Skocz do zawartości

Piłkarski poker


tomba

Rekomendowane odpowiedzi

Górnik: Skorupski - Dechev Otwinowski Ukah Magiera - Baltanov Pietrowski Luka (45' Stevanovic) Kwiek Jończyk (72' Pietrzak) - Isidorovic

 

Lech: Buric - Kędziora Nelson Ceesay Włodarczyk (73' Henriquez) - Podstawski Velev Stasevich Kostov Janota (73' Tonev) - Yazalde

 

Górnik Zabrze już w tym sezonie o nic nie walczy, więc mecz teoretycznie powinien być ustawiony od poczatku do końca na naszą korzyść. Niestety tak nie było, ale zaczęło się dobrze bo w 39 minucie swoje premierowe trafienie dla naszego zespołu zaliczył Podstawski dobrym uderzeniem z 16 metrów. W 61 minucie Skorupski popisał się ładnym wykopem piłki, Baltanov zgrał ją na środek do Isidirovica a ten bez problemu pokonał Burica. Ciekawi mnie gdzie byli w tej sytuacji obrońcy, napastnik Górnika miał stanowczo zbyt wiele miejsca i czasu do oddania strzału. W 72 minucie Janota popisał się idealnym zagraniem w tempo do Yazalde a Portugalczyk chyba odblokował się na dobre, bo w drugim meczu z rzędu trafia do siatki rywali. Górnik postawił ciężkie warunki, na szczęście udało się w tym spotkaniu ugrać 3 punkty.

 

 

04.05.2015 - T-Mobile Ekstraklasa [25/30]

Frekwencja: 7,273

Górnik Zabrze 1:2 Lech Poznań

39' Tomas Podstawski 0:1

61' Darko Isidorovic 1:1

72' Yazalde 1:2

MoM: Stefan Velev 8.4

Odnośnik do komentarza

Lech: Frackowiak - Kędziora Wołąkiewicz (80' Nelson) Ceesay Henriquez (90' Włodarczyk) - Podstawski Panka Janota Kostov Stasevich (75' Tonev) - Wagner

 

Podbeskidzie: Vuklis - Tatomirovic Stanek Szufryn Dabic - Rogalski Koman (78' Stróżak) Baran Świerblewski (67' Szczęsny) Rybski - Demjan (83' Brożek)

 

Mecz z Podbeskidziem to była nasza kolejna szansa na objęcie prowadzenia w tabeli T-Mobile Ekstraklasy. Wisła Kraków zremisowała na wyjeździe z Pogonią 2:2, więc jeśli ogramy Podbeskidzie to zostaniemy liderami T-Mobile Ekstraklasy. Już w 7 minucie blisko strzelenia bramki był Wagner, ale po dośrodkowaniu Stasevicha trafił tylko w słupek. W 42 minucie Czech się już nie pomylił, i po idealnym dograniu Janoty ze skrzydła trafił do siatki. W 87 minucie Podbeskidzie miało szansę na wyrównanie, ale uderzenie Rogalskiego okazało się zbyt lekkie żeby zaskoczyć w bramce Frackowiaka. Udało się wygrać i awansowaliśmy na pozycję lidera!

 

 

11.05.2015 - T-Mobile Ekstraklasa [26/30]

Frekwencja: 17,877

Lech Poznań 1:0 Podbeskidzie Bielsko-Biała

42' Tomas Wagner 1:0

MoM: Michał Janota 8.8

 

 

Następne mecze:

 

14.05 - Legia (Finał PP)

18.05 - Korona (T-ME)

22.05 - Zagłębie (T-ME)

27.05 - Widzew (T-ME)

31.05 - Cracovia (T-ME)

Odnośnik do komentarza

Legia: Veilimirovic - Lisowski Zbozień Trajkovic Wawrzyniak - Łukasik Gol Radovic Rakowski (83' Jędrzejczyk) Popov - Kucharczyk

 

Lech: Buric - Wołąkiewicz Nelson Ceesay Włodarczyk - Drewniak Janota Stasevich Kostov Tonev (45' Janoszka) - Yazalde

 

 

14.05.2013 - Puchar Polski Finał

Frekwencja: 55,000

Legia Warszawa 3:1 Lech Poznań

8' Michał Kucharczyk 1:0

9' Michał Kucharczyk 2:0

68' Yazalde 2:1

83' Michał Kucharczyk 3:1

MoM: Michał Kucharczyk 9.6

 

 

Wybaczcie, ale nie mam ochoty opisywać tego spotkania. Pucharu Polski jeszcze przez te trzy lata nie udało mi się wygrać i miałem nadzieję, że w końcu go zdobędę i opuszczę Polskę. Niestety, albo i stety będę musiał zostać tutaj jeszcze conajmniej rok.

Odnośnik do komentarza

Korona: Edri - Golański (51' Malarczyk) Wilusz Kal (71' Kijanskas) - Szekely Mularczyk Cholerzyński Susic - Korzym Zieliński (64' Shevchuk)

 

Lech: Buric - Kędziora Ceesay (64' Wołąkiewicz) Nelson Henriquez - Podstawski Velev (44' Tonev) Panka Stasevich - Kostov Wagner (71' Yazalde)

 

Teraz jeśli marzymy o mistrzostwie to już nie możemy się potykać. Myślę, że Wisła w tych czterech ostatnich meczach nie odda punktu, więc tym bardziej musimy być skupieni i nie możemy sobie pozwolić na strate punktów. Już w 17 minucie mogliśmy objąć prowadzenie, ale po znakomitym podaniu Kędziory Kostov trafił tylko w słupek. W 30 minucie Henriquez zapędził się aż pod pole karne rywali, dośrodkował, Wilusz minął się z piłką i szczęsliwie piłkę do siatki skierował nasz as, Stasevich. W 63 minucie kolejny raz swój geniusz potwierdził Stasevich, tym razem podał znakomicie do wybiegającego za linię obrony Kędziory a ten w sytuacji sam na sam zachował się jak rasowy snajper i z zimną krwią wykończył tę akcję. W 71 minucie Tonev wykorzystał swoją ponad przeciętną szybkość, wbiegł w pole karne i bardzo umiejętnie dał się sfaulować Kalowi. Do piłki ustawionej na jedenastnym metrze podszedł Stasevich i prowadziliśmy już 3:0. W 83 minucie dobiliśmy rywali, znowu z rzutu karnego. Tym razem Panka dał się sfaulować Wiluszowi i do rzutu karnego podszedł oczywiście Stasevich i ustrzelił hattricka. Pewna wygrana i nadal pozostajemy liderami T-Mobile Ekstraklasy.

 

 

18.05.2015 - T-Mobile Ekstraklasa [27/30]

Frekwencja: 3,633

Korona Kielce 0:4 Lech Poznań

30' Ihar Stasevich 0:1

63' Tomasz Kędziora 0:2

71' Ihar Stasevich 0:3

83' Ihar Stasevich 0:4

MoM: Ihar Stasevich 9.6

Odnośnik do komentarza

Zagłębie: Gliwa - Vidanov Banaś Horvath Costa - Bilek Rakowski Vukovic Haberek (90' Brud) Małkowski (67' Pietrowski) - Rakels (56' Madejski)

 

Lech: Buric - Kędziora Nelson Ceesay Henriquez - Podstawski (67' Tonev) Janota Panka Stasevich - Kostov Wagner (67' Yazalde)

 

To była nasza szansa na odskoczenie Wiśle aż na 4 punkty, gdyż zespół z Krakowa niespodziewanie zremisował u siebie z Koroną Kielce 1:1. Jednak to Zagłębie było bliskie strzelenia gola w 14 minucie, po dośrodkowaniu Małkowskiego z rzutu rożnego tylko w poprzeczkę trafił Rakels. W 59 minucie Wagner ograł Horvatha, następnie Banasia, ale po tym fantastycznym rajdzie trafił tylko w słupek bramki strzeżonej przez Gliwę. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry do rzutu wolnego na 25 metrze podszedł Madejski, jego uderzenie zdołał sparować na poprzeczkę Buric, ale niestety dobitka Banasia znalazła już swoje miejsce w bramcę. Nie udało nam się wykorzystać szansy i Wisła wciąż traci do nas tylko punkt.

