Skocz do zawartości

Windowsy (seria)


Rekomendowane odpowiedzi

Przecież na końcu powiedzieli coś w tym stylu, że niczego nie dowodzi, aczkolwiek z drugiej strony.... Jeżeli się komuś prezentuje systemik, a te osoby stwierdzają, że jest to wygodniejsze od obecnej Visty, to wniosek jest dość jednoznaczny. Oczywiście trzeba pamiętać, że to przypadkowo złapane osoby, którym nie jako wmówiono, że to lepsze, że to win7. Jednak patrząc na to jeszcze raz z 2 strony, to w końcu to jest użytkownik docelowy, jeżeli on stwierdza, po takiej prezentacji, że to jest wygodniejsze dla niego to jedynym powodem, dlaczego używa win to jest to, że tylko taki system miał w życiu przed sobą i tylko z tego powodu go używa.

Odnośnik do komentarza

Po raz kolejny przyzwyczajenie oraz nakierowanie specjalistycznego oprogramowania na windowsa, chodź tu problemy powoli znikają, wciąż brak dobrych CADów. Jednak dla typowego usera z filmiku przejście nie jest czymś strasznym, takim osobą starcza komunikator + przeglądarka + odtwarzacz muzyki i filmów ;)

Odnośnik do komentarza

Ej mam pytanie do jakiejś kompetentnej osoby w sprawach kompa. Otóż mam dwa dyski i dwa systemy po jednym na każdym. Oba XP. Na płycie głównej mam 4 wejścia SATA: 2 boot disk, 2 data disk. Oba podłączone są do boot. Kiedy odpalam kompa włącza mi się ten który jest podłączony do 1 slotu(umownie nazwijmy go młodszym). Otóż chciałbym mieć do wyboru oba systemy. Gdzieś przeczytałem że trzeba edytować plik Boot.ini na dysku głównym. No i fajnie, edytowałem na systemie młodszym i niby gites ambrozja, odpalam kompa chce odpalić system z 2 slotu(zwijmy go starszym) i na nnic wywala mi jakiś komunikat że jest źle skonfigurowany czy coś tam. Ponieważ jak się uwezmę to bym mur rozwalił, to wyłączyłem komputer odłączyłem dysk z systemem młodszym i odpaliłem. Tam również zedytowałem boot.ini . Podłączyłem dysk z młodszym systemem no i znowu to samo. Niby menu jest ale to na nic. Postanowiłem więc cofnąć wszystkie zmiany na obu systemach. Później wyłączyłem. Następnego dnia mimo usilnego wciskania włącznika komp się nie włączył. Dioda na płycie głównej świeci, wszystko niby ok. Dopiero sam z siebie odpalił się po pół godzinie. Potem odpalał się po jeszcze dłuższym czasie. I teraz trzeba czekać godzine żeby się włączył. Przeskanowałem oba dyski z wirusów, wszystkie wywaliłem ale na niewiele się to zdało.

 

Co robić??

Odnośnik do komentarza

Jest jeszcze inna kwestia - Mam ta Viste HP, odchudzilem ja, powywalalem niepotrzebne pierdoly ale nawet jak wlacze wyswietlanie plikow ukrytych i systemowych oraz chronionych plikow systemu i nastepnie zsumuje wielkosci wszyskich katalogow i plikow na dysku C: to wychodzi mi wartosc circa 16 GB. Tyle pokazuje mi i Total Commander i Eksplorator Windows. Tymczasem oba programy zgodnie twierdza, ze na dysku zajete jest 22,5 GB. Mam jakis ukryty folder widmo czy co? Da sie to jakos znalezc? Te zaginione GB?

Odnośnik do komentarza
Jest jeszcze inna kwestia - Mam ta Viste HP, odchudzilem ja, powywalalem niepotrzebne pierdoly ale nawet jak wlacze wyswietlanie plikow ukrytych i systemowych oraz chronionych plikow systemu i nastepnie zsumuje wielkosci wszyskich katalogow i plikow na dysku C: to wychodzi mi wartosc circa 16 GB. Tyle pokazuje mi i Total Commander i Eksplorator Windows. Tymczasem oba programy zgodnie twierdza, ze na dysku zajete jest 22,5 GB. Mam jakis ukryty folder widmo czy co? Da sie to jakos znalezc? Te zaginione GB?

 

Patrzysz w obu przypadkach na "rozmiar", a może na "rozmiar na dysku"? To wszystko by tłumaczyło, jeżeli sumując bierzesz rozmiar, a całkowite zajęte miejsce przez rozmiar na hdd. Aż tak wielka różnica może być możliwe, bo ta zaebana Vista ma miliony plików o rozmiarze do 1kB. Jak włączę windę, to sprawdzę jaka u mnie rozbieżność jest.

