Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Orange Sport Info z tp. Cyfry+

 

źródło:c+

 

Kanał sportowy o profilu informacyjnym Orange Sport Info zameldował się na jednej z pojemności należących do satelitarnej platformy Cyfra+. Emisja została włączona na częstotliwości 10.796 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4 i nie jest kodowana. Nadal kontynuowany jest przekaz z transpondera 12.360 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4, jednak tu należy się spodziewać wyłączenia przekazu do 1 października.

 

 

 

Docelowo przekaz z nowego miejsca zostanie zakodowany w systemach Seca Mediaguard 4 i Viaccess PC 3.0 na potrzeby platform satelitarnych Cyfra+ i początkującej oferty Orange Polska.

 

Więc jeśli zniknie Wam ten kanał należy na nowo wyszukać kanały na dekoderze.

 

Ekhm, chyba mój post przeszedł niezauważony obok tej dyskusji, więc ponawiam

 

Mogę beż problemu zmienić sobie pakiet z komfortowego na podstawowy w trakcie trwania umowy bez żadnych konsekwencji?

Cyfra+ oczywiście

 

Jedno zastrzerzenie w uzuprłnieniu tych informacji nie warto zmieniać pakietu w trakcie promocji bo morzesz stracić zniżki , chyba że warunki promocji na jakich zawarłeś umowę o abonament dają możliwość zmiany pakietu w trakcie rabatu z jego zachowaniem ale to zawsze indywidualna sytuacja i przed taką zmianą warto dokładnie zapoznać się z warunkami umowy.

Odnośnik do komentarza

Jakby jeszcze C+ dodał ESPN albo SportKlub Polska, nie miałbym do nich najmniejszych zastrzeżeń sportowo chytry.gif.

 

Całkowicie sie zgadzam , niestety nie można mieć wszystkiego , ale i tak pod względem sportu w Cyfrze jest dużo.

 

Czyli na NHL z ESPN nie ma co liczyć? Szkoda. Brakuje mi tego, tak samo jak ligi rosyjskiej, odkąd Ruscy przenieśli ją do kodowanych kanałów.

Odnośnik do komentarza

Jakby jeszcze C+ dodał ESPN albo SportKlub Polska, nie miałbym do nich najmniejszych zastrzeżeń sportowo chytry.gif.

 

Całkowicie sie zgadzam , niestety nie można mieć wszystkiego , ale i tak pod względem sportu w Cyfrze jest dużo.

 

Czyli na NHL z ESPN nie ma co liczyć? Szkoda. Brakuje mi tego, tak samo jak ligi rosyjskiej, odkąd Ruscy przenieśli ją do kodowanych kanałów.

 

Na pewno do momentu wygaśnięcia licencji a aona upływa n-ce za 3 sezony.

Odnośnik do komentarza
Orange Sport Info z tp. Cyfry+

 

źródło:c+

 

Kanał sportowy o profilu informacyjnym Orange Sport Info zameldował się na jednej z pojemności należących do satelitarnej platformy Cyfra+. Emisja została włączona na częstotliwości 10.796 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4 i nie jest kodowana. Nadal kontynuowany jest przekaz z transpondera 12.360 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4, jednak tu należy się spodziewać wyłączenia przekazu do 1 października.

 

 

 

Docelowo przekaz z nowego miejsca zostanie zakodowany w systemach Seca Mediaguard 4 i Viaccess PC 3.0 na potrzeby platform satelitarnych Cyfra+ i początkującej oferty Orange Polska.

 

Więc jeśli zniknie Wam ten kanał należy na nowo wyszukać kanały na dekoderze.

 

Ekhm, chyba mój post przeszedł niezauważony obok tej dyskusji, więc ponawiam

 

Mogę beż problemu zmienić sobie pakiet z komfortowego na podstawowy w trakcie trwania umowy bez żadnych konsekwencji?

Cyfra+ oczywiście

 

Jedno zastrzerzenie w uzuprłnieniu tych informacji nie warto zmieniać pakietu w trakcie promocji bo morzesz stracić zniżki , chyba że warunki promocji na jakich zawarłeś umowę o abonament dają możliwość zmiany pakietu w trakcie rabatu z jego zachowaniem ale to zawsze indywidualna sytuacja i przed taką zmianą warto dokładnie zapoznać się z warunkami umowy.

