Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2007 - temat oficjalny


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście , uważam , że system urlopowy mija się z celem , bo to jest taki los szczęścia, np 3/4 składu ma kontuzje i co wtedy? itd..

Żeby pod taktykę podejść profesjonalnie potrzebna jest ,,ręka" , Ja osobiście grywam z 10 sparingów pzed sezonem . (robię sobie urlopik by mój asystent grał moją taktyką) , dzięki temu zawodnicy zgrywają się i przyzwyczajają do nowej ,,roli".

 

 

[cod]eAle testy to testy. Sprawdza się umiejętność taktyki, a nie moją Wiem że to mija się z celem, ale nawet jak by ta taktyka była tak świetna to na pewno Lechem nie grał bym w barażach o utrzymanie. Po prostu słaba taktyka.[/code] Sam sobie przeczysz.

Odnośnik do komentarza
Do tego w FMie jest jakaś tam losowość, bo w jednym sezonie możemy być w tabeli, a w następnym takim samym składem powalczymy o majstra.

 

 

Dlatego aby dać szanse taj taktyce wypróbowałem ją w Lechu Poznań. Efekty wyżej ... :)

 

 

Sam sobie przeczysz.

 

Nie. Po prostu mówię jakie wyniki osiąga twoja taktyka.

Odnośnik do komentarza
Do tego w FMie jest jakaś tam losowość, bo w jednym sezonie możemy być w tabeli, a w następnym takim samym składem powalczymy o majstra.

 

 

Dlatego aby dać szanse taj taktyce wypróbowałem ją w Lechu Poznań. Efekty wyżej ... :)

Dałeś Jej tylko ,,losowość" , ja większoć taktyk sprawdzam na ,,własnej skórze", wtedy wypowiadam się .

Odnośnik do komentarza

Właśnie przejechałem twoją taktyką (Nevsu ). Wyniki zadowalające być nie mogą więc nie wiem jak Realem mogłeś mieć 14 bramek straconych :) Od początku wydawała mi się za bardzo ofensywna. To jest kompletnie nie realne żeby np. Real Madryt jechał na Barcelone i tak się odkrywał. Liverpool to pięknie wykorzystał. Zagrał mniej ofensywnie z kontry i pozamiatał wielki Real 5:0, natomiast na Bernabeu wygrał 1:0. Jak widać gra bardziej zachowawcza lepiej się sprawdza.

 

A, oto dowód

Wyniki cz. 1

Wyniki cz. 2

 

Podsumowując: Zbyt dużo było wpadek. Wyniki nawet z ogórkami często kończyły się stratą punktów. Do tej taktyki potrzeba chyba cyborgów, by wytrzymali takie tempo przez większą część spotkania. A, na pewno nikt mi nie powie że w Madrycie nie ma dobrych obrońców czyli takich jakich zalecałeś. Cannavaro, Ramos, Metzelder. Jeszcze specjalnie sprowadziłem bardzo dobrego piłkarza Chivu na lewą stronę. Najlepsza linia obrony w lidze. I co najważniejsze przez większą część sezonu ta obrona łapała bardzo mało kontuzji. [rzadkość]

 

***

 

Bardzo mnie zaciekawiło to że w Lechu Poznań straciłeś tylko 8 bramek, strzelając przy tym aż 87 :o :o :o ... Lepszy od Mourinho :> A, jednak nie ...

 

Tabela

Jak widać bramek więcej straconych niż strzelonych :/ Musiałem zagrać baraże o utrzymanie z Polonią Warszawą. Na pocieszenie wygrałem u siebie 3:1, na wyjeździe porażka 0:1.

 

Informacje

 

***

 

Co tu dużo mówić. Nie będę korzystał z tej taktyki. Jak byli by piłkarze z szybkością, wytrzymałością i determinacją 20 to może lepiej by to wyglądało, ale takich mało, a na pewno nie cały skład ...

 

 

 

 

Dałeś Jej tylko ,,losowość" , ja większoć taktyk sprawdzam na ,,własnej skórze", wtedy wypowiadam się .

 

 

Ale komu chce się sprawdzać czyjeś taktyki na własnej skórze :> Mi osobiście się nie chce, bo wolę sam coś zrobić, a jak ktoś już opublikuje na forum to daję ją na urlop czy rzeczywiście jest warta miana dobrej taktyki. Jak wyniki nie są zadowalające to wywalam do kosza. Jakoś inne taktyki z tego forum dawałem na urlopie i wyniki były zadowalające. Np. taktyką Anderwalisua Kolejorzem zdobyłem wicemistrza, a twoją obroniłem się przed spadkiem w barażach. Różnica kolosalna więc kończę wątek o twojej taktyce, czekając na inne dzieła. [oczywiście tylko do przetestowania :) ]

Odnośnik do komentarza

Taktyka Nevsu na SendScapeTactkic By Nevsu

Chcę wam dzisiaj przedstawić Moją taktykę , pracowałen nad nią aż 5 dni:)

 

 

Główne Atuty:

-Szybka ( Nawet Przy Słabej Drużynie ) i skuteczna gra.

