Skocz do zawartości

Islands of Peace


łaziii

Rekomendowane odpowiedzi

Im bliżej było głównej części sezonu, a więc letnich kwalifikacji do Ligi Mistrzów, tym poważniej drżał w posadach zbudowany przeze mnie zespół. Po odgrywającego Albana Vatę zgłaszały się drużyny pokroju Olympique Marsylia, czy Borussia Dortmund, na prawoskrzydłowego Cifera parol zagięło hiszpańskie Villarreal, a o stopera Lalę zaczęło głośno dopominać się Schalke. Wszystko to burzyło atmosferę w zespole, gdyż wspomnieni zawodnicy tylko czekali na przeprowadzkę do lepszego świata. Do tego doszła finalizacja transferu naszego drugiego najlepszego strzelca i podstawowego szybkiego napastnika. Ivan Toplak (24, AM/FC, CRO u21 13/7) odrzucił wszystkie moje propozycje przedłużenia kontraktu i musiałem przyjąć wartą niemal 2 miliony euro ofertę niemieckiego I-ligowca Mainz (transfer od lipca). W podobnej sytuacji stawiają mnie lewoskrzydłowy Klaric oraz bramkarz Vlk i niewykluczone, że do sierpniowej batalii o Champions League przystąpimy słabsi, niż przed rokiem.

 

Wydarzenia ostatniego tygodnia przelały czarę goryczy i jak za dawnych lat zaszyłem się w drewnianym domku Kasparsa, aby utopić smutki w jego samogonie. Kontemplując jego czystą barwę na tle tańczących w kominku płomieni, zastanawiałem się nad swoją przyszłością.

 

- Mam dość rozpoczynania wszystkiego od początku Kasparku. Co zbuduję porządną ekipę, za chwilę muszę ją zburzyć. Te pieprzone bachory siedzą na walizkach i tylko czekają, aż będą mogły polecieć do klubu Bundesligi, czy La Liga.

- W sumie wcale im się nie dziwię – odrzekł mój łotewski przyjaciel. – Oni chcą tylko wykorzystać swoją szansę, spełnić marzenia o wielkiej karierze, zarobić porządne pieniądze. Taki już nasz los.

- Masz rację – przyznałem z grymasem bólu. – Ale ja mam chyba coraz mniej motywacji, aby budować wszystko od nowa. Niedawno dostałem ofertę z Chievo Verona, a wcześniej nawet z Lyonu i zaczynam coraz bardziej żałować, że jej nie przyjąłem. Chyba nadszedł czas, aby ruszyć się z Mariehamn.

 

Kaspars pokiwał głową ze smutkiem, ale i ze zrozumieniem. Nalał następną kolejkę i wzniósł milczący toast.

 

 

W pozostałych czerwcowych meczach poznaliśmy siłę ofensywnego duetu Vata-Toplak, który już wkrótce miał przestać istnieć. Ivan zapewnił nam zwycięstwo w Suomen Cup nad MyPa Anjalankoski, wykorzystując asystę Albana, a drugiego gola strzelając po indywidualnej akcji. Z kolei Vata ustrzelił hat trick w ligowym starciu z PP-70 Tampere, który był jednocześnie otwarciem nowo-powstałej trybuny na Wiklöf Holding Arena. Od teraz nasz stadion liczy niemal 8,5 tysiąca miejsc, z czego połowa to wygodne krzesełka pod dachem. Na dniach oddana zostanie także najnowocześniejsza w Finlandii baza treningowa.

