Skocz do zawartości

Telewizja, radio, prasa - rzecz o mediach


timon

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mieszane uczucia po debiucie "Do Rzeczy". Po pierwsze nie podoba mi się, by z powrotu robić temat okładkowy - mit "niepokorności" można budować wszędzie, ale niekoniecznie na swoich łamach. Poza tym układ i grafika wygląda identycznie jak w "URz", co jednym może przypaść do gustu (kontynuacja, przyzwyczajenie), inni jak ja, którzy oczekiwali czegoś nowego, mają prawo czuć się zawiedzeni. Co do merytoryki jak zwykle jest bardzo dobrze. Gmyz kontratakuje trotylem, pożyteczny artykuł o fotoradarach i niespodziewani autorzy. Jest Szewach Weiss i blogerka kataryna ostatnio częściej ograniczająca swoje wypowiedzi do 140 znaków na twitterze ;). Przy ultraradykalnych tygodnikach "W Sieci" i "Gazecie Polskiej" oraz wykastrowanym "Uważam Rze" pismo Lisickiego jawi się jako solidny, rzetelny, prawicowy i inteligencki tygodnik opinii. Ja na razie udzielam kredyt zaufania ;)

Odnośnik do komentarza
  • 9 miesięcy później...

Zastanawiałem się w którym temacie to wrzucić ze względu na to, że sprawa dotyczy zarówno prasy, jak i polityki. Niech będzie, mam nadzieję, że podyskutujemy tutaj.

 

http://wyborcza.pl/magazyn/1,126715,14921443,Rozbiory_oznaczaly_dla_Polski_postep_i_modernizacje.html

 

To jest jakaś prowokacja? Czy jak inaczej można to nazwać? Rozumiem wszystko, chęć dotarcia do prawdy, próba zaszokowania czytelnika, dania mu do myślenia... Ale dlaczego taki wywiad pojawia się w gazecie, która, delikatnie mówiąc, nie jest piewcą patriotycznych ideologii, w przeddzień Święta Niepodległości? Nawet jeśli jest prawdziwy i zgodny z faktami historycznymi?

Odnośnik do komentarza

Cóż, skoro "dyskusję" zaczynasz od szufladkowania Gazety stwierdzeniem "nie jest piewcą patriotycznych ideologii" to na starcie torpedujesz jakąkolwiek dyskusję i ustawiasz się w pozycji trolla.

Wywiad (przynajmniej jego początek dostępny na stronie) jest ciekawy choć gdyby rozmówca skupił się tylko na historii, bez odniesień do polityki PISu byłby znacznie bardziej "obiektywny".

Poza tym twierdzenie, że zabory miały na celu ograniczenie roli szlachty i zniesienie pańszczyzny pokazuje, że autorowi bardziej od przedstawiania historii bardziej zależy na wywoływaniu sensacji.

Odnośnik do komentarza

LOL, co jest złego w tym zacytowanym przez Ciebie fragmencie? Przecież to oczywistość, również dla środowiska GW. Jeśli napiszę, że Wyborcza jest lewicowym tytułem, to też będę ją szufladkował? Skłamię? Nie przypominam sobie, tekstu wychodzącego z Czerskiej, a pochwalnego tradycyjny patriotyzm.

Odnośnik do komentarza

Zastanawiałem się w którym temacie to wrzucić ze względu na to, że sprawa dotyczy zarówno prasy, jak i polityki. Niech będzie, mam nadzieję, że podyskutujemy tutaj.

 

http://wyborcza.pl/magazyn/1,126715,14921443,Rozbiory_oznaczaly_dla_Polski_postep_i_modernizacje.html

 

To jest jakaś prowokacja? Czy jak inaczej można to nazwać? Rozumiem wszystko, chęć dotarcia do prawdy, próba zaszokowania czytelnika, dania mu do myślenia... Ale dlaczego taki wywiad pojawia się w gazecie, która, delikatnie mówiąc, nie jest piewcą patriotycznych ideologii, w przeddzień Święta Niepodległości? Nawet jeśli jest prawdziwy i zgodny z faktami historycznymi?

Bo jest powiązane tematycznie. Chyba teraz jest najlepszy czas na dyskusję o sprawach związanych z zaborami/II RP.

Jakby to był tekst o dobroci PRL i szczodrości Związku Radzieckiego, to bym się zgodził, że to jest jakaś prowokacja.

Odnośnik do komentarza

Zastanawiałem się w którym temacie to wrzucić ze względu na to, że sprawa dotyczy zarówno prasy, jak i polityki. Niech będzie, mam nadzieję, że podyskutujemy tutaj.