-Bramkostrzelność Napastników

-Doskonała Obrona ( Choć tu będą potzebni dobrzy obrońcy jeśli chcemy by była nie do przejścia )

Główne Słabości:

-Jak już mówiłem jeśli mamy tracić jeszcze mniej bramek , będą nam potrzebni (Dobrze ,,Wykształceni" obrońcy)

Coś nieco więcej ?:

Taktyka opiera się na szybkiej składnej grze , gdzie wymienia się dużo podań by wyprowadzić przeciwnika ze swojego preferowanego stylu gry.

Robiąc testy , zauważyłem , że przy dobrej kadrze tracę bagatela 1-9 bramek na sezon. ( czyt.Lech , Real Madryt , Inter ) , strzelając przy tym ok.80-a nawet 120 ( W klubach z wyżej półki. Szczerze powiedziawszy , ta taktyka sprawdza się w słabszych ligach , choć kraje takie jak Anglia i Hiszpania , są Jej znane:)

Testy

Miejsce | Zdobyte Gole | Stracone Gole |

 

Fc Bihor <-Obecnie gram wynik niżej:)

Lech Poznań 1| 87 | 8 |

Arka Gdynia 3| 67 | 12|

Real Madryt 1|92 |14 |

FC Porto 2|75 | 3 |

Chelsea 4|69 | 10

 

Tabela

Jak widać , testy wypadały rożnie , choć trzymałe swoje powierzone kryterja.

Polecenia Drużynowe

Czasem odznaczm ścisłe krycie by urozmaicić grę:)

Dla Kogo?

Dla osób które lubią szybką i widowiskową grę.Choć czasem przy silniejszym przeciwniku ta widowiskowość spada , zmieniając się w skuteczność:)

 

 

 

 

 

 

Jutro dodam Linki do najnowszych tabel i mojego składu. (Żeby nie było)

+Teraz dodałem linki do iinych serverów , żeby każdy , mógł ściągnąć.

Odnośnik do komentarza

To od razu napisz, że trzeba mieć dwie równorzędne 11 (najlepiej z nimimum 16 wytrzymałości), bo nie uwierzę, że przy takich orderach idzie grać na małej rotacji (chyba że w ogóle nie trenują). Nastawienia, tempo, gra przy przeciwniku i gra na czas to masakra. Przy takiej mentalności za obrońców trzeba chyba mieć roboty (a minimum kwartet: Alves, Terry, Ferdinand, A. Cole).

Odnośnik do komentarza

Skoro padło wcześniej takie pytanie to zapewne odpowiedzi też padły.

 

Zespołowe:

- nie za duża swoboda taktyczna;

- mentalność nie za bardzo ofensywna;

- gra przy przeciwniku częsta;

- nie cofać za bardzo linii defensywnej, ani nie wysuwać (chyba że masz szybkich stoperów);

- nie robić zbyt dużej przerwy między obroną a pomocą.

Indywidualne:

- niektórzy polecają ścisłe krycie na skrzydłowych rywala;

- nie dawać przetrzymywania piłki stoperom;

- DPŚ powinien mieć ustawioną bardzo częstą grę przy przeciwniku;

- nie dawać obrońcom ostrego odbioru;

- nie radzę grać ścisłym kryciem szczególnie u stoperów;

- wymuszać zagrania słabszą nogą;

- presing non spon na snajperach rywali

 

Więcej nie pamiętam rozwiązań które stosuję.

Odnośnik do komentarza

Tak się spytam o kilka rzeczy :]

 

- mentalność nie za bardzo ofensywna;

 

Ale suwak na "pierwszym" ofensywnym może być?

 

- gra przy przeciwniku częsta;

 

A nie zmęczy to za bardzo zawodników?

 

- nie robić zbyt dużej przerwy między obroną a pomocą.

 

A jak to uczynić, bo mam z tym problem

 

- DPŚ powinien mieć ustawioną bardzo częstą grę przy przeciwniku;

 

A można zastosować to u P Ś, który u mnie pełni rolę "depesia"?

 

- nie radzę grać ścisłym kryciem szczególnie u stoperów;

 

A u bocznych?

 

 

- presing (there is) non spo(o)n na snajperach rywali

 

:kekeke:

Odnośnik do komentarza
- nie robić zbyt dużej przerwy między obroną a pomocą.

 

A jak to uczynić, bo mam z tym problem

 

Mała różnica w mentalności defensorów i defensywnych pomocników, nie więcej niż 3. U mnie skutkuje.

 

A działa to w przypadku środkowego pomocnika?

 

Bo obecnie gram 4-3-1-2 bez DP tylko z P Ś

Odnośnik do komentarza
- nie robić zbyt dużej przerwy między obroną a pomocą.

 

A jak to uczynić, bo mam z tym problem

 

Mała różnica w mentalności defensorów i defensywnych pomocników, nie więcej niż 3. U mnie skutkuje.

 

A działa to w przypadku środkowego pomocnika?

 

Bo obecnie gram 4-3-1-2 bez DP tylko z P Ś

Działa, o ile ten PŚ jest facetem od destrukcyjnej roboty. Tzn u mnie działało, nie wiem jak będzie u Ciebie. :]

Odnośnik do komentarza
Tak się spytam o kilka rzeczy :]

 

- mentalność nie za bardzo ofensywna;

 

Ale suwak na "pierwszym" ofensywnym może być?

