Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2007 - temat oficjalny


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Testowanie taktyk na holiday nie ma sensu

 

Alez oczywiście, że ma sens. Wiadomo, że komputer jest słabszy od menadżera osobowego. Jeśli jednak dana taktyka sprawdza sie bez wzgledu na przeciwności losu i zachowanie sie przeciwnika, to znaczy, że jest dobra. Twoje reakcje moga ją tylko udoskonalić. W testach na holideju taktyka ma pokazać swoja skteczność bez ingerencji czynnika iracjonalnego (jakim jest zachowanie menadżera osobowego). Asysytent gra według schematów i dzieki temu masz pogląd jak dane ustawienie sprawa się w grze. Poza tym, co chyba najwazniejsze odczłowieczenie taktyki powoduje, że dany test jest najbardziej obiektywny. Przecież trudno porównac testy doświadczonego gracza, z człowiekiem, który dopiero uczyc sie grać.

Odnośnik do komentarza

Nie chce się kłócić bo to nie miejsce na ten temat :)

 

Mam pytanie dotyczące taktycznych założeń a chodzi mi dokładniej o to jakie ustawienia indywidualne wobec przeciwnika stosujecie hmmm a raczej jakie są Waszym zdaniem skuteczne (bo ilu forumowiczów to pewnie tyle pomysłów). Ja np zauważyłem, że bardzo skuteczne jest załączenie pressingu na czesto u graczy przeciwnika, którzy mają dobre strzały z dystansu.

Odnośnik do komentarza

Znów mam problem z taktyką...A w szczególności doskwiera mi takie coś, co nazywam "syndromem drugiego meczu".

 

O ile w pierwszym meczu gra wygląda nieźle to w następnym drużyna gra piach. Zwłaszcza zawodzą boczni obrońcy, którzy nie wiedzieć czemu, nie pilnują skrzydeł, a...asekurują stoperów :| Często też na siłę próbują dośrodkować na drugie skrzydło, co w 80% przypadków kończy się przejęciem piłki przez rywali.

Podobnie fatalnie radzą sobie środkowi pomocnicy (gram systemem 4-2-2-2). W drugim spotkaniu aż głowa boli od ilości ich wpadek. A to łatwo dadzą przejść rywalom (mimo agresywnego odbioru), a to podadzą wprost do rywala.

 

Tak wyglądają polecenia indywidualne dla bocznych obrońców.

 

Przypominam, że w pierwszym meczu zagrali bardzo dobrze, zaś w kolejnym byli najsłabszym ogniwem...

Odnośnik do komentarza
Nie ma skrina do poleceń OP/L.

Może wina jest w rozmówkach? Może za często ich chwalisz? Spróbuj dać im w następnym meczu, że mają coś do udowodnienia.

Porównaj może z moimi i wprowadź korekty, u mnie wygląda to tak u OP/L i działa bardzo dobrze.

 

OP L to raczej ofensywny pomocnik, a nie, jak Ty dałeś, lewy obrońca :>

 

Polecenia dla OP PL

Odnośnik do komentarza
Zwłaszcza zawodzą boczni obrońcy, którzy nie wiedzieć czemu, nie pilnują skrzydeł, a...asekurują stoperów

Co co w końcu miałeś ma myśli? O skrzydłowych nie było tam nawet słowa.

U skrzydłowych ustawiłbym o 2 krechy bardziej ofensywną mentalność, a swobodę zmniejszył o 2-3.

A u środkowych pomocników temu defensywnemu daj mentalność na środek i swobodę też, a u ofensywniejszego zostaw tak jak jest.

Po co DPŚ dajesz dość ofensywne ustawienie i sporą swobodę skoro to zawodnik o zadaniach defensywnych?

Edyta mówi, że u bocznych obrońców dałeś sporo za dużą mentalność i swobodę, zobacz jak jest u mnie i nie mam większych problemów.

Odnośnik do komentarza
Zwłaszcza zawodzą boczni obrońcy, którzy nie wiedzieć czemu, nie pilnują skrzydeł, a...asekurują stoperów

Co co w końcu miałeś ma myśli? O skrzydłowych nie było tam nawet słowa.

 

Dałem też ich, bo nie byłem pewny, czy dobrze dałem im polecenia.

 

Po co DPŚ dajesz dość ofensywne ustawienie i sporą swobodę skoro to zawodnik o zadaniach defensywnych?

