Skocz do zawartości

Obrączki na rączki i bilet do Wrocławia gratis


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Wdowczyk zatrzymany... w sumie to nie zauważyłem tego nigdzie indziej, bo nie intere mnie aż tak bardzo polska piłka, poza reprezą, ale to co tutaj wypisujecie mnie po prostu przeraża! Wdowczyk, który myślałem, że będzie dobrym trenerem, wkupił Koronę do 1 ligi, Jaga sama się poddaje, Zagłębie, mistrz Polski, który powstrzymał hegemonię Legii i Wisły, okazuje się, że też kupił mistrzostwo. Ma-sa-kra! O dupę rozbić ten cały burdel...

Odnośnik do komentarza

Ja jestem za tym by karać LUDZI, a nie klub,kibiców...Karać mega finansowo , a nie jakieś bzdety :| Wysokie kary finansowe, albo zamiana na więzienie, jeśli nie będą w stanie płacić. Sędzia, piłkarzy czy "władza" klubu, wszystko jedno. Wszystkich dożywotnie zdyskwalifikować w zawodzie i nie dać im dojść w ógóle do piłki nożnej.

 

I najważniejsze- niech się ten PZPN w końcu ruszy i zrobi za JEDNYM zamachem rozrachunek z III, II i I ligą, a nie tak pokolei wyciąga z worka po jednym klubie..

Odnośnik do komentarza
17 klubów do degradacji!

 

Szykuje się wielka "bomba" w procesie dotyczącym korupcji w polskiej piłce. Jak podaje "Przegląd Sportowy", śledczy prokuratury wrocławskiej mają dowody przeciwko 17 klubom I i II ligi. - Aż zakręciło mi się w głowie - stwierdził mecenas Jacek Kryszczuk, który pośredniczy w kontaktach PZPN z wrocławską prokuraturą.

 

"Czarna lista"

Jak ustalił "Przegląd Sportowy", chodzi o zespoły, które "ustawiały" lub próbowały "ustawiać" mecze po 2003 roku.

Wciąż nie mamy wypracowanej koncepcji, jak zachowywać się w takich przypadkach. Z punktu widzenia prawa cywilnego te kluby poza nazwą nie mają z poprzednikami nic wspólnego

Robert Zawłocki z Wydziału Dyscypliny PZPN

 

 

Dokładną wiedzę na temat tego, jakie drużyny figurują na "czarnej liście", mają jedynie prokuratorzy. Na pewno wśród klubów, które w sezonie 2003/2004 i później kupowały mecze, a nie poniosły do tej pory odpowiedzialności przed Wydziałem Dyscypliny PZPN są: Lech Poznań, GKS Bełchatów, Cracovia Kraków, Jagiellonia Białystok, Ruch Chorzów, ŁKS Łódź (wszystkie z ekstraklasy) oraz drugoligowcy: Piast Gliwice (ukarany za jedno "ustawione" spotkanie, ponoć jest ich siedem), GKS Katowice oraz Śląsk Wrocław.

 

Jak karać?

 

W przypadku kilku wymienionych klubów wymierzenie kary nie będzie takie proste. GKS Katowice nie jest tym samym podmiotem prawnym, co "Gieksa" kupująca mecze za czasów Piotra Dziurowicza.

Prokuratorzy zapowiadają, że do września zakończą wątek "Fryzjera", a do marca 2009 wątki poboczne. To oznacza, że w ciągu klilkunastu miesięcy PZPN powinien dostać materiały dotyczące tej sprawy

Mecenas Jacek Kryszczuk

 

Również Lech Poznań tak naprawdę jest dawną Amicą Wronki, a nie "Kolejorzem" z czasów korupcyjnych.

 

- Wciąż nie mamy wypracowanej koncepcji, jak zachowywać się w takich przypadkach. Z punktu widzenia prawa cywilnego te kluby poza nazwą nie mają z poprzednikami nic wspólnego - mówi członek Wydziały Dyscypliny PZPN Robert Zawłocki.

 

Sprzątanie do marca

 

- Prokuratorzy zapowiadają, że do września zakończą wątek "Fryzjera", a do marca 2009 wątki poboczne. To oznacza, że w ciągu kilkunastu miesięcy PZPN powinien dostać materiały dotyczące tej sprawy - tłumaczy mecenas Jacek Kryszczuk, który pośredniczy w kontaktach PZPN z prokuraturą.

 

Na nich przyjdzie kolej

 

Na zakończenie śledztwa nie mogą ze spokojem czekać także trzecioligowcy. Jak podaje "Przegląd Sportowy" kilka klubów z tego szczebla pojawia się w aktach. Są to między innymi Świt Nowy Dwór i Radomiak Radom.

 

TVN24

 

Swędzą misiów łapki, żeby się do Poznania dobrać, ale biedactwa nie mają jak, i bardzo z tego powodu rozpaczają.

Odnośnik do komentarza

CBA w siedzibie Kolportera Korona Kielce

Centralne Biuro Antykorupcyjne wkroczyło do siedziby klubu piłkarskiego Kolporter Korona Kielce.

Z nieoficjalnych informacji Radia Kielce wynika, że funkcjonariusze CBA badają dokumenty dotyczące działalności klubu w latach 2003/2004. Tego okresu dotyczą zarzuty korupcyjne.

 

Wrocławska prokuratura postawiła zarzuty korupcji ówczesnemu trenerowi Korony Dariuszowi W, kierownikowi klubu Pawłowi W. oraz kapitanowi kieleckiego zespołu Arkadiuszowi B. Wszyscy trzej mieli przyznać, że ustawiali mecze piłkarskie.