 

- gra przy przeciwniku częsta;

 

A nie zmęczy to za bardzo zawodników?

 

- nie robić zbyt dużej przerwy między obroną a pomocą.

 

A jak to uczynić, bo mam z tym problem

 

- DPŚ powinien mieć ustawioną bardzo częstą grę przy przeciwniku;

 

A można zastosować to u P Ś, który u mnie pełni rolę "depesia"?

 

- nie radzę grać ścisłym kryciem szczególnie u stoperów;

 

A u bocznych?

 

 

- presing (there is) non spo(o)n na snajperach rywali

 

:kekeke:

Vetr ale Ty dociekliwy jesteś ;)

1. Może, ale musisz mieć bardzo mocny team (jak na ligę w której grasz), a jeśli grasz średniakiem odradzam.

2. Jeśli na suwaku ustawisz ok 13-14 nie powinno to zbytnio męczyć zawodników, można się zawsze wspomagać rotując składem.

3. Różnica mentalności międzo defensorami a pomocnikiem defensywnym nie powinna być większa niż 3.

4. Jeśli ma dobry odbiór i dużą wytrzymałość (15 i więcej) nie widzę przeszkód.

5. Ja osobiście w ogóle nie stosuję ścisłego krycia. Chcesz to próbuj szczęścia.

6. Oczywiście miałem na myśli "non stop", ale było późno i literki na klawiaturze mi się rozmywały ;)

 

Jeszcze jakieś pytania?

Odnośnik do komentarza
Vetr ale Ty dociekliwy jesteś ;)

 

Po to w sumie ten temat jest, nie? ;)

 

1. Może, ale musisz mieć bardzo mocny team (jak na ligę w której grasz), a jeśli grasz średniakiem odradzam.

 

Hmm, Mada to chyba jeszcze nie jest bardzo mocny team :kekeke:

 

2. Jeśli na suwaku ustawisz ok 13-14 nie powinno to zbytnio męczyć zawodników, można się zawsze wspomagać rotując składem.

 

Spróbuję to zastosować. Środek suwaka to 10, tak?

 

4. Jeśli ma dobry odbiór i dużą wytrzymałość (15 i więcej) nie widzę przeszkód.

 

No, odbiór ma, ale gorzej z wytrzymałością :kekeke:

 

5. Ja osobiście w ogóle nie stosuję ścisłego krycia. Chcesz to próbuj szczęścia.

 

Nie, dziękuję ;]

 

Jeszcze jakieś pytania?

 

Patrz wyżej ;)

Odnośnik do komentarza
Vetr ale Ty dociekliwy jesteś ;)

 

Po to w sumie ten temat jest, nie? ;)

 

1. Może, ale musisz mieć bardzo mocny team (jak na ligę w której grasz), a jeśli grasz średniakiem odradzam.

 

Hmm, Mada to chyba jeszcze nie jest bardzo mocny team :kekeke:

 

2. Jeśli na suwaku ustawisz ok 13-14 nie powinno to zbytnio męczyć zawodników, można się zawsze wspomagać rotując składem.

 

Spróbuję to zastosować. Środek suwaka to 10, tak?

 

4. Jeśli ma dobry odbiór i dużą wytrzymałość (15 i więcej) nie widzę przeszkód.

 

No, odbiór ma, ale gorzej z wytrzymałością :kekeke:

 

5. Ja osobiście w ogóle nie stosuję ścisłego krycia. Chcesz to próbuj szczęścia.

 

Nie, dziękuję ;]

 

Jeszcze jakieś pytania?

 

Patrz wyżej ;)

 

1. Nom.

2. No raczej masz racje :D

3. Próbuj próbuj. 10 to środek suwaka.

4. To daj mu grę przy przeciwniku 14-15, albo kup PŚ z większą wytrzymałością.

5. Słusznie.

Odnośnik do komentarza

Mnie zastanawia jedno. W wszystkich karierach w jakich grałem najgorszym zawodnikiem w mojej drużynie był zawsze bramkarz. Choćby nie wiem jak był dobry, zawsze co 2-3 mecze wpuszczał wszystko co się da. Nie zmieniałem nic w jego ustawieniach indywidualnych. Tylko w jednej karierze (Borussia M-G) golkiper grał solidnie i przekroczył magiczną liczbę7.00 w ocenach. Na ogół moi bramkarze nie przekraczają średniej 6.60. Na pewno nie jest to wina treningu, bo statystyki rosną im jak na drożdżach ;) Czy u Was jest podobnie. A jeśli nie, to jakie ustawienia indywidualne przypisujecie bramkarzowi?

Odnośnik do komentarza

U mnie bramkarz też spisuje się troszkę słabiej niż reszta ekipy, ale średnią 7,0 osiąga i nie mam powodu do marudzenia. Gram na domyślnych ustawieniach indywidualnych. Może sprowadzasz słabych GK? Jeśli grasz na 1 paczu to gorąco polecam Vincenta Enyeamę.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...