 

22.05.2015 - T-Mobile Ekstraklasa [28/30]

Frekwencja: 7,461

Zagłębie Lubin 1:0 Lech Poznań

90' Adam Banaś 1:0

MoM: Adam Banaś 8.4

Odnośnik do komentarza

Lech: Kadu - Kędziora Nelson Wołąkiewicz (79' Ceesay) Włodarczyk (62' Henriquez) - Podstawski Panka Janota (73' Tonev) Stasevich - Kostov Wagner

 

Widzew: Mielcarz - Tosik Mihajlovic (56' Dijkanovic) Abbes Stępiński - Łuczak (81' Sarac) Obrovac (79' Niane) Ćwielong Okachi Kowalski - Gikiewicz

 

Niestety dzień przed meczem nasz podstawowy bramkarz Buric nabawił się urazu który wykluczy go z gry na najbliższy tydzień. W tej sytuacji w bramce musiał stanąć młody Portugalczyk, Kadu. Już w pierwszej minucie zdobyliśmy bramkę, ale sędzia uznał, że Stasevich znajdował się na pozycji spalonej. Decyzja conajmniej śmieszna, ale cóż zrobić. W 22 minucie Janota dośrodkowywał z rzutu wolnego w pole karne i tym razem sędzia był po naszej stronie i przyznał nam karnego z kapelusza. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł nie kto inny jak Stasevich i spokojnie zdobył bramkę. W 92 minucie Widzew miał wielką szansę na remis, ale Gikiewicz fatalnie uderzył w sytuacji sam na sam z Kadu. LECH POZNAŃ MISTRZEM POLSKI SEZONU 2014/2015!. Jak się okazało Wisła Kraków uległa Górnikowi Zabrze 0:1 i przed ostatnią kolejką mieliśmy 4 punkty przewagi. Po ostatnim meczu ta przewaga stopniała do punktu, bo na ostatni mecz z Cracovią wystawiłem rezerwy i ulegliśmy 1:3.

 

 

27.05.2015 - T-Mobile Ekstraklasa [29/30]

Frekwencja: 23,011

Lech Poznań 1:0 Widzew Łódź

22' Ihar Stasevich 1:0

MoM: Mickael Nelson 7.7

 

 

31.05.2015 - T-Mobile Ekstraklasa [30/30]

Frekwencja: 10,577

Cracovia Kraków 3:1 Lech Poznań

12' Milos Kosanovic 1:0

21' Marcel Gąsior 2:0

54' Jacek Kiełb 3:0

63' Łukasz Janoszka 3:1

MoM: Marcel Gąsior 8.8

Odnośnik do komentarza

Jedenastka sezonu: Donnarumma456e25f80c98e.png - Kędziora8eca9930d18a5.png Wasiluk918ef54b6fac2.png Chavez918ef54b6fac2.png Ribeiro9f23bc77a6cff.png - Wolski97109ff426836.png Chrapek918ef54b6fac2.png Skuletic8c12dd5546003.pngStasevich8eca9930d18a5.png - Kostov8eca9930d18a5.png Kiełb5e417440c737b.png

 

Król strzelców: Łukasz Teodorczyk5487a2507242a.png

 

Piłkarz sezonu: Ihar Stasevich5487a2507242a.png

 

Jestem bardzo zadowolny, że to wreszcie mój piłkarz został wybrany piłkarzem sezonu. Bardzo cieszy mnie również obecność aż trzech naszych zawodników w jedenastce sezonu, to pokazuje, że zasłużyliśmy na to mistrzostwo. Ciekawostką jest, że Jorge Ribeiro jako jedyny jest w tej jedenastce już trzeci sezon z rzędu! GKS Bełchatów zakończył sezon na 13 pozycji. Teraz czas na podsumowanie kadry naszego zespołu.

 

 

Bramkarze: (Mecze/Stracone/Czyste Konta/Średnia)

 

Jasmin Buric (38/43/12/6.95) - Bardzo dobrze bronił w tym sezonie, chociaz nie ustrzegł się błędów. Reprezentant Bośni ma już 28 lat i poważnie zastanawiam się nad jego sprzedażą.

 

Kadu (3/0/3/7.27) - Tylko trzy mecze w tym sezonie, ale w każdym z nich zachował czyste konto. To robi wrażenie.

 

Przemysław Frackowiak (7/6/3/7.26) - Gdy grał to nie zawodził, ale myślę, że w przyszłym sezonie nie będzie mógł liczyć na regularne występy.

