Skocz do zawartości

Polityka zagraniczna


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Idąc tym tropem zbliżamy się do granicy, w której za opiekę medyczną będzie się płacić po wykonaniu zabiegu/ po wizycie. W końcu czemu mam dawać na utrzymanie lekarzy pediatrów, skoro nie jestem już dzieckiem, a swoich nie mam? Po co mam płacić na transplantologię, jak wszystkie organy mam jak na razie sprawne. Po co mam płacić na leczenie alkoholików, skoro sam korzystać nie potrzebuję?

 

Jak najbardziej, jestem bardzo liberalny w tej kwestii, choć wiem, że to trudne/niemożliwe do zrealizowania.

 

 

Chodzi o to, że jako katolik nie chcę, aby z moich pieniędzy finansowano rzecz, którą uważam za zabójstwo człowieka. Czemu odbierasz mi prawo do posiadania przekonań religijnych i życia w zgodzie z nimi?

Odnośnik do komentarza
Chodzi o to, że jako katolik nie chcę, aby z moich pieniędzy finansowano rzecz, którą uważam za zabójstwo człowieka. Czemu odbierasz mi prawo do posiadania przekonań religijnych i życia w zgodzie z nimi?

Nie odbieram. Po prostu wyjaśniam, że nie musisz korzystać ze wszystkiego, za co płacisz podatek, bo podatki trzebaby wtedy znieść praktycznie całkowicie. Jeżeli chodzi o przekonania religijne, to po prostu nie korzystaj z aborcji. Czy dzisiaj Świadkowie Jehowy są zwolnieni z opłat na transplantologię, skoro ich przekonania religijne są takie, że nie wolno przyjąć cudzych organów, ani nawet krwi innego człowieka?

Odnośnik do komentarza
To wyjaśnij mi jaką ma państwo korzyść w dofinansowywaniu aborcji? Likwidacja przyszłych podatników nie jest zbyt dobrym wyjściem...

Zmniejszenie ilości dzieci wychowywanych w patologicznych rodzinach, zmniejszenie ilości głodujących dzieci, zmniejszenie przestępczości.

Poza tym skoro chcesz patrzyć na sprawę tylko od strony korzyści państwa, to jaką państwo ma korzyść z tego, że masz prawo np. do wyznawania religii. Może ograniczyć ludziom całkiem wszelkie prawo wyboru, bo państwo nie ma z niego korzyści? Może to państwo będzie decydowało na jakie pójdziesz studia, albo z kim się ożenisz? W końcu nie ma żadnych korzyści z wolności wyborów społeczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Pokażcie mi dane, które wskazują, że aborcja przyczyniła się do spadku patologii i przestępczości.

 

Poza tym, abstrahując od powodów religijnych, aborcja to niszczenie unikalnego zestawu genów.

Co do spadku patologii wystarczy pomyśleć. To się nazywa logika. Zresztą wystarczy spojrzeć na to, jaki procent dzieci z domu dziecka wychodzi na ludzi.

Co do zestawu genów - każdy jest unikalny.Żaden argument. Ludzkość to nie kolekcja zestawów genów.

 

Tak samo jak dochowywanie celibatu przez "pewną grupę społeczną" smile.gif No sorry, żaden argument krzywy.gif

 

"Pewna grupa społeczna" nie tworzy tego zestawu genów, a może sobie wybrać czy chce czy nie chce go stworzyć, bo dano jej szansę na ten wybór, zarodkom się tego nie daje.

Inni w Ameryce też mogą sobie wybrać, czy chcą, czy nie chcą. Zarodkom nie daje się takiej możliwości, bo nie są ludźmi.

Odnośnik do komentarza
Co do spadku patologii wystarczy pomyśleć. To się nazywa logika. Zresztą wystarczy spojrzeć na to, jaki procent dzieci z domu dziecka wychodzi na ludzi.

 

Jednak niektóre z nich wychodzą. Poza tym aborcji nie dokonują tylko kobiety z rodzin patologicznych, powiedziałbym, że takich jest mniejszość.

 

Co do zestawu genów - każdy jest unikalny.Żaden argument. Ludzkość to nie kolekcja zestawów genów.

