Skocz do zawartości

Islands of Peace


łaziii

Rekomendowane odpowiedzi

W Danii jest całkiem nudno - zwłaszcza w drugiej lidze. Właśnie zbliżam się do końca sezonu i spokojnie prowadzę z przewagą 8-10 punktów :-)

 

Gratulacje vice-miszczostfa :) Arsenal jest napakowany, ale spokojnie - jak odbudujesz swoje finanse i 2 lata poprowadzisz roszady kadrowe wg własnego widzi mi się, to ich przegonisz :-)

Odnośnik do komentarza

Sporo gratulacji. Dzięki! A spodziewałem się opieprzu za wypuszczenie mistrzostwa z rąk. Zwłaszcza od T-m'a :keke:

----------------------------------------------------------

 

Mimo wspaniałego sezonu ligowego (3. największa liczba zdobytych punktów w ostatnim 15-leciu Premiership), musieliśmy zadowolić się wicemistrzostwem. Z kolei w styczniu straciliśmy szansę na triumf w Carling Cup, uznając wyższość Fulham w półfinale. Do trzech razy sztuka – pomyślałem sobie, wychodząc z tunelu na wypełnione po brzegi Wembley.

 

Nasz wielki rywal, świeżo upieczony mistrz Anglii, rozpoczął ze sporym animuszem. Chłopcy Tassottiego chcieli udowodnić wszem i wobec, że w tym sezonie byli absolutnie najlepszym zespołem na Wyspach. Pierwsze 20 minut przebiegło więc pod dyktando Kanonierów, którzy okres ten zakończyli fantastycznym golem Alaina Pottiera. W 18. minucie reprezentant DR Kongo zmylił obronę uciekając ze szpicy na prawe skrzydło, skąd ściął nieco do środka i z bardzo ostrego kąta pokonał Schippera. Piłka zatoczyła przedziwnego rogala i omijając zaskoczonego bramkarza wpadła tuż przy dalszym słupku.

 

Wembley oszalało z radości i widać było, że nasi fani stanowią tego dnia mniejszość. Ale i dla nich przyjść miały lepsze czasy. I to szybciej, niż się wszyscy tego spodziewali. W 29. minucie wykonywaliśmy rzut wolny na 25. metrze. Wrzucaną w pole karne piłkę zgrał głową Per Nilsson, a Myles Dyke wyprzedził wszystkich przeciwników i z najbliższej odległości wpakował ją do siatki. Na tym nie koniec, bo ledwie 4 minuty później Manco posłał odchodzące dośrodkowanie z kornera, które znalazło twardą głowę wbiegającego stopera Puljica. 2:1 dla The Blues, po niesamowicie emocjonującej pierwszej połowie.

 

Po zmianie stron nastąpił oczekiwany szturm Arsenalu. Tradycyjnie najwięcej strachu napędzał nam Pottier, natomiast jego kolegów zaskakująco łatwo łapaliśmy w pułapki ofsajdowe. Kilka kąśliwych strzałów nie przerosło rozgrzanego Schippera i nasz wielki triumf był na wyciągnięcie ręki. Stan przedzawałowy przeżyłem w ostatniej doliczonej minucie gry. Pottier zagrał piłkę między dwójkę moich stoperów, a w polu karnym dopadł jej zmiennik Welbeck. Na nasze szczęście niepotrzebnie przyjmował on podanie, zamiast od razu uderzać. Danny nieco się pogubił, jego strzał obronił Schipper, a przed dobitką Pottiera uchronił nas przytomny Musa.

 

Koniec! Po 9 latach przerwy FA Cup znów powędruje do gabloty Chelsea. Roman Abramovich nie krył łez i w pomeczowych wypowiedziach zapewniał, że przyszły sezon będzie już w pełni niebieski.

 

FA Cup (finał), 21.05.2022

[PRM] Arsenal - Chelsea [PRM] 1:2 (1:2)

18’ Pottier 1:0

29’ Dyke 1:1

33’ Puljic 1:2

 

MoM Pottier (ST, Arsenal) – 1 gol, nota 8

 

Widzów – 90 000

Odnośnik do komentarza

Cóż to był za wyścig! Takiej walki dwóch ekip wygrywających jak w transie dawno w Anglii nie widziano. Ostatecznie zwyciężył wielki Arsenal, zdobywając najwyższą w historii Premiership liczbę 90 punktów. To w ogóle był rekordowy rok w Premiership. Kanonierzy odnieśli aż 10 zwycięstw z rzędu, moja Chelsea zdobyła, a Bolton stracił najwięcej goli w dziejach ligi. Z kolei nasz snajper Myles Dyke aż 35 razy wpisał się na listę strzelców, co także zapisało się w księdze rekordów Premier League.