Odnośnik do komentarza

Obrońcy: (Mecze/Bramki/Asysty/Średnia)

 

Tomasz Kędziora (45/1/1/7.16) - ZNAKOMITY ZAWODNIK. Co prawda w ofensywie nie dawał tyle ile bym od niego oczekiwał, ale w defensywie grał bardzo pewnie. Regularnie dostaje powołania do reprezentacji Polski, więc to też pokazuje, że jest bardzo dobrym obrońcą.

 

Mickael Nelson (16/0/1/7.25) - Francuz został sprowadzony za sumę 525 tysięcy, ale myślę, że nie zawiódł. Tworzył bardzo dobrą parę środkowych obrońców wraz z Ceesayem.

 

Hubert Wołąkiewicz (43/2/1/6.98) - Po przyjściu Nelsona nie grał już tak regularnie jak wcześniej. Mimo to rozegrał 43 spotkania w których pokazał, że jeszcze może być przydatnym zawodnikiem.

 

Rafał Włodarczyk (16/0/0/6.99) - Rafał także znalazł uznanie w oczach Waldka Fornalika i dostaje regularne powołania do dorosłej kadry. Co prawda rozegrał dopiero jeden mecz w barwach Biało-Czerwonych, ale i tak można powiedzieć, że jest to jeden z największych talentów w Polsce.

 

Kebba Ceesay (47/3/2/7.18) - Środkowy obrońca z szybkością i przyśpieszeniem na poziomie 16 - bezcenne! Jego osobą zainteresowany jest Werder Brema oraz Sparta Praga, ale ja nawet nie myślę, żeby go sprzedać.

 

Luis Henriquez (32/1/4/6.97) - Luis ma już 33 lata a mimo to stanowił ważne ogniwo w naszym zespole. Zdecydowałem się nie przedłużać kontraktu który wygasa wraz z końcem sezonu, więc Panamczyk będzie sobie szukał nowego pracodawcy.

 

Adrian Cieślak (4/0/0/6.78) - Zawodnik conajmniej słaby. Już w zimie podpisał kontrakt z Okocimskim Brzesko.

 

Pomocnicy:

 

Mindaugas Panka (27/0/1/6.98) - Litwin lata świetności ma już za sobą, więc nie przedłużałem z nim kontraktu.

 

Stefan Velev (32/3/10/7.31) - Dobry sezon w wykonaniu naszego rozgrywającego. Może liczyć na miejsce w składzie w przyszłym sezonie.

 

Ihar Stasevich (42/14/18/7.29) - To był nasz lider w tym sezonie. Znacznie przyczynił się do zdobytego mistrzostwa kraju.

 

Tomasz Podstawski (14/1/0/7.01) - Portugalczyk z Polskimi korzeniami prezentował się w miarę dobrze. Niczym się nie wyróżniał, ale też nie grał jakoś słabo.

 

Łukasz Janoszka (13/3/1/7.06) - Najwiekszą wadą Łukasza są kontuzje. Niestety stracił przez to wielką część sezonu i po seznie prawdopodobnie zostanie sprzedany.

 

Michał Janota (13/0/5/7.17) - Więcej po nim oczekiwałem. Co prawda zaliczył te pięć asyst, ale liczyłem, że będzie liderem naszego zespołu.

 

Szymon Drewniak (15/1/1/6.88) - Niestety Szymek ma już 22 lata, a jego statystyki są bardzo przeciętne. Nie wiem jeszcze co z nim zrobię, ale prawdopodobnie odejdzie.

 

Łukasz Trałka (17/1/2/7.01) - Kapitan naszego zespołu większość sezonu spędził na leczeniu kontuzji. Na 100% go nie sprzedam, ale nie wiem czy będzie grał w pierwszym składzie.

 

Napastnicy:

 

Antonio Cassano (6/2/0/6.68) - Sprowadzony głównie jako "maskotka" i to było widać. 1 lipca odchodzi z klubu.

 

Yazalde (20/9/1/7.13) - Miał bardzo nierówną formę. Prawdopodobnie zdecyduję się go sprzedać.

 

Tomas Wagner (41/15/2/7.05) - Gdy przychodziłem do Lecha to nie byłem przekonany co do jego osoby. Jednak szybko mnie przekonał, że warto na niego stawiać.

