Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny [FM14]


smigler

Rekomendowane odpowiedzi

Ustawiłem 14 poleceń z ławki i Zawiszą nie przegrałem od 17 meczy hah xd teraz to zbyt łatwa mi się wydaje ta gra :] No cóż zobaczymy jak będzie dalej. Na razie same skrajności jak dla mnie. Fakt po tym nowym patch-u lepiej grają obrońcy takie jest moje subiektywne odczucie. Może zrobiłem na początku błąd że dawałem za mało poleceń z ławki 2-3 a jak dałem powyżej 10 to chłopaki zaczęli się bardziej słuchać i to granie idzie im lepiej.

Nie używam poleceń w trakcie meczu i jedyne, co mogę stwierdzić: bez nich też można notorycznie wygrywać.

Odnośnik do komentarza

Już wiem co mnie denerwuje w tym FM ;)

 

Chore ceny za utalentowanych juniorów. Używając FM Scout (niechaj smażę się w piekle) wyselekcjonowałem sobie kilku 15-16 latków PA 170 w górę.

Wartość często nie wychodziła poza 500k (czasami nawet poniżej 100k), natomiast żeby ich kupić to przynajmniej 10+ mln. Jak dla mnie trochę przesada.

Odnośnik do komentarza

Ceny przesadzone są w każdą stronę. Ja prowadzę już 4 sezon Shamrock Rovers. Co roku wystepuję w LM, wygrywam ligę itd. Reputacja mojego klubu znacząco urosła. Grajków mogę już kupowac z Man City, Liverpoolu itd. Wychowanków paru też mam nie najgorszych, jak na takie warunki. Trafił mi się fajny OPŚ i ostatnio zgłosiło się po niego City. Dają jakąś śmieszną kwotę za gracza pierwszego składu rzędu 18 tysi €, potem stanęło na 60 tys. €. Odrzucone.

Odnośnik do komentarza

Czy scout ze słabym atrybutem oceny umiejętności potencjału może nie docenić potencjału zawodnika? Często zdarza się, że ten potencjał przecenia. Załóżmy, że przy ocenie umiejętności 14 zawodnik otrzymuje 4,5 gwiazdki, a przy ocenie umiejętności potencjału dostaje 3,5 gwiazdki. Może zdarzyć się odwrotna sytuacja? Że słaba ocena potencjału poskutkuje w zaniżeniu potencjału?

Odnośnik do komentarza

Ceny przesadzone są w każdą stronę. Ja prowadzę już 4 sezon Shamrock Rovers. Co roku wystepuję w LM, wygrywam ligę itd. Reputacja mojego klubu znacząco urosła. Grajków mogę już kupowac z Man City, Liverpoolu itd. Wychowanków paru też mam nie najgorszych, jak na takie warunki. Trafił mi się fajny OPŚ i ostatnio zgłosiło się po niego City. Dają jakąś śmieszną kwotę za gracza pierwszego składu rzędu 18 tysi €, potem stanęło na 60 tys. €. Odrzucone.

 

No sorry, możesz sobie być mistrzem Irlandii, ale to nie oznacza, że City Ci da za fajnego OPŚa 10M. Nie te realia.

Odnośnik do komentarza

 

Ceny przesadzone są w każdą stronę. Ja prowadzę już 4 sezon Shamrock Rovers. Co roku wystepuję w LM, wygrywam ligę itd. Reputacja mojego klubu znacząco urosła. Grajków mogę już kupowac z Man City, Liverpoolu itd. Wychowanków paru też mam nie najgorszych, jak na takie warunki. Trafił mi się fajny OPŚ i ostatnio zgłosiło się po niego City. Dają jakąś śmieszną kwotę za gracza pierwszego składu rzędu 18 tysi €, potem stanęło na 60 tys. €. Odrzucone.

 

No sorry, możesz sobie być mistrzem Irlandii, ale to nie oznacza, że City Ci da za fajnego OPŚa 10M. Nie te realia.

 

Nie chodzi o 10m € ;) Tylko pamiętam, jak we wcześniejszych wersjach na dzień dobry by oferowali jakieś 200 tysi. Jakoś inaczej są te ceny teraz ułożone. Za swojego DPŚ dostałem z Cagliari 2,5 mln €. Tyle wytargowałem.

Odnośnik do komentarza
No sorry, możesz sobie być mistrzem Irlandii, ale to nie oznacza, że City Ci da za fajnego OPŚa 10M. Nie te realia.

 

Co nie zmienia faktu, że jest to cholernie frustrujące. Gram w Norwegii, powodzi mi się lepiej niż nieźle, ale kwoty proponowane przez kluby zainteresowane graczami z mojej podstawowej jedenastki są żałośnie niskie.

Odnośnik do komentarza

 

No sorry, możesz sobie być mistrzem Irlandii, ale to nie oznacza, że City Ci da za fajnego OPŚa 10M. Nie te realia.

 

Co nie zmienia faktu, że jest to cholernie frustrujące. Gram w Norwegii, powodzi mi się lepiej niż nieźle, ale kwoty proponowane przez kluby zainteresowane graczami z mojej podstawowej jedenastki są żałośnie niskie.

 

Za to można bardziej negocjować niż kiedyś. Za wspomnianego DPŚa dawali mi na początku 16 tys. €. Kupując też się targuję, w dół. Daje radę.

Odnośnik do komentarza

Bramkarz ratuje mecz, zachowuje czyste konto, broni 9 strzałów rywali, z tego 2 bardzo groźne, praktycznie setki, celność podań, może nie najlepsza (23/45), ale i tak jest czołowym graczem meczu. Nota 6.7 :|

Z ciekawości przyjrzałem się notom moich bramkarzy, w ciągu dwóch sezonów, prawie 80 meczów dwa razy bramkarz dostał ocenę powyżej 7.

Zdecydowanie algorytm ocen dla bramkarzy jest spieprzony.

Odnośnik do komentarza

Bramkarz ratuje mecz, zachowuje czyste konto, broni 9 strzałów rywali, z tego 2 bardzo groźne, praktycznie setki, celność podań, może nie najlepsza (23/45), ale i tak jest czołowym graczem meczu. Nota 6.7 :|

Z ciekawości przyjrzałem się notom moich bramkarzy, w ciągu dwóch sezonów, prawie 80 meczów dwa razy bramkarz dostał ocenę powyżej 7.

Zdecydowanie algorytm ocen dla bramkarzy jest spieprzony.

Zgadzam się w 100%

Odnośnik do komentarza

zauważyłem że łątwiej u mnie przedłużyć kontrakty też tak macie? wystarczy obecnie lekka podwyżka i się zgadzają . Wcześniej niemogłem przedłużyć kontraktu z moją gwiazdą w KSC a teraz poszło bez problemu i nawet niechciał dużej pdowyżki

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...