 

Bo obaj moi P Ś mają takie same polecenia.

 

Edyta mówi, że u bocznych obrońców dałeś sporo za dużą mentalność i swobodę, zobacz jak jest u mnie i nie mam większych problemów

 

Ustawiłem i zobaczymy, co z tego wyniknie.

Odnośnik do komentarza
Bo obaj moi P Ś mają takie same polecenia.

 

Moim zdaniem da to słabsze efekty niż gdybyś dał DPŚ defensywniejsze ustawienie, w końcu jest "stworzony" do rozbijania akcji rywala, a nie do atakowania i konstruowania akcji ofensywnych. Wygląda na to, że u ciebie typowo defensywne role mają tylko obrońcy plus GK, to trochę za mało moim zdaniem, 1 DPŚ bardzo przydałby się. Ale każdy gra jak lubi, rób jak chcesz.

Widzę, że masz trochę inny pogląd na układanie taks niż ja.

 

Ustawiłem i zobaczymy, co z tego wyniknie.

 

Daj zawodnikom czas na przestawienie się na nowe ordery (ok 10 meczy).

Odnośnik do komentarza
Bo obaj moi P Ś mają takie same polecenia.

 

Moim zdaniem da to słabsze efekty niż gdybyś dał DPŚ defensywniejsze ustawienie, w końcu jest "stworzony" do rozbijania akcji rywala, a nie do atakowania i konstruowania akcji ofensywnych. Wygląda na to, że u ciebie typowo defensywne role mają tylko obrońcy plus GK, to trochę za mało moim zdaniem, 1 DPŚ bardzo przydałby się. Ale każdy gra jak lubi, rób jak chcesz.

Widzę, że masz trochę inny pogląd na układanie taks niż ja.

 

Ustawiłem i zobaczymy, co z tego wyniknie.

 

Daj zawodnikom czas na przestawienie się na nowe ordery (ok 10 meczy).

 

10 spotkań reprezy? IMHO trochę dużo :>

Odnośnik do komentarza

Słuchajcie, mam taki problem moją Barceloną :P

Niby wyniki mam bardzo dobre, np. w finale Ligi Mistrzów gładko pokonałem 4-1 FC Porto (gola dla Porto strzelił... mój obrońca po niegroźnej wrzutce :doh!:).

Lige też gładko zdobyłem. Stwarzam dużo okazji, mój rywal ma ich mało...

Ale mnie to nie satysfakcjonuje... Chcę, żeby moja drużyna długo utrzymywała się przy piłce, a w meczu z jakimś przeciętniakiem u siebie mam ok. 55% :/

Trochę o poleceniach drużynowych: krótka piłka, tempo wolne, gra szeroka (wiem, że przy krótkiej piłce powinna być wąska, ale mam dwóch pomocników środkowych i jednego defensywnego, więc byłoby za ciasno. GPP w drużynowych jest na rzadko, ale w inwidualnych trochę zmieniłem. Linia obronna cofnięta. W czym tkwi problem? Chcę dłużej utrzymywać się przy piłce. Macie jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Słuchajcie, mam taki problem moją Barceloną :P

Niby wyniki mam bardzo dobre, np. w finale Ligi Mistrzów gładko pokonałem 4-1 FC Porto (gola dla Porto strzelił... mój obrońca po niegroźnej wrzutce :doh!:).

Lige też gładko zdobyłem. Stwarzam dużo okazji, mój rywal ma ich mało...

Ale mnie to nie satysfakcjonuje... Chcę, żeby moja drużyna długo utrzymywała się przy piłce, a w meczu z jakimś przeciętniakiem u siebie mam ok. 55% :/

Trochę o poleceniach drużynowych: krótka piłka, tempo wolne, gra szeroka (wiem, że przy krótkiej piłce powinna być wąska, ale mam dwóch pomocników środkowych i jednego defensywnego, więc byłoby za ciasno. GPP w drużynowych jest na rzadko, ale w inwidualnych trochę zmieniłem. Linia obronna cofnięta. W czym tkwi problem? Chcę dłużej utrzymywać się przy piłce. Macie jakiś pomysł?

 

Ustaw kazdemu przytrzymywanie pilki :Pp A tak poza tym czego wiecej chciec, jak nie zwyciestw. Pzdr

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...