 

Na osobny rozdział zasługuje wyczyn Manchesteru United, który przez połowę sezonu znajdował się w strefie spadkowej. Jeszcze w ostatniej kolejce marca pokonaliśmy Czerwone Diabły na ich terenie i wydawało się wówczas, że ich pierwszy od niemal 50 lat spadek jest przesądzony. A jednak piłkarze Man Utd uciekli spod topora kata. Wygrali 6 z ostatnich 8 spotkań, co w połączeniu z fatalną grą Boltonu (8 porażek w ostatnich 10 kolejkach) dało gospodarzom Old Trafford bezpieczne miejsce w tabeli.

 

Na tym nie koniec. Wiosenne odrodzenie piłkarzy Manchesteru United zaowocowało rewelacyjną grą w Pucharze UEFA. Kolejno Inter, Zaragoza, Blackburn, Aston Villa i wreszcie PSV Eindhoven przegrali z kretesem i drugie najważniejsze trofeum w Europie po raz pierwszy w historii wpadło w diabelskie łapska. To także pierwszy sukces Man Utd w międzynarodowych rozgrywkach od 1999 r. i pamiętnego triumfu w Lidze Mistrzów.

 

| Poz   | Inf   | Zespół         | M     | Z     | R     | P     | ZdG   | StG   | R.B.  | Pkt
| --------------------------------------------------------------------------------------------
| 1.    | PM    | Arsenal        | 38    | 28    | 6     | 4     | 81    | 34    | +47   | 90
| 2.    | PM    | Chelsea        | 38    | 25    | 9     | 4     | 90    | 50    | +40   | 84
| 3.    | PM    | Newcastle      | 38    | 19    | 8     | 11    | 69    | 53    | +16   | 65
| 4.    | PM    | Fulham         | 38    | 19    | 7     | 12    | 64    | 53    | +11   | 64
| 5.    | PE    | Everton        | 38    | 17    | 11    | 10    | 77    | 60    | +17   | 62
| 6.    | PE    | Leeds          | 38    | 19    | 3     | 16    | 65    | 51    | +14   | 60
| 7.    | PE    | Liverpool      | 38    | 16    | 9     | 13    | 66    | 64    | +2    | 57
| 8.    |       | Tottenham      | 38    | 16    | 8     | 14    | 60    | 54    | +6    | 56
| 9.    |       | Crystal Palace | 38    | 15    | 8     | 15    | 62    | 60    | +2    | 53
| 10.   | PL    | Middlesbrough  | 38    | 14    | 9     | 15    | 64    | 60    | +4    | 51
| 11.   |       | Wigan          | 38    | 13    | 11    | 14    | 66    | 71    | -5    | 50
| 12.   |       | Aston Villa    | 38    | 13    | 10    | 15    | 49    | 52    | -3    | 49
| 13.   |       | Stoke          | 38    | 11    | 14    | 13    | 57    | 61    | -4    | 47
| 14.   |       | West Brom      | 38    | 12    | 10    | 16    | 55    | 52    | +3    | 46
| 15.   |       | Blackburn      | 38    | 12    | 9     | 17    | 59    | 70    | -11   | 45
| 16.   | PE    | Man Utd        | 38    | 12    | 8     | 18    | 66    | 79    | -13   | 44
| 17.   |       | Birmingham     | 38    | 8     | 14    | 16    | 51    | 72    | -21   | 38
| 18.   | S     | Bolton         | 38    | 8     | 11    | 19    | 57    | 84    | -27   | 35
| 19.   | S     | Portsmouth     | 38    | 8     | 6     | 24    | 35    | 67    | -32   | 30
| 20.   | S     | Cardiff        | 38    | 6     | 7     | 25    | 34    | 80    | -46   | 25

 

Miejsca spadkowiczów zajmą Sunderland, Wolves i Manchester City.

Odnośnik do komentarza

Nie tylko drużynowo, ale i indywidualnie musieliśmy uznać wyższość Arsenalu. Ja ustąpiłem Mauro Tassottiemu w głosowaniu na najlepszego trenera Premiership, a Myles Dyke Allainowi Pottierowi w kategorii Piłkarz Roku. Na pocieszenie została mu nagroda Króla Strzelców, którą zdobył z wyraźną przewagą nad reprezentantem Kajmanów Colinem Hardym (Man Utd) oraz Węgrem Gézą Molnárem (Liverpool). Z kolei naszego hiszpańskiego napastnika Aaróna wyróżniono za najpiękniejszą bramkę sezonu. Zdobył ją przeciwko Evertonowi, posyłając mocno podkręconą piłkę w samo okienko z narożnika pola karnego.

 

Nasze wicemistrzostwo wyceniono na 28,5 miliona euro – a więc sumę, którą zdołałem uzbierać w MIFK przez blisko 14 lat pracy. 8 milionów wypłaciliśmy zawodnikom w formie premii za wyniki w lidze i pucharach.

 

O sukcesie Manchesteru United w Pucharze UEFA wspominałem, podobnie jak o porażce Arsenalu z Juventusem w półfinale Ligi Mistrzów, która przekreśliła ich 4. z rzędu triumf w tych rozgrywkach. W wielkim finale Włosi zmierzyli się z rewelacyjną Benfiką Lizbona i po ciężkim boju sięgnęli po pierwszy od 26. lat Puchar Mistrzów.

 

 

Maj 2022

 

Bilans: 2-0-1, 7:4

Premiership: 2. [-6 pkt.], 84 pkt, 90:50

Carling Cup: półfinał – 2:2, porażka w karnych z Fulham

FA Cup: finał – 2:1 z Arsenal

Finanse: - € 8,44M (+ € 20M)

Budżet transferowy: € 7,97M (€ 48,23M)

Budżet płac (rocznie): € 82,35M (€ 88,21M)

Nagrody: Menedżer Roku: Łaziii (2.); Piłkarz Roku: Dyke (2.); Król Strzelców: Dyke (1.); Bramka Sezonu: Aarón vs. Everton (1.); Jedenastka Roku: Moldoveanu, Francis, Aarón, Lacroix, Dyke (w rezerwie: Schipper, Fábio)

 

Transfery (Polacy): brak

 

Transfery (świat): brak

 

Ligi świata:

Anglia: Arsenal [+6] M

Finlandia: FC Lahti [+1]

Francja: Monaco [+7] M

Hiszpania: Real Madryt [+1] M

Niemcy: Leverkusen [+3] M

Norwegia: Bryne [+0]

Polska: Polonia Warszawa [+2] M

Szwecja: GIF Sundsvall [+4]

Włochy: Juventus [+1] M

 

Ranking FIFA:

1. Hiszpania [+0], 2. Brazylia [+0], 3. Niemcy [+0], …, 42. Polska [-1]

Odnośnik do komentarza
Nasze wicemistrzostwo wyceniono na 28,5 miliona euro – a więc sumę, którą zdołałem uzbierać w MIFK przez blisko 14 lat pracy. 8 milionów wypłaciliśmy zawodnikom w formie premii za wyniki w lidze i pucharach.

 

No, to już niezła różnica klas.

Swoją drogą, ciekawe czy byłoby możliwe tak "dopieścić" Veikkausliigę, by się liczyła na równi z najlepszymi :]

 

Gratki za puchar.

 

I miłego urlopowania :)

Odnośnik do komentarza

Niech Aguero spierdala na drzewo. Masz w ch** długów i trzymanie zgniłego jabłka z najwyższą pensją jest strzelaniem w stopę :|

Ale legend się nie pozbywa

 

Legendą to może być Puyol, albo Casillas, a nie gość, który z różnych pieców jadł... Ja w FM wyznaję prostą zasadę - jeśli klubu nie stać na utrzymywanie drogiej legendy, to się jej pozbywa...

Odnośnik do komentarza

Hmm, nie wiem, ile tam grał ;P Ale według mnie, potrzebny jest zawodnik, który swoją postawą będzie dawał przykład. Tak było z Zolą i tak jest chyba teraz z Aguero ;>

 

Rozmawiamy o grze. O grze, nie o świecie rzeczywistym :-)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...