 

Suomen Cup (6. runda), 23.06.2021

[1L] IFK Mariehamn – MyPa Anjalankoski [1L] 2:0 (2:0)

33’ Toplak 1:0

45+1’ Toplak 2:0

 

MoM Toplak (AM C, MIFK) – 2 gole, nota 9

 

Widzów – 2209

 

Veikkausliiga (kolejka 9/26), 27.06.2021

[1.] IFK Mariehamn – PP-70 Tampere [12.] 3:0 (2:0)

3’ Vata 1:0

40’ Vata 2:0

49’ Vata 3:0

 

MoM Vata (ST, MIFK) – 3 gole, nota 9

 

Widzów – 8027

Odnośnik do komentarza

Ja bym Ci proponował zostać jeszcze z 2-3 sezony, sprawdziłbyś czy jesteś w stanie coś więcej ugrać w europie:)

 

A jeśli chcesz odejść do ligi Włoskiej - to może pójdziesz do San Marino Calcio?

San Marino Calcio w lidze włoskiej, jest w jakimś stopniu odpowiednikiem MIFK. Przy okazji gdybyś już wbudował mocny klub, to i reprezentacja San Marino miałaby pożytek - może nawet dostałbyś przywilej poprowadzić najgorszą repre europy do historycznych czynów - awans do MŚ lub ME:)

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza

W San Marino Calcio miałbym podobne rozterki, co w MIFK. Oczywiście liga jest duuuużo silniejsza i z czasem udałoby się ustabilizować skład, ale do tego potrzebna byłaby gra przez kilkanaście sezonów. Nie wiem, czy tak długo wytrzymam.

----------------------------------------------------

 

Tradycyjnie czerwiec kończył pierwszą część rozgrywek o Puchar Finlandii i wyłaniał ćwierćfinalistów. Po raz 10 w ostatnich 11 latach w tym gronie znalazło się miejsce dla Dumy Alandów i nie po raz pierwszy dokonaliśmy tego upokarzając przestraszonych amatorów. W położonej na obrzeżach Turku Kaarinie moi juniorzy urządzili sobie strzelaninę, a dowodził nimi doświadczony wychowanek Petter Isaksson (2 gole). Kanonadę rozpoczął w 3. minucie 18-letni Zdenko Nemec, który później dodał do swego dorobku jeszcze 2 asysty. O schedę po odchodzącym wkrótce Toplaku walczą Duńczyk Hansen oraz Albańczyk Gega. Pierwszy zaliczył asystę, a drugi pojawił się na boisku po przerwie i strzelił gola na 7:1. Najprawdopodobniej pogodzi ich reprezentant Łotwy Kristaps Laizans z Metalurga Lipawa, nad transferem którego pracuję intensywnie od paru dni.

 

Suomen Cup (7. runda), 30.06.2021

[NL] KaaPo - IFK Mariehamn [1L] 2:7 (0:3)

3’ Nemec 0:1

6’ Gökhan 0:2

25’ Isaksson 0:3

62’ Tamminen 1:3

64’ Isaksson 1:4

73’ Djurdjic 1:5

81’ Ingimarsson 1:6

86’ Gega 1:7

89’ Tamminen 2:7

 

MoM Isaksson (M C, MIFK) – 2 gole, nota 9

 

Widzów – 715

Odnośnik do komentarza

Zeszłosezonowy znakomity występ w europejskich pucharach wrzucił nas do pierwszej setki w rankingu UEFA. Obecnie zajmujemy 78. miejsce wyprzedzając takie ekipy jak Szachtar, Atletico Madryt, czy Villarreal. Kolejne punkty zyskała też fińska liga, której brakuje już bardzo niewiele, aby w eliminacjach Ligi Mistrzów mieć aż dwóch reprezentantów. Właśnie ten etap najbardziej prestiżowych rozgrywek klubowych rozlosowano w ostatnim dniu czerwca. My zaczniemy od 2. rundy, gdzie zmierzymy się ze zwycięzcą dwumeczu macedońskiego Wardaru z mistrzem San Marino Muratą.

