Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2007 - temat oficjalny


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Dawno mnie tutaj nie było gdyz doskonalilem swoja taktyke.Chce wam teraz przedstawic moja taktyke i wyniki jakie nia osaignalem do tej pory.Dawalem na tym forum juz 2 razy swoja taktyke,ustawienie sie nie zmienia,jest to diament 4-2-3-1.

Zmianie ulegly polecenia indywidualne dla zawodnikow,a takze polecenia dla calego zespolu.

 

Moim celem było stworzyc taktyke,dzieki ktorej moi zawodnicy dyktowali tempo gry,utrzymywali sie dlugo przy pilce,i stwarzali sobie oczywiscie sytuacje strzelecckie.

 

 

Na poczatek USTAWIENIE

 

Jak widzimy w mojej taktyce wazna role pelnia zawodnicy grajacy po bokach,a w szczegolnosci boczni obroncy,ktorzy czesto dubluja pozycje bocznych pomocnikow,i robia przewage w ataku,jednak ich nastawienie nie jest zbyt ofensywne poniewaz ich glowna rola jest bronienie dostepu do wlasnej bramki.

Dobrze jesli w srodku chociaz jeden z dwoch defensywnych pomocnikow ma wysoki wspolczynnik gry glowa,poniewaz przy wybiciach bramkarza niski zawodnik bedzie przegrywal pojedynki w powietrzu i beda szly kontry.Jesli chodzi o gre w obronie to wiekszosc bramek trace po stalych fragmentach gry...(moze to i lepiej niz z gry...)

 

Teraz przedstawie wam POLECENIA DRUZYNOWE

 

Mysle ze najwyzszy czas przejsc do testow jakim zostala poddana moja taktyka.Przeprowadzone testy zrobilem jak do tej pory w trzech klubach(słabym,średnim,mocnym),aby pokazac ze taktyka nadaje sie do kazdej druzyny.

 

Zaczne od mojego ostatniego testu,ktory mial miejsce w szkockim Dunfermline Athletic F.C.Oczywiscie jest to druzyna SŁABA,ktorej eksperci wrozyli 100% spadek do nizszej ligi(prognoza mediow:12 miejsce).

Stan mojego konta wygladal gorzej niz zle(-35 tys.Euro),takze na zaden transfer nie moglem sobie pozwolic.Gralem tymi ludzmi ktorych mialem do dyspozycji.

Po sezonie bylem bardzo zadowolony z mojej pozycji w lidze:TABELA

Jak widac,zajalem spokojne miejsce w srodku tabeli,majac realne szanse na gre najlepszej 6:D

Podczas testow w Szkocji spotkaly mnie bardzo mile niespodzianki jak np.ZWYCIESTWO Z RANGERSAMI,czy tez ZWYCIESTWO Z CELTICIEM NA ICH BOISKU,a takze w ostatniej kolejce REKORDOWE ZWYCIESTWO

Z wynikow osiagnietych w Dunfermline jestem bardzo zadowolony,ale przeciez to nie ja mam byc happy tylko ZARZĄD.

 

Teraz przejde do wynikow testow przeprowadzonych w klubie rzedu "srednich",a chodzi tu o Korone Kielce.

Przedstawie wam tutaj tylko tabele poniewaz mowi ona sama za siebie:TABELA

 

No i ostani test mial miejsce w Holandii,wybralem Ajax no i na wyniki popatrzcie sami:TABELA

 

 

Mam nadzieje ze kilka osob rzuci okiem na moja taktyke i wrzuci zdjecia z wynikami,za co bede bardzo wdzieczny.

 

Oto LINK DO ŚCIĄGNIECIA TAKTYKI

 

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza

Krytykujecie tak testowanie taks home/away na holidayu, a przecież można puścić na grę na wakacje 2 razy, raz z taktyką home, raz z away. Może nie byłoby to jakieś fenomenalne wyjście, ale to chyba pierwszy i jedyny krok do sprawdzenia takich taks. Oczywiście, wchodzą tu także inne czynniki, takie jak niższe morale po przegranych z taktyką home na wyjeździe i vice versa, ale póki w FMie nie można polecić asystentowi zmiany taktyki ze względu na miejsce rozgrywania meczu, wydaje się to jedyną solucją. Potem wystarczy jedynie zebrać dane z tych 2 gier i mamy jakieś porównanie.

