Skocz do zawartości

Obrączki na rączki i bilet do Wrocławia gratis


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

nie twierdzę, że jest niewiarygodna. chciałbym tylko, żeby wszystko się potoczyło w miarę szybko i sprawnie. degradowanie po pierwszej kolejce nie jest najlepszym rozwiązaniem. np.: o takiej Jadze już się mówiło jak grała w II lidze, ciągle się 'mówi', a konkretów brak.

chciałbym komentować fakty, a nie kolejne przecieki.

Odnośnik do komentarza
jabol, może po sytuacji z 93' czegoś się Legia nauczyła?

 

A co się wydarzyło w 1993 roku? Chodzi ci o największy wałek w historii PZPN'u?

 

Materiały operacyjne, klauzule poufności, przekazanie akt prokuraturze, potem do WD PZPN, srata drata- i dalsze pierdolenie się z tą sprawą przez kolejne 3.5 roku. Włosi uwinęli się w trzy miesiące u nas cyrk trwa i trwa. Skończy się abolicją w czerwcu i po ptokach.

 

Ale do tego czasu na pewno jeszcze parę klubów poleci. I bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Materiały operacyjne, klauzule poufności, przekazanie akt prokuraturze, potem do WD PZPN, srata drata- i dalsze pierdolenie się z tą sprawą przez kolejne 3.5 roku. Włosi uwinęli się w trzy miesiące u nas cyrk trwa i trwa. Skończy się abolicją w czerwcu i po ptokach.

zarzucasz nieudolnosc pracy Policji i prokuratury, czy (w co mam nadzieje) procedury prawne Ci sie nie podobaja? :>

Odnośnik do komentarza

Akurat co do Lecha nie byłbym taki pewny czy klub może ponieść jakieś konsekwencje prawne bo zarzuty dotyczą sezonu kiedy Kolejorz walczył o awans do Ekstraklasy a jak wszyscy wiedzą dzisiejszy Lech to zupełnie inna spółka - klub połączony z Amicą. Ciekawe jak to zostanie zinterpretowane. Pozostali - no cóż, kiedy pisałem o tym, że jakiś mecz mojej Odry był sprzedany/kupiony to zazwyczaj byłem wyśmiewany a i tak wyszło na moje :] nie zdziwię się gdyby wszystkie kluby zostały ukarane. Tylko co wtedy będzie z ligą? Bo zostałaby tylko Wisła, Legia, Polonia Bytom, Górnik Zabrze i Groclin ;) a awansowanie połowy II ligi nie miałoby najmniejszego sensu. Zależy też jakiej ilości kupionych/sprzedanych meczów miałyby dotyczyć zarzuty bo IMO jeżeli Arkę zdegradowano do II ligi za kupienie 40 meczów a takie Zagłębie za kupienie 4 spotkań to chyba ktoś tu się z czymś na głowy pozamieniał. Mimo iż za Zagłębiem nie przepadam to uważam, że w porównaniu z Arką klub ukarano zbyt ostro, podobnie zresztą z Łęczną.

 

I taka prośba do jasona - przestań się popisywać tym, że coś wiesz ale nie możesz powiedzieć, bo wprawdzie wchodzę od dłuższego czasu na to forum rzadko, ale ten Twój tekst czytam już któryś raz. Może podzieliłbyś się z nami informacjami, które nie są utajnione a prasa o nich nic nie napisała?

Odnośnik do komentarza
Akurat co do Lecha nie byłbym taki pewny czy klub może ponieść jakieś konsekwencje prawne bo zarzuty dotyczą sezonu kiedy Kolejorz walczył o awans do Ekstraklasy a jak wszyscy wiedzą dzisiejszy Lech to zupełnie inna spółka - klub połączony z Amicą. Ciekawe jak to zostanie zinterpretowane.

 

Ano, ciekawe. Na razie to mają z Lechem ogromny problem, bo - jak gdzieś czytałem - z punktu widzenia prawa KKS Lech Poznań jest innym tworem, i nie powinien ponosić odpowiedzialności za "starego" Lecha :]

 

 

IMO jeżeli Arkę zdegradowano do II ligi za kupienie 40 meczów a takie Zagłębie za kupienie 4 spotkań to chyba ktoś tu się z czymś na głowy pozamieniał.

