Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny [FM14]


smigler

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam w tym folderze pełno plików i folderów gry.

Ok, pogrzebałem trochę w ustawieniach Steam i znalazłem opcję pokazania lokalnych plików gry.

Ku mojemu zdziwieniu okazało się, że gra się zainstalowała w katalogu FM 2013, niepojęte. Tak czy owak - po znalezieniu właściwego folderu już bezproblemowo zainstalowałem fix. :)

Odnośnik do komentarza

Pamiętam jak broniłem się przed Steamem rękami i nogami by tylko nie korzystać z niego. Kiedyś chyba w dwóch wersjach FM był wybór czy chcemy Steam, czy nie. A teraz nie wyobrażam sobie FM bez tej platformy. Jaka to wygoda jeśli chodzi o łaty i tym podobne sprawy.

Odnośnik do komentarza

Czy ktoś z Was stosował w FM 2014 na ostatniej łatce ustawienie bez napastnika. Interesują mnie statystyki z co najmniej dwóch sezonów.

 

Dobre pytanie. Sam jestem ciekawy jak to by było w FM. Ja natomiast chciałbym wiedzieć jak się gra trzema napastnikami i kto może mi polecić jakieś sensowne ustawienie, biorąc pod uwagę fakt, że lubię grać skrzydłami.

Odnośnik do komentarza

Hej, Panowie, od czego zależy, czy traner/piłkarz chce do nas przejść? Wielu ciekawych członków sztabu nawet nie chce rozpocząć negocjacji, bo nie są zainteresowani, a potem idą pracować w klubie, który jest ode mnie niżej w tabeli, ma niższą reputację, itd.

Odnośnik do komentarza

I możliwe, że indywidualnego podejścia samego piłkarza. Czasem po prostu nie chce pracować np. z Tobą jako menago, albo nie lubi klubu. Ja raz tak miałem, że grajek nie chciał do mnie przejść, mimo że zespół awansował do wyższej ligi. Wybrał klub, który był w strefie spadkowej. Ale zastanawia mnie inna sprawa.

Gracz młody (22 lata) cały czas usiłowałem go kupić i nic. Bywał na testach, ale kontraktu podpisać z moim klubem nie chciał. W końcu podpisał z innym klubem. Minął sezon, przypomniałem sobie o tym zawodniku, a tu się okazało, że jego już nie ma w moim FM. Imię i nazwisko zostało, ale nie można "wejść w niego", po prostu go nie ma w bazie. Nie wiem dlaczego zakończył karierę. Chodzi dokładnie o

Willa Green`a.

Odnośnik do komentarza

Mój kontrakt z klubem przeszedł w stan nieokreślony. Zarząd nie chce podpisać ze mną nowego kontraktu, stary się skończył trzy dni temu, a ja jestem dalej w klubie... Miał ktoś tak?

Dostałeś umowę na czas nieokreślony, okres wypowiedzenia 3 miesiące :kekeke:

Ja miałem tak, w któryś starszym FMie. Nie pamiętam którym. Zdaje się, iż po jakimś czasie podesłali nowy kontrakt.

Odnośnik do komentarza

 

Śląsk Wrocław i ROW zapraszają na rozmowę, w ubiegłym sezonie był to Górnik i Piast, szkoda ze wszystko z grupy spadkowej ekstraklasy... Wrocław o tyle ciekawy, że stadion na 44k miejsc

z jaką średnią na meczu :>

 

liczy się potencjał, będziesz grał, będzie frekwencja... jak masz limit na 400 głów... to se możesz grać

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich.

 

A więc jakiś czas temu zakupiłem sobie najnowszego FM'a, ostatnio miałem trochę więcej czasu by pograć, więc chciałbym podzielić się odczuciami oraz zaczerpnąć kilku wskazówek. Zaznaczam, że moim ostatnim managerem był FM 12, w 13 nie miałem okazji zagrać ani minuty.

 

Pierwsze na co zwróciłem to interfejs gry, bardzo przebudowany w porównaniu z 12. Jak dla mnie - coś pięknego. Wszystko wygląda teraz zdecydowanie lepiej, przejrzyściej, aż chce się grać. Strasznie podoba mi się widok pełnego ekranu podczas meczu, wygląda to jak mecz w telewizji. Klasa.

 

Drugie, co rzuciło mi się w oczy, to całkowicie zmieniona taktyka. Nie ma już tradycyjnych suwaków, zastąpiły je polecenia. Na początku ciężko było mi się do tego przyzwyczaić, ale teraz uważam, że jest to kolejna zmiana na duży plus.

 

Trening też wygląda ciekawie, aczkolwiek mam parę pytań. Chodzi mi np. o trening indywidualny - jeszcze w FM 12 było tak, że miałem zrobiony jeden plan, który zawsze sobie importowałem jak zaczynałem grę jakiś zespołem, i dopasowywałem do niego piłkarzy (np. boczni obrońcy, środkowi obrońcy, lis pola karnego, itd). Teraz tego nie ma, rozumiem że zostało to zastąpione tym:

http://i62.tinypic.com/t83zex.png

Pytanie brzmi, czy mam każdemu piłkarzowi w polu "punkt ciężkości" wybrać pozycję, na jakiej będzie u mnie grał, tak? Ogólnie, czy moglibyście mi wytłumaczyć, jak ustawić trening by zawodnicy dobrze się rozwijali?

 

Proszę was także o podpowiedź, jak dobrze ustawić trening zespołu. W okresie przygotowawczym najlepiej dać "punkt cięzkości - zgranie zespołu" i "intensywność - bardzo wysoka" tak? Jak długo macie to ustawione, i kiedy i na co zmieniacie? Czy ustawiacie odpoczynek przed i po meczu?

 

Mam też pytanko na temat transferów, przy negocjacjach z klubami są dwie opcje: złóż ofertę i zaproponuj warunki. Zauważyłem, że jeśli dam "zaproponuj warunki" kontrahent od razu odpowiada, czy poza tym czymś jeszcze te dwie opcje się różnią?

 

To na razie tyle. Będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi, wskazówki. Ahaaa i póki co zauważyłem jedną niefajną rzecz - rzuty karne. Wygląda na to, że w tej wersji FM'a rzut karny w 99,9% równa się gol. Gram PSG i 2 razy miałem konkurs jedenastek, oba zakończyły się wynikami ok. 11-10, 9-8, i za każdym razem tylko jeden zawodnik nie trafił. Podczas meczów KAŻDY rzut karny był zamieniany na gola, a było ich juz sporo. Trochę dziwne.

Odnośnik do komentarza

 

Po zainstalowaniu nowej łatki gra omija mi mecze, jest w terminarzu ale go nie gramy, sprawdzałem w kilku ligach. O co chodzi ?

 

Nowej, tzn. 14.3.0, tak? Ale wynik tego niegranego meczu jest czy co się dzieje?

 

Już jest okej, pliki w "editor data" coś blokowały, już normalnie idzie gra.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...