 

No chyba, że już tak robicie, a ja nie doczytałem, to sorry za bezsensownego posta :P.

Odnośnik do komentarza
Znów mam problem z taktyką...A w szczególności doskwiera mi takie coś, co nazywam "syndromem drugiego meczu".

 

O ile w pierwszym meczu gra wygląda nieźle to w następnym drużyna gra piach. Zwłaszcza zawodzą boczni obrońcy, którzy nie wiedzieć czemu, nie pilnują skrzydeł, a...asekurują stoperów :| Często też na siłę próbują dośrodkować na drugie skrzydło, co w 80% przypadków kończy się przejęciem piłki przez rywali.

Podobnie fatalnie radzą sobie środkowi pomocnicy (gram systemem 4-2-2-2). W drugim spotkaniu aż głowa boli od ilości ich wpadek. A to łatwo dadzą przejść rywalom (mimo agresywnego odbioru), a to podadzą wprost do rywala.

 

Tak wyglądają polecenia indywidualne dla bocznych obrońców.

 

Przypominam, że w pierwszym meczu zagrali bardzo dobrze, zaś w kolejnym byli najsłabszym ogniwem...

 

 

Vetr, pobaw się w czasie meczu tylko i wyłącznie ustawieniami druzynowymi: nastawienie, podania i przede wszystkim tempo. U mnie ten sposób działa. Tylko trzeba po prostu dokładnie obserwować jak gra drużyna.

 

Czasem też mi się zdarza, że pomimo takich samych ustawień w dwóch meczach, w drugim moi zawodnicy nic nie grają. Zawsze jednak wystarczy umiejętnie zamieszać poleceniami druzynowymi i na boisku ogląda się zupełnie inaczej grających ludzi.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie.

Chcialem przedstawic wam wyniki testow mojej taktyki w Realu Madryt.

Oczywiscie mierzylem w same zwyciestwa ale ze bedzie az tak dobrze to sie nie spodziewalem.

Potrojna KORONA!!!!!

Sami zobaczcie:

WYNIKI

FINAŁ LIGI MISTRZÓW

FINAŁ PUCHARU HISZPANII

 

Ps.chcialem zapytac czy moze ktos testowal u sibie moja taktyke?a i jesli ktos chce ja pobrac to ten drugi link jest poprawny

 

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Witam serdecznie.

Chcialem przedstawic wam wyniki testow mojej taktyki w Realu Madryt.

Oczywiscie mierzylem w same zwyciestwa ale ze bedzie az tak dobrze to sie nie spodziewalem.

Potrojna KORONA!!!!!

Sami zobaczcie:

WYNIKI

FINAŁ LIGI MISTRZÓW

FINAŁ PUCHARU HISZPANII

 

Ps.chcialem zapytac czy moze ktos testowal u sibie moja taktyke?a i jesli ktos chce ja pobrac to ten drugi link jest poprawny

 

Pozdrawiam!!!

Też mi wyczynu dokonałeś z tym Realem...Popróbuj w innym zespole i nie mam na myśli Chelsea...

Odnośnik do komentarza

<ironia> Ustaw sobie zwykle 4-4-2 Realem i porównaj wyniki, biniacz. </ironia>

 

Ja osobiście mam problem z bocznymi obrońcami, więc chciałbym spytać was o zdanie. Nie lubię ofensywnych bocznych obrońców, bo od tego mam pomocników i wcale na ofensywę nie narzekam. Chodzi mi o defensywę, a ta u mnie kuleje dzięki/przez bocznych obrońców. Jakie ustawienia indywidualne proponujecie ?

 

PS. Biniacz - jak ktos testowal Twoja takse to skomentuje, nie musisz pytac.