 

Hmm, policzmy...Arka powinna zostać zdegradowana o 10 klas rozgrywkowych :P

Odnośnik do komentarza

I jeszcze coś zanim jestem w pędzie ;) chyba nikt nie jest tak bardzo naiwny i sądzi, że tylko I liga kupowała? Ewentualnych wyrzuconych klubów z I ligi wcale nie zastąpią uczciwsi. W niższych ligach jest jeszcze większe bagno niż w ekstraklasie ale tam trudniej coś udowodnić. Sam grałem kiedyś w ustawionym meczu... Mówi się też, że zostanie ukarana Cracovia i Jaga a potem zostanie wprowadzona abolicja. Jestem tego przeciwny. Jak czyścić to do końca bo nigdy z tego bagna nie wyjdziemy. Wole kilka lat posuchy i rygoru niż ciągłego dna piłkarskiego i cudów boiskowych. Nie dla abolicji.

Odnośnik do komentarza

A myślisz, że w ktoś będzie miał po tym wszystkim odwage kupić albo sprzedać?? Nawet nikt nie piśnie słówka o takim pomyśle(przynajmniej w I i II lidze) Zresztą teraz już wg. mnie nikt nie kupuje i nie będzie, więc po co karać w większości przypadków uczciwych działaczy. Niech karają ludzi uciapranych w korupcję, a klubą dają te abolicje, bo tylko na tym wszystkim ucierpi poziom ekstraklasy.

Odnośnik do komentarza
A myślisz, że w ktoś będzie miał po tym wszystkim odwage kupić albo sprzedać?? Nawet nikt nie piśnie słówka o takim pomyśle(przynajmniej w I i II lidze) Zresztą teraz już wg. mnie nikt nie kupuje i nie będzie, więc po co karać w większości przypadków uczciwych działaczy. Niech karają ludzi uciapranych w korupcję, a klubą dają te abolicje, bo tylko na tym wszystkim ucierpi poziom ekstraklasy.

No dobra, to co z KSZO, Łęczną, Arką czy resztą zdegradowanych klubów? Nie może być równych i równiejszych. Dlaczego te kluby mają cierpieć skoro nie tylko oni kupowali?

 

Oszukiwano mnie i nas wszystkich. Nie jeden z nas obgryzał sobie paznokcie przy okazji meczu, którego wynik był ustalony kilka godzin przed pierwszym gwizdkiem arbitra... Po co były te emocje, nerwy, nadzieja i rozczarowanie? Po co człowiek zarywał szkołę, studia czy wybierał urlopy by tylko zdążyć na mecz swojej ukochanej drużyny? Po co była bita piana po kontrowersyjnie przegranych meczach? Wszystko to szlag trafił bo spółka złodziejska zamiast uprawiać sport wolała się bawić w ctrl+s i restart? :|

Odnośnik do komentarza

Dla mnie to było do przewidzenia, że kary będą się zmniejszały. Zobacz co stało się z moją drużyną: Dziurowicz sam poddał się karze, opowiedział wszystko, jego zeznania były przełomowe i pomogły się na dobre zabrać za korupcję, a mimo to GieKSa poleciała do 4 ligi i narazie ani jeden klub nie dostał tak wysokiej kary. Powinienem sie rzucać o to wszystko ale już mam to gdzieś, bo widzę jak ucierpiał na tym mój klub i mimo wszystko dalej jestem zdania, że karani powinni być ludzie.

Odnośnik do komentarza
GieKSa poleciała do 4 ligi i narazie ani jeden klub nie dostał tak wysokiej kary. Powinienem sie rzucać o to wszystko ale już mam to gdzieś, bo widzę jak ucierpiał na tym mój klub i mimo wszystko dalej jestem zdania, że karani powinni być ludzie.

