Skocz do zawartości

Windowsy (seria)


Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem, że raz włączył się poprawnie. Stąd wniosek, że faktycznie coś źle się wyłącza. Może jakiś program się nie wyłącza czy coś... Spróbuj najpierw zamknąć wszystkie programy, antywiry, cokolwiek co jest Twoim procesem, a nie jest systemowym i wtedy wyłącz komputer. Gdyż jeżeli po trybie awaryjnym nie pokazał tego to wynika, że jest coś co nie było włączone pod trybem awaryjnym, a jest włączone normalnie, co powoduje takie coś. STRZELAM ;)

 

Możesz porównać listę procesów w trybie awaryjnym z tym normalnym, żeby sprawdzić co więcej jest włączone normalnie.

Odnośnik do komentarza

Hehe, wczoraj moją dziewczynę spryciulek z serwisu namawiał usilnie do kupna Visty, jako to zarąbisty system jest. A tylko zapytała go, czy jeszcze da się XP gdzieś kupić :D . Oczywiście o W7 ani jedno słowo nie padło.

 

kupowanie jeszcze xp to tak jak używanie IE6 :roll:

Odnośnik do komentarza

Hehe, wczoraj moją dziewczynę spryciulek z serwisu namawiał usilnie do kupna Visty, jako to zarąbisty system jest. A tylko zapytała go, czy jeszcze da się XP gdzieś kupić :D . Oczywiście o W7 ani jedno słowo nie padło.

 

kupowanie jeszcze xp to tak jak używanie IE6 :roll:

mozesz doprecycowac? bo porownanie takie troche... z dupy. XP w przeciwienstwie do IE6 nie jest produktem przestarzalym i nie nadajacym sie do uzytku... na pewno nie ma sensu przesiadac sie na Viste jesli pod XP wszystko smiga jak trzeba.

Odnośnik do komentarza

Hehe, wczoraj moją dziewczynę spryciulek z serwisu namawiał usilnie do kupna Visty, jako to zarąbisty system jest. A tylko zapytała go, czy jeszcze da się XP gdzieś kupić :D . Oczywiście o W7 ani jedno słowo nie padło.

 

kupowanie jeszcze xp to tak jak używanie IE6 :roll:

mozesz doprecycowac? bo porownanie takie troche... z dupy. XP w przeciwienstwie do IE6 nie jest produktem przestarzalym i nie nadajacym sie do uzytku... na pewno nie ma sensu przesiadac sie na Viste jesli pod XP wszystko smiga jak trzeba.

Przesiadać, a i owszem, bo po co (aczkolwiek sam zrobiłem update i jestem zadowolony). Jednak po co kupować XP, do nowego sprzętu? Produkt stary i tyle, to jak kupowanie samochodu sprzed dwóch liftingów, można jeździ, bądź telefonu z czarno-białym wyświetlaczem, też dzwoni.

Kwestia, do czego ma służyć komputer.

Odnośnik do komentarza

Ano telefon z czarno-bialym wyswietlaczem dzwoni - to jest jego zadanie, ktore wykonuje w 100% poprawnie. A jak komus potrzebny do tego w telefonie aparat, odkurzacz, fontanna i wyswietlacz z tysiacem kolorow to jego wola. Niemniej jednak nie mozna mowic, ze ten stary telefon jest gorszy w tym do czego zostal stworzony.

 

W Viste i W7 Microsoft tez wpakowal tysiac bajerow, ktore tak naprawde do pracy nie sa potrzebne. Jak cos dziala to nie nalezy tego ruszac - bo mozna to zepsuc, co doskonale pokazuje przyklad Visty.

 

A sterowniki do nowego sprzetu do XP sa i dzialaja.

Odnośnik do komentarza

W naszej firmie pracownicy mają zakaz wciskania ludziom Visty. To indywidualny wybór klienta jakiego systemu chce używać. A kiedy jest niezdecydowany to informujemy go o tym wadach/zaletach obydwu systemów. Dodatkowo zaznaczamy, że niedługo premiera W7.

 

XP to idealne rozwiązanie. System oparty na sprawdzonym jądrze NT jest najlepszym rozwiązaniem dla indywidualnego klienta, dla którego liczy się prostota, łatwość obsługi, niezawodność i ogólnodostępność. Osobiście nadal używam XP, bo Vista nie spełniła moich oczekiwań. XP to naprawdę, bardzo dobry produkt Microsoftu.