 

O dziwo perfekcyjny czerwiec nie dał mi nagrody dla najlepszego menedżera miesiąca w Veikkausliidze. Ta trafiła w ręce Sixtena Boströma, który odradza potęgę stołecznego HJK. Przynajmniej w kategorii Piłkarz Miesiąca sprawiedliwości stało się zadość, gdyż wyróżnienie to spotkało naszego napastnika Albana Vatę (5 goli w 3 ligowych meczach). W obawie o stratę piekielnie utalentowanego wieżowca, którego kontrakt wygasał za rok, postanowiłem porzucić moje dotychczasowe założenia finansowe i sięgnąć głębiej do kieszeni. Dzięki 375 tysiącom euro za sezon Albańczyk złożył swój podpis pod umową do 2025 r.

 

Zespół opuścił Ivan Toplak (24, AM/FC, CRO u21 13/7), który za 1,8 miliona euro przeniósł się do niemieckiego Mainz. Chorwat był niezwykle ważną postacią w naszej taktyce, gdyż grając na pozycji AMC potrafił idealnie korzystać z podań rosłego odgrywającego. W ciągu niespełna 4 lat gry w MIFK strzelił aż 63 gole. Toplak został sprzedany, gdyż nie chciał przedłużyć kończącego się w listopadzie kontraktu. W takiej samej sytuacji wciąż są bramkarz Vlk, lewoskrzydłowy Klaric i DMC Vecera, którzy nasz zespół mogą opuścić jeszcze w tym okienku transferowym.

 

Z dniem 1 lipca dołączył do nas młodziutki reprezentant Estonii. Pavel Tarasov (18, DRC, EST 4/0) przyszedł za darmo, ale jego agent wynegocjował wysoki kontrakt aż 57 tysięcy euro za sezon. Jak na tak młodego piłkarza, jest to bajońska pensja. Wierzę jednak, że ten niezwykle uzdolniony defensywnie chłopaczek już wkrótce stanie się naszym podstawowym obrońcą.

 

 

Czerwiec 2021

 

Bilans: 6-0-0, 28:4

Veikkausliiga: 1. [+1 pkt.], 25 pkt, 38:6

Suomen Cup: 7. runda – 7:2 z KaaPo

Liigacup: finał – 3:1 z TPS Turku

Finanse: € 31,36M (+ € 169K)

Budżet transferowy: € 15,52M (€ 10,77M)

Budżet płac (rocznie): € 2,18M (€ 11,45M)

Nagrody: Piłkarz Miesiąca: Vata; Bramka Miesiąca: Ingimarsson vs. JIPPO Joensuu (2.); XI Miesiąca: Lala, Toplak, Klaric, Vata

 

Transfery (Polacy): brak

 

Transfery (świat):

Mantas Klimavicius (24, AML/FC, LTU 15/4) [Sparta Praga -> Utrecht] - € 6,25M

Francisco Javier Vega (27, D/WBL, PER 37/1) [Dortmund -> Ajax] - € 4,8M

Vladan Lazovic (25, ST, MNE 6/3) [Crvena Zvezda -> Rapid Wiedeń] - € 3,8M

 

Ligi świata:

Anglia: -

Finlandia: IFK Mariehamn [+1]

Francja: -

Hiszpania: -

Niemcy: -

Norwegia: Brann [+3]

Polska: -

Szwecja: Helsingborg [+2]

Włochy: -

 

Ranking FIFA:

1. Brazylia [+0], 2. Hiszpania [+0], 3. Francja [+0], …, 29. Polska [+0]

Odnośnik do komentarza

Ale Ty jesteś niewyedukowany muzycznie. Od kilku sezonów puszczam ten sam numer, ale w coraz lepszych remixach. Wsłuchaj się :muza:

-------------------------------------

 

Pierwsze spotkanie bez ofensywnego duo Vata-Toplak było trudną próbą. Wytransferowanego do Bundesligi Chorwata zastąpił na pozycji AMC Duńczyk Hansen, ale zarówno on, jak i późniejszy zmiennik Gega nie potrafili zrobić użytku ze zgrywanych przez Vatę piłek. To wciąż młodzi chłopcy, którzy z dnia na dzień zostali wyrwani z drużyny juniorskiej. Potrzebują czasu, aby dawać klubowi tyle, co Toplak.