 

Stanislav Kostov (47/17/5/7.29) - Bardzo dobry sezon w wykonaniu Bułgara. Nie wazne czy grał na ofensywnej pomocy czy na ataku, na obydwóch pozycjach spisywał się wyśmienicie. Zainteresowane jego osobą jest PSV a także Hoffenheim.

 

 

W następnym poście powołania na mecz towarzyski z Francją oraz mecz eliminacji do PNA z Zambią.

Odnośnik do komentarza

No wiadomo, z Lechem mistrzostwo było obowiązkiem, więc raczej nikt nie był tym zaskoczony. Teraz tylko coś ugrać w LM, wygrać PP i można wyjechać za granice :)

 

**********

 

Powołania na mecz towrzyski z Francją oraz mecz eliminacji do PNA z Zambią otrzymali:

 

 

Bramkarze:

 

Adam Larsen Kwarasey (33/0)a654d2279518f.png

Stephen Ahorlu (2/0)dae3be00e9c5b.png

Daniel Agyei (3/0)c8356c48931a7.png

 

 

Obrońcy:

 

Jerry Vandam (11/0)c0387ecc25a94.png

Razak Nuhu (19/0)05286a5f47c09.png

Jerry Akaminko (22/1)7c683fea6b4eb.png

Mubarak Wakaso (6/0)5eb0c6fa131d3.png

Jonathan Mensah (36/1)3161ccb16441d.png

Isaac Vorsah (49/1)2726c24039928.png

John Boye (5/0)31454695d22d4.png

Daniel Opare (11/0)c6f6fb2da3b70.png

David Addy (17/0)a953c515670a6.png

 

 

Pomocnicy:

 

Andre Ayew (69/13)2aedd9098f71f.png

William Owusu (0/0) [Asante Kotoko]

Albert Adomah (13/0)8488916ecee20.png

Derek Boateng (35/4)1fec1c5eeb484.png

Christian Atsu (4/3)76240e9a23160.png

Sulley Muntari (75/18)0d0d97d9f1d98.png

Kwadwo Asamoah (57/12)eb061c11cf8ea.png

Denis Weidlich (0/0)d3bb3e442efac.png

Mohammed Abu (0/0)4a7d8e1efe635.png

 

 

Napastnicy:

 

Richmond Boakye (5/0)e9778df8ba64f.png

Jordan Ayew (33/17)9270035735b7e.png

 

 

Bacao znalazłem tego Idrissou, on już zakończył karierę i teraz poszukuje pracy jako manager :) Asamoah Gyan ponownie kontuzjowany.

Odnośnik do komentarza

W sumie nie wiem. Na razie na 100% nie będę chciał odejść do tych topowych lig (Francja, Włochy, Anglia, Niemcy), ale na ten moment zostaję w Lechu na conajmniej najbliższy sezon.

 

**************

 

Ghana: Kwarasey (45' Agyei) - Vandam Akaminko Boye (45' Vorsah 62' Mensah) Nuhu - Boateng (45' A.Ayew) Wakasa Muntari Adomah (45' Opare) Owusu - Boakye

 

Francja: Mandanda - Corchia (90' Riveire) Mbiwa Varane (90' Matuidi) Clichy - Capoue Mavuba (90' Sakho) Nasri (86' Debuchy) Tabanou (45' Sissoko) - Giroud (86' Briand) Remy

 

Na mecz towarzyski z Francją zdecydowałem się wystawić głównie rezerwowy skład, bo już za cztery dni czeka nas ważny mecz eliminacji do PNA z Zambią. Niestety już w 10 minucie tracimy bramkę, Mandanda wybił piłkę daleko z piątki, głową zgrał ją wysoki Giroud co pozwoliło stanąć oko w oko z bramkarzem Remyemu i napastnik reprezentacji Francji się nie pomylił i pewnie uderzył w samo okienko. Trzy minuty po przerwie dość szczęśliwie wyrównaliśmy, Mavuba chciał wycofać piłkę do Yangi-Mbiwy, ale zrobił to zbyt lekko i przejął ją Owusu wbiegł w pole karne i nie dał szans bramkarzowi. W 58 minucie do rzutu wolnego na jakimś 40 metrze podszedł Nasri, dośrodkował bardzo ładnie w pole karne a tam lider obrony Realu Madryt Varane szczupakiem umieścił piłkę w siatce. Ostatnia bramka w tym meczu padła w 67 minucie, niestety dla Francuzów. Kolejny raz Nasri popisał się znakomitym podaniem, tym razem przerzucił nasza obronę i podał idealnie w tempo do Remyego a ten zdobył swoją drugą bramkę w meczu. Cóż, Francja była po za naszym zasięgiem, obrona spisała się fatalnie.

