Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2007 - temat oficjalny


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Ja także chciałbym dorzucić swoje dwa grosze, otóż postanowiłem wynaleźć taktyke która jest pod kluby bardzo słabe. A więc wybrałem drugoligowy Lustenau na drużynę na której będą wypróbowywane moje taktyki. Zrobiłem więc Tournee, w którym to wemą udział drużyny takie jak: Betis, Athletico, Deportivo. Czym bliżej jednak tych meczy ja nie miałem żadnego pomysłu na taktyke, aż do póki nie spotkałem się z słowami : kontratak oraz zablokowanie własnej bramki. I tak właśnie zbudowana jest moja taktyka, nie dopuścić dostępu do naszej bramki rywala, po czym zgarnąć mu piłkę i zagrać szybką piłkę do napastnika. Dobra a teraz troche informacji.

 

Nazwa taktyki: choinka

 

Opis taktyki: taktyka polega na zablokowaniu dostępu do własnej bramki, przejęcie piłki na własnym polu karnym i poprzez jednego wysuniętego napastnika i 2 pomocników wyprowadzić zabójczą kontre. Gra ta jest przeznaczona tylko i wyłącznie dla drużyn bardzo słabych.

 

Wygląd taktyki: Click

 

Czego wymagam ?

 

Boczni obrońcy:

Szybkość

Ustwianie się

Przyspieszenie

Agresja

Naturalna spr.

All: >=12

Środkowi obrońcy:

Szybkość

Skoczność

Gra głową

All: >=13

Defensywni pomocnicy (boczni):

Szybkość >=12

Gra bez piłki >=13

Ustawianie się >=11

Podania >=13

Przyspieszenie >=12

Defensywni pomocnicy (środkowi):

Ustawianie się >=13

Gra bez piłki >=12

Gra głową >=12

Pomocnicy:

Szybkość

Przyspieszenie

Dośrodkowania

Drybling

All: >=13

Strzały z dystansu

All: >=12

Napastnik:

Szybkość

Naturalna spr.

Przyspieszenie

All: >=13

Strzały z dystansu

Gra głową

All: =>12

 

Wiem że cięzko będzie znaleźć piłkarzy z takimi atrybutami ale jeśli dobrze przetrzepiecie rynek transferowy, na pewno takich znajdziecie.

 

Teraz polecenia dla drużyny i piłkarzy, ja na razie stosuję te co podał Anderwalius w swoich taktykach (GalactUnia). Fakt, jestem dopiero na samym początku testowania tej oto taktyki, więc jeszcze ją będę dopieszczał.

 

Dobra, teraz znów troche odemnie, taktyke zastosowałem grając w wyżej już wspomnianym Tournee z Betisem, Athletico i Deportivo. A więc pierwszy mecz z Betisem przegrałem, jednak w dobrym stylu. Cały czas mieliśmy akcje jednak wszystkie nie wykorzystane. Jednak bramki dla Betisu padły dopiero w 85 i 89 minucie ! Warto dodać że po stałych fragmentach gry, więc to nie wina taktyki tylko bramku dobrego bramkarza i obrońców. Nie zraziło mnie w ogóle i na następny mecz z Athletico wystawiłem ponownie tą taktyke. Zremisowaliśmy, jednak ciagła dominacja moich piłkarzy mogła doprowadzić do wygranej. Oto wynik - Click!. Warto ponownie dodać że moi zaowdnicy byli wyczerpani przed tym meczem a ich kondycja po tym meczu wyglądała tak - Click!. W kolejnym meczu z Deportivo było troche gorzej, ogólne zmęczenie po 4 meczach pod rząd dało znać o sobie i wtopiliśmy ten mecz 1-0. Ja jednak wierze w tą taktyke, i zaczne ją teraz stosować, informując was ciągle o jego wynikach.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

A przepraszam bardzo. Przeczytałem to i po jakimś czasie odpowiedziałem (zapomniałem) ... Jeśli chodzi o taktykę Anderwaliusa to dałem ją w słabszych klubach i tam lepiej się spisuje. Dając tą taksę na Real Madryt nie najlepiej to wyglądało. W końcu porażkę z Barceloną 1:6 nie można zaliczyć do udanych. Ale żeby ktoś nie powiedział że to tylko jeden mecz to dla sprostowania mówię że następny przegrałem już tylko 1:3. Wszystko oczywiście na urlopie.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie ale w takim momencie sprawdzam umiejętność taktyki a nie swoją :) Jakoś puściłem na urlopie tą taktykę Lechem i zająłem 2. miejsce ze stratą do lidera 2. pkt. Jak widać bardzo dobry wynik, którego ze swoimi umiejętnościami pewnie bym nie osiągnął.