 

http://wyborcza.pl/magazyn/1,126715,14921443,Rozbiory_oznaczaly_dla_Polski_postep_i_modernizacje.html

 

To jest jakaś prowokacja? Czy jak inaczej można to nazwać? Rozumiem wszystko, chęć dotarcia do prawdy, próba zaszokowania czytelnika, dania mu do myślenia... Ale dlaczego taki wywiad pojawia się w gazecie, która, delikatnie mówiąc, nie jest piewcą patriotycznych ideologii, w przeddzień Święta Niepodległości? Nawet jeśli jest prawdziwy i zgodny z faktami historycznymi?

Z drugiej jednak strony w Wyborczej Ale Historii pojawił się duży tekst o tym, że chłopi pańszczyźniani nie mieli wcale tak źle w I Rzplitej, więc jest jednak jakaś tam równowaga dyskursu.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

Na stronie Przeglądu Sportowego pojawił się artykuł na temat Schumachera oraz zaistniałych kłopotach w fazie jego wybudzania. Do samego tekstu nic nie mam, ale zamieszczona poniżej sonda daje do myślenia. Niestety nie mogę zalinkować, bo po błyskawicznej reakcji czytelników, redakcja PS ankietę wycofała.

 

Samo pytanie brzmiało następująco:
Czy Michael Schumacher wróci do normalnego życia?

 

Znamiennie obrazuje to sytuację polskiej prasy. Cóż, taki mamy klimat i widocznie - takie mamy media.

Odnośnik do komentarza

Na stronie Przeglądu Sportowego pojawił się artykuł na temat Schumachera oraz zaistniałych kłopotach w fazie jego wybudzania. Do samego tekstu nic nie mam, ale zamieszczona poniżej sonda daje do myślenia. Niestety nie mogę zalinkować, bo po błyskawicznej reakcji czytelników, redakcja PS ankietę wycofała.

 

Samo pytanie brzmiało następująco:

Czy Michael Schumacher wróci do normalnego życia?

 

Znamiennie obrazuje to sytuację polskiej prasy. Cóż, taki mamy klimat i widocznie - takie mamy media.

 

Przeglądem kieruje teraz Pol. Największy głupek wśród dziennikarzy sportowych. Przykładem kompletnego skretynienia jest okładka jednego z ostatnich numerów:

 

BhB7uX5CcAEOL_0.jpg

Odnośnik do komentarza

A ja czytam właśnie "Mecz", nie wiem jaki mają nakład finansowy na to przedsięwzięcie, ale... tyle błędów w piśmie - głownie interpunkcyjnych, kropek, braku spacji, łączenia wyrazów itp itd to chyba jednak nie przystoi. Tam naczelnym jest bodajże Rudzki.

Odnośnik do komentarza

Co Ty kurwa znowu wymyśliłeś? :D

 

Pomijając już absurd tego zdania (naprawdę, łot de fak. Gdyby nie było głosów, to by założyli?), wyraźnie masz napisane, że zdjęli ją po interwencji (czyli sprzeciwie) czytelników.

Primo: gdyby nie było głosów, to naprawdę by nie założyli. (tak, to było pytanie retoryczne)

secundo: typowe zagranie w stylu, nie ważne jak o nas mówią, ważne ze mówią. PS ma już od dawna opinie szmatławej gazetki, to zagranie w celu uzyskania rozgłosu.

Tercio: ile było tych interwencji? Jeżeli głosów w ankiecie było więcej, niż interwencji, to dla mnie jest to zwyczajny ból dupy. kontrowersyjny temat sie sprzedał

Odnośnik do komentarza

 

Na stronie Przeglądu Sportowego pojawił się artykuł na temat Schumachera oraz zaistniałych kłopotach w fazie jego wybudzania. Do samego tekstu nic nie mam, ale zamieszczona poniżej sonda daje do myślenia. Niestety nie mogę zalinkować, bo po błyskawicznej reakcji czytelników, redakcja PS ankietę wycofała.

 

Samo pytanie brzmiało następująco:

Czy Michael Schumacher wróci do normalnego życia?

 

Znamiennie obrazuje to sytuację polskiej prasy. Cóż, taki mamy klimat i widocznie - takie mamy media.

 

Przeglądem kieruje teraz Pol. Największy głupek wśród dziennikarzy sportowych. Przykładem kompletnego skretynienia jest okładka jednego z ostatnich numerów:

 

BhB7uX5CcAEOL_0.jpg

 

ale kurde, te okładki zaczęły się pojawiać, kiedy vice-naczelnym został Rudzki, a przyszedł on..., no właśnie, z Faktu

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...