 

 

05.06.2015 - Mecz Towarzyski

Frekwencja: 43,946

Ghana 1:3 Francja

10' Loic Remy 0:1

48' WIlliam Owusu 1:1

58' Raphael Varane 1:2

67' Loic Remy 1:3

MoM: Loic Remy 8.8

Odnośnik do komentarza

Ghana: Kwarasey - Opare Mensah Boye Addy - Abu Wakaso (45' Muntari) Asamoah A.Ayew Atsu - J.Ayew

 

Zambia: Mweene - Nkausu Himonde Nketani Mbola - Kola (4' Kasonde) Sinkala Njobvu (45' Nyirenda) Chansa Tembo (45' Kalaba) - Mayuka

 

Los nie był dla nas łaskawy podczas losowania grup eliminacyjnych. Trafiliśmy do jednej grupy wraz ze zwycięscą poprzedniej edycji, czyli Zambią. Razem z nami grają także Komory oraz Niger. Największą wadą Zambii jest to, że mają bardzo słabą i przede wszystkim wolną obronę, co przy naszych szybkich pomocnikach i napastnikach może się okazać ich gwoździem do trumny. Potwierdziło się to już w 4 minucie, Asamoah zauważył wybiegającego na czystą pozycję Jordana Ayew, przerzucił obronę i nasz napastnik spokojnie pokonał bramkarza. W 9 minucie Atsu dośrodkowywał z rzutu rożnego, uderzenie Jordana Ayew trafiło w poprzeczkę, ale dobitka Addy'ego znalazło już miejsce w siatce. Cztery minuty po przerwie było już 3:0, dwójkową akcję braci Ayew wykończył Jordan pięknym uderzeniem z woleja. W 55 minucie to wreszcie Zambia się obudziła, Sinkala zagrał ładnie w pole karne do Mayuki a ten miał za dużo miejsca i po prostu musiał strzelić bramkę. W 59 minucie na bohatera meczu wyrósł Addy, podszedł do piłki ustawionej na 25 metrze i precyzyjnym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi. Triumfator poprzedniego PNA zdołał strzelić tylko jeszcze jedną bramkę, a konkretnie strzelił ją Sinkala dobrym uderzeniem z dystansu. Pewna wygrana, nie spodziewałem się tak okazałego wyniku.

 

 

09.06.2015 - Eliminacje PNA [1/6]

Frekwencja: 51,500

Ghana 4:2 Zambia

4' Jordan Ayew 1:0

9' David Addy 2:0

49' Jordan Ayew 3:0

55' Emmanuel Mayuka 3:1

59' David Addy 4:1

74' Nathan Sinkala 4:2

MoM: David Addy 9.2

Odnośnik do komentarza

Transfery z klubu:

 

Aleksandar Tonev (2.1 mln do Angers SCO) - Czas Toneva w Polsce dobiegł końca. Aleks ma dopiero 25 lat, ale staty już mu leciały w dół, dlatego zdecydowałem się go pozbyć.

Yazalde (3.1 mln do Videotonu) - Grał bardzo nierówno w poprzednim sezonie, dlatego odszedł. Lech kupił go za 130 tysięcy, ja sprzedałem za 3 miliony :)

Kebba Cessay (5.5 mln do Sparty Praga) - Niestety nie udało się zatrzymać Gambijczyka w zespole. Gdy pojawiła się oferta opiewająca na 5.5 mln to prezes postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i ją zaakceptować.

Szymon Drewniak (180 tys. do Wisły Kraków) - W sumie nie wiem po co Wiśle tak słaby zawodnik.

Przemysław Frackowiak (180 tys. do GKS Bełchatów) - Ciekawy wybór Bełchatowa. Za swojego podstawowego bramkarza dostali 625 tysięcy i jako jego następce wybrali przeciętnego Frackowiaka.

