jest na najnowszym patchu. Był jakiś błąd z wywalczeniem mistrza i występach w LM zdaje się.

2) Jest inne totalnie ustawianie taktyki. Nie ma suwaków i reszty. Są polecenia. Czytelniejsze już teraz i przynoszące widoczne efekty. Trening zlecam asystentowi, więc w szczegóły nie wchodze.

Odnośnik do komentarza

Ma ktoś tak, że nie działa u niego wyjazdowy strój Polonii zrobiony przez pana MaKK? Config ok, koszulka ok, wszystko ok, a koszulka nie działa. Domowa jest jak najbardziej widoczna, wyjazdowa jest FM-owa.

Spróbuj podmienić dam z wyjazdem (same koszulki, im zmień nazwę) i zobaczymy... ;)

Odnośnik do komentarza

Ma ktoś tak, że nie działa u niego wyjazdowy strój Polonii zrobiony przez pana MaKK? Config ok, koszulka ok, wszystko ok, a koszulka nie działa. Domowa jest jak najbardziej widoczna, wyjazdowa jest FM-owa.

Wrzuć to do editor data w moich dokumentach i przy rozpoczęciu nowej gry zaznacz ten dodatek i koszulki powinny być widoczne (niestety musisz zacząć nową karierę)

http://www33.zippyshare.com/v/78755261/file.html

 

A ja mam takie pytanie bo już 3 raz Rada Gminy nie wyraziła zgody na budowę nowego stadionu dla mojego klubu :/ Od czego zależy czy wyrażą zgode na budowe czy nie? Chyba że to jakiś bug w grze bo wiem że z rozbudową obiektów są problemy to i może ze stadionami też jest coś nie tak :/

 

Odnośnik do komentarza

 

Ma ktoś tak, że nie działa u niego wyjazdowy strój Polonii zrobiony przez pana MaKK? Config ok, koszulka ok, wszystko ok, a koszulka nie działa. Domowa jest jak najbardziej widoczna, wyjazdowa jest FM-owa.

Wrzuć to do editor data w moich dokumentach i przy rozpoczęciu nowej gry zaznacz ten dodatek i koszulki powinny być widoczne (niestety musisz zacząć nową karierę)

http://www33.zippyshare.com/v/78755261/file.html

 

 

 

Ale o czym kolega pisze :> Wujek napisał o koszulkach. Co one mają do editor data?

 

Z tym stadionem to nie jest bug. Może jakieś małe miasteczko jest i nie przyjdzie tylu kibiców :p

Odnośnik do komentarza

 

 

Ma ktoś tak, że nie działa u niego wyjazdowy strój Polonii zrobiony przez pana MaKK? Config ok, koszulka ok, wszystko ok, a koszulka nie działa. Domowa jest jak najbardziej widoczna, wyjazdowa jest FM-owa.

Wrzuć to do editor data w moich dokumentach i przy rozpoczęciu nowej gry zaznacz ten dodatek i koszulki powinny być widoczne (niestety musisz zacząć nową karierę)

http://www33.zippyshare.com/v/78755261/file.html

 

 

 

Ale o czym kolega pisze :> Wujek napisał o koszulkach. Co one mają do editor data?

 

Z tym stadionem to nie jest bug. Może jakieś małe miasteczko jest i nie przyjdzie tylu kibiców :P

 

http://sortitoutsi.net/forums/topic/8714/some-kits-not-working-new-sskcc14-v10-for-fm14-17112013

 

W każdym FM-ie miałem problemy z wyświetlaniem kitsów i ten pliczek zawsze rozwiązywał problem.