 

Wiem, właśnie jestem w trakcie szukania umowy ;)

A promocja na abo mi się już skończyła, dlatego właśnie chcę zejść poziom niżej (świąteczna promocja, 50% zniżki na abo przez 10 mies) i jedyną moją wątpliwością jest to czy nie stracę darmowego pakietu C+.

Odnośnik do komentarza
Orange Sport Info z tp. Cyfry+

 

źródło:c+

 

Kanał sportowy o profilu informacyjnym Orange Sport Info zameldował się na jednej z pojemności należących do satelitarnej platformy Cyfra+. Emisja została włączona na częstotliwości 10.796 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4 i nie jest kodowana. Nadal kontynuowany jest przekaz z transpondera 12.360 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4, jednak tu należy się spodziewać wyłączenia przekazu do 1 października.

 

 

 

Docelowo przekaz z nowego miejsca zostanie zakodowany w systemach Seca Mediaguard 4 i Viaccess PC 3.0 na potrzeby platform satelitarnych Cyfra+ i początkującej oferty Orange Polska.

 

Więc jeśli zniknie Wam ten kanał należy na nowo wyszukać kanały na dekoderze.

 

Ekhm, chyba mój post przeszedł niezauważony obok tej dyskusji, więc ponawiam

 

Mogę beż problemu zmienić sobie pakiet z komfortowego na podstawowy w trakcie trwania umowy bez żadnych konsekwencji?

Cyfra+ oczywiście

 

Jedno zastrzerzenie w uzuprłnieniu tych informacji nie warto zmieniać pakietu w trakcie promocji bo morzesz stracić zniżki , chyba że warunki promocji na jakich zawarłeś umowę o abonament dają możliwość zmiany pakietu w trakcie rabatu z jego zachowaniem ale to zawsze indywidualna sytuacja i przed taką zmianą warto dokładnie zapoznać się z warunkami umowy.

 

Wiem, właśnie jestem w trakcie szukania umowy ;)

A promocja na abo mi się już skończyła, dlatego właśnie chcę zejść poziom niżej (świąteczna promocja, 50% zniżki na abo przez 10 mies) i jedyną moją wątpliwością jest to czy nie stracę darmowego pakietu C+.

 

To jak skończył się już okres promocyjny to bez problemu morzesz zmienić pakiet na mniejszy ( tańszy ) jedyny waruneh to brak zadłużenia w opłatach abonamentowych.

Edytowane przez dariusz_spocinski
Odnośnik do komentarza
Kanały TVP z Astry w dekoderach CYFRY+

 

źródło: CYFRA+

 

CYFRA+ zareagowała niezwykle szybko na pojawienie się niekodowanych kanałów TVP z Astry i już od 15 września abonenci mają dostęp do przekazu. Operator dołączył wszystkie kanały TVP i stacje radiowe Polskiego Radia do swojej listy kanałów. W efekcie można powiedzieć, że oferta została nieoficjalnie poszerzona o TVP HD i TVP Historię, których dotychczas w CYFRZE+ nie było.

 

Kanały TVP pojawiły się na kanałach od 950 do 963. Poniżej pełny układ:

 

950 - TVP 1

951 - TVP 2

952 - TVP Info

953 - TVP Sport

954 - TV Polonia

955 - TVP Historia

956 - TVP Kultura

957 - TVP HD

958 - PR Jedynka

959 - PR Dwójka

960 - PR Trójka

961 - PR Euro

962 - PR dla Zagranicy

963 - Obrady Parlamentu

 

Aby uzyskać dostęp do przekazu należy stosownie przystosować posiadany układ antenowy, instalując dodatkowy konwerter na Astrę (19,2E), tzw. zez lub dla anten ok. 80cm - zastosować LNB typu monoblock. Oczywiście możliwość odbioru zarezerwowana jest wyłącznie dla posiadaczy dekoderów HD.

 

Możliwość odbioru mają także abonenci Cyfrowego Polsatu z odbiornikami HD, ale w tym przypadku kanały trzeba sobie wyszukać samodzielnie, wprowadzając poprawne parametry przekazu:

 

Częstotliwość: 10,862 GHz

Polaryzacja: H (pozioma)

SR (Symbol Rate): 22000

FEC: 5/6

DVB-S2/8PSK

 

Najczęstszym błędem popełnianym przez osoby chcące wyszukać kanały samodzielnie jest nie wybranie DVB-S2 i próba wyszukiwania z DVB-S, co kończy się oczywiście niepowodzeniem (brak sygnału).

 

Niestety na razie telewizja n nie zdecydowała się na dołączenie kanałów TVP z Astry na kanałach powyżej 501, wychodząc z założenia, że wszystkie te kanały TVP są w ofercie n z Hot Birda. Mimo wszystko należy to uznać za błąd, bo w nboxach na kanale 501 aktualnie jest testowy przekaz Das Erste HD z beznadziejną planszą, a następnie są niemieckie i testowe kanały po niemiecku z jednym rodzynkiem TV Trwam na 506, zamiast całej 10-tki polskich kanałów włącznie z TV Puls z Astry.

 

Widać więc, że telewizja n zamierza przeczekać pierwszy okres po odkodowaniu kanałów TVP, nie podniecając się darmowym dostępem do tego co i tak już ma od samego powstania. W innej sytuacji są platformy CYFRA+ i Cyfrowy Polsat, które dotąd nie miały takich kanałów, jak TVP HD.

 

Kanały nie są może topowe , ale naj istotniejsze jest to że mamy znowu szerszą ofertę niż wccześniej no i to że N-ka straciła kolejne kanały na wyłączność :keke:

 

I kolejny kanał HD w cyfrze coraz ich więcej aż miło takie info przekazywać :

 

Animal Planet HD w platformie CYFRA+

 

 

źródło: CYFRA+

 

16 września 2009 roku abonenci platformy satelitarnej CYFRA+ uzyskali dostęp do kanału Animal Planet HD. Do 11 listopada br. mogą go oglądać wszyscy abonenci platformy z aktywowaną przynajmniej jedną opcją HD. To już dziewiąty kanał w wysokiej rozdzielczości dostępny w CYFRZE+, obok CANAL+ Film HD, CANAL+ Sport HD, National Geographic Channel HD, HBO HD, Filmbox HD, MTV HD, Eurosport HD i Eurosport2 HD.

 

Animal Planet to jedyna telewizja na świecie w całości poświęcona życiu zwierząt. Animal Planet HD nadając programy wyprodukowane w wysokiej rozdzielczości (1080i) prezentuje prawdziwą naturę, świat zwierząt w relacji z człowiekiem, angażuje widzów w poruszające historie, których bohaterami są domowi ulubieńcy czy też groźni drapieżnicy. Pokazuje także instytucje, inicjatywy na rzecz ochrony przyrody oraz programy o działalności klinik weterynaryjnych w najlepszym wydaniu. W programie „Sztuka adaptacji” widzowie zobaczą sceny z życia zwierząt walczących o przetrwanie w najtrudniejszych warunkach klimatycznych na świecie. Seria „Panda – ulubieniec świata” pokaże walkę o uratowanie zagrożonego wyginięciem gatunku pand, a w ramach cyklu „SPA dla kota i psa”, widzowie będą mieli okazję zajrzeć za kulisy konkursu o tytuł Stylisty Roku – najlepszego psiego fryzjera w Ameryce. Animal Planet HD nadaje 24 godziny na dobę, w polskiej wersji językowej.

 

CYFRA+ oferuje Animal Planet HD w pakiecie Prestiżowym HD+ bez dodatkowych opłat lub jako opcję dodatkową dla abonentów pakietów Prestiżowego+, Komfortowego+ oraz Podstawowego+. Animal Planet HD znalazł się na 74. pozycji w dekoderach.

 

Animal Planet HD to już dziewiąty nowy kanał – obok TVP Sport, Filmbox Family, Universal Channel, SCI FI, Travel Channel, ID Investigation Discovery, Orange sport info i Eurosport 2 HD – dołączony do oferty CYFRY+ w tym roku. To jednocześnie siódmy kanał z rodziny Discovery dostępny w CYFRZE+, obok Discovery Channel, Discovery World, Discovery Science, Discovery Travel & Living, ID Investigation Discovery oraz Animal Planet.

 

Parametry techniczne Animal Planet HD:

 

Hot Bird 9 (13E)

tp. 3 (11,258 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4, DVB-S2/8PSK)

ID: N4

SID: 15206

PID V: 541 (MPEG-4/HD)

PID A: 641 (AC3)

kodowanie: Conax CAS7, Seca MediaGuard 4

 

Po takiej ilości zmian każdy obiektywnie chyba przyzna, że Cyfra + to najszybciej rozwijająca się platforma cyfrowa w Polsce.

Odnośnik do komentarza

Po takiej ilości zmian każdy obiektywnie chyba przyzna, że Cyfra + to najszybciej rozwijająca się platforma cyfrowa w Polsce.

Szkoda tylko że "najszybciej rozwijająca się platforma cyfrowa w Polsce" nie zrobi podziału na pakiety tematyczne, tak jak jest to w n.

 

Każdy ma swoje standarty a jak sądzisz co wyjdzie taniej Komfort + czy ciułanie pakietów po 16 zł ta sama kwota to 4 pakiety w N , ale nie ma opcji rzeby złożtć w 4 pakietach tak dużo kanałów jak w C+

Odnośnik do komentarza

Po takiej ilości zmian każdy obiektywnie chyba przyzna, że Cyfra + to najszybciej rozwijająca się platforma cyfrowa w Polsce.

Szkoda tylko że "najszybciej rozwijająca się platforma cyfrowa w Polsce" nie zrobi podziału na pakiety tematyczne, tak jak jest to w n.

 

Każdy ma swoje standarty a jak sądzisz co wyjdzie taniej Komfort + czy ciułanie pakietów po 16 zł ta sama kwota to 4 pakiety w N , ale nie ma opcji rzeby złożtć w 4 pakietach tak dużo kanałów jak w C+

Taniej wyjdzie ciułanie pakietów po 16 zł, przynajmniej płace za to, co będę chciał oglądać. W C+ mam narzucone kanały typu Sci Fi, Comedy Central czy AXN, których nigdy nie oglądałem, bo zwyczajnie mnie nie interesują. Za 63.90 w n mam kilka kanałów HD, czego nie można powiedzieć o C+.

Odnośnik do komentarza

Po takiej ilości zmian każdy obiektywnie chyba przyzna, że Cyfra + to najszybciej rozwijająca się platforma cyfrowa w Polsce.

Szkoda tylko że "najszybciej rozwijająca się platforma cyfrowa w Polsce" nie zrobi podziału na pakiety tematyczne, tak jak jest to w n.

 

Każdy ma swoje standarty a jak sądzisz co wyjdzie taniej Komfort + czy ciułanie pakietów po 16 zł ta sama kwota to 4 pakiety w N , ale nie ma opcji rzeby złożtć w 4 pakietach tak dużo kanałów jak w C+

Taniej wyjdzie ciułanie pakietów po 16 zł, przynajmniej płace za to, co będę chciał oglądać. W C+ mam narzucone kanały typu Sci Fi, Comedy Central czy AXN, których nigdy nie oglądałem, bo zwyczajnie mnie nie interesują. Za 63.90 w n mam kilka kanałów HD, czego nie można powiedzieć o C+.

 

To że wybierasz to co chcesz to jest nie podważalna przewga N i nie zamierzam tego kwestionować , rzeczywiście w Cyfrze nie można przenośić kanałów między oakietami , ale chodziło mi o coś innego w C+ wybranie określonego pakietu tematycznego daje więszką rużnorodność tematyczną niż np lubie oglądać TVN Turbo , ale nie lubię sportu , ale rzeby oglądać TVN Turbo jestem zmuszony do wźiecia tego pakietu a w c+ mam to już w podstawie i nie chodzi mi tutaj dokładnie o nazwy pakietów , ale o mechanizm.

Odnośnik do komentarza

To że wybierasz to co chcesz to jest nie podważalna przewga N i nie zamierzam tego kwestionować , rzeczywiście w Cyfrze nie można przenośić kanałów między oakietami , ale chodziło mi o coś innego w C+ wybranie określonego pakietu tematycznego daje więszką rużnorodność tematyczną niż np lubie oglądać TVN Turbo , ale nie lubię sportu , ale rzeby oglądać TVN Turbo jestem zmuszony do wźiecia tego pakietu a w c+ mam to już w podstawie i nie chodzi mi tutaj dokładnie o nazwy pakietów , ale o mechanizm.

Oczywiście, masz rację. Złotym środkiem byłby wybór pojedyńczych kanałów, takie własne komponowanie pakietu, ale wątpie czy tego kiedyś doczekamy.

Odnośnik do komentarza

To że wybierasz to co chcesz to jest nie podważalna przewga N i nie zamierzam tego kwestionować , rzeczywiście w Cyfrze nie można przenośić kanałów między oakietami , ale chodziło mi o coś innego w C+ wybranie określonego pakietu tematycznego daje więszką rużnorodność tematyczną niż np lubie oglądać TVN Turbo , ale nie lubię sportu , ale rzeby oglądać TVN Turbo jestem zmuszony do wźiecia tego pakietu a w c+ mam to już w podstawie i nie chodzi mi tutaj dokładnie o nazwy pakietów , ale o mechanizm.

Oczywiście, masz rację. Złotym środkiem byłby wybór pojedyńczych kanałów, takie własne komponowanie pakietu, ale wątpie czy tego kiedyś doczekamy.

 

Wątpie bo to za sobą pociąga konieczność zmiany regulaminu a każdy operatoe tego unika , bo to potencjalna furtka do utraty abonentów.

 

AP w HD już od kilku dni jest, a wiadomo coś jak wygląda sprawa z Discovery? Bo z tego co wiem to on także jest w HD, ale C+ niestety nie ma go w pakiecie.

 

Narazie licencje ma N i nikt jej nie odkupi bo to są za duże koszta.

Odnośnik do komentarza

Ma ktoś może na swojej kablówce Polsat Futbol?

Ja mam Vectrę i mam nadzieję, że dodadzą mi ten kanał, bo zniknie mi praktycznie całkowicie piłka nożna ( nie ma TVP SPORT, SportKlubu itp), mam tylko PS i PSE.

A może wie ktoś o planach wprowadzania tego kanału do kablówek?

Odnośnik do komentarza

A teraz coś ku przestrodze , wszyscy wiemy że piractwo jest , ale między innymi dzięki Cyfrze nie popłaca,

 

Pirat z Rybnika złapany na sharingu

 

źródło: dvbnews

 

Rybnicka Prokuratura Rejonowa przygotowała akt oskarżenia przeciwko 28-letniemu mieszkańcowi Rybnika, któremu zarzuca się kradzież sygnału telewizyjnego w latach 2006-2008 przez tzw. sharing w celu osiągnięcia korzyści majątkowej nielegalnie rozdzielał sygnał platformy cyfrowej CYFRA+. Podejrzanemu grozi kara grzywny oraz rok więzienia. Policja nasila walkę z sharingiem.

 

 

 

Rzadko się trafiają takie sprawy jak ta, jednak prawdopodobnie takich przypadków jest więcej. Ludzie nie zdają sobie sprawy, że tzw. sharing, czyli rozdzielanie sygnału telewizyjnego jest w prawie 100% nielegalny – podkreślił Prokurator Rejonowy w Rybniku.

 

Operatorzy płatnej telewizji coraz intensywniej walczą ze złodziejami sygnału telewizyjnego. 28-letni mieszkaniec Rybnika w Internecie handlował pakietami kanałów CYFRY+ (miesięczne opłaty za korzystanie sharingu to 20-30zł). Prokuratura sporządziła już akt oskarżenia, telewizyjny pirat przyznał się do winy. Policja twierdzi, że takich spraw jest coraz więcej. Polska policja ma nawet specjalne procedury i poradniki dla policjantów, jak rozpoznać sharing przy przeszukaniu pomieszczeń podejrzanych osób.

 

Co to jest sharing?

To piracki odbiór kanałów platform cyfrowych, pakietów erotycznych polegający na rozdzieleniu uprawnień oryginalnej karty abonamentowej poprzez Internet na kilku czy kilkudziesięciu użytkowników. Zwykle wykorzystywane są serwery w krajach, gdzie utrudniona jest kontrola takiego procederu, np. kraje arabskie, byłego ZSRR lub afrykańskie. Tam umieszczane są karty oryginalne wykupione na pełny pakiet, a sygnał jest dzielony (po IP) na użytkowników pozyskiwanych przez Internet lub przez znajomych.

 

CYFRA+ regularnie monitoruje strony, pirackie fora i wszelkie aukcje internetowe, wyszukując naruszenia i składając na policji wnioski o ściganie sprawców. Za kradzież sygnału telewizyjnego grozi m.in. kara do 3 lat pozbawienia wolności.

I takie podejście mnie bardzo cieszy , bo ten leszcz nie robił tego dla rodziny , ale perfidnie ciągnął z tego kasę i moim zdaniem takich ludzi trzeba wyrywać jak chwasty. Szkoda tylko że polskie prawo jest na tyle ubogie w swojej treści , że za takie przestępstwa przewiduje tak małe kary , bo dlaczego jak ja płacę rzetelnie abonament operatorowi za oglądanie jego kanałów koleś który kradł ten sygnał dostaje tak symboliczną karę.

Edytowane przez Amicus
Zwykłe złodziejstwo, więc po co ten 'bold'?
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...