 

 

 

Transfery do klubu:

 

Paweł Wszołek (za darmo z Polonii Warszawa) - Ten transfer zapowiadałem już jakiś czas temu. Z Pawłem kontrakt podpisałem już w styczniu, wykorzystując gapiostwo zarządu Polonii. Myślę, że będzie to znakomity następca Toneva.

Dariusz Trela (za darmo z Piasta Gliwice) - Widząc, że kontrakt mu się kończy to pomyślałem czemu nie. U nas będzie tylko zmiennikiem innego nowego bramkarza.

Petr Sevcik (40 tys. z Opawa) - Ciekawy zawodnik, zobaczymy jak się będzie rozwijał.

Gabor Salamon (za darmo z Puskas) - Wątpie żeby kiedyś przebił się do pierwszego składu, ale zawsze możemy na nim coś zarobić.

Loick Landre (za darmo z PSG) - To on ma zastąpić na środku obrony Ceesaya. Znakomity piłkarz, wychowanek słynnego PSG.

Allan Jankowski (za darmo z RC Lens) - Bardzo szybki obrońca, wątpie aby wygryzł ze składu Włodarczyka, ale na pewno będzie solidnym zmiennikiem.

Tomasz Hołota (250 tys. z Polonii Warszawa) - Myślę, że jak na taką kwotę to jest to dobry transfer. On będzie miał za zadanie zastąpić Trałkę, który co chwile łapie kontuzje.

Ravy Tsouka Dozi (za darmo z Nantes) - Robi się nam francuska obrona :D Dozi jest bardzo młody i jak tylko poprawi krycie oraz odbiór to może zostać bardzo dobrym obrońcą.

Antonio Donnarumma (625 tys. z GKS Bełchatów) - Dobry znajomy Bełchatowa. Buric coraz bardziej jęczy, że chce odejść, dlatego też tylko czekam na jakąś ofertę i ją zaakceptuje. To właśnie Włoch zastąpi Jasmina.

Odnośnik do komentarza

HJK: Magalhes - Lamminem Johansson Gurzeda (68' Hakola) Pennanen - Salo Kovalchuk Perovuo (62' Lahti) Vayrynen - Kobena Ristimaki (45' Furuholm)

 

Lech: Donnarumma - Kędziora Nelson Landre Włodarczyk (86' Jankowski) - Hołota (45' Podstawski) Velev (69' Cierpka) Wszołek Janota Stasevich - Kostov

 

Nowy sezon czas zacząć! Sprawa ma się podobnie jak w Bełchatowie, w przypadku braku awansu do Ligi Mistrzów odchodzę z Lecha, tym razem już za granice. Los nie był dla nas łaskawy, bo już w 2 rundzie trafiliśmy na mocny zespół, HJK Helsinki. Mimo tego, że graliśmy na wyjeździe to od początku zaatakowaliśmy, mieliśmy kilka dobrych sytuacji, ale zawsze brakowało wykończenia. Wreszcie udało się pokonać bramkarza w 40 minucie, Kostov podał na 16 metr do Hołoty, ten zdecydował się uderzyć ale trafił w słupek, lecz dobitka Janoty wpadła już do siatki. W 63 minucie Stasevich odebrał piłkę jednemu z Finów na połowie boiska, podał do Veleva ten idealnie wypatrzył wybiegająćego na czystą pozycję Podstawskiego a ten zachował się jak rasowy snajper i przelobował wychodzącego Maglhesa. Cztery minuty później wpadła trzecia bramka! Podstawski podał przed pole karne do Kostova, ten piętka zagrał na szósty metr do Stasevicha a nasz as się nie pomylił i zdobył bramkę. Tuż przed końcem meczu dobiliśmy rywala, Stasevich miał bardzo dużo miejsca przed polem karnym rywali, w końcu zagrał do Janoty a ten na raty pokonał bramkarza. Znakomity mecz, pewna wygrana, nie spodziewałem się aż takiego wyniku, tym bardziej, że to HJK było faworytem.