 

Solidny średniak AC Oulu postawił twarde warunki gry, którym długo nie potrafiliśmy sprostać. Mecz był niezwykle wyrównany, a o golach w dużej mierze zadecydował przypadek. W 63. minucie bita z kornera piłka przeszła po ziemi wzdłuż całego pola bramkowego gospodarzy. Jakimś cudem dotarła do stojącego na dalekim słupku Isakssona, który dostawiając nogę dał nam prowadzenie. Tym nie cieszyliśmy się długo, bo już trzy minuty później nasz niedawny rozgrywający Robert Persson padł teatralnie w polu karnym, a sędzia dał się nabrać. „Jedenastkę” wykorzystał Brazylijczyk Marcelo Oliveira, czym zapewnił swojej drużynie cenny punkt w starciu z liderem.

 

Veikkausliiga (kolejka 10/26), 04.07.2021

[6.] AC Oulu - IFK Mariehamn [1.] 1:1 (0:0)

63’ Isaksson 0:1

66’ Oliveira (kar.) 1:1

 

MoMOliveira (M L, Oulu) – 1 gol, nota 8

 

Widzów – 3759

Odnośnik do komentarza

Jeszcze jedna próba zabłyśnięcia w Europie i później zobaczymy. Budowałem ten zespół 14 lat i żal go zostawiać.

-----------------------------------------------------------

 

Kolejne dwa mecze pokazały, jak ważną rolę w naszej drużynie odgrywają piłkarze z Bałkanów. A zwłaszcza Albańczycy, który przeciwko Interowi Turku strzelili aż 4 z 5 goli. Zadziwił albański stoper Lala, który zanotował dwa trafienia po perfekcyjnie wykonanych rzutach wolnych. Jego rodacy, napastnicy Vata i Gega, zaliczyli po jednym golu dzięki dośrodkowaniom skrzydłowych – Chorwata Klarica i Słoweńca Cifera. Ten ostatni nie zadowolił się jedynie asystą i w 30. minucie po raz pierwszy w lidze trafił na listę strzelców.

 

Veikkausliiga (kolejka 11/26), 08.07.2021

[8.] FC Inter Turku - IFK Mariehamn [1.] 0:5 (0:4)

13’ Vata 0:1

15’ Lala 0:2

30’ Cifer 0:3

45’ Gega 0:4

85’ Lala 0:5

 

MoM Lala (D C, MIFK) – 2 gole, 9 przechwytów, nota 9

 

Widzów – 2942

 

Nasz pojedynek z rewelacyjnie spisującym się MyPa był jednocześnie okazją do bezpośredniego starcia najlepszych strzelców Veikkausliigi. Albańczyk Vata okazał się lepszy od Fina Liukkonena, dając nam zwycięstwo 2:1. Martwi fakt, że obydwa gole padły po dośrodkowaniach z rzutów rożnych, a z gry niewiele udało się nam zdziałać pod bramką gości. Formę prezentujemy nierówną, a przecież wkrótce ruszają eliminacje do Ligi Mistrzów.

 

Veikkausliiga (kolejka 12/26), 11.07.2021

[1.] IFK Mariehamn – MyPa Anjalankoski [5.] 2:1 (2:1)

18’ Vata 1:0

37’ Liukkonen 1:1

40’ Vata 2:1

 

MoM Vata (ST, MIFK) – 2 gole, nota 8

 

Widzów – 8023

Odnośnik do komentarza

Ale Ty jesteś niewyedukowany muzycznie. Od kilku sezonów puszczam ten sam numer, ale w coraz lepszych remixach. Wsłuchaj się :muza:

-------------------------------------

 

Veikkausliiga (kolejka 10/26), 04.07.2021

[6.] AC Oulu - IFK Mariehamn [1.] 1:1 (0:0)

63’ Isaksson 0:1

66’ Oliveira (kar.) 1:1

 

Widzę właśnie. Fail remix :keke:

Odnośnik do komentarza

I znów rozjechały mi się beaty ;)

--------------------------------------

 

Bramkostrzelny i szybki AMC Ivan Toplak był szalenie ważnym elementem mojej układanki i po jego niedawnym odejściu do Mainz uparcie szukałem godnego następcy. W składzie miałem co prawda Duńczyka Hansena oraz Albańczyka Gegę, ale ci 20-latkowie potrzebują czasu na nabranie ogłady. A ja przecież potrzebowałem gwiazdy od zaraz, która uzupełni na szpicy rosłego Albana Vatę. Od początku na szczycie mojej listy życzeń był Łotysz Kristaps Laizans (23, ST, LVA 12/2), który po blisko trzech tygodniach namysłu zgodził się na przeprowadzkę do Mariehamn. Metalurg Lipawa otrzymał za swego asa 975 tysięcy euro, co jest naszym najwyższym transferem w historii klubu. Mój przyjaciel Kaspars nie posiadał się z radości, gdyż nasz nowy nabytek był jego idolem i wschodzącą gwiazdą narodowej reprezentacji.

 

39 sekund – tyle dokładnie potrzebował Laizans na zdobycie inauguracyjnej bramki w zielono-białych barwach. Wykorzystał on dośrodkowanie z prawego skrzydła Pettera Isakssona i w mig zyskał sympatię fanów MIFK. To błyskawiczne trafienie zapowiadało nasze pewne zwycięstwo, ale o dziwo musieliśmy tego dnia podzielić się punktami ze słabiutkim KooTeePee. W 13. minucie straciliśmy prowadzenie po kontrze gości i słabej postawie bramkarza Hradeckiego. Tragedii z tego nie robiłem, bo przecież mieliśmy mnóstwo czasu na strzelenie przynajmniej jednego gola. W dodatku przez całą drugą połowę meczu graliśmy w przewadze jednego zawodnika, po czerwonej kartce dla stopera Rajamäkiego, którego faul na linii pola karnego powstrzymał Vatę od zdobycia pewnej bramki. Tak więc mimo bardzo sprzyjających okoliczności, nie zdołaliśmy o dziwo pokonać outsidera na własnym terenie.

 

Veikkausliiga (kolejka 13/26), 14.07.2021

[1.] IFK Mariehamn – FC KooTeePee [12.] 1:1 (1:1)

1’ Laizans 1:0

13’ Vanhanen 1:1

45’ Rajamäki (KooTeePee) cz.k.

 

MoM Laurila (M R, KooTeePee) – 1 asysta, nota 8

 

Widzów – 8036

 

Tabela Veikkausliigi na półmetku rozgrywek:

| Poz   | Zespół        | M     | Z     | R     | P     | ZdG   | StG   | R.B.  | Pkt
| -----------------------------------------------------------------------------------
| 1.    | IFK Mariehamn | 13    | 10    | 3     | 0     | 47    | 9     | +38   | 33
| 2.    | Tampere Utd   | 13    | 9     | 2     | 2     | 38    | 12    | +26   | 29
| 3.    | HJK           | 13    | 9     | 1     | 3     | 30    | 15    | +15   | 28
| 4.    | TPS           | 13    | 7     | 5     | 1     | 18    | 10    | +8    | 26
| 5.    | MyPa          | 13    | 6     | 4     | 3     | 26    | 19    | +7    | 22
| 6.    | AC Oulu       | 13    | 5     | 4     | 4     | 19    | 18    | +1    | 19
| 7.    | FC Haka       | 13    | 4     | 4     | 5     | 18    | 20    | -2    | 16
| 8.    | Honka         | 13    | 4     | 3     | 6     | 14    | 24    | -10   | 15
| 9.    | FC Inter      | 13    | 4     | 2     | 7     | 21    | 24    | -3    | 14
| 10.   | FC Lahti      | 13    | 2     | 4     | 7     | 8     | 15    | -7    | 10
| 11.   | KooTeePee     | 13    | 2     | 4     | 7     | 10    | 20    | -10   | 10
| 12.   | KuPS          | 13    | 2     | 4     | 7     | 10    | 25    | -15   | 10
| 13.   | PP-70         | 13    | 2     | 3     | 8     | 10    | 36    | -26   | 9
| 14.   | JIPPO         | 13    | 1     | 5     | 7     | 9     | 31    | -22   | 8

Odnośnik do komentarza

Ostatnia wpadka z KooTeePee pokazała, że nawet u siebie nie możemy być pewni zwycięstwa. A przecież w ubiegłym sezonie ligowym byliśmy w Mariehamn niezwyciężeni, odnosząc komplet 13 wygranych z imponującym bilansem bramkowym 41:2. W tym roku już dwa razy dzieliliśmy się punktami na Wiklöf Holding Arena.

 

W pojedynku z FC Haka zrobiliśmy wszystko, aby poprawić domowy bilans. I to po obydwu stronach boiska. W obronie stanowiliśmy monolit, który pozwolił rywalom na oddanie ledwie jednego i to niecelnego strzału. W ataku duży spokój zapewnił nam gol Vaty po dośrodkowaniu Cifera, który padł już w 22. sekundzie spotkania. Druga bramka padła w kluczowym momencie, gdyż w doliczonym czasie pierwszej połowy. Wybijana po kornerze piłka trafiła na 20. metr do azerskiego rozgrywającego Mustafaeva, którego petarda otarła się jeszcze o stopera Haki i kompletnie zmyliła golkipera Slotte. Po zmianie stron kontrolowaliśmy tempo gry, a w końcówce przyjezdnych dobił z rzutu karnego Goran Cifer.

 

Veikkausliiga (kolejka 14/26), 18.07.2021

[1.] IFK Mariehamn – FC Haka [7.] 3:0 (2:0)

1’ Vata 1:0

45+1’ Mustafaev 2:0

87’ Cifer (kar.) 3:0

 

MoM Cifer (M R, MIFK) – 1 gol, 1 asysta, nota 8

 

Widzów – 8002

Odnośnik do komentarza

Remisy z ekipami broniącymi się przed spadkiem przynoszą tyle frustracji, co wstydu. Jakim cudem gubimy punkty z tymi drużynami, będąc zdecydowanym liderem w tabeli? Gubi nas zbytnia pewność siebie i dekoncentracja po uzyskaniu w miarę bezpiecznego prowadzenia.

 

Doświadczyliśmy tego w Kuopio, gdzie szybko wyszliśmy na 2:0 dzięki golom Vaty i Laizansa, a później zamiast grać, odliczaliśmy minuty do końcowego gwizdka. A przecież występujący u siebie rywale nie padną na kolana po 20 minutach, bo gra przed własną publicznością zobowiązuje. Ambitni piłkarze KuPS jeszcze przed przerwą zdobyli kontaktowego gola, a krótko po zmianie stron wyrównali na 2:2. W skandalicznych okolicznościach padła pierwsza bramka dla gospodarzy, gdy nasz stoper Lala idealnie obsłużył Mäenpę, niedbale wycofując futbolówkę do bramkarza Vlka. Od najlepiej zarabiającego obrońcy, który aż rwie się do czołowych klubów Bundesligi i Ligue 1, wymagam pełnej koncentracji i takie wpadki są nie do przyjęcia.

 

Po utracie prowadzenia nie zdołaliśmy już odnaleźć właściwego rytmu w ofensywie. Spotkanie zawaliliśmy w pierwszej połowie, gdy oddaliśmy aż 14 strzałów na bramkę, zdobywając ledwie dwa gole.

 

Veikkausliiga (kolejka 15/26), 25.07.2021

[13.] KuPS Kuopio - IFK Mariehamn [1.] 2:2 (1:2)

3’ Vata 0:1

19’ Laizans 0:2

42’ Mäenpää 1:2

52’ Lamminen 2:2

 

MoM Lamminen (M R, KuPS) – 1 gol, nota 8

 

Widzów – 1383

Odnośnik do komentarza

W ostatnich tygodniach rozegrano dwie imprezy mistrzowskie reprezentacji młodzieżowych. W Mistrzostwach Europy U-21 świetnie zaprezentowała się kadra Turcji, którą do wielkiego i niestety przegranego z Portugalią finału poprowadziła dwójka zawodników MIFK. Yilmaz Gökhan szalał na lewym skrzydle, ale największą gwiazdą turnieju został DM Demir Cenk. Nasz pomocnik zaliczył najwięcej asyst, najwyższy procent celnych podań, a ze średnią notą 7,40 zajął trzecie miejsce na liście najlepszych piłkarzy. Niestety ten sukces mocno przewrócił w głowie 20-latkowi, który po powrocie do Mariehamn zażądał wystawienia go na listę transferową. Skrzydłowy Gökhan nie miał podobnych oczekiwań, ale i tak wypożyczyłem go do duńskiego FC Midtjylland, gdzie będzie się ogrywał do końca sezonu.

 

Z kolei w lipcu rozegrano Mistrzostwa Świata U-20. Trofeum zdobyli chłopcy z Włoch, pokonując w finale najmłodszy garnitur talentów z Brazylii. Ale największą rewelacją turnieju była ekipa Kostaryki, która zdobyła brązowy medal kosztem zarozumiałych Anglików. Największy udział w tym sukcesie miało ofensywne duo Cristián Fernández (20, ST, CRC 1/1) – Walter Rodriguez (20, AMC, CRC u21 15/2). Pierwszy z nich zdobył koronę króla strzelców, a drugi był najlepszym asystentem hinduskiego czempionatu. Ta dwójka wpadła w oko mojemu asystentowi, który zalecił natychmiastowy zakup wschodzących gwiazd. Z Fernándezem poszło gładko, bo właśnie skończył mu się kontakt i z kostarykańskiej Saprissy wyrwaliśmy go za darmo. Rozmowy dotyczące Rodrigueza trwają.

 

 

Lipiec 2021

 

Bilans: 3-3-0, 14:5

Veikkausliiga: 1. [+5 pkt.], 37 pkt, 52:11

Suomen Cup: 7. runda – 7:2 z KaaPo

Liigacup: finał – 3:1 z TPS Turku

Liga Mistrzów: 2. runda kwalif. – z Wardar

Finanse: € 30,97M (- € 390K)

Budżet transferowy: € 14,62M (€ 10,77M)

Budżet płac (rocznie): € 2,39M (€ 11,45M)

Nagrody: Menedżer Miesiąca: Łaziii; XI Miesiąca: Lala, Cifer, Mustafaev

 

Transfery (Polacy):

Marcin Stasiak (25, AM/FC, POL u21 7/3) [Lech -> Górnik Zabrze] - € 3,1M

Michał Godlewski (30, ST, POL u21 20/14) [Bełchatów -> Lech] - € 1,5M

Mateusz Markowski (30, ST, POL u21 1/0) [Korona -> Bełchatów] - € 1,4M

 

Transfery (świat):

Per Erik Berg (22, WBR/DM/MRC, NOR 11/1) [Feyenoord -> Milan] - € 25M

Gilberto Solís (28, MC, CRC 66/2) [Bolton -> Arsenal] - € 23,5M

Valmir (24, DM, BRA 13/0) [Benfica -> Milan] - € 22M

 

Ligi świata:

Anglia: -

Finlandia: IFK Mariehamn [+5]

Francja: -

Hiszpania: -

Niemcy: -

Norwegia: Brann [+5]

Polska: Legia [+0]

Szwecja: Malmö FF [+0]

Włochy: -

 

Ranking FIFA:

1. Hiszpania [+1], 2. Brazylia [-1], 3. Niemcy [+1], …, 27. Polska [+2]

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...