I bardzo dobrze, że poleciała - klub odżył, zmienił się w każdym calu, zyskał szansę na odbicie się od dna - zresztą działacze GKS sami byli doskonale świadomi, w co się pakują, i nie narzekali zbytnio, gdy zaczynali od zera. Paru nadgorliwych kibiców się rzucało, ale bądźmy szczerzy - ta decyzja, dobrowolnie przyjęta, dużo dała klubowi.

Nie dla abolicji.

Odnośnik do komentarza
GieKSa poleciała do 4 ligi i narazie ani jeden klub nie dostał tak wysokiej kary. Powinienem sie rzucać o to wszystko ale już mam to gdzieś, bo widzę jak ucierpiał na tym mój klub i mimo wszystko dalej jestem zdania, że karani powinni być ludzie.

I bardzo dobrze, że poleciała - klub odżył, zmienił się w każdym calu, zyskał szansę na odbicie się od dna - zresztą działacze GKS sami byli doskonale świadomi, w co się pakują, i nie narzekali zbytnio, gdy zaczynali od zera. Paru nadgorliwych kibiców się rzucało, ale bądźmy szczerzy - ta decyzja, dobrowolnie przyjęta, dużo dała klubowi.

Nie dla abolicji.

 

 

Ja też jestem zadowolony ale sytuacja GieKSy, którą nie było stać na drugą ligę a dajmy na to Zagłębie, który ma kupe kasy, będzie nowy stadion i są perspektywy na puchary jest nieporównywalna. Poleci jeszcze kilka klubów i jak będzie wyglądała ta nasza liga?? Może połowa drużyn będzie prezentowała jakiś tam poziom, a ich miejsce zajmą drużyny, których też nie możemy być pewni, że są czyste.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
Arkadiusz T., były szef szkolenia wielkopolskich sędziów i arbiter trzeciej ligi, został zatrzymany przez policyjną grupę do zwalczania korupcji w piłce nożnej. Odpowie między innymi za ustawienie meczu Kujawiaka Włocławek z Flotą Świnoujście (4-1) w maju 2004 roku.

 

Zarzut za to spotkanie usłyszał już zresztą Ryszard F., ps. "Fryzjer", który - zdaniem prokuratury - wręczył sędziemu T. za pomoc Kujawiakowi 2 tysiące złotych. Klub z Włocławka strzelił wszystkie gole w ostatnim kwadransie meczu. Tamtym zwycięstwem praktycznie przypieczętował swój awans do drugiej ligi.

 

- Pan T. niedawno zrezygnował z funkcji szefa szkolenia. Chyba przeczuwał, że coś niedobrego się wydarzy - mówi Stefan Antkowiak, prezes Wielkopolskiego ZPN. To kolejny pracownik jego związku, który pojechał do Wrocławia w asyście policji.

 

Najpierw trafił tam sekretarz wydziału sędziowskiego Grzegorz K. Później zatrzymany został sam szef wielkopolskich arbitrów Krzysztof P.

 

- Kogo zrobimy jego następcą? Przecież w naszym regionie jest wielu uczciwych sędziów. Na przykład Marek Ryżek - twierdził jeszcze rok temu Antkowiak. Zaledwie kilka tygodni później prokurator nakazał zatrzymanie niejakiego... Marka R.

 

- Nie będziemy robili ponownej weryfikacji arbitrów, bo nie ma takiej potrzeby. Zresztą ta poprzednia była narzucona przez PZPN - upiera się teraz szef Wielkopolskiego ZPN. To jeszcze nie koniec zatrzymań jego sędziów. W aktach prokuratury pojawiają się nazwiska także kilku innych wielkopolskich arbitrów z trzeciej ligi.

 

Policja zatrzymała trzecioligowego sędziego

 

Trzecioligowy sędzia piłkarski z Poznania Konrad B. został zatrzymany w środę rano przez wrocławskich policjantów w związku z aferą korupcyjną w polskiej piłce nożnej.