 

Skąd wiesz o ile ludzkość spowolniła swój rozwój przez dokonywanie aborcji? :>

 

Inni w Ameryce też mogą sobie wybrać, czy chcą, czy nie chcą. Zarodkom nie daje się takiej możliwości, bo nie są ludźmi.

 

Według mnie są i dlatego jestem przeciw aborcji.

Odnośnik do komentarza
Co do spadku patologii wystarczy pomyśleć. To się nazywa logika. Zresztą wystarczy spojrzeć na to, jaki procent dzieci z domu dziecka wychodzi na ludzi.

 

Jednak niektóre z nich wychodzą. Poza tym aborcji nie dokonują tylko kobiety z rodzin patologicznych, powiedziałbym, że takich jest mniejszość.

Ale te dzieci łączyłby z tymi z domu dziecka fakt, że są niechciane i niekochane. Na jedno wychodzi, gdzie jest wychowywane niekochane dziecko.

Co do zestawu genów - każdy jest unikalny.Żaden argument. Ludzkość to nie kolekcja zestawów genów.

 

Skąd wiesz o ile ludzkość spowolniła swój rozwój przez dokonywanie aborcji? :>

 

A wiesz w jakim kierunku potoczyłby się ten rozwój, gdyby aborcji nie dokonywano?

Inni w Ameryce też mogą sobie wybrać, czy chcą, czy nie chcą. Zarodkom nie daje się takiej możliwości, bo nie są ludźmi.

 

Według mnie są i dlatego jestem przeciw aborcji.

Tak, jak mówiłem wcześniej. Nikt Cie nie zmusza do korzystania z niej. W tym wypadku amerykańscy katolicy są zmuszeni jedynie do zaprzestania narzucania swojej woli reszcie społeczeństwa.

Odnośnik do komentarza
"Pewna grupa społeczna" nie tworzy tego zestawu genów, a może sobie wybrać czy chce czy nie chce go stworzyć, bo dano jej szansę na ten wybór, zarodkom się tego nie daje.

No dobra, ale ich "powściągliwość" jest dla ludzkości tak samo szkodliwa jak nie urodzenie się dziecka z zapłodnionego zarodka. Ich materiał genetyczny, bach, do piachu. No tak można wywnioskować, z Twojego wcześniejszego postu. Wybór - czy raczej brak - nie ma tu nic do rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Ale te dzieci łączyłby z tymi z domu dziecka fakt, że są niechciane i niekochane. Na jedno wychodzi, gdzie jest wychowywane niekochane dziecko.

 

Czemu uważasz, że dziecko niechciane jest od razu niekochane?

 

A wiesz w jakim kierunku potoczyłby się ten rozwój, gdyby aborcji nie dokonywano?

 

Nie wiem, ale podejrzewam, że rozwój się spowolnił. Tak jak rozwój naszego kraju przez dwie wojny światowe.

 

Tak, jak mówiłem wcześniej. Nikt Cie nie zmusza do korzystania z niej.

 

Nie zmienia to faktu, że każda aborcja to zabójstwo dziecka i prawa do życia ludzkiego będę bronił.

 

 

Poza tym Prof ma rację.

Odnośnik do komentarza
No dobra, ale ich "powściągliwość" jest dla ludzkości tak samo szkodliwa jak nie urodzenie się dziecka z zapłodnionego zarodka. Ich materiał genetyczny, bach, do piachu. No tak można wywnioskować, z Twojego wcześniejszego postu. Wybór - czy raczej brak - nie ma tu nic do rzeczy.

 

Nie, bo oni jednak żyją te kilkadziesiąt lat, tworzą społeczeństwo, są przydatni. Zarodki nie dostają tej szansy.

 

W tym wypadku amerykańscy katolicy są zmuszeni jedynie do zaprzestania narzucania swojej woli reszcie społeczeństwa.

 

A amerykańscy ateiści mogą już swoją wolę narzucać?

 

 

 

No i ok, przestępczość spadła, tylko że dla mnie to oznacza tyle co nic, przykro mi, dla mnie życie to jest życie i widzę większe szkody w aborcji niż korzyści z niej wynikające.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...