O(JP)net

 

Klicki musi ciężko żałować, że wszedł w ten biznes.

Odnośnik do komentarza
Grodzisk nie jest umoczony? Dziwne, przypomina mi się cudowna ucieczka ze strefy spadkowej w pierwszym sezonie w ekstraklasie.

W pierwszym sezonie w ekstraklasie 1997/1998 spadli z ligi...

 

Zdaje się, że to było w sezonie 1999/2000. Po jesieni mieli kilka punktów i byli murowanym kandydatem do spadku. Jednak znowu byliśmy świadkami "wiosny cudów", kiedy Groclin wygrał podajże siedem meczów pod rząd 1:0 i utrzymał się w lidze. I to wygrywał ze wszystkimi najlepszymi, to był dopiero cyrk!

Odnośnik do komentarza
Klicki musi ciężko żałować, że wszedł w ten biznes.

 

wg mnie od dłuższego czasu chciał się wycofać z Korony bo wiedział, że będzie smród. Nie wierze w te bajki co rozpowiada o braku wiedzy co się działo w klubie. Czyżby osoba osiągająca sukcesy zawodowe i kontrolująca finanse w tak dużej firmie mogła sobie pozwolić na takie zaniedbania w klubie sportowym? Człowiek, który dwa razy obejżał każdą złotówę nim ją wydał?-wykładał tam ciężkie miliony.

 

Jak to możliwe, że bodajże w 2 dni zrobił śledztwo w klubie i "wykrył" małą ośmiornicę a jak kibice na 2 i 3 ligowych boiskach krzyczeli do Kickiego odp epitetami a lokalna prasa pisała o kupowaniu, wysyłała faxy, mejle do kubu to wtedy nie było tematu?

 

W jednym z artykułów w regionalnym Słowie Ludu padła informacją, że Wdowiec po przegranym wyścigu z Cracovią musi awansować w kolejnym sezonie.

Klicki musiał awansować ale przereklamowany Wdowiec nie był w stanie tego uczynić więc zaczęło się ustawianie spotkań.

 

 

Prof sądzisz, że Drzymała mówiąc o korupcji w Śląsku jakieś 1,5 miesiąca temu w jednym z wywiadów rzucał bezpodstawne oskarżenia?-Wczoraj Śląsk został zaliczony do grona krętaczy. Skąd miał te informacje?-w tym środowisku nie ma przypadków. Dlatego Drzymała nie chciał aby Śląsk po fuzji grał na swojej licencji.

 

Mój dawny nauczyciel z matmy tak mawiał: Cygana nie za to powiesili, że konie kradł tylko za to, że dał się złapać.

Odnośnik do komentarza
Według Zbigniewa Ćwiąkalskiego 29 klubów jest zamieszanych w aferę korupcyjną w polskim futbolu, a śledztwo prokuratury określa jako rozwojowe. Minister sprawiedliwości uczestniczył w piątkowym posiedzeniu sejmowej Komisji Kultury Fizycznej i Sportu zajmującej się tą sprawą.

 

"29 klubów z różnych lig jest zamieszanych w aferę korupcyjną w polskim futbolu. Na tej liczbie może się nie skończyć, bo co się kogoś przesłucha, to okazuje się, że ma następne rewelacje i pojawiają się nowe nazwiska" - powiedział Ćwiąkalski.

 

 

REKLAMA Czytaj dalej

 

 

 

"Nie ma podstaw aby twierdzić, że ktoś z najściślejszego kierownictwa PZPN dopuścił się korupcji. Sprawa zdecydowanie związana jest z konkretnymi klubami" - dodał.

To się nazywa burdel! Jest mi straszliwie wstyd za naszą sytuację, mentalność oraz stan polskiej piłki przed zagranicznymi państwami.

Odnośnik do komentarza

Ostatnio czytałem wiadomość o jakimś angielskim piłkarzu, który narobił sobie długu poprzez hazard i miał być rzekomo zamieszany w ustawienie meczu. To jest w Anglii skandal najwyższej miary. Dlaczego? Nie dlatego, bo Anglicy są jacyś super uczciwi, nie. Po prostu tam, za udowodnioną korupcję ludzie dostają dożywotni zakaz wykonywania zawodu i styczności z piłką, nieważne, czy to Sir Alex Ferguson, czy trener jakiegoś klubu z Conference. Takie rozwiązanie bardzo mi się podoba, a jest skuteczne, bo podobno ten niedawny przypadek korupcji w Anglii to pierwsza taka sytuacja od lat bodajże 60'.

Odnośnik do komentarza

Włosi natomiast kręcą przy pensjach, Portugalczycy przy prognozach pogody a Francuzi kręcą z reguły... Proponowałbym wyjście na zewnątrz, przewietrzenie się. Szukanie spisku gdziekolwiek jest trochę śmieszne. Co najmniej tak śmieszne jak posty tutaj w stylu "niech ukarzą XXX i YYY, bo korupcja jest zła ale od klubu któremu ja kibicuje wara, oni są czyści" :)

Odnośnik do komentarza

Na rmf.fm coś takiego:

 

Janusz Filipiak zatrzymany przez krakowską policję

Krakowska policja zatrzymała Janusza Filipaka, prezesa ?Comarchu? i klubu piłkarskiego Cracovia - dowiedział się nieoficjalnie reporter RMF FM. Filipiaka zatrzymali policjanci z wydziału do walki z korupcja w Krakowie na polecenie krakowskiej prokuratury.

 

Pozostawię to bez komentarza..

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...