 

Jak powiedział kom. Krzysztof Zaporowski z Komendy Wojewódzkiej Policji (KWP) we Wrocławiu, 31-letni mężczyzna sędziował spotkania piłkarskie III-ligi i jest podejrzewany o udział w tzw. "ustawianiu" meczów. Zatrzymany został w miejscu zamieszkania, jeszcze dziś ma zostać przewieziony do Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

źródło

 

Poznań w natarciu.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Pierwszoligowego sędziego z Piotrkowa Trybunalskiego zatrzymali wrocławscy policjanci w związku ze sprawą korupcji w sporcie.

35-letni Włodzimierz M. to już 108. osoba zatrzymana w związku z toczącym się

 

we Wrocławiu śledztwem dotyczącym korupcji w piłce nożnej.

 

Jak poinformował w piątek Marek Kuczyński z Prokuratury Krajowej, obecnie trwają czynności procesowe, dlatego też "nie czas na mówienie o zarzutach". - Kiedy zakończą się czynności, poinformuję o zarzutach - powiedział prokurator. Czynności prawdopodobnie zostaną zakończone jeszcze w piątek.

 

Śledztwo w tej sprawie toczy się od maja 2005 roku. Do tej pory prokuratura postawiła zarzuty ponad stu osobom: działaczom sportowym, sędziom, obserwatorom PZPN, m.in. dwóm członkom zarządu PZPN Witowi Ż. i Kazimierzowi F.

 

W grudniu u. br. przed wrocławskim sądem rozpoczął się pierwszy proces w tej sprawie. Na ławie oskarżonych zasiadło 17 osób, w tym Ryszard F., ps. Fryzjer - domniemany organizator tego procederu.

 

http://www.sport.pl/sport/1,65025,5045635.html

 

Można się było tego spodziewać.

Odnośnik do komentarza

Z cyklu "Who's next?" - podejrzenie padło na białostocczan...

PRZEGLĄD PRASY. Jagiellonia Białystok może zostać karnie zdegradowana do II, a nawet do III ligi. 3 kwietnia klub będzie zeznawał w Wydziale Dyscypliny PZPN - pisze dziennik "Polska".

 

W tym sezonie Wydział Dyscypliny ukarał degradacją już dwa kluby - Widzew Łódź i Zagłębie Lubin. Kolejna może być Jagiellonia, ale na razie do WD PZPN nie wpłynęły z wrocławskiej prokuratury żadne materiały dowodowe obciążające Jagiellonię. - Na spotkaniu w prokuraturze zapewniono, że takie dowody dostanę, ale będzie to poskładany materiał dotyczący wszystkich klubów, a nie poszczególne, wyrwane z kontekstu wątki - mówi przewodniczący WD Adam Gilarski.

 

Klub jednak nie czeka na przekazanie dowodów i sam zaproponował spotkanie z Wydziałem Dyscypliny. Odbędzie się ono 3 kwietnia. - Nie chciałbym wychodzić przed szereg i deklarować, że sami poddamy się karze, przez co będziemy mogli liczyć na złagodzenie wyroku. Liczymy na rozsądek WD, choć zdajemy sobie sprawę, że sytuacja jest poważna - mówi "Polsce" wiceprezes Jagiellonii Artur Kapelko.

Odnośnik do komentarza
CBA i wrocławska Policja zatrzymały w czwartek cztery osoby - w tym kierownika Korony Kielce - podejrzane o ustawianie meczów piłkarskich. - Jesteśmy gotowi ponieść najsurowsze konsekwencje jeśli korupcja się potwierdzi - zaznacza Maciej Topolski, rzecznik Kolportera Korony Kielce

 

W historii piłkarskiej afery korupcyjnej nie było takiej sytuacji , aby jednego dnia zatrzymano aż cztery osoby. Dlatego tym razem wrocławskim policjantom pomagali funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

 

Potwierdzam, że zatrzymaliśmy cztery osoby - mówi Marek Kuczyński, naczelnik XI Wydziału Prokuratury Krajowej Zwalczania Przestępczości Zorganizowanej. - Jednym z nich jest Paweł W. kierownik drużyny piłkarskiej Kolportera Kielce. Postawiliśmy mu zarzutu wręczania korzyści majątkowych. Po wykonaniu czynności śledczych Paweł W. został zwolniony. Wobec niego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci zakazu wyjazdów zagranicznych. Danych pozostałych osób na tym tempie czynności śledczych nie mogę podać.

