Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Użytkownik dariusz_spocinski dnia 20 lipca 2009, 06:48 napisał

 

Cytat

Przyszedł kolejny rachunek + tradycyjna książeczka z programem

 

I właśnie tam był podany cały regulamin ze wszelkimi zmianami.

 

No, jeżeli korespondencja C+ ma formę książeczki z programem to ja nie mam pytań

 

W tym magazynie na ostatniej stronie była podana informacja dlatego całkowicie się z Tobą zgadzam , że można to było napisać bardziej przejrzyście.

 

Co do multi room znam już szczegóły ale dopuki nie będą oficjalnie podane nie mogę napisać więcej , ale mam mieszane uczucia co do rozwiązania wybranego przez naszych prezesów poczekajcie parę dni to podam szczegóły.

Odnośnik do komentarza
Prawdopodobnie już w przyszłym miesiącu Cyfra+ uruchomi, jako pierwsza platforma satelitarna w Polsce, usługę Multiroom, która umożliwi oglądanie dwóch różnych kanałów na dwóch niezależnie działających odbiornikach opłacając jeden abonament.Z informacji, do których dotarła redakcja serwisu DVBnews.pl, wynika, że cena nowej usługi będzie się różniła od tej przedstawionej na konferencji prasowej zorganizowanej w zeszłym roku z okazji 10-lecia istnienia Cyfry+. Platforma miesięcznie będzie sobie życzyła 35 zł za korzystanie z Multiroomu. Będą go mogli posiadać jedynie abonenci pakietu Prestiżowego+ i Prestiżowego HD+. Możliwe, że w przyszłości platforma zdecyduje się udostępnić usługę również subskrybentom posiadającym niższe pakiety.

 

Wprowadzenie opcji Multiroom nie zablokuje możliwości korzystania z własnych splitterów. Informowaliśmy o tym w grudniu ub.r. Zapewne większość nadal będzie wybierała to rozwiązanie ze względu na wysoką cenę nowej usługi.

 

Dzięki usłudze Multiroom abonenci uzyskują możliwość niezależnego odbioru kanałów Cyfry+ na dwóch odbiornikach telewizyjnych w ramach jednego opłacanego abonamentu. W dwóch odbiornikach zamiast karty, będzie należało umieścić specjalny moduł, który będzie dekodował sygnał platformy.

 

Więcej szczegółów na temat opcji Multiroom należy się spodziewać już wkrótce...

dvbnews

 

ostro pojechali. Dopiero w prestiżowym i to 35 zł miesięcznie.

Odnośnik do komentarza
Sport w usłudze CYFRA+ VOD

 

30 lipca 2009 roku abonenci platformy satelitarnej CYFRA+, korzystający z usługi VOD (wideo na życzenie), uzyskają dostęp do dwóch meczów piłki nożnej. Zapewne na tym się nie zakończy i w przyszłości oferta sportowa CYFRY+ VOD ulegnie powiększeniu. Zapowiedziano także dołączenie seriali. Pojedynczy mecz dostępny jest w cenie 6 zł na 48 godziny przy dowolnej ilości obejrzeń.

 

Pierwszym meczem, który zostanie udostępniony 30 lipca br, jest Legia Warszawa - Wisła Kraków, który został rozegrany 26 października 2008 r. Drugi to spotkanie PGE GKS Bełchatów - Lech Poznań, które odbyło się 1 marca 2009 r. Te dwa mecze będą dostępne do 9 sierpnia br.

 

30 sierpnia mecze te będą oferowane w cenie po 3 zł za każdy, ponieważ do końca lipca trwa promocja z rabatem 50 proc.

 

Dodatkowo, 27 lipca do działu Premiery CYFRA+ VOD dodano dwa nowe filmy HD: komedię Opowieści na dobranoc z Adamem Sandlerem w roli głównej oraz komedię Cziłała z Beverly Hills.

 

Premiera filmowa w standardzie HD kosztuje 13 zł, premiera w standardzie SD - 11 zł, hit filmowy - 8 zł, a koncerty - 4 zł.

 

Oferta CYFRA+ VOD dostępna jest dla abonentów pakietów: Podstawowego, Podstawowego+, Komfortowego, Komfortowego+, Prestiżowego+ i Prestiżowego HD+, korzystających z dekoderów PVR.

 

Dodatkowo zrubcie reset dekodera ( wyłączyć z prądu > wyjąć kartę > poczekać 15 sek > włożyć kartę > włączyć do prądu ) i wyszukajcie kanały na naowo , bo jest aktualizacja listy kanałów.