 

BTW co do folderów, to masz odznaczone 'ukryj pliki/foldery systemowe'?

14M	/media/disk/Boot
328K	/media/disk/bootmgr
8,0K	/media/disk/BOOTSECT.BAK
512	/media/disk/CMLoader.log
16K	/media/disk/Config.Msi
0	/media/disk/Documents and Settings
0	/media/disk/PerfLogs
444M	/media/disk/Program Files
1,9G	/media/disk/Program Files (x86)
408M	/media/disk/ProgramData
6,5K	/media/disk/$Recycle.Bin
25K	/media/disk/System Volume Information
3,6G	/media/disk/Users
14G	/media/disk/Windows

Moja lista folderów.

Odnośnik do komentarza

proszę o szybką pomoc:

mam na dysku zainstalowane Windowsy XP, ale mają jakiś tam błąd i chcę zrobić reinstalke. tylko że mam do zainstalowania starszą wersję WXP niż obecnie na dysku.

jeśli wrzucam płytkę do napędu i daję zainstaluj- to mi wyskakuj iż na dysku twardym jest już nowsza wersja i wciśnij Anuluj. jak mam sobie zainstalować starszą wersję XPeków???

 

ustawiam w BIOSie rozruch z CD i uruchamiają się te niechciane. jak mam zrobić format obecnego systemu i dysku C?? nie mam stacji dyskietek- odrazu mówię! błagam o pomoc!

Odnośnik do komentarza
proszę o szybką pomoc:

mam na dysku zainstalowane Windowsy XP, ale mają jakiś tam błąd i chcę zrobić reinstalke. tylko że mam do zainstalowania starszą wersję WXP niż obecnie na dysku.

jeśli wrzucam płytkę do napędu i daję zainstaluj- to mi wyskakuj iż na dysku twardym jest już nowsza wersja i wciśnij Anuluj. jak mam sobie zainstalować starszą wersję XPeków???

 

ustawiam w BIOSie rozruch z CD i uruchamiają się te niechciane. jak mam zrobić format obecnego systemu i dysku C?? nie mam stacji dyskietek- odrazu mówię! błagam o pomoc!

 

Wstydzę się trochę, ale się zapytam - a naciskasz jakiś klawisz, żeby się komp uruchomił z CD (jak zresztą jest napisane), czy tylko czekasz?

Odnośnik do komentarza

widzisz Gabe, to nic nie daje. mi chodzi też o zrobienie format dysku C. i szczerze mówiąc nie wiem jak go zrobić mając zainstalowane Windowsy, napęd CD i płytkę z XP??!!

spróbuję tym GParted lub Partition Magic albo podłącze drugi prawidłowy dysk i z niego zrobie format C.

Odnośnik do komentarza
widzisz Gabe, to nic nie daje. mi chodzi też o zrobienie format dysku C. i szczerze mówiąc nie wiem jak go zrobić mając zainstalowane Windowsy, napęd CD i płytkę z XP??!!

spróbuję tym GParted lub Partition Magic albo podłącze drugi prawidłowy dysk i z niego zrobie format C.

 

Rozumiem, że dysk C to dysk systemowy (w zainstalowanym windowsem)? A to ja Ci powiem jak (choć z pamięci):

 

1) w biosie ustawiasz na startowanie z cd

2) jak ci się pojawi "dowolny klawisz aby uruchomić instalatora..." to naciskasz dowolny klawisz

3) jeśli masz dysk sata, to musisz mieć na podorędziu dyskietkę ze sterownikami do dysku i w trakcie ładowania plików naciskasz F6 (zewnętrzne źródło) i wybierasz sterowniki z dyskietki

4) instalator po załadowaniu zapyta się czy chcesz nową instalację, czy naprawiać istniejącą - ENTER

5) akceptacja licencji (chyba F8)

6) wybierasz spośród dostępnych partycji tę z systemem, naciskasz enter i masz opcje formatowania.

 

Wsio. Wiem, że to działa, bo kilkakrotnie tak już robiłem (być może jakieś delikatne zmiany mogą być w ekranach, ale afair wszystko jest logiczne).

Odnośnik do komentarza

tak, dysk C to systemowy.

 

1) ustawione jest startowanie z CD.

2) pojawia się i naciskam. załączają się zainstalowane XP :(

3) nie mam wejścia na dyskietki- w tym część mojego bólu jest- a dysk jest-> WD Caviar SE16 640GB (ATA/300)

 

tak jak piszesz to też ja nie raz robiłem. ale tym razem ni chuchu idzie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...