Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2007 - temat oficjalny


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

chcialem tylko powiedziec ze zaczalem stosowac taktyke anderwaliusa i zauwazylem ze bardzo bramek strzelam po rzutach roznych rozgrywanych na krotki slupek na chwile obecna w 14 meczach strzelilem 34 bramki i stracilem 9. Taktyka naprawde sie sprawdza ale trzeba miec do niej dobrych wykonawcow bo niestety w druzynie Trelleborga nie sprawdzala sie ona tak jak teraz w Stuttgracie

Odnośnik do komentarza
chcialem tylko powiedziec ze zaczalem stosowac taktyke anderwaliusa i zauwazylem ze bardzo bramek strzelam po rzutach roznych rozgrywanych na krotki slupek na chwile obecna w 14 meczach strzelilem 34 bramki i stracilem 9. Taktyka naprawde sie sprawdza ale trzeba miec do niej dobrych wykonawcow bo niestety w druzynie Trelleborga nie sprawdzala sie ona tak jak teraz w Stuttgracie

Bicie kornerów na krótki słupek to sprawdzona metoda w FM07. W mojej taktyce też to stosuję i rzeczywiście kornery to silna broń w moim wykonaniu.

Odnośnik do komentarza
OT: @Enigma, możesz poprzeć to co napisałes stoswnymi screenami?

 

Nie widze najmniejszego problemu.

Prosze bardzo oto screeny

 

Dowod na prowadzenie Stuttgartu i Trelleborga

 

http://img292.imageshack.us/img292/6076/karieraon1.jpg

 

Aktualna tabela drugiej Bundesligi

 

http://img244.imageshack.us/img244/9849/tabelaia0.jpg

 

 

Bramki po rzutach roznych w Trelleborgu ( 9 meczy ligowych + 2 pucharowe)

 

1. http://img244.imageshack.us/img244/4595/rozny6mx6.jpg

 

2. http://img64.imageshack.us/img64/797/rozny7jo5.jpg

 

3. http://img390.imageshack.us/img390/7074/rozny8hn6.jpg

 

4. http://img390.imageshack.us/img390/3760/rozny9lj1.jpg

 

 

Bramki o rzutach rożnych w VFB Stuttgart (18 meczy w lidze + 2 w pucharze)

 

1. http://img158.imageshack.us/img158/8483/roznyji8.jpg

 

2. http://img242.imageshack.us/img242/4623/rozny2ud1.jpg

 

3. http://img158.imageshack.us/img158/9659/rozny3lf8.jpg

 

4. http://img402.imageshack.us/img402/6310/rozny4wy3.jpg

 

5. http://img242.imageshack.us/img242/4762/rozny5kb0.jpg

Odnośnik do komentarza

generalnie nie da się imo jednoznacznie stwierdzić czy lepiej grac ze ścisłym kryciem dla napastników czy nie.

 

gra Z ma swoje plusy, i ma swoje minusy, tak samo jak gra BEZ niego.

w głównej mierze powinno to być zależne od sposobu gry naszej drużyny.

 

jeżeli gramy jakimiś ogórkami, to oczywiście polecam, ze względu na dość duża liczbę przechwytów napastników po których padają bramki, szczególnie w niższych ligach gdzie przeciwnicy nie dysponują obrońcami z dobrym podaniem czy decyzjami.

 

w lepszych ligach jest już troszkę gorzej chociaż nawet najlepszym zdarza sie tracić tak bramki - dla przykładu w pierwszej hiszpańskiej po przechwytach napastników strzeliłem 8 bramek.

 

ogólnie rzecz biorąc jeśli nasza domeną jest gola nie stracić to zdecydowanie polecam ścisłe krycie u napastników.

jeśli natomiast musimy tego nieszczęsnego gola strzelić to już jest nieco inaczej, nasi napastnicy są chyba za bardzo zajęci próbami przechwytów, i jakoś ciężko im wyjść do prostopadłych piłek.

moi napastnicy z przyśpieszeniem 19-20 bardzo często przegrywali walki o pliki zagrywane na wolne pole z obrońcami o tym samym atrybucie na poziomie 10-15.

 

ciężko powiedzieć z czego to wynika, ale wyłączenie ścisłego krycia pomogło, i wychodzenie do prostopadłych podań wychodziło im już dużo lepiej.

Odnośnik do komentarza

Gram sobie Hartlepool United, w roku 2020 jestem najlepszym klubem Europy, wygrałem 8 razy z rzędu Premiership, 4 razy Ligę Mistrzów, taxę modyfikuję średnio co 1,5 sezonu żeby utrzymać wyniki i nie dać się tak łatwo rozgryźć, ale w tym sezonie moi piłkarze po prostu przechodzą samych siebie? (oczywiście w negatywnym tego słowa znaczeniu). Grają ładnie, powiedziałbym, że grają tak jak zwykle, stwarzają mnóstwo sytuacji strzeleckich, jakoś ponad 15 strzałów na mecz, jednak nic, ale to nic nie chce wpaść. Wszędzie gdzie pada mój strzał, tam też teleportuje się bramkarz (często broniąc nawet po dobitkach) i to bez względu na to czy gram z Chelsea czy Coventry, a rywal i tak zawsze strzeli mi bramkę, mając jeden czy dwa celne strzały. Jedynie w rozgrywkach międzynarodowych moi zawodnicy wiedzą jak pokonać rywala. No i właśnie to jest mój problem, z którym od kilku dobrych meczy nie mogę sobie poradzić. Nie mam pojęcia jaka może być tego przyczyna. Trening od zawsze mam defaultowy i do tej pory naprawdę szło mi świetnie, piłkarze bez większych problemów zgrywali się ze sobą po moich modyfikacjach w taktyce, jednak teraz jest strasznie, głównie chodzi o te niewykorzystywane sytuacje i bramkarzy cyborgów drużyny przeciwnej. Aha uprzedzając pytania gram na łatce 7.0.1

Odnośnik do komentarza
taxę modyfikuję średnio co 1,5 sezonu żeby utrzymać wyniki i nie dać się tak łatwo rozgryźć

Ile razy mówiono na forum, że komputer nie "rozgryza" - jak to powiedziałeś - naszej taktyki? Jest to bezedura.

Moim zdaniem powinieneś powrócić do starych tax, jeśli one się sprawdzały.

Odnośnik do komentarza

Wiem o tym, pisząc rozgryźć miałem na myśli moment, w którym piłkarze zaczną grać jak juniorzy ;) Chyba powrócę do starych taktyk, ale obawiam się że może to nie poskutkować, gdyż są to modyfikacje mojej jednej głównej taktyki i jak próbowałem wcześniej powracać do starych ustawień to nie przyniosło to oczekiwanego skutku. Trudno, będę próbował dalej ;)

Odnośnik do komentarza

ja zastosowałem taktyki Anderwaliusa do mojej Zaragozy.

totalna porażka.. na 10 meczy przegrałem 8 i zremisowałem tylko 2 (!)

moją starą taktyką przez 14 meczy byłem na 2 miejscu w tabeli za realem,

grając taktykami Anderwaliusa spadłem na miejsce 12 ;/

Odnośnik do komentarza
Wiem o tym, pisząc rozgryźć miałem na myśli moment, w którym piłkarze zaczną grać jak juniorzy ;) Chyba powrócę do starych taktyk, ale obawiam się że może to nie poskutkować, gdyż są to modyfikacje mojej jednej głównej taktyki i jak próbowałem wcześniej powracać do starych ustawień to nie przyniosło to oczekiwanego skutku. Trudno, będę próbował dalej ;)

Mi po ósmym sezonie grania Sheffield Wed zdarzyło się coś podobnego. Dotychczas wszystko było cacy, a teraz. Szkoda gadać... Od trzech lat mam przynajmniej jeden kryzys na sezon. Najczęściej jest to bolesna seria kilku porażek z rzędu.

Odnośnik do komentarza

Chyba większość taktyk jakimi gramy, dragonfly, mają tą wadę/zaletę, że następuje kryzys. Wadę - no bo przecież nie chcemy przegrywać, zaletę - bo odzwierciedla rzeczywistość.

A co do mojej taktyki i wyników Cruza - pojęcia nie mam dlaczego tak wypadłeś, mnie osobiście w lidze hiszpańskiej najbardziej "szło". A na jakiej wersji grasz ? Bo ja testowałem na podstawowej i na łatce 7.02.

Odnośnik do komentarza

Pisał już o tym bodajże Fikander albo Vami.

Komp nie rozgryza taktyk, ale wraz z postepem w grze inaczej postrzega nasz zespół. Kiedy nasza reputacja jest niska i jest faworytem to gra ofensywnie, wskutek czego możemy go pokonać grając z kontry itd. Kiedy jednak nasza reputacja wzrośnie, wtedy komp zagra przeciw nam bardziej defensywnie a co za tym idzie, taktyka która do tej pory się sprawdzała może zawieść. IMO zazwyczaj wystarczą drobne zmiany w taktyce aby przezwyciężyć tego rodzaju kryzys.

Odnośnik do komentarza
Moim zdaniem taktyka Anderwalius'a ma małe braki obrońcy boczni czasami podchodzą za wysoko (kontra i gol) i ofęsywny pomocnik zdecydowanie mało kreatywny co nie zmienia faktu że taktyka jest dobra

 

testowałem ją na springach w Lechu i Nottm Forest

ja gram takim samym ustawieniem ale konieczne jest danie bocznym ścisłego krycia (tylko im) ponieważ bez tego jak zauważyłem przy dośrodkowaniu to przeważnie oni muszą wygrać pojedynek główkowy z napastnikiem a jeśli jest włączone to środkowi obrońcy wszystko ładnie przechwytują, chociaż mam bardzo mało takich sytuacji. Bramki jak już tracę to po wolnych z 16 metrów lub fantastycznych strzałów z dystansu ze 35m. Czasami jak sa bardzo wolni (grałem Odrą Opole) to faktycznie nie zawsze nadążali z prędkością ale to była rzadkość. A z ofensywnym pomocnikiem w tym ustawieniu to problem. Mój przeważnie asystuje ale mam wrażenie że bardzo dużo zależy od samego zawodnika. Jak miałem kreatywnego ale słabo grającego głową (Kaka, Deco, Feliskiak) to przeważnie tylko przydawali się do podawania ale słabiej było z bramkami. Za to jak ustawiałem wyższego zawodnika (Bodmer, Ballack) to byli bardziej skuteczni pod bramką. :)

Odnośnik do komentarza

Jednak taktyka Anderwaliusa to majstersztyk :D

wcześniej nie szło mi nią w Zaragozie bo zapewne dlatego, że próbowałem nią grać w połowie sezonu...

Zacząłem nową grę GKS Bełchatów... Taktyka killerska! Jeszcze żadnego meczu nie przegrałem! Moje najlepsze wyniki to wygrana 0-3 na wyjeździe z Artmedia Petrzalka, a w kolejnej rundzie wygrana u siebie z Parma 1-0 z OLBRZYMIĄ przewagą mojej drużyny! naprawde polecam ! :)

Odnośnik do komentarza

Też sobie troche testuje takse Anderwalisa i musze przyznać, że wyniki są bardziej niż zadawlające. Co prawda przegrałem pierwsze 2 spotkania (grałem nottm forrest w 4 sezonie w Premiership), ale potem to juz pasmo meczów bez porażki. Ostatecznie z 18 miejsca wyprowadziłem klub na 10. Obecnie w 5 sezonie zajmuje 4 miejsce w lidze i mam na rozkładzie Liverpool 3:0 na wyjeździe. Co do samej taktyki, to nie jest ona bardzo bramkostrzelna. Bardzo często wyniki to 1:0. O dziwo bardzo skuteczni sa środkowi obrońcy podczas wykonywania rzutów rożnych. Strzeliłem juz tak sporo bramek.

Co do wad o których wspominaliście. Jest cos nie tak z bocznymi obrońcami. Środkowi mają średnia około 7,25, natomiast boczni 6,90. Zbyt często bo ich błedach padają bramki. Ustawienie ścisłego krycia niewiele pomogło. Może pomoże w przypadku bocznych pomocników.

Co do kreatywności ofensywnego pomocnika, nie zauażyłem specjalnie duzych niedociągnięć. Ale zdecydowanie Vukcevic na tej pozycji to bardziej asystent niz egzekutor.

Jeśli chodzi o defensywnego pomocnika, to zdecywowanie bardziej sprawdzają się gracze z inklinacją do gry defensywnej, niz ofensywnej.

Reasumując, jest to ciakawa taktyka, może nie killer taksa, ale napewno godna polecenia. Nie można jednak stwierdzić, że jest maksymalnie dopracowana i pewne elementy trzeba poprawić.

 

P.S. Po co pisać, że taksa jest zła, po przetestowaniu jej w 2, czy 3 meczach. To bez sensu. Zagrajcie nią cały sezon. Wychwycie błądy. I przeprowadźcie konstruktywną krytykę. 2 czy 3 mecze to żaden test.

Odnośnik do komentarza
Jestem tu nowy... Jestem ciekaw jak to jest u was z zamianą pozycji miedzy zawodnikami. Wiem że najczęściej stosuje się wymianę pozycji między dwójką napastników, ale ja np. często stosuje ją u skrzydłowych... Co o tym sądzicie?

Ja też to stosuję , ale u środkowych obrońców:)

_________________________________________

Sądze, że przy dobrych atrybutach , to nie jest aż taki zły pomysł :)

 

P.S. Po co pisać, że taksa jest zła, po przetestowaniu jej w 2, czy 3 meczach. To bez sensu. Zagrajcie nią cały sezon. Wychwycie błądy. I przeprowadźcie konstruktywną krytykę. 2 czy 3 mecze to żaden test.

Najlepiej ! Ale do tego dochądzą jeszcze kontuzje itd.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...