Odnośnik do komentarza
CYFRA+ Multiroom od 12 sierpnia.

 

źródło: dvbnews.pl

 

Wszystko wskazuje na to, że uruchomienie usługi CYFRA+ Multiroom zostało zaplanowane na 12 sierpnia 2009. To jeden z pierwszych operatorów DTH w Polsce, który wprowadzi usługę Multiroom do swojej oferty. Usługa Multiroom będzie dostępna jedynie dla abonentów pakietu Prestiżowego+ lub Prestiżowego HD+. Cena usługi to 15 zł/mc lub 35 zł/mc w zależności od długości umowy lub czasu trwania umowy abonenckiej.

 

 

 

Moduły będą działały we wszystkich dekoderach CYFRA+ oraz we niezależnych odbiornikach, które pozwalają na oglądanie kanałów dostępnych w ramach oferty.

 

Opłaty za CYFRA+ Multiroom:

 

15 zł/mc dla:

- nowych abonentów, którzy zawarli umowę na okres min. 18 miesięcy

- abonenci, którzy mają umowy z Cyfrą dłużej niż 12 miesięcy

 

35 zł/mc dla:

- nowych abonentów, którzy zawarli umowę na okres min. 13 miesięcy (po tym czasie już 15 zł/mc)

- abonenci Cyfry+ z umową poniżej 12 miesięcy

 

Abonent zamawiający usługę musi się udać do dystrybutora, podpisać aneks do umowy i oddać aktualnie posiadaną kartę. Następnie zostaną wydane dwa moduły Multiroom - główny i dodatkowy. Zalecane jest włożenie tego pierwszego do slotu dekodera, z którego się częściej korzysta. Moduł dodatkowy należy doładowywać co przynajmniej 6 godzin, po tym czasie użytkownik traci możliwość oglądania kanałów. Aby to zrobić, należy przybliżyć go do modułu głównego i nacisnąć przycisk, ładowanie trwa kilka sekund. Czas korzystania z dodatkowego modułu naliczany jest jedynie w trakcie oglądania telewizji.

 

Dzięki usłudze Multiroom abonenci Cyfry+ uzyskują możliwość niezależnego odbioru kanałów z oferty na dwóch odbiornikach telewizyjnych w ramach jednego opłacanego abonamentu.

 

-Więc jest tak , jak chcieliśmy stary aboneny ma taniej , nowy ma drożej i to mnie cieszy bo wreście ktoś kto jest dłużej został doceniony.

 

Co do podpisania aneksu nie będzie on wydłużał czasu podstawowegu omowy

Odnośnik do komentarza

Pytąko mam: rodziciele zaszaleli i w kablówce wzięli opcję cyfrową. Dekoder podłączyli przez HDMI, telewizja wszystko pięknie gra, tylko TV przestało widzieć DVD i VHS podłączone bezpośrednio do TV SCARTami. Czy tak powinno być, a jeśli tak, to jak podłączyć teraz DVD?

To oczywiście zależy od telewizora, ale często spotyka się możliwość przyporządkowania odpowiedniego wejścia do AV1, AV2, AV3 itd. Po prostu w opcjach dajesz, że np. AV1 to HDMI, AV2 i 3 to SCART/EURO/coś podobnego.

Odnośnik do komentarza
Dziś w godzinach wieczornych na transponderze należącym do Globecastu o częstotliwości 12.360 GHz H regularną emisję rozpoczął długo wyczekiwany nowy program informacyjno-sportowy Orange Sport Info.Według wcześniejszych zapowiedzi nowa stacja jest dostępna dla każdego posiadacza odbiornika cyfrowego bez żadnych dodatkowych opłat, gdyż przekaz jest niekodowany i wystarczy wpisać parametry do swojego odbiornika, by cieszyć się nowym polskim programem FTA.

 

Parametry techniczne Orange Sport Info:

Satelita: Hot Bird 8 (13°E)

Częstotliwość: 12.360 GHz

Polaryzacja: H (pozioma)

SR: 27500

FEC: 3/4

ID: ORANGE INFO

Kodowanie: brak (FTA)

 

Na odbiornika oferowanych przez Cyfrę+ program znajdzie się na pozycji 67. Kanał dotychczas dostępny był w ramach usługi telewizyjnej Telekomunikacji Polskiej na podstawie koncesji kablowej.

 

Orange Sport Info to pierwsza polska sportowa telewizja informacyjna, która w odróżnieniu od Orange Sport, jest kanałem "free-to-air", przeznaczonym do bezpłatnej dystrybucji. Orange Sport Info to dynamiczne medium z najbardziej aktualnymi informacjami z całego świata.

 

Kolejny kanał sportowy. Będzie FTA, więc każdy kto ma odbiornik cyfrowy i może sam wyszukać kanały będzie miał do niego dostęp. Jakiegoś szału się o tym kanale nie spodziewam. Ale liczę na jakieś ciekawe reportaże o kubach itp. Bo żadnych praw do transmisji nie mają.

Odnośnik do komentarza
CYFRA+ Multiroom od 12 sierpnia.

 

źródło: dvbnews.pl

 

Wszystko wskazuje na to, że uruchomienie usługi CYFRA+ Multiroom zostało zaplanowane na 12 sierpnia 2009. To jeden z pierwszych operatorów DTH w Polsce, który wprowadzi usługę Multiroom do swojej oferty. Usługa Multiroom będzie dostępna jedynie dla abonentów pakietu Prestiżowego+ lub Prestiżowego HD+. Cena usługi to 15 zł/mc lub 35 zł/mc w zależności od długości umowy lub czasu trwania umowy abonenckiej.

 

Moduły będą działały we wszystkich dekoderach CYFRA+ oraz we niezależnych odbiornikach, które pozwalają na oglądanie kanałów dostępnych w ramach oferty.

 

Opłaty za CYFRA+ Multiroom:

 

15 zł/mc dla:

- nowych abonentów, którzy zawarli umowę na okres min. 18 miesięcy

- abonenci, którzy mają umowy z Cyfrą dłużej niż 12 miesięcy

 

35 zł/mc dla:

- nowych abonentów, którzy zawarli umowę na okres min. 13 miesięcy (po tym czasie już 15 zł/mc)

- abonenci Cyfry+ z umową poniżej 12 miesięcy

 

Abonent zamawiający usługę musi się udać do dystrybutora, podpisać aneks do umowy i oddać aktualnie posiadaną kartę. Następnie zostaną wydane dwa moduły Multiroom - główny i dodatkowy. Zalecane jest włożenie tego pierwszego do slotu dekodera, z którego się częściej korzysta. Moduł dodatkowy należy doładowywać co przynajmniej 6 godzin, po tym czasie użytkownik traci możliwość oglądania kanałów. Aby to zrobić, należy przybliżyć go do modułu głównego i nacisnąć przycisk, ładowanie trwa kilka sekund. Czas korzystania z dodatkowego modułu naliczany jest jedynie w trakcie oglądania telewizji.

 

Straszliwy chłam. Nie dość, że najdroższy pakiet to jeszcze 15/35 zeta miesięcznie za biegi do dekodera i z powrotem. Żenada, jednym słowem. Multiroom C+ to będzie kompletna klapa.

Odnośnik do komentarza

Naprawdę spodziewałeś się czegoś lepszego, doktorku? :>

Obietnica wprowadzenia multiroomu (mówiono wówczas o miesiącu) była jednym z przyczynków do decyzji o zakupie C+ w grudniu 2008. To już trzeci minus Cyfry w krótkim czasie, w moim mniemaniu. Piewszym było przepchnięcie podwyżek abonamentu w... gazetce, miast w liście informacyjnym a drugim fakt, iż od ośmiu miesięcy nie mogę doprosić się o PVR Philipsa, na który podpisałem umowę. W dniu podpisania umowy nie mieli go w punkcie, a kolejne próby wymiany "zastępczego" tunera na PVR spełzają na niczym ("jeszcze nie mamy"). Żenujące praktyki. Sądziłem, że C+ jest poważniejszą instytucją.

 

Edyta: czy ktoś poleci mi dobry splitter i tuner?

Odnośnik do komentarza

Naprawdę spodziewałeś się czegoś lepszego, doktorku? chytry.gif

Obietnica wprowadzenia multiroomu (mówiono wówczas o miesiącu) była jednym z przyczynków do decyzji o zakupie C+ w grudniu 2008. To już trzeci minus Cyfry w krótkim czasie, w moim mniemaniu. Piewszym było przepchnięcie podwyżek abonamentu w... gazetce, miast w liście informacyjnym a drugim fakt, iż od ośmiu miesięcy nie mogę doprosić się o PVR Philipsa, na który podpisałem umowę. W dniu podpisania umowy nie mieli go w punkcie, a kolejne próby wymiany "zastępczego" tunera na PVR spełzają na niczym ("jeszcze nie mamy"). Żenujące praktyki. Sądziłem, że C+ jest poważniejszą instytucją.

 

Edyta: czy ktoś poleci mi dobry splitter i tuner?

 

Sory że tak to skomentuję , nie oobraź się ale , złej baletnicy..... Jeżeli chodzi o dekoder pvr dzwonisz na 22 310 45 45 wew podajesz nr ab i sprawdzasz czy masz podłączoną opcję hd czy nie masz zadłużenia ( włącznie z bierzącym rachunkiem ) jeśli tak spełniasz wszystkie wymogi do wydania Tobie dekoder HD badź HD PVR to nie ma znaczenia. Podajesz miasto i wtedy na infolini sprawdzą Ci dostępność dekoderów w danym mieście i idziesz do punktu jak po swoje.

 

A co do MR uważąm że jes to rozwiązane dobrze a z czasem będzie jeszcze lepiej stary klijent ma taniej nowy drożej lojalność trzeba doceniać a dlaczego tylko dla prestiżu bo on płaci najwięcej i nie może być traktowani jak inne pakiety wcześniej pare stron Profesor który ma prestiża pytał czemu nie ma promo dla prestiża a ponieważ nie był jedyną osobą która tak mówiła , to stworzyliśmy promo tylko dla prestiżu .

Odnośnik do komentarza

Powinno być do wszystkich pakietów i bez względu od ilu się jest MR w dobrej cenie. Ale cyfra nie ma konkurencji pod tym względem. Bo jeżeli chce się rozdzielać sygnał legalnie czy to na własną rękę(splitter) czy za pomocą cyfry (MR) to i tak jest się skazanym na cyfrę. Polsat ani n-ka nie dają takiej możliwości dlatego cyfra pozwoliła sobie na wprowadzenie tego w ten sposób.

Odnośnik do komentarza

Sory że tak to skomentuję , nie oobraź się ale , złej baletnicy..... Jeżeli chodzi o dekoder pvr dzwonisz na 22 310 45 45 wew podajesz nr ab i sprawdzasz czy masz podłączoną opcję hd czy nie masz zadłużenia ( włącznie z bierzącym rachunkiem ) jeśli tak spełniasz wszystkie wymogi do wydania Tobie dekoder HD badź HD PVR to nie ma znaczenia. Podajesz miasto i wtedy na infolini sprawdzą Ci dostępność dekoderów w danym mieście i idziesz do punktu jak po swoje.

Tak Ci się tylko wydaje. Gdy podpisywałem umowę błądziłem po trzech punktach, w których zdaniem infolinii "na pewno" miały być PVRy, a zakończyłem swą wędrówkę w "bardzo dużym" BOK (zdaniem infolinii), który zajmuje powierzchnię... czterech metrów kwadratowych na tzw. "wyspie" w Wola Park. ŻENADA! Teraz też, gdy dzwonię na infolinię to jestem odsyłany do punktu, który wydał mi "zastępczy" dekoder, gdyż mam im go zdać, odbierając PVR. Niestety, panienki z punktu wciąż nie posiadają PVR, każąc mi dzwonić innego dnia. Ciągnie się to już ładnych parę miesiecy i bynajmniej nie jest zabawne. Z niczym wobec C+ nie zalegam, aby było to jasne.

 

A co do MR uważąm że jes to rozwiązane dobrze a z czasem będzie jeszcze lepiej stary klijent ma taniej nowy drożej lojalność trzeba doceniać a dlaczego tylko dla prestiżu bo on płaci najwięcej i nie może być traktowani jak inne pakiety wcześniej pare stron Profesor który ma prestiża pytał czemu nie ma promo dla prestiża a ponieważ nie był jedyną osobą która tak mówiła , to stworzyliśmy promo tylko dla prestiżu .

Ale w czym ma lepiej? Oszalałeś? Nie dość, że buli maksymalną kasę za najwyższy pakiet to musi co 6h drałować z kartą do dekodera i "uaktywniać" kartę? To oznacza, że C+ nie ma za grosz zaufania do swych najzamożniejszych klientów. Żenada po raz kolejny.

 

IMO zresztą najwyższy pakiet powinien z mety oznaczać multiroom, bez żadnych opłat i biegania z karciochami.

 

Polsat ani n-ka nie dają takiej możliwości dlatego cyfra pozwoliła sobie na wprowadzenie tego w ten sposób.

Myślę, że odpowiedź przyjdzie szybko. I liczę, że konkurencja zmusi twardogłowych z C+ do stuknięcia się w czerep. :keke:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...