Odnośnik do komentarza
Nie rozumiem piciu jak mogłeś moje taxy puścić na holiday! Przecież one są na wyjazd i dom, a na urlopie nie możesz ich zmieniać! Akurat w tym przypadku to się mija z celem.

 

 

Właśnie tak nie zrobiłem. Np dawałem taktykę Home jak grałem w domu, a jak na wyjeździe to dawałem Away. W zależności ile dni było do następnego meczu. Były to urlopy na 5, 6 dni bym mógł zmienić. Wszystko robiłem poprawnie. Ale w Realu Madryt nie wychodziło. Na ten wielki klub dałem prostą taktykę 4-4-2, krótkie podania, ofensywna, swoboda norma (prawie nieograniczona) i kontrataki. To dało Mistrzostwo i Puchar Króla.

Odnośnik do komentarza

No ale ja nie widze sensu testowania w takim klubie. Wez sobie jakas Lorkę albo inną Unię Janikowo i możemy pogadać...

 

A co do mojej taxy i ligi hiszpanskiej, ostatnio zauwazylem ze zamiast wyjazdowej taxy (mojej), mozna na wyjazd uzyc domowej, tylko dac kontrataki i mentalnosc na polowe suwaka.

Odnośnik do komentarza

Tactkic By Nevsu

Chcę wam dzisiaj przedstawić Moją taktykę , pracowałen nad nią aż 5 dni:)

 

 

Główne Atuty:

-Szybka ( Nawet Przy Słabej Drużynie ) i skuteczna gra.

-Bramkostrzelność Napastników

-Doskonała Obrona ( Choć tu będą potzebni dobrzy obrońcy jeśli chcemy by była nie do przejścia )

Główne Słabości:

-Jak już mówiłem jeśli mamy tracić jeszcze mniej bramek , będą nam potrzebni (Dobrze ,,Wykształceni" obrońcy)

Coś nieco więcej ?:

Taktyka opiera się na szybkiej składnej grze , gdzie wymienia się dużo podań by wyprowadzić przeciwnika ze swojego preferowanego stylu gry.

Robiąc testy , zauważyłem , że przy dobrej kadrze tracę bagatela 1-9 bramek na sezon. ( czyt.Lech , Real Madryt , Inter ) , strzelając przy tym ok.80-a nawet 120 ( W klubach z wyżej półki. Szczerze powiedziawszy , ta taktyka sprawdza się w słabszych ligach , choć kraje takie jak Anglia i Hiszpania , są Jej znane:)

Testy

Miejsce | Zdobyte Gole | Stracone Gole |

 

Fc Bihor <-Obecnie gram wynik niżej:)

Lech Poznań 1| 87 | 8 |

Arka Gdynia 3| 67 | 12|

Real Madryt 1|92 |14 |

FC Porto 2|75 | 3 |

Chelsea 4|69 | 10

 

Tabela

Jak widać , testy wypadały rożnie , choć trzymałe swoje powierzone kryterja.

Polecenia Drużynowe

Czasem odznaczm ścisłe krycie by urozmaicić grę:)

Dla Kogo?

Dla osób które lubią szybką i widowiskową grę.Choć czasem przy silniejszym przeciwniku ta widowiskowość spada , zmieniając się w skuteczność:)

 

 

 

 

Prosiłbym o jak najwięcej komentarzy!

Dziękuje.

Odnośnik do komentarza

Właśnie przejechałem twoją taktyką (Nevsu ). Wyniki zadowalające być nie mogą więc nie wiem jak Realem mogłeś mieć 14 bramek straconych :) Od początku wydawała mi się za bardzo ofensywna. To jest kompletnie nie realne żeby np. Real Madryt jechał na Barcelone i tak się odkrywał. Liverpool to pięknie wykorzystał. Zagrał mniej ofensywnie z kontry i pozamiatał wielki Real 5:0, natomiast na Bernabeu wygrał 1:0. Jak widać gra bardziej zachowawcza lepiej się sprawdza.

 

A, oto dowód

Wyniki cz. 1

Wyniki cz. 2

 

Podsumowując: Zbyt dużo było wpadek. Wyniki nawet z ogórkami często kończyły się stratą punktów. Do tej taktyki potrzeba chyba cyborgów, by wytrzymali takie tempo przez większą część spotkania. A, na pewno nikt mi nie powie że w Madrycie nie ma dobrych obrońców czyli takich jakich zalecałeś. Cannavaro, Ramos, Metzelder. Jeszcze specjalnie sprowadziłem bardzo dobrego piłkarza Chivu na lewą stronę. Najlepsza linia obrony w lidze. I co najważniejsze przez większą część sezonu ta obrona łapała bardzo mało kontuzji. [rzadkość]

 

***

 

Bardzo mnie zaciekawiło to że w Lechu Poznań straciłeś tylko 8 bramek, strzelając przy tym aż 87 :o :o :o ... Lepszy od Mourinho :> A, jednak nie ...

