Skocz do zawartości

Windowsy (seria)


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
http://images46.fotosik.pl/136/2656a07a5b85e7b6.jpg

 

Czy da rade jakos zrobic, zeby zmienic temu okienku w pasku nazwe i ew. tez znaczek graficzny?

 

Ustaw sobie autoukrywanie paska zadań i odznacz zawsze na wierzchu, żaden przełożony nie zauważy ;) do menu start dostaniesz się przez Ctrl+Esc, a minimalizowanie okien odbywa się bądź przez Win+D, bądź przez Win+M.

Odnośnik do komentarza

Zainstalowałem Windowsa XP Media Center Version 2005. (oryginalna wersja).

Po automatycznym ściągnięciu SP3, podczas instalacji (mniej więcej po 70%) wyskakuje błąd: /Błąd instalacji/.

Wersja Wina to eng. ale instaluje się multilanguage pack (PL).

Co mam zrobić, żeby zainstalowało mi SP3?

Odnośnik do komentarza

@jasonx: możesz też zainstalować managera wirtualnych pulpitów. Kiedyś miałem coś takiego na WinXP i działało nieźle (prawie tak dobrze jak w Linuksie). Masz dwa (lub więcej) pulpitów z osobnymi aplikacjami na pasku, a przełączasz się między nimi kombinacją klawiszy Win+Lewo/Prawo.

Odnośnik do komentarza

Kupiłem sobie laptopa z dyskiem 320GB. Jest na nim jedna partycja prawie 300GB i dwie na rescue disk i jakiś tam HP Tools. System to Vista Home Basic 32bit. Vista ma coś takiego jak Zarządzanie komputerem -> Zarządzanie dyskami, gdzie sobie można partycje porobić. Powiedzcie mi dlaczego to cholerstwo pozwala mi tylko przydzielić na nową partycję jedynie jedynie jakieś 140-150GB... Po jaką cholerę mi na system drugie tyle :| Czy wszystkim to tak do dupy działa, że trzeba korzystać z zewnętrznych programów jak Partition Magic?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

popsułem sobie windowsa na latopie i chciałbym go zainstalować na nowo, ale jedyna opcja jaką mam dostępną, to zrobić to za pomocą płyt recovery i ukrytej partycji. Chciałbym uniknąć takiego rozwiązania, bo wiąże się ono z utratą danych (instalator chce sformatować cały dysk i przywrócić taką samą strukturę, jak była na początku, a ja pozmieniałem rozmiary partycji). W związku z tym mam pytanie: czy mogę ściągnąć sobie obraz Visty i zainstalować z niej system używając swojego klucza? Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie, ale chodzi o Toshibe A300 i Viste Home Premium. Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Tak, tylko że instalator chce przywrócić obraz dysku, który miał ponad 100 GB, a ja zmniejszyłem tę partycję. Druga sprawa, że zainstalowałem sobie tez Ubuntu i wolałbym mieć więcej możliwośći instalacji, niż tylko przywrócenie partycji systemowej. Dlatego zastanawiam się czy instalacja windowsa ze ściągniętej płyty, ale z własnym kluczem jest możliwa z prawnego punktu widzenia, że tak powiem.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Pytanie za sto punktów. Co to może być? Kupiłem kompa od brata, ma Windows Vistę, świeżo zainstalowaną. Wszystko śmiga cacy, martwi mnie tylko jedna rzecz. Mianowicie każdorazowo podczas uruchamiania się systemu, pojawia się komunikat że system nie został prawidłowo zamknięty i mam do wybory tryb awaryjny, tryb awaryjny z siecią i normalny. Czyli system zachowuje się za każdym razem tak, jakby komp został brutalnie zresetowany. Czym to może być spowodowane?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...