Skocz do zawartości

Marzenia i przebudzenie


jmk

Rekomendowane odpowiedzi

Królowie remisów. No to właściwie już finał PP masz, i kto wie, być może puchary za rok?

 

Dobrze, że inni też regularnie gubią punkty... Puchary muszą być!

:)

 

---

 

Ekstraklasa:

 

[23/30] Flota - Bełchatów 4:3 (Mowalik, Nwaogu 2x, Krajanowski sam.)

[24/30] Flota - Śląsk 3:3 (Chmiest, Nwaogu 2x)

[25/30] Legia - Flota 0:1 (Abbott)

[26/30] Ruch - Flota 2:4 (Niedziela, Mowlik 2x, Nwaogu)

 

 

Puchar Polski, 1/2:

 

[1/2] Flota - Pogoń 4:1 (Nwaogu 2x, Uszalewski, Latowski)

[2/2] Pogoń - Flota 3:1 (Nwaogu)

 

Za nami mecze decydujące o tym, o co będziemy walczyć w tym sezonie. Ważne zwycięstwo z Bełchatowem, znowu grad bramek. Do lidera niestety nie odrobiliśmy punktów, bo tylko remis, albo i aż ze Śląskiem. Zostaliśmy obwołani najbardziej efektownie grającą drużyną, w 26 kolejkach mamy już 55 bramek. W Warszawie nie liczyłem na wiele, jechaliśmy tam jako trzeci zespół i podejmowaliśmy wicelidera, ku mojemu zaskoczeniu pokonaliśmy Legionistów po bardzo ciężkim meczu i wskoczyliśmy na drugą pozycję. Obroniliśmy ją meczem z Ruchem. Flota 44, Legia 44, Wisła 44. Te trzy drużyny będą walczyć do końca o europejskie puchary, bo sześć punktów przewagi Śląska chyba czyni go już mistrzem. Na rozkładzie mamy Zagłębie i Bytom, gdzie po prostu musimy wygrać oraz Wisłę (4) i Widzew (5, gdzie o punkty będzie cholernie ciężko. Śląsk gra również z Wisłą, ale i z Legią, która z kolei zmierzy się z ciężkim rywalem, jakim jest Jagiellonia.

W Pucharze Polski pokazaliśmy klasę. Pewnie u siebie pokonaliśmy Portowców i w rewanżu wystawiłem rezerwy. Niestety, ale po 20 minutach przegrywaliśmy już 2:0, co było bliskie rezultatowi jaki by dawał awans Pogoni. Wszedł Nwaogu po przerwie i po 30 sekundach gry strzelił ważną bramkę. Szymiczek jeszcze nie wykorzystał karnego, a Pogoń zdobyła trzeciego gola - to było jednak za mało. W finale gra Flota, a rywalem będzie Polonia Warszawa.

Odnośnik do komentarza

Ekstraklasa:

[27/30] Flota - Lubin 1:1 (Stasiak sam.)

[28/30] Flota - Wisła 0:0

[29/30] Bytom - Flota 1:4 (Chmiest, Nwaogu, Paczkowski, Kuklis)

[30/30] Flota - Widzew 1:0 (Nwaogu)

 

Puchar Polski, finał:

 

[1/1] Flota - Polonia 2:1 (Uszalewski, Nwaogu)

Stało się faktem - Flota na pewno zagra w LE w przyszłym sezonie! W finale PP pokonaliśmy Warszawiaków. Nwaogu w tych rozgrywkach zdobył aż 9 goli i został najlepszym strzelcem, drugi Ross miał ich... dopiero 4! Charles jeszcze dołożył do tego trzy pucharowe asysty. Znakomity sezon Nigeryjczyka. Trochę zmęczeni podejmowaliśmy Zagłębie i niestety nie wygraliśmy tego meczu. Mało tego, nie strzeliliśmy nawet bramki, a przecież tyle ich strzelamy... Dobrze jednak, że z Wisłą zagraliśmy już przyzwoicie - pamięta ktoś jeszcze jak regularnie w zeszłym sezonie zbieraliśmy kilka bramek od nich? Z Polonią Bytom walczyliśmy jak lwy, o każdą piłkę - to było piękne spotkanie i pewne zwycięstwo. Przed ostatnią kolejką na prowadzeniu był Śląsk (51), druga Legia (49), trzecia Flota (49), czwarta Wisła (48), piąty Górnik (47), szósty Widzew (46), a więc ścisk w czołówce był wielki. Cztery kluby miały jeszcze szanse na mistrzostwo. A ja przegrywając z Widzewem mogłem spaść nawet na szóstą pozycję!

A jak było z Widzewem? Ciężko, ale mamy Nwaogu, który swoją bramką dał nam trzecie miejsce, a indywidualnie zapewnił sobie 12 tysięcy euro premii za 25 bramkę ligową w sezonie. Charles został graczem sezonu ligi polskiej, chyba nikt nie miał wątpliwości, że na to zasłużył. 25 goli i 5 asyst w lidze robi wrażenie.

Ja zostałem II najlepszym menadżerem sezonu. Wartość Charlesa wzrosła do 1,4mln euro, z 200 tysięcy! Możemy na nim naprawdę wiele zarobić. Za trzecie miejsce zainkasowaliśmy 600 tysięcy euro. 250 tysięcy dostaliśmy za triumf w PP, a więc jesteśmy już 150 tysięcy na plusie! Całkiem możliwe, że przed sezonem wreszcie wzmocnimy się za pieniądze.

 

Nwaogu

Tabela

Odnośnik do komentarza

Wraz z końcem sezonu z klubu odeszli: Sapela, Mowlik, Paczkowski i Niewiada. A to dlatego, że nie przedłużyłem z nimi kontraktów. Szkoda mi najbardziej Mowlika, który miał kapitalny sezon, ale ma już 32 lata i pora na kogoś młodszego. Sam zaakceptowałem kontrakt, który zaoferował mi zarząd.

 

Niestety, ale chyba nasz najlepszy zawodnik odejdzie... za darmo. Nwaogu za rok ma koniec kontraktu, a nie chce nawet zasiąść do rozmów.

 

Przed sezonem będzie trzeba wzmocnić przede wszystkim pozycję bramkarza i obronę.

Odnośnik do komentarza

Kontraktu nie przedłużył też Cabaj, który podpisał kontrakt z Legią. Niestety, ale straszne stało się faktem. Nwaogu od nowego sezonu nie zagra w barwach Floty. Miałem wybór - albo go zostawić i oddać za rok za darmo, albo zarobić na nim teraz. Wybrałem drugą opcję i Charles za 1mln + 10% następnego transferu zasilił szeregi Nantes. Powodzenia!

Niestety ja na transfery dostałem tylko 170 tysięcy euro, mimo że stan klubowego konta jest wyśmienity. Z wolnego transferu ściągnąłem Krzysztofa Hrymowicza (OŚ), Kamila Paprockiego (BR)i Augustyna Wróblewskiego (BR), za ledwie 500 euro, tak - nie tysięcy! Przyszedł rekomendowany przez agenta Sebastian Pardo, była gwiazda Feyenoord, dziś ma 31 lat. Środkowy pomocnik. Za 2 tysiące wykupiłem Piotra Grzedę z Szynnika (OŚ), 27 tysięcy kosztował Roberto Delgado, 27-letni hiszpański napastnik, który już w debiucie, w sparingu zdobył dwa gole. To ma być zastępca Nwaogu. Najdroższym zawodnikiem okienka okazał się bramkarza, Radek Janukiewicz z Pogoni, kosztował nas 55 tysięcy euro.

Potrzebowałem jeszcze defensywnego pomocnika, postanowiłem nauczyć grać na tej pozycji Kuklisa, miałem Surmę, ale mimo to chciałem jeszcze kogoś. Wtedy nadarzyła się okazja i za wielką jak na Flotę kwotę 69 tysięcy euro na Wyspę przybył 28-letni Piotr Koman, ostatnio grający w GKS Katowice. To by było na tyle ze wzmocnieniami.

Wygląda to nieźle.

 

Janukiewicz (Jarosiński, Wróblewski, Paprocki) - Piesio (Mikadze), Paczkowski (Szymiczek), Hrymowicz (Gurzeda), Udarević (Nowak) - Surma (Koman, Łagiewka, Kasperkiewicz) - Kuklis, Niedziela (Pardo, Arce) - Delgado, Chmiest, Nikolić (Latowski, Siemiaszko, Abbott)

Odnośnik do komentarza

Sezon czas zacząć!

 

Super Puchar Polski:

 

[1/1] Śląsk - Flota 3:2 (Nikolić, Kuklis)

LE, 3 runda kwalifikacji:

 

[1/2] Steaua - Flota 2:0

[2/2] Flota - Steaua 3:1 (Delgado 3x)

Ekstraklasa:

 

[1/30] Flota - Lech 2:1 (Szymiczek, Chmiest)

[2/30] Jagiellonia - Flota 0:2 (Pardo, Uszalewski)

 

Zaczęliśmy meczem o Super Puchar, ale faktycznie to potraktowaliśmy to spotkanie... jako część okresu przygotowawczego, bo nie ukrywałem, że z formą to chciałem trafić na LE i Ekstraklasę. Niestety szczęścia w losowaniu nie było i trafiliśmy na trudnego rywala z Rumunii. Pierwszy mecz, wyjazdowy, pozbawił nas całkowicie złudzeń. Co by było jednak, gdybyśmy w Bukareszcie ustrzelili bramkę? Byłby awans, bo w rewanżu pokazaliśmy pazur i taką Flotą, jaką chciałem zbudować. Kapitalny mecz Delgado, który tym spotkaniem pokazał, że może godnie zastąpić Nwaogu. Prowadziliśmy już 3:0, mieliśmy awans, ale straciliśmy bramkę w 84 minucie. Zabrakło czasu, by strzelić czwartą bramkę. Niestety kończymy swoją przygodę bardzo wcześnie.

Inne humory za to w lidze. Na taki mecz warto było czekać tyle czasu - pierwszy raz pokonałem Lecha. Satysfakcja była ogromna! W 6 spotkaniach, jakie graliśmy między sobą, cztery razy wygrali Poznaniacy, ostatnio zremisowaliśmy, a teraz pierwsza gloria. Oj długo nie spano w Świnoujściu. W szampańskich nastrojach pojechaliśmy do Białegostoku, gdzie debiutujące trafienie zaliczył Pardo, a my spokojnie wywieźliśmy trzy punkty. W dwóch meczach ligowych dwa gole zdobyli moi boczni obrońcy - Szymiczek i Uszalewski. Może jeszcze jest za wcześnie, ale mogę śmiało powiedzieć - puchary w tym roku to zdecydowanie plan minimum.

Odnośnik do komentarza

Ekstraklasa:

[3/30] Flota - Śląsk 1:0 (Delgado)

[4/30] Górnik Zabrze - Flota 2:1 (Delgado)

[5/30] Flota - Ruch Chorzów 0:0

[6/30] Polonia Warszawa - Flota 3:1 (Delgado)

[7/30] Flota - Cracovia 2:2 (Chmiest, Piesio)

 

Mistrze jest nagi;) Wygraliśmy ze Śląskiem po dobrym meczu. W świetnej formie jest Delgado, który strzela bramkę za bramką. Niestety nasza passa, fenomenalna zresztą - 21 spotkań bez porażki została przerwana. Przegraliśmy w Zabrzu z Górnikiem. Po tym meczu złapaliśmy lekki dołek, remis z grającym połowę meczu w 10 Ruchem, fatalna porażka z Polonią, w którym nic zupełnie nie graliśmy. Do tego doszedł remis z Cracovią, prowadziliśmy już 2:0, a mimo to nie wygraliśmy tego spotkania. Spadek formy wywindował nas na 6 miejsce, ale do lidera brakuje nam tylko 4 punkty.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Ekstraklasa:

 

[8/30] Bełchatów - Flota 1:1 (Chmiest)

[9/30] Flota - Arka 2:1 (Hrymowicz, Udarević)

[10/30] Lubin - Flota 1:2 (Delgado)

[11/30] Flota - Lechia 3:0 (Delgado, Chmiest 2x)

[12/30] Widzew - Flota 1:1 (Chmiest)

 

Puchar Polski, 2 runda:

 

[1/1] Sosnowiec - Flota 0:3 (Nikolić, Chmiest 2x)

 

Puchar Polski, 3 runda:

 

[1/1] Chorzów - Flota 3:1 (Siemiaszko)

 

 

Po wyeliminowaniu Zagłębia przyszedł czas na pucharową potyczkę z Ruchem Chorzów, która niestety zakończyła naszą przygodę z Puchar Polski w tym sezonie, a więc nie obronimy tytułu i o europejskie puchary będziemy musieli zabiegać miejscem w lidze. A tam wcale źle nam nie idzie, straciliśmy punkty tylko w Bełchatowie, a poza tym ciułamy te zwycięstwa. Nie są to jakieś widowiskowe wygrane (poza meczem z Lechią), ale najważniejsze są trzy punkty. W 12 kolejce zremisowaliśmy z Widzewem i nasza strata do lidera to sześć punktów.

Odnośnik do komentarza

Ekstraklasa:

 

[13/30] Bytom - Flota 1:3 (Uszalewski, Delgado, Surma)

[14/30] Flota - Legia 0:0

[15/30] Wisła - Flota 2:0

[16/30] Lech - Flota 0:1 (Gurzeda)

[17/30] Flota - Górnik 2:1 (Stachowiak sam., Siemaszko)

 

Końcówka rundy, a także dwie wiosenne kolejki to było nie lada wyzwanie, gdyż podejmowaliśmy całą czołówkę. Najpierw jednak spokojnie ograliśmy Polonię z Bytomia. Na własnym stadionie gościliśmy kolegów z Warszawy, którzy wciąż liderowali. Remis złym rezultatem nie jest, ale nie zbliżyliśmy się nawet o krok do pierwszej lokaty. Podobnie było w następnej kolejce, gdzie niestety wypunktowała nas krakowska Wisła. Morale nieco spadły, ale nie na tyle, by nie dać rady Poznaniakom - i to na ich terenie. Wprawdzie bramkę strzeliliśmy po rzucie rożnym, ale to nie ważne - istotne jest to, że trzy punkty pojechały na wyspę. Przed długą przerwą pokonaliśmy jeszcze Górników z Zabrza i po 17 kolejkach okupujemy drugie miejsce z 32 punktami. Pierwsza Legia ma 35 oczek.

Odnośnik do komentarza

Towarzyskie:

 

GKP - Flota 1:1 (Łągiewka)

Odra - Flota 0:0

Torpedo Żodzino - Flota 0:4 (Nikolić, Arce 2x, Łągiewka)

Niemen Grodno - Flota 1:3 (Siemiaszko, Kuklis, Chmiest)

Dynamo Mińsk - Flota 0:5 (Abbott, Nikolić, Kuklis, Latowski, Piesio)

Flota - Spartak Moskwa 0:1

Flota - Warta 4:0 (Udarević, Koman 2x, Pardo)

Flota - Zawisza 2:2 (Kaczmarek, Klich)

 

Wyspiarski Puchar:

 

Flota - Genk 0:1

Flota - Olmypic Charleroi 1:0 (Chmiest)

 

 

 

Transfery:

 

Wojciech Wilczyński, za darmo

 

Nudna przerwa zimowa... Oczywiście nie dla piłkarzy, tylko dla kibiców. Jako, że w kraju zrównaliśmy się liberalizacją z pewnym wschodnim krajem, toteż dla równowagi wybraliśmy się na tournee do tegoż państwa. Mieszkaliśmy w hotelu w Mińsku. Dodatkowo rozegraliśmy dość sporo sparingów wyjazdowych, by na koniec okresu podejmować już u siebie m.in Spartak Moskwę, który sam taką propozycję nam złożył. Niestety, ale przez te wyjazdy i zapraszanie drużyn nasze klubowe konto się uszczupliło i dziś opiewa sumą 600 tysięcy euro. Dlatego też nie miałem nawet czym szaleć na rynku transferowym, ale jestem już przyzwyczajony do tej sytuacji. Wzmocnił nas tylko ofensywny, prawy obrońca, którego pozyskaliśmy za darmo, a trafił do nas na podstawie rekomendacji... jego agenta. Oczywiście, następnie sprawdzili go nasi skauci.

Na koniec zaprosiliśmy trzy zagraniczne ekipy na mały Wyspiarski Puchar. W półfinale trafiłem na najmocniejszą ekipę - Genk. Przegraliśmy 1:0 i o trzecie miejsce zagraliśmy z również belgijskim Olympic Charleroi, które przegrało z estońską Florą.

Drugi mecz tego pucharu udało nam się wygrać, a samą statuetkę zabrali ze sobą piłkarze Genku.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...