 

Tabela

Jak widać bramek więcej straconych niż strzelonych :/ Musiałem zagrać baraże o utrzymanie z Polonią Warszawą. Na pocieszenie wygrałem u siebie 3:1, na wyjeździe porażka 0:1.

 

Informacje

 

***

 

Co tu dużo mówić. Nie będę korzystał z tej taktyki. Jak byli by piłkarze z szybkością, wytrzymałością i determinacją 20 to może lepiej by to wyglądało, ale takich mało, a na pewno nie cały skład ...

Odnośnik do komentarza
Właśnie przejechałem twoją taktyką (Nevsu ). Wyniki zadowalające być nie mogą więc nie wiem jak Realem mogłeś mieć 14 bramek straconych :) Od początku wydawała mi się za bardzo ofensywna. To jest kompletnie nie realne żeby np. Real Madryt jechał na Barcelone i tak się odkrywał. Liverpool to pięknie wykorzystał. Zagrał mniej ofensywnie z kontry i pozamiatał wielki Real 5:0, natomiast na Bernabeu wygrał 1:0. Jak widać gra bardziej zachowawcza lepiej się sprawdza.

 

A, oto dowód

Wyniki cz. 1

Wyniki cz. 2

 

Podsumowując: Zbyt dużo było wpadek. Wyniki nawet z ogórkami często kończyły się stratą punktów. Do tej taktyki potrzeba chyba cyborgów, by wytrzymali takie tempo przez większą część spotkania. A, na pewno nikt mi nie powie że w Madrycie nie ma dobrych obrońców czyli takich jakich zalecałeś. Cannavaro, Ramos, Metzelder. Jeszcze specjalnie sprowadziłem bardzo dobrego piłkarza Chivu na lewą stronę. Najlepsza linia obrony w lidze. I co najważniejsze przez większą część sezonu ta obrona łapała bardzo mało kontuzji. [rzadkość]

 

***

 

Bardzo mnie zaciekawiło to że w Lechu Poznań straciłeś tylko 8 bramek, strzelając przy tym aż 87 :o :o :o ... Lepszy od Mourinho :> A, jednak nie ...

 

Tabela

Jak widać bramek więcej straconych niż strzelonych :/ Musiałem zagrać baraże o utrzymanie z Polonią Warszawą. Na pocieszenie wygrałem u siebie 3:1, na wyjeździe porażka 0:1.

 

Informacje

 

***

 

Co tu dużo mówić. Nie będę korzystał z tej taktyki. Jak byli by piłkarze z szybkością, wytrzymałością i determinacją 20 to może lepiej by to wyglądało, ale takich mało, a na pewno nie cały skład ...

Gałeś systemem urlopowym?<--Już wiem ,że nie:)

Hm.. Jak dla Mnie to jest bardzo dziwne:) Osobiście Grając FC Bihor zajmuję 1 miejsce , z różnicą 30-kilku bramek na drugą drużyną .

Sprubuję Ją odpicować:)

 

PS:Może to ustawienie Indiwidualne?Spr dać tak.

Nie pamiętam jak to szło ale ,

1 Ustawienie Zawsze

2 UStawienie Zawsze

3 Ustawienie Normalne

4 UStawienie Zawsze

Jak to szło dalej?Obecnie nie mam FM'a

Odnośnik do komentarza

O GPP, odbiór itd. zapewne.

 

Tak jak już ktoś pisał IMO system urlopowy zupełnie mija się z celem. Asystent wybiera dobrych zawodników, nie patrzy na ich formę, a na ilość gwiazdek (w systemie scoutowania). Gorsze rozmowy, manewry w taktyce (właściwie to ich brak) itd.

 

Zauważ, że mu idzie tą taktykę świetnie. Więc albo oszukuje, albo potrafi dobrze grać (najprawdopodobniej) lub/i system urlopowy jest do dupy (całkiem możliwe). No chyba, żeby mieć za asystenta Mourinho itp.

Odnośnik do komentarza

Ale testy to testy. Sprawdza się umiejętność taktyki, a nie moją :) Wiem że to mija się z celem, ale nawet jak by ta taktyka była tak świetna to na pewno Lechem nie grał bym w barażach o utrzymanie. Po prostu słaba taktyka.

 

 

No chyba, żeby mieć za asystenta Mourinho itp.

 

 

W Realu Madryt jest dobry asystent więc jak by taktyka była tak dobra to na pewno nie było by 4. miejsca w lidze i strat punktów z ogórkami z czuba tabeli :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...