Skocz do zawartości

FM 2010 - Taktyki


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy dużo różni się Strategi wyjściowa Kontrola od Przewagi liczebnej?? bo wgrałem taktykę autora Mr Hough "Ultimo Domination 10.3" I własnie tam jest błąd na stronie bo jest napisane przewaga liczebna a wgrało się Kontrola iteraz się zastanawiam co ustawić:P

 

 

Wracając do tej taktyki zauważyłem, że dużo malych błędów jest na stronie czy da się to jakoś zgłosić bo w opisie jest co innego a co innego jest usawione:P
Odnośnik do komentarza

Gram taktyką 4-1-2-1-2 ofensywa. No i pytanie, podczas meczu mogę wybrać kilkanaście opcji jak na przykład:

skrócenie pola gry, węższe/szersze pole gry, agresywny odbiór piłki...

Jakie z tych opcji wybieracie najczęściej i w jakich sytuacjach?

Najczęściej daje właśnie te, szczególnie skrócenie pola gry a szerokość zależnie od tego co skauci podpowiedzą o przeciwniku.

Obecnie gram Legią i w 2011 udało mi się wbić do ćwierćfinału ligi mistrzów odpadłem tam z Napoli, wygrać puchar i ligę jednocześnie. Po tym klub mi rzucił 22 melony na transfery a ja właściwie nie potrzebuję bo mam już kompletną drużynę która wygrywa :D ale problem ;)

Odnośnik do komentarza

Mam kilka pytań odnośnie taktyki. Gram systemem 4-2-3-1.

1. Co zrobić, aby trójka zawodników( lewy, prawy i środkowy ofensywny ) wymieniała się pozycjami ? Mogę ustawić, że skrzydłowi zamieniają się pozycjami, a chcę, aby sprawić, że gdy skrzydłowy zejdzie do środka, środkowy wejdzie na skrzydło, by zapełnić lukę. Chciałbym zrobić, żeby cała trójka wymieniałą się pozycjami.

2. Co zrobić, żeby od razu po przejeciu piłki, ruszali do szybkiego ataku ? Kontraatak nic nie daje, chodzi mi o to, żeby gracze grali na dwa - trzy podania by zdobyli teren i zaskoczyli rywala.

3. Jak w krótkim czasie przygotowac pod względem wytrzymałościowym drużynę ? Czy to jest w ogóle możliwe? Wytrzymałość jest potrzebna, bo chcę by piłkarze grali wysokim pressingiem. Tyle, że nie wiem jak ustawic taki pressing by od razu po stracie ruszlai po piłkę?

4. I jakiego polecacie napastnika, aby był w stanie walczyć siłowo ze stoperami? Taki, żeby był silny i grał tyłem do bramki.

Odnośnik do komentarza

Co do taktyk jestem zielony ale wydaje mi się że na pytanie 3 odpowiedz znam.

 

Ad3.

 

Miałem ten sam problem, zmenijszyłem trening siły o trochę i przestali się tak męczyć. Wiadomo że 5-6 meczy jeden stoper nie pociągnie. Trzeba mieć silną ławkę rezerwowych i zmieniać podczas meczu albo przed meczem jak jest zmęczony na poziomoe 90% kondycji.

 

 

 

 

P.S.: Jeżeli coś źle doradziłem proszę napisać. Z góry przepraszam!

Odnośnik do komentarza

1. Co zrobić, aby trójka zawodników( lewy, prawy i środkowy ofensywny ) wymieniała się pozycjami ? Mogę ustawić, że skrzydłowi zamieniają się pozycjami, a chcę, aby sprawić, że gdy skrzydłowy zejdzie do środka, środkowy wejdzie na skrzydło, by zapełnić lukę. Chciałbym zrobić, żeby cała trójka wymieniałą się pozycjami.

 

Lewy się zamienia z środkowym, środkowy z prawym a prawy z lewym.

Odnośnik do komentarza

Mam kilka pytań odnośnie taktyki. Gram systemem 4-2-3-1.

1. Co zrobić, aby trójka zawodników( lewy, prawy i środkowy ofensywny ) wymieniała się pozycjami ? Mogę ustawić, że skrzydłowi zamieniają się pozycjami, a chcę, aby sprawić, że gdy skrzydłowy zejdzie do środka, środkowy wejdzie na skrzydło, by zapełnić lukę. Chciałbym zrobić, żeby cała trójka wymieniałą się pozycjami.

2. Co zrobić, żeby od razu po przejeciu piłki, ruszali do szybkiego ataku ? Kontraatak nic nie daje, chodzi mi o to, żeby gracze grali na dwa - trzy podania by zdobyli teren i zaskoczyli rywala.

3. Jak w krótkim czasie przygotowac pod względem wytrzymałościowym drużynę ? Czy to jest w ogóle możliwe? Wytrzymałość jest potrzebna, bo chcę by piłkarze grali wysokim pressingiem. Tyle, że nie wiem jak ustawic taki pressing by od razu po stracie ruszlai po piłkę?

4. I jakiego polecacie napastnika, aby był w stanie walczyć siłowo ze stoperami? Taki, żeby był silny i grał tyłem do bramki.

 

Ad1. OPS<->OPL OPL<->OPP OPP<->OPS albo w innym kierunku, to już jak chcesz.

Ad2. Podania: Długie/mocno Bezpośrednie; Tempo: szybkie; do tego najlepiej szerokie pole gry, żeby było więcej miejsca do ataku, bo jak go nie ma to chłopaki od razu tracą piłkę.