 

- Dla nas to szok i zaskoczenie - przyznaje Maciej Topolski, rzecznik Kolportera Korony, który o wszystkim dowiedział się do dziennikarzy. - Jeśli zarzuty postawione kierownikowi naszej drużyny potwierdzą się wówczas klub potraktuje go bardzo surowo. Nie wykluczam możliwości roszczeń materialnych, związanych z utratą dobrego imienia naszego klubu. Byliśmy i jesteśmy przeciwni korupcji oraz abolicji. Mało tego, gotowi jesteśmy ponieść najsurowsze konsekwencje w postaci ujemnych punktów, czy nawet degradacji. Podkreślam jednak, że nikt z członków zarządu Kolportera Korony nie ma nic wspólnego z korupcją i kupowaniem meczów - zaznacza Topolski.

 

Po wyjściu z wrocławskiej prokuratury Paweł W. nie podnosił telefonu i nie udało się z nim skontaktować.

 

Nieoficjalnie wiemy, że drugim zatrzymanym jest pierwszoligowy sędzia Marcin W. z Warszawy. To właśnie on niedawno prowadził spotkanie Polonii Bytom z Koroną Kielce, podczas którego w ewidentny sposób pomógł drużynie z Kielc. Najpierw nie zauważył faulu gracz Korony na obrońcy Polonii, a chwilę później niesłusznie podyktował rzut karny dla gości, dopatrując się faulu na graczu z Kielc. Co gorsze za faul wyrzucił z boiska piłkarza Polonii. Korona zdobyła gola z karnego, a mecz w Bytomiu wygrała 2:0. Później arbiter oficjalnie przepraszał przedstawicieli Polonii za swoje błędy.

 

- Nieoficjalnie od kolegów sędziów otrzymałem potwierdzenie, że Marcin W. został zatrzymany przez policję. Nie wiem za co. Aż nie chce mi się wierzyć, że chodzi o spotkanie z Polonią Bytom. Wydaje mi się to wyjątkowo nieprawdopodobne - analizuje Sławomir Stempniewski szef polskich sędziów.

 

Zatrzymani w czwartek to w sumie 109, 110, 111 i 112 osoba piłkarskiej aferze korupcyjnej. Równocześnie w czwartek we Wrocławiu toczył się kolejny dzień procesu w sprawie Arki Gdynia. Tym razem wyjaśnienia składał były trener i dyrektor sportowy gdyńskiego klubu Wojciech Wąsikiewicz. Potwierdził on, że Arka kupował mecze i ustawiała sędziów. W czasie posiedzenia sędzia prowadzący rozprawę odczytał zeznania Wąsikiewicza z prokuratury, który powiedział min: Klubem który systemowo załatwiała mecze była Korona. Oni jechali do Warszawy i w PZPN przez wysoko postawioną osobę robili co chcieli. Wiedział o tym prezes Michał Listkiewicz - zaznaczał Wąsikiewicz.

 

Wczoraj sędzia Wiesław Rodziewicz zadecydował, że Ryszard F. główny oskarżony w procesie korupcyjnym wyjdzie na wolność po wpłaceniu 30 tys. złotych. zabezpieczenia. Pieniądze mają wpłynąć do sądu w piątek. F. pseudonim "Fryzjer" przebywa we wrocławskim areszcie od czerwca 2006 roku. Po decyzji sędziego szczęśliwy F. wstał i ze łzami w oczach zaczął kłaniać się sędziemu i dziękować swoim adwokatom. Ale po chwili podszedł do dziennikarzy i zaczął im grozić. - Teraz będę miał dużo czasu i podam was do sądu, za to, co o mnie pisaliście - ostrzegł.

Czyzby kolejne miejsce w pierwszej lidze mialo sie zwolnic?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...