Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2007 - temat oficjalny


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

jak poprawić celne dośrodkowania? jak myślicie?! styl podań- na środek, na długi słupek, czy może dać grajką dośrodkowania na normal?

ewentualnie może dośrodkowania np dla obrońców a reszta tylko podania? :)

 

i jakie dajecie dośrodkowania pomocnikom/ skrzydłowym? na srodek, na któryś słupek?

Odnośnik do komentarza

ja daję pomocnikom bocznym dośrodkowania na środek jak gram z jednym napastnikiem. jak gram teraz z 2 z przodu to właśnie kombinuję różne- ale chyba najlepiej wtedy sprawdza się mieszane.

sam jednak wolę grać właśnie z jednym napastnikem.

 

po prostu chcę "ulepszyć" taxę OLEEE!!! bo zarzucano jej, że zdobywa mało bramek. więc postanowiłem poprawić skuteczność- grać efektywnie i efektownie :) do tej pory była tylko efektywna. wolę jak strzelają dużo bramek i coś tam wygrywają.

 

coś będę dalej kombinował.

Odnośnik do komentarza
jak poprawić celne dośrodkowania?

Zatrudnić graczy z wysokimi atrybutami techniki i dośrodkowań.

 

pod warunkiem ze grasz drużyną którą na to stac. są kluby gdzie na ruchy transferowe pozwolic sobie nie mozna :)

 

ja stosuję dosrodkowania na odgrywającego ale bocznym obrońcom z daleka coby sie tak bardzo do ataku nie pchali, a pomocnikom z linii koncowej :) jest nieźle ;)

Odnośnik do komentarza

No !makAA! musze powiedziec że narazie Twoja taksa spisuje sie wyśmienicie po niewielkich przeróbkach:) Zacząłem nią grać w drugim sezonie jak awansowałem Wartą Poznań do Ekstraklasy i po 10 kolejkach zajmuje pierwszą lokatę z przewagą 9 punktów na drugim miejscem. Aha i po przez Puchar Polski awansowałem do fazy grupowej Pucharu UEFA. Pierwszy mecz grupowy wygrałem u siebie z Fiorentiną 5:3

 

Bardzo polecam taktykę !makAA!

 

Moim zdaniem powinna ona się znaleźć w dziale najlepsze taktyki

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem również. Taktyka ta osiąga niebywałe sukcesy. Moim GKS-em Katowice co prawda jeszcze nie wygrałem ligi, ale byłem w ćwierćfinale Pucharu UEFA (awans przez PP). Warto podkreślić, że zaczynałem od 1 rundy eliminacyjnej, jako nierozstawiony zespół. Na swojej drodze miałem takie kluby jak: Suduva (5:0 W, 2:0 D), Manisaspor (0:2 W, 4:0 D), Stuttgart (0:0 D, 2:2 W), Lewski Sofia (3:0 W), Panathinaikos (3:0 D), Chelsea (0:3 W), Crvena Zvezda (3:0 D), AZ Alkmaar (2:0 D, 3:1 W), Fiorentina (0:0 D, zdaje się 2:2 W) i Liverpool (0:0 D, 2:3 W, przy czym miałem ogromnego pecha!). Taksa jest niesamowicie skuteczna. Trzeba mieć bardzo dobrze grającego głową odgrywającego (u mnie Omar Andrade: gra głową: 19, skoczność: 19, siła: 18) oraz superszybkiego i niekoniecznie dobrego technicznie egzekutora (Dmytro Brovkin: szybkość: 20, przyspieszenie: 19). Po snajperach najważniejsi są skrzydłowi, bo oni także bardzo często zamykają akcję ze skrzydła. Dobrze, jakby mieli wysoki atrybut gry głową oraz wykańczanie akcji. Środek pomocy, o dziwo, jest tu najmniej ważny. U mnie na pozycji lewego środkowego pomocnika (strzałka na defensywnego) gra Grzegorz Dorobek (OŚ, DBP P, DP, który najlepiej gra w... obronie), a na prawej środkowej pomocy (strzałka na ofensywnego) Guilliame Plessis (DP!). Ważne tylko, by teń ofensywny pomocnik miał dobre strzały z dystansu.

Odnośnik do komentarza

hehe :jupi: widzę,że moja taxa cieszy się powodzeniem. parę słów ode mnie: mianowicie taxa OLEEE!!! jest moim skromnym zdaniem uniwersalna, jeśli się ma zespół mocniejszy ta można sobie ją trochę "poprawić". Tzn jeśli to jakiś REAL M. albo co toś takiego to spokojnie można np odhaczyć podawania na główkę dać mieszane i podawania skrzydłami i ewentualnie dać napastnikom strzały z dystansu albo jak kto tam woli ;)

 

obecnie pracuję nad ulepszona wersją lub jak kto woli II wersją:) mój cel to : tracić mniej bramek a strzelać jeszcze więcej. :keke: mam co do tego parę pomysłów . W taxie OLEEE!!! ktoś zarzucił mi kiepską grę bocznych obrońców i to staram się zmienić- jednym z pomysłów jest danie im rajdów na normal i rajdów z piłką na często, tak aby był jakiś pożytek z nich w ataku jak i w obronie.

 

A reszty nie powiem :)

Odnośnik do komentarza

Stoperom nastawienie ultradefensywne, długie podania i bardzo niską swobodę taktyczną, zaś bocznym obrońcom nastawienie trochę bardziej ofensywne i (zależy czy grasz raczej w stylu ofensywnym czy defensywnym) rajdy na mieszane i rajdy z piłką na często, albo rajdy na rzadko i rajdy z piłką na mieszane, zaś podania na bezpośrednie. Defensywny pomocnik - ustawienie lekko defensywne, podania mieszane. I jeszcze bocznym obrońcom i def. pomocnikowi ograniczoną swobodę taktyczną (na poziomie 4-5). U mnie pomogło.

Odnośnik do komentarza
To tak jeszcze trochę w kwestii bocznych obrońców - jeżeli mają wysoki (ok. 18) poziom dośrodkowań, i ok. 16 podania, to czy lepiej dawać im bezpośredni, czy mieszany styl podań? (przy założemiu, że jakoś mają się włączac w akcje ofensywne).

To zależy, czy preferujesz styl defensywny, czy ofensywny. Jeśli ten pierwszy, to lepiej zostawić bocznych z tyłu i włączyć im podania prostopadłe do skrzydłowych. Jeśli ofensywny, lepiej ustawić bezpośrednie, oczywiście przy założeniu, że mają oni odpowiednio wysokie atrybuty dośrodkowań i podań, no i szybkość, aby zdążyli wrócić za przeciwnikiem na własną połowę boiska.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...