Odnośnik do komentarza

A tak po prtzejrzeniu wyników jakie uzyskałes to wcale nie są one powalające. Wygrywasz po 1-0, 2-0, a w meczach z mocniejszymi rywalami remisujesz typu Lyon i Valencia. Jedyne wyniki nad którymi bym sięzachwycał to 3-0 z Osasuną i Villarealem, a reszta to standard "realowy".

Odnośnik do komentarza
A tak po prtzejrzeniu wyników jakie uzyskałes to wcale nie są one powalające. Wygrywasz po 1-0, 2-0, a w meczach z mocniejszymi rywalami remisujesz typu Lyon i Valencia. Jedyne wyniki nad którymi bym sięzachwycał to 3-0 z Osasuną i Villarealem, a reszta to standard "realowy".

 

jak jestes taki cfany to wez sam zagraj realem i zobaczymy co osiagniesz??a poza tym to taktyke tez testowalem w 4 innych zespolach,dlaczego o tamtych wynikach nic nie napisales??

 

jesli chodzi o bocznych obroncow to tak wygladaja ich USTAWIENIA INDYWIDUALNE

Odnośnik do komentarza

No Wolves86, jeśli dla Ciebie trudniejszy poziom to gra Newcastle, to sorry bardzo...

Co do biniacza - wyniki nie są złe, ale nie okłamujmy się - nie są i oszałamiające. Twoje "rekordowe zwycięstwo" IMO nie jest wyczynem. Jeśli uważasz Koronę za średni zespół to też się nie zgodzę - ma bardzo dobry skład i zdobycie tytułu nie jest czymś fantastycznym i nierealnym. Wynik osiągnięty Dunfermline nie powala na kolana, a to, że tłumaczyłeś się finansami to trochę mnie rozbawiło - by pozyskać dobrych graczy nie potrzeba mieć wygórowanego kapitału, można postawić na graczy bez kontraktów lub na młodzików.

Odnośnik do komentarza
No Wolves86, jeśli dla Ciebie trudniejszy poziom to gra Newcastle, to sorry bardzo...

Co do biniacza - wyniki nie są złe, ale nie okłamujmy się - nie są i oszałamiające. Twoje "rekordowe zwycięstwo" IMO nie jest wyczynem. Jeśli uważasz Koronę za średni zespół to też się nie zgodzę - ma bardzo dobry skład i zdobycie tytułu nie jest czymś fantastycznym i nierealnym. Wynik osiągnięty Dunfermline nie powala na kolana, a to, że tłumaczyłeś się finansami to trochę mnie rozbawiło - by pozyskać dobrych graczy nie potrzeba mieć wygórowanego kapitału, można postawić na graczy bez kontraktów lub na młodzików.

zgodze sie z toba ze mozna pozyskac zawodnikow bez kontraktu,myslisz ze nie probowalem,nikt na kim mozna byla zawiesic oko nie chcial do mnie po prostu przyjsc,a i myslisz ze zespol taki jak dunfermline ma swietnych mlodych zawodnikow??

jestem ciekaw kim ty grasz i jaka stosujesz taktyke,moglbys rzucic kilka screenow ze swojej gry...

Odnośnik do komentarza

Jakbyś, biniacz, śledził dokładnie temat, to wiedziałbyś, że przez 6 miesięcy grałem Unią Janikowo, z którą awansowałem do pierwszej igi i 8 razy z rzędu zdobyłem mistrzostwo Polski. Dla Twojej wygody nie będę zamieszczał screenów - przeszukaj temat to znajdziesz. Obecnie znudziło mi się granie w polskiej beznadziejnej lidze, do której nikt nie chce przejść i przeniosłem się do upadłego Realu, który w 2016 czy 17 roku był 12 w lidze i bronił się przed spadkiem. Wyciągnąłem go z dna i jak na razie 3 razy z rzędu zdobyłem wszystko co można. No, to chyba tyle.