Ad3. Zadbaj o to aby każdy z kadry pierwszej drużyny miał status 'Gotowy do gry', przed rozpoczęciem sezonu; a w jego trakcie nie trenuj mocno aerobiku i siły. Ja staram się utrzymywać taki trening aby pierwsza jedenastka przed samym meczem miała fit w okolicach 95-100%. Jeśli jest kilka ważnych meczy pod rząd i rotacja bardziej zmęczonych zawodników odpada, używaj opcji odpoczynek na dzień - dwa. Atrybuty nie spadają a kondycja rośnie bardzo szybko.

Jeśli chodzi o pressing, to z GPP dla całej drużyny uważaj bo jeśli obrońcy maja słabą koncentracje będziesz tracił sporo bramek. Dużo lepszym rozwiązaniem jest stopniowe ustawienie GPP względem pozycji, tzn od Napastników - max, i im bliżej swojej bramki tym GPP coraz mniejsze. Dodając do tego indywidualne krycie obrońców przeciwnika przez twoich ofensywnych graczy powinieneś uzyskać pożądany efekt.

Ad4. Zależy jakiej klasy klubem grasz. Najlepszym TS w grze jest Edin Dzeko. Z tańszych opcji Hugo Almeida, Eugene Seleznyov, Falcao Eren Derdiyok, Nikola Zigic, Felipe Caicedo czy Cheick Diabate z przyszłościowych Romelu Lukaku czy Tomas Necid. Polecam inwestycje w dobrego scouta i asystenta z wysokim atrybutem 'ocena potencjału gracza', taki ziomek świetnie potrafi określić brakujące w drużynie ogniwo i polecić naprawdę dobrych kandydatów na to stanowisko, w swoim raporcie o drużynie.

Odnośnik do komentarza

Grasz ustawieniem idealnym dla Barcy i tu nie chodzi skad to wzial bo nie takie bylo jego pytanie odnosnie tematu.

 

Wracajac do tematu. Mozesz grac ta taktyka, ALE musisz miec skrzydlowego na lewej grajacego prawa noga(Henry dlugo ci nie pociagnie) na wczesniejszych werjsach gral tu umnie Salvio ale mu PA zmieniejszyli. Na wersji 10.0.3 moim faworytem byl Di maria i mozna tam Pedro jeszcze wstawic ale wtedy musisz znalesc kogos na zmiane dla messiego tu opcji tez jest kilka Robben Van der Vart, badz jakis mlody talent. W Barcelonie masz pomocnika genialnych duet Xavi Iniesta moze rozmontowac najbardziej defensywnie ustawionego przeciwnika. Do nich kupywalem zawsze Gourcuffa badz Krossa z Bayernu. Busi jako zmiennik Toure a Keita czasami za Xaviego. W obronie tez wiele alternatyw.

Pytasz o lewa obrone to abidal jako boczny obronca wsparcie a maxwell chyba jako wysuniety boczny obronca atak. Jesli grasz kiilka sezonow i chcesz kogos mlodego to musisz jakiegos talenta znalesc. Ja znalazlem kiedys wloacha z PA 197 chlopak byl genialny Abidal go wiele nauczyl w defensywie a maxwell w ofensywie z czego wyszedl mi taki zrownowazony boczny obronca. Save'ow nie mam bo ja nie umiem grac jednym zespolem wiecej niz 4-5 sezonow. Ostatnio wedrowalem po wielu klubach angielskich i tylko w Aresenalu gralo mi sie jakos tak w miare ale koniec offtopa ;)

Odnośnik do komentarza

Chciałbym zaprezentować wam taktykę którą zdobyłem Polonią Warszawa mistrzowstwo polski. W lidze miałem bilans 19-8-3.

Ustawienie jest dość ofensywne. Składa się z: 2 stroperów, 2 bocznych obrónców (wsparcie), 2 śrdokowych pomocników (obrona), 2 ofensywnych skrzydłowych (schodzący napastnik) i 2 napastników (lis pola karnego i odgrywający).

 

http://img251.imageshack.us/img251/1668/ustawienieisklad.png[/img]

 

 

Na początku miałem problem z zestawieniem formacji obronnej. Więc sięgnąłem po zawodników do Gwinei i Nigerii. I tak sciągnąłem Akande i Camarę. Akande w sparingach już wysłał Telichowskiego na ławkę rezerwowych a kibice ogłosili go transferowym strzałem w 10-kę.Secouba Camara grał dość solidnie. Po sprzedaży Jodłowskiego uzupełniłem lukę Glikiem. Na początku nowego sezonu kupiłem Felipe za 4.3mln€!!! Narazie w 3 meczach nie zszedł poniżej 8.0. Środek pomocy to defensywni pomocnicy (Trałka i Sekou Dani Camara i zmiennik Piątek) Skrzydłowi i tu był problem na lewej problem bogactwa a na prawej bieda. Miałem Jarka Late który znakomicie tam szarżował i młodego Mierzejewskiego który też oczekiwał gry. Na prawej pustka... Miałem Ekow Bensona (20.L), chłopak szybko się męczył i po 1szej połowie miał już 75%, tak więc wysłałem go do U-21.W przerwie zimowej sciągnąłem Faldoun(21.L) 13 meczy 6 bramek 3 asysty 3 razy gracz meczu. Napastnicy to Ivanosvki jako odgrywający oraz Secouba Soumach jako lis pola karnego.

 

Zachęcam do pobierania! ;)

 

Ofensywa by igix11

Odnośnik do komentarza

Witam ,gram z kumplem przez neta . Chelsea Londyn ktora prowadze napoczatku sezonu gralo bosko a teraz od 3 miesiace cos sie zