Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2007 - temat oficjalny


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie to różnie w zależności o ile silniejszy ode mnie. Grając Ketteringiem, jak jeszcze był w Confernce, trafiłem pucharze na Middlesborough to zagrałem u siebie taksa AWAY(starą) no i wynik 0:1 chociaż miałem szansę wygrac :). W sytuacjach kiedy mam przewagę a nie mogę strzelic stosuje glupia zasadę :) ale skuteczna - mianowicie cofam napastnikow do linii pomocy, najbardziej wysuniętym zawodnikiem jest wtedy OPś. Komputer czesto sie gubi w kryciu i zawsze jakąś tam bramkę uda mi się strzelic.

Odnośnik do komentarza

moim zdaniem różna np. u mnie stosuje zasadę:

 

-cała linia obrony przeciwnika - pressing i krycie na nigdy (powoduje to mniej błedów u moich bocznych obrońców, którym zdarzało się puszczać za plecy przeciwnika)

- na skrzydłowych przeciwnika - krycie i pressing na zawsze

- środkowi pomocnicy (tutaj to już trzeba z wyczuciem, ja stosuję zasadę wyłączania jednego a dobrze - czyli na słabszego pomocnika nawet pressing i krycie na nigdy a na lepszego na "zawsze")

- napastnicy :) nie mam złotej metody ale ostre wślizgi na dobrze główkującego robię zawsze.

Odnośnik do komentarza

Ja poleceń przedmeczowych zazwyczaj nie używam. Wyjątek jest jakiś ważny mecz lub dwumecz pucharowy - wtedy daję skrzydłowym przeciwnika "wymuś zagranie słabszą nogą", pomocnikom potrafiącym strzelić z daleka daję pressing na zawsze, a dobrze grającym w powietrzu napastnikom odbiór piłki na ostro. Zazwyczaj się to sprawdza.

 

A co robicie gdy zawodnik drużyny przeciwnej wychodzi na mecz z kondycją ok. 70%? Ustalacie jakieś szczegółowe polecenia na tego zawodnika?

Odnośnik do komentarza

Najczęściej olewam i nic nie daję, ale jeśli to ważny mecz, a koleś się prosi o czerwo nakazuję moim grajkom grać na zawodnika, który jest kryty przez niego i dodatkowo nakazuję przetrzymywanie piłki. Często taki grajek nie wytrzymuje i wylatuje za kolejne brutalne faule.

Odnośnik do komentarza
Chodziło mi o moje polecenia druzynowe bądź indywidualne a nie na przeciwnika.

 

Też się przyłączam do tego pytania.

 

 

Interesuje mnie zwłaszcza GPP dla obrony, gdyż zawsze mam z tym problem (albo zawodzą O PL, albo środkowi)

Nie wiem jak inni, ale ja częstą grę przy przeciwniku ustawiam swoim defensorom tylko wtedy gdy ich atrybuty szybkości nie są niższe niż przeciwnika. Stoperom zazwyczaj ustawiam na "mieszane", broń Boże na często, bo jeśli napastnicy przeciwnika dobrze dryblują i wyróżniają się niezłą techniką, to łatwo ogrywają środkowych obrońców.

Odnośnik do komentarza
Chodziło mi o moje polecenia druzynowe bądź indywidualne a nie na przeciwnika.

 

Też się przyłączam do tego pytania.

 

 

Interesuje mnie zwłaszcza GPP dla obrony, gdyż zawsze mam z tym problem (albo zawodzą O PL, albo środkowi)

Nie wiem jak inni, ale ja częstą grę przy przeciwniku ustawiam swoim defensorom tylko wtedy gdy ich atrybuty szybkości nie są niższe niż przeciwnika.

 

A gdy rywale są szybsi?

 

Stoperom zazwyczaj ustawiam na "mieszane", broń Boże na często, bo jeśli napastnicy przeciwnika dobrze dryblują i wyróżniają się niezłą techniką, to łatwo ogrywają środkowych obrońców.

 

No ja nigdy nie daję im na "często", bo to nie przynosi nic dobrego. Zazwyczaj ustawiam suwak tuż za "rzadko", ale często bywało tak, że rywale bardzo łatwo gubili moich stoperów. W efekcie, kiedy skrzydłowi rywali wrzucali piłkę w pole karne, byli "osamotnieni" w obrębie szesnastki.

Odnośnik do komentarza
Chodziło mi o moje polecenia druzynowe bądź indywidualne a nie na przeciwnika.

 

Też się przyłączam do tego pytania.

 

 

Interesuje mnie zwłaszcza GPP dla obrony, gdyż zawsze mam z tym problem (albo zawodzą O PL, albo środkowi)

Nie wiem jak inni, ale ja częstą grę przy przeciwniku ustawiam swoim defensorom tylko wtedy gdy ich atrybuty szybkości nie są niższe niż przeciwnika.

 

A gdy rywale są szybsi?

 

Stoperom zazwyczaj ustawiam na "mieszane", broń Boże na często, bo jeśli napastnicy przeciwnika dobrze dryblują i wyróżniają się niezłą techniką, to łatwo ogrywają środkowych obrońców.

 

No ja nigdy nie daję im na "często", bo to nie przynosi nic dobrego. Zazwyczaj ustawiam suwak tuż za "rzadko", ale często bywało tak, że rywale bardzo łatwo gubili moich stoperów. W efekcie, kiedy skrzydłowi rywali wrzucali piłkę w pole karne, byli "osamotnieni" w obrębie szesnastki.

1. Gdy rywale są szybsi, wtedy ustawiam na "mieszane".

2. Uważam, że najlepszym ustawieniem jest "mieszane". Złoty środek moim zdaniem. Rywale tak często nie uciekają obrońcom, no i dobrzy obrońcy najczęściej dobrze radzą sobie z odbiorem piłki przeciwnikowi, jak i z jego kryciem.

Odnośnik do komentarza

Mylić się jest rzeczą ludzką :)

Jeszcze jakbyś napisał co w niej zmieniłeś byłoby fajnie :) ewentualne poprawki jak najbardziej można dawać choćby do ustawień indywidualnych- pod drużyny, którymi się gra. Moje zdanie jest takie, że ta taxa jest pod słabszy/ średni zespół, natomiast jeśli grasz mocniejszym teamem to dodać jakieś tam polecenia poszczególnym grajkom, którzy to potrafią robić -> vide motto jasonx-a :)

 

Ale tak w ogóle mi się zdaje, że siła tej taxy to ustawienia drużynowe właśnie a nie indywidualne. A to tylko i wyłącznie moje zdanie!!

Odnośnik do komentarza
jednym z pierwszych zmian jakie dokonałem to rzuty rożne via Anderwalius (w skrócie - obronca centralny na krótkim słupku stoi i na niego nagrywają - opcja bardziej uniwersalna bo łatwiej mieć dobrze główkującego obrońcę niż napastnika)

Z tym, że taktyka !MakAA! polega na grze na odgrywającego, więc trzeba mieć jakiegoś dobrze główkującego napadziora :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...