Odnośnik do komentarza

A jeśli kogoś to interesuje to ta taktyka Anderwalisa jest naprawde niezła. W sezonie 2011/2012 i 2012/2013 zdobyłem LM grając Nottm Forrest. Co prawda mam wgrane tylko ligi angielskie więc nie dziwi, że w finale raz pokonałem Tottenham, a drugi raz Man Utd (dominacja tych drużyn w Europie). Ale i tak uważam to za spory sukces.

 

Sukcesy Nottm Forest

 

Dodam tylko, że taktykę tą stosuje od stycznia 2010. Więc pierwsze sukcesy przyszły po 2,5 roku. Zresztą widać, że przed 2012 z osiągnięciami było krucho.

Odnośnik do komentarza

Anderwalius - rzeczywiście gra Newcastle nie wydaje się na pierwszy rzut oka trudna, ale jest to małe wyzwanie nie mając pieniędzy na transfery, długi i przekroczony budżet płacowy o 150 tys. Co jak co - Newcastle gra się na pewno łatwiej niż Realem i nikt mi nie wmówi, że tak nie jest.

Odnośnik do komentarza

Newcastle gra się łatwiej niż Realem? :blink:

Absolutnie się z tym poglądem nie mogę zgadzić. Primera jest dość łatwą ligą, a na bank łatwiejsza niż Premiership, gdzie jest sporo więcej spotkań do rozegrania (przez 2 puchary) i więcej jest groźnych ekip. Grając Realem można sobie pozwolić na rotację składu praktycznie w każdym meczu, a zagrożenie stanowią tylko Barca, Valencia, Atletico, Sevilla przez 2 sezony, Depor przez 1 i Villarreal, resztę klepie się bez problemu półrezerwowym składem. Na Wyspach nie ma tak lekko, terminarz bardzo napięty, a w dodatku bardzo groźnych zespołów jest multum: Man Utd, Chelsea, Liverpool, Blackburn, Everton, Tottenham, WHU (dokiedy mają Ashtona lub Teveza), Man City.

Odnośnik do komentarza

Eddie, ja mam 2020 rok, więc nie będę się opierał na sezonie 2006/2007, wybacz. Mowię więc o tym, co mam teraz - liga hiszpańska jest najmocniejsza ze wszystkich i zdobywa najważniejsze trofea. Co prawda, moja wypowiedź jest w kontekście do 2020 roku, lecz widać na co stać tą ligę. A co do rotacji - niby masz rację, jednak wybór tylko 3 zawodników spoza UE jest sporym utrudnieniem. A jeszcze większym są zaporowe ceny dla najlepszych zawodników - na początku gry wysupłamy Villę za jakieś 60 mln, tymczasem nieco słabszy u mnie Jens Schumacher grający w Interze jest wyceniany na 36 mln, a kupić go można za jakieś 110 :)

 

A co do rozkładu sił - Sevilla nie jest gwiazdą dwóch sezonów, gdyż przez cały czas plasowała się u mnie w czołówce, rok temu zajęła 2. miejsce, nie odppuszczając do końca i kończąc rozgrywki jedynie z 20 pktami straty do mnie. Jeśli chodzi o Virraeal... właśnie awansował u mie do Primera Division :) Za to dobrze radzi sobie jeszcze Celta, Gimnastic, Lorca... Jedynie beniaminki znacznie ustępują rywalom. Co do Premiership - prym widzie Manchaster City, który jedzie wszystkich po kolei w lidze i LM, by ostatecznie wygrać mistrzostwo Anglii i natrafić na mnie w finale LM, gdzie musi uznać moją wyższość.

Odnośnik do komentarza

Mówię o sytuacji gdzie grasz danym klubem od początku (06/07), Ty o przejęciu podupadającej potęgi, a to całkiem inna sytuacja.

 

Edyta mówi, że układ sił w mojej grze Realem i w Twojej nie musi być taki sam, ba zapewne nie jest taki sam. U mnie przykładowo Sevilla nigdy nie awansowała nawet do Pucharu UEFA, natomiast Villarreal zawsze łapie się do pucharów.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...