Odnośnik do komentarza

Ano telefon z czarno-bialym wyswietlaczem dzwoni - to jest jego zadanie, ktore wykonuje w 100% poprawnie. A jak komus potrzebny do tego w telefonie aparat, odkurzacz, fontanna i wyswietlacz z tysiacem kolorow to jego wola. Niemniej jednak nie mozna mowic, ze ten stary telefon jest gorszy w tym do czego zostal stworzony.

W Viste i W7 Microsoft tez wpakowal tysiac bajerow, ktore tak naprawde do pracy nie sa potrzebne. Jak cos dziala to nie nalezy tego ruszac - bo mozna to zepsuc, co doskonale pokazuje przyklad Visty.

 

A sterowniki do nowego sprzetu do XP sa i dzialaja.

Nie do końca, bo np oczyszczanie głosu z szumów i inne funkcje związane z poprawą komunikacji są w tych telefonach także ;) Co też przekłada się na systemy, można używać starego XP, ba przecież i 98 jeszcze 3 lata temu był bardzo popularny, ale wciąż to jest 9 letni system, który nie ma wielu rzeczy, które ma np Vista :)

 

Nie żebym wychwalał wygodę Visty, bo każda minuta spędzona przy używaniu windowsa to jest katorga :roll: Nie mniej jest to najlepszy system, wg mnie jaki powstał o MS, poprawione prawa użytkowników + wersja 64bit powodują, że to jest zdecydowanie to. Oczywiście ten cały UAC to jest totalna porażka, ale cóż...

 

@Icon, widzisz pracujesz w wyjątkowej firmie, że nie namawiają do Visty ;)

 

W naszej firmie pracownicy mają zakaz wciskania ludziom Visty. To indywidualny wybór klienta jakiego systemu chce używać. A kiedy jest niezdecydowany to informujemy go o tym wadach/zaletach obydwu systemów. Dodatkowo zaznaczamy, że niedługo premiera W7.

 

XP to idealne rozwiązanie. System oparty na sprawdzonym jądrze NT jest najlepszym rozwiązaniem dla indywidualnego klienta, dla którego liczy się prostota, łatwość obsługi, niezawodność i ogólnodostępność. Osobiście nadal używam XP, bo Vista nie spełniła moich oczekiwań. XP to naprawdę, bardzo dobry produkt Microsoftu.

Pierwsze dwa to ocena subiektywna, pewnie by wyszło, że osoba, która pierwszy raz spotyka się z komputerem wybrałby Vistę. W Viście miałem tylko 1-2 blue screeny ;)

Ogólnodostępna to jest Vista, XP to już raczej trudniej do znalezienia jest, czy przypadkiem nie wycofali go już, czy też mają zamiar w bardzo krótkim okresie czasu?

Odnośnik do komentarza

Niedawno wyszedł Service Pack 2 do Visty, warto zainstalować? Czytałem, że u wielu osób komputer znacznie zwolnił...

Mi wydaje się, że troszkę jakby szybciej działa Vista, choć to może wydawać się tylko złudzeniem, przy takim beznadziejnym systemie :/

 

Czemu uważasz, że jest beznadziejny? Siedzę od roku na Viście i większych problemów nie miałem. Kwestia przyzwyczajenia do panelu, bo jest nieco inny.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
Przyczyną może być pakiet motywów Vista Transformation Pack lub Brico Pack.

 

Rozwiązania:

- odinstalowujemy pakiety motywów

- jeśli nie pomogło należy odinstalować poprawkę KB925902

- jeśli i to nie pomogło musimy przywrócić oryginalne biblioteki systemowe (ta metoda nie powinna już zawieść) w ten sposób:

 

Wkładamy płytę z naszym Windowsem do CD i dajemy polecenia:

START -> uruchom -> sfc /scannow

 

a póżniej (może być wymagany restart maszyny)

START -> uruchom -> sfc /purgecache

 

 

Więcej informacji na temat powyższych poleceń pod adresem www

 

Uwaga!! Po przywróceniu oryginalnych bibliotek z pewnością nieliczne programy mogą przestać działać.

Nie stanowi to jednak wielkiego kłopotu bo niedziałające programy wystarczy zainstalować ponownie.

 

Sprawdź.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...