Skocz do zawartości

Windowsy (seria)


Rekomendowane odpowiedzi

No u mnie było to trochę dziwne, ogólnie sytuacja była taka, że wgrywałem Windowsa XP (oryginał, tak kupiłem ten co dałeś link Smetek - dzięki!) na laptopa, gdzie był pirat Win 7, a laptop ogólnie było od początku... z Vistą. Trzeba było dograć sterowniki do SATA, ale dałem radę. Po zainstalowaniu sterowników do Wifi (żeby ściągnąć resztę sterów) miał się połączyć z siecią WIFI, ale na hasło i nie dawał rady. Nawet nie pojawiało się okienko z wpisaniem hasła, jedynie "szyfrowanie sieci". Zabrałem więc lapka do siebie do domu u mnie jest wifi bez hasła - połączyło, pościągałem wszystko co trzeba i działa. Zobaczymy czy będzie działać na ich necie jak im zawiozę...

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Ja testowałem w ramach pracy i powiem tak - bez ekranu dotykowego - nie warto. Sterowanie myszką jest upierdliwe, a poza tymi wlasnie wodotryskami i appami rodem ze smartfonów niczym powaznym nie przebija Win7

Zgadzam się, ale jako zaletę Win8 podałbym znaczną poprawe szybkości włączania i wyłączania się systemu.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Więc i ja teraz odwiedzam ten topik. Znajomy z pracy proisił mnie o przeinstalowanie windowsa na jego lapku bo mu strasznie mulil. Jest to Dell Inspiron N5010 (15R). Wzialem go do siebie, proboje wlaczyc ladnie pieknie f8 zeby dellowsko przywrocic win7 i... pupa :x nie moze znalezc niczego takiego jak przywracanie systemu przez instalke OEMa w Dellu. Wiec wlaczylem lapka, porozgladalem sie jak wolno mu to dziala, przedzwonilem i spytalem czy moge wsio formatowac (mial jedna partycje). Zgodził się więc wrzuciłem Win7 Ultimate 32bit i sformatowałem mu dysk, zrobiłem partycję systemową (jak chciał 50gb) i wgrałem Winde. BEz problemu wszystko poszło, zauważyłem, że stery się zgadzały (prócz brakującego WiFI, które znalazłem i zainstalowałem), ale.... dam sobie uciąć głowę że mógł mieć lepszą rozdziałkę i w ogóle. Niestety ze sterami które ja znalazłem nic więcej niż 1024x768 nie działa :x

 

Pokazałem mu to i mówi, że była o wiele bardziej wyraźniejsza i za ciula nie wiem o co kaman. Myślałem już, że może jakimś cudem zainstalowałem mu 32bitówkę zamiast 64tki (którą myślę, że miał), ale teraz mam problem z przeinstalowaniem 64ki bo nie puszcza mnie za ciula system, bo to nie 32bitowa wersja. Próbowałem na różne sposoby i ciula. Nawet wrzuciłem dobrego win xp, uruchomiłem SATA na ATA w BIOSie i wszystko fajnie idzie do momentu komunikatu czy zgadzam się na instalacje windowsa i bym przycisnął F8. Niestety ignoruje ten przycisk :x

 

Będę bardzo wdzięczny za pomoc jak rozwiązać ten problem ze sterami lub o ile to możliwe z wersją 64bitową.

Odnośnik do komentarza

Grafika to Intel Graphics Media Accelerator (GMA) 4500MHD

 

Klawy nie podpinalem bo mam wirelessy. Problemem jest to, ze przy starcie systemu itp bez problemu reaguje na F8, ale przy instalacji win xp nie za bardzo go slucha.

 

Chce naprawdę zainstalowac tego win 64bit bo dziala tam wiecej rzeczy, a syn tego typa gra caly czas w wowy i inne battlefieldy więc niektore pierdolki mu zwyczajnie nie dzialaja.

 

Zastanawiam się tylko jak komp niby mowi mi, zze nie mogę zainstalowac win7 /4 na 32 bitach jeżeli np minute wczesniej wrzucilem instalatora i sformatowalem dysk.

 

Zeby nie było po wpisaniu kodu produktu na stronie della pisze, ze laptop moze obslugiwac systemy 32 i 64 bitowe. No i na dellu niestety wiekszosc sterow jest na systemy 64 bitowe, ale np chipsetu nie ma (znalazlem wreszcie gdzie indziej).

 

Czy więc Panowie orientujecie się jak mogę oklamac system zeby sforsowac go do instalacji win7 64bit?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

jesteś w 100% przekonany, że Twoje podzespołu mają sterowniki pod win8 ?

 

imho win 8 jest za krótko na rynku, żeby uznać iż nie jest to taka sama mina jak win2000 oraz vista, do tej pory co 2 edycja windowsa była strasznym niewypałem

spotkałem się już z problemami w kompatybilności win8 ze starszymi aplikacjami(które działały na win7), cześć po poprawkach działa, lecz niestabilnie

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...