 

 

15.07.2015 - Eliminacje do Ligi Mistrzów, 2 faza [1/2]

Frekwencja: 10,307

HJK Helsinki 0:4 Lech Poznań

40' Michał Janota 0:1

63' Tomas Podstawski 0:2

68' Ihar Stasevich 0:3

89' Michał Janota 0:4

MoM: Michał Janota 9.3

Odnośnik do komentarza

Legia: Velimirovic - Lisowski Trajkovic Faria Wawrzyniak - Łukasik Gol Radovic Rakowski (77' Jagiełło) Popov (77' Tomasiewicz) - Kucharczyk

 

Lech: Trela - Jankowski Dozi Toth Szczupakowski - Podstawski Drygas Salamon (45' Wszołek) Cierpka Bereszyński (45' Stasevich) - Linetty (45' Wagner)

 

Przed spotkaniem z Legią przeprowadziłem dwa bardzo drogie transfery. Kontrakt z Southampton podpisał Wołąkiewicz, a na nasze konto wpłynęło 2.6 mln funtów, natomiast w zamian za niego do klubu przybył Michal Toth za kwotę 1.8 mln. Od razu dostał szansę debiutu w meczu o superpuchar Polski. Zagrają również zawodnicy którzy poprzedni sezon spędzili na wypożyczeniach, czyli Linetty, Cierpka, Szczupakowski, Bereszyński oraz Drygas. Będzie to dla nich sprawdzian generalny, jeśli go nie zdadzą to albo zostaną wypożyczeni albo definitywnie pożegnają się z klubem. Źle się zaczęło bo już w 8 minucie tracimy bramkę, Radovic dośrodkował w pole karne a tam Kucharczyk wyprzedził Doziego i strzelił bramke. W 36 minucie niemal bliźniacza sytuacja, znowu Radovic dośrodkował w pole karne i znowu Kucharczyk wyprzedził Doziego i było już 0:2. W 53 minucie katastrofa, Łukasik podał piłkę do Rakowskiego ten ograł Doziego i w sytuacji sam na sam pokonał Trele. Straszny debiut Francuza, oby następne mecze były lepsze. W 60 minucie impuls do ataku dał nam Wagner który wykorzystał dobre dośrodkowanie Jankowskiego. Pięc minut później Cierpka zagrał ładnie w tempo do wybiegającego na czystą pozycję Wagnera a ten po raz drugi pokonał bramkarza! W 77 minucie euforia na trybunach! Mamy wyrównanie! Drygas przerzucił obronę Legii, do piłki dopadł Wagner, przeszedł bramkarza i strzałem na pustą bramkę skompletował hattricka. Niestety nie utrzymaliśmy do końca koncentracji i w 80 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Jagiełły bramkę zdobył Tomasiewicz. Cóz, po tym meczu wiem jedno, Bereszyński żegna się z naszym zespołem.

 

 

19.07.2015 - Superpuchar Polski

Frekwencja: 31,103

Legia Warszawa 4:3 Lech Poznań

8' Michał Kucharczyk 1:0

36' Michał Kucharczyk 2:0

53' Eryk Rakowski 3:0

60' Tomas Wagner 3:1

65' Tomas Wagner 3:2

77' Tomas Wagner 3:3

80' Grzegorz Tomasiewicz 4:3

MoM: Tomas Wagner 9.5

Odnośnik do komentarza

Lech: Donnarumma - Kędziora Landre Nelson Włodarczyk - Hołota Velev (45' Cierpka) Wszołek Janota Stasevich - Kostov

 

HJK: Magalhaes - Aho Lamminen Gurzeda Pennanen (51' Johansson) - Vayrynen Perovuo Kovalchuk Salo (68' Jaatinen) - Lahde (2' Lahti) Ristimaki

 

Mecz o nic, po bardzo wysokiej zaliczcce z pierwszego spotkania teraz po prostu nie mogliśmy odpaść. Pokonaliśmy HJK 2:1 i w 3 rundzie zagramy z bardzo ciężkim rywalem jakim jest Rosenborg Trondheim.

 

 

22.07.2015 - Eliminacje do Ligi Mistrzów, 2 faza [2/2]

Frekwencja: 28,384

Lech Poznań 2:1 HJK Helsinki

1' Michał Janota 1:0

41' Tomasz Hołota 2:0

68' Markku Lahti 2:1

MoM: Piotr Gurzeda 8.2

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...