 

A co do stadionu:

 

Jeśli chodzi o frekwencje to na meczach LM mam full komplet a w lidze tylko z bardziej znaczącymi przeciwnikami Viktoria Pizlno, Slavia Praga i Sparta Braga na meczach z rywalami Slovan Liberec i Jablonec brakuje może z 500 osób reszta przeciwników w lidze to +/- 1200 miejsc wolnych. W Poprzednich FM-ach frekwencje mi się plasowały podobnie (zawsze jakieś tam braki na trybunach) ale z budową stadionu nigdy nie było porblemów. W mojej obecnej karierze tylko dwa kluby wybudowały sobie nowe stadiony Viktoria Pilzno i Chelsea więc racja o bugu raczej nie ma mowy. Tylko co zrobić żeby mi ten stadion pozwolili wybudować?:D Czytałem troche o tym na necie to wszystkie warunki spełniam bo kase mam stadion jest starszy niż 20 lat reputacja klubu wysoka. Zastanawiam się tylko czy może mieć na to wpływ umowa sposnroska na stadion bo moja obecna potrwa jeszcze przez 13 lat :/

Odnośnik do komentarza

Powinno pójść na luzaku. Dobrze, że są te 4 gigsy RAMu.

 

1) Moim zdaniem już od samego początku FM14 jest grywalny. Nie wiem jak tam z tą polską Ekstraklasą w końcu jest na najnowszym patchu. Był jakiś błąd z wywalczeniem mistrza i występach w LM zdaje się.

2) Jest inne totalnie ustawianie taktyki. Nie ma suwaków i reszty. Są polecenia. Czytelniejsze już teraz i przynoszące widoczne efekty. Trening zlecam asystentowi, więc w szczegóły nie wchodze.

 

 

Dokładnie. W tę wersję chce się po prostu grać, grać i grać... Nie wiem czy jestem uzależniony, ale właśnie stuknęło mi 1001 godzin. Informacja ze Steama :)

Odnośnik do komentarza

 

Powinno pójść na luzaku. Dobrze, że są te 4 gigsy RAMu.

 

1) Moim zdaniem już od samego początku FM14 jest grywalny. Nie wiem jak tam z tą polską Ekstraklasą w końcu jest na najnowszym patchu. Był jakiś błąd z wywalczeniem mistrza i występach w LM zdaje się.

2) Jest inne totalnie ustawianie taktyki. Nie ma suwaków i reszty. Są polecenia. Czytelniejsze już teraz i przynoszące widoczne efekty. Trening zlecam asystentowi, więc w szczegóły nie wchodze.

 

 

Dokładnie. W tę wersję chce się po prostu grać, grać i grać... Nie wiem czy jestem uzależniony, ale właśnie stuknęło mi 1001 godzin. Informacja ze Steama :)

 

Ach, żeby mieć tyle czasu... pozazdrościć :p

A gdzie tu czas na inne gierki... :| Ja od czasu pociśnięcia Shamrock Rovers, tylko doskakuję na chwilę, żeby pograć.

Odnośnik do komentarza

 

 

Powinno pójść na luzaku. Dobrze, że są te 4 gigsy RAMu.

 

1) Moim zdaniem już od samego początku FM14 jest grywalny. Nie wiem jak tam z tą polską Ekstraklasą w końcu jest na najnowszym patchu. Był jakiś błąd z wywalczeniem mistrza i występach w LM zdaje się.

2) Jest inne totalnie ustawianie taktyki. Nie ma suwaków i reszty. Są polecenia. Czytelniejsze już teraz i przynoszące widoczne efekty. Trening zlecam asystentowi, więc w szczegóły nie wchodze.

 

 

Dokładnie. W tę wersję chce się po prostu grać, grać i grać... Nie wiem czy jestem uzależniony, ale właśnie stuknęło mi 1001 godzin. Informacja ze Steama :)

 

Ach, żeby mieć tyle czasu... pozazdrościć :P

A gdzie tu czas na inne gierki... :| Ja od czasu pociśnięcia Shamrock Rovers, tylko doskakuję na chwilę, żeby pograć.

 

 

Mam od dnia premiery, więc się nazbierało tych godzin. Od rana włączona każdego dnia na PC i gram z doskoku.

 

Odnośnik do komentarza

Wszystkie kitsy wyświetlają się prawidłowo. Tylko z tym jednym jest problem. Już się z czymś takim spotykałem. Byłem tylko ciekawy czy ktoś miał podobny problem ze strojami Polonii. Jakoś bez tej wyjazdowej koszulki przeżyję ;).

Na razie kadrę kompletuję. Bez Kosmala jakoś smutno.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...