Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wot i regulamin. § 3 ust. 1 mówi, że CP zobowiązany jest do zapewnienia klientowi możliwości korzystania z oferty, natomiast § 5 ust. 1 powiada, że CP jest uprawniony do wprowadzania przerw nie trwających ZWYKLE dłużej niż 24 godziny. Nie jestem prawnikiem, ale zapis jest średnio konkretny (bo i taki był pewnie zamysł autora owego regulaminu).

o godz. 11 mineło 36 godzin. Z tego co wyczytałem na necie, niektórzy już mają sygnał. U mnie dalej go jeszcze nie ma.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Posiadam pakiet Powitalny w Cyfrze+, jednak od jakiegoś czasu nie mam kanału TVN Warszawa. Co jakiś czas znikają też inne darmowe kanały, np. VIVA. Korzystam z tego podstawowego dekodera Thomsona. Próbowałem aktualizować firmware oraz listę kanałów, jednak problem pozostaje. Czy macie jakieś pomysły co to może być?

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Wiadomo tylko tyle, że ma być. I będzie można rozdzielić na 2 tv. Do tego jedną kartę będzie trzeba doładowywać chyba co 6 godzin w głównym tunerze czy coś takiego. Wygląda na to że tylko 6 godzin będzie można będzie oglądać po czym będzie trzeba kartę doładować. Podobno splittery mają nadal działać ale zobaczymy jak będzie faktycznie. Cena podobno ma być 15zł.

Odnośnik do komentarza

Urządzenie do rozdzielania uprawnień w cyfrze+. Czyli, że na kilku tv oglądasz to co chcesz. Jest to tylko w cyfrze i jest to legalne. Cyfra nie robi problemów jeżeli splittery używane są w obrębie jednego mieszkania. Są tego różne rodzaje. Przewodowe i bezprzewodowe. Chyba najwięcej jest na 8 tv do rozdzielenia. Tutaj masz link na allegro do tych urządzeń: http://www.allegro.pl/search.php?string=sp...=Mozilla-search

Możesz popatrzeć co i jak. Żeby to działało to potrzebny jest Ci ten splitter, oryginalna karta z cyfy+ którą wkłada się do slittera, dodatkowe karty, które wkłada się do dekoderów, dekodery tyle na ile tv chcesz tyle musi być dekoderów. To chyba tyle. Jak przewodowy splitter to do każdego tunera trzeba poprowadzić kabel etherne ze splitera. I do dekodera kabel z anteny satelitarnej.

Odnośnik do komentarza
Urządzenie do rozdzielania uprawnień w cyfrze+. Czyli, że na kilku tv oglądasz to co chcesz. Jest to tylko w cyfrze i jest to legalne. Cyfra nie robi problemów jeżeli splittery używane są w obrębie jednego mieszkania. Są tego różne rodzaje. Przewodowe i bezprzewodowe. Chyba najwięcej jest na 8 tv do rozdzielenia. Tutaj masz link na allegro do tych urządzeń: http://www.allegro.pl/search.php?string=sp...=Mozilla-search

Możesz popatrzeć co i jak. Żeby to działało to potrzebny jest Ci ten splitter, oryginalna karta z cyfy+ którą wkłada się do slittera, dodatkowe karty, które wkłada się do dekoderów, dekodery tyle na ile tv chcesz tyle musi być dekoderów. To chyba tyle. Jak przewodowy splitter to do każdego tunera trzeba poprowadzić kabel etherne ze splitera. I do dekodera kabel z anteny satelitarnej.

Tzn. jakie dodatkowe karty?

Poproszę mi to jasno wyłożyć, jak krowie na rowie.

Mam C+, dekoder do niej i oryginalną kartę. Mam w domu 2 odbiorniki TV i chciałbym na nich w tym samym czasie oglądać różne rzeczy. Sądziłem, iż jedyną opcją jest dla mnie multiroom. Widzę, że jest alternatywa, więc proszę jaśniej :blaga:

Odnośnik do komentarza

Musisz kupić coś takiego tylko nie na 6 ale na 2 tv: http://www.allegro.pl/item549749303_splite...d_splitter.html

Do tego Card Splitter wkładasz tą kartę z dekodera C+. Potrzebne będą Ci 2 dekodery po jednym do każdego tv. Do każdego dekodera musisz mieć dodatkowe karty jak te na rysunku pod zasilaczem. do tego jeszcze 2 kable ethernet. Podłącza się go do splittera tam gdzie jest numeracja I-VI. Z jednej strony wkładasz ten kabel do tego splittera a z drugiej do tej karty dodatkowej, która będzie włożona do dekodera(w to czarne miejsce po lewej stronie na górze na rysunku). Kabel ethernet to taki jaki podłącza się internet do komputera. Do tego oczywiście do każdego dekodera z konwertera biegnie po jednym kablu. I to tyle. Ja mam przewodowy. Są jeszcze bezprzewodowe jak ten: http://www.allegro.pl/item550086010_bezprz..._cyfra_393.html

Jest droższy od przewodowego ale pewnie wygodniejszy w użyciu. Nie wiem jak z jego awaryjnością. Czy nie traci sygnału itp. Ale z tego co słyszałem problemów być nie powinno. I to zależy na jaką odległość to działać. Jak w bloku to powinno śmigać. A nie wiem jak by to wyglądało w domku jednorodzinnym gdzie ma się przebić np. przez 2 piętra.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Też chętnie poznam źródło, które jednoznacznie (powołując się na przepisy prawa ogólnego bądź zapisy szczegółowe w regulaminach C+) zabraniają korzystać z tego typu urządzeń. Do tej pory czytałem o przypadkach, gdzie sami pracownicy C+ (infolinii) i autoryzowani sprzedawcy nie potwierdzali tego zakazu, sugerując jedynie, że w takim przypadku C+ nie wspiera technicznie tej formy odbioru ich sygnału, tzn. jak coś się zepsuło, radź sobie sam.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
Od niedawna mam Cyfrę i wracając dzisiaj ze szkoły byłem święcie przekonany, że zasiądę sobie przed TV i obejrzę LM, a tutaj niespodzianka bo Canal+ nie pokazuje Champions League.

 

To tak od dawna? Nie powiem, bardzo się zdziwiłem bo nie wyobrażałem sobie aby mogli nie mieć CL.

hehehe, C+ nigdy nie pokazywał LM. Chyba tylko w 1996 eliminacje kiedy grał Widzew. Prawa do LM miała prawie zawsze TVP nie licząc jednego roku kiedy wyłączność miał Polsat i od dwóch lat kiedy TVP dzieli się prawami z TVN.

Odnośnik do komentarza
Prawa do LM miała prawie zawsze TVP nie licząc jednego roku kiedy wyłączność miał Polsat i od dwóch lat kiedy TVP dzieli się prawami z TVN.

To chyba odwrotnie bo to eNka ma wyłączność a TVP rzuca jedynie ochłap w postaci jednego meczu z kolejki. :-k

Podejrzewam, zę gdby C+ nie było tak pazerne i pozwoliło eNce na transmisję choć jednego meczuz kolejki polskiej ekstraklasy, mogliby liczyć na coś z LM w zamian. Nie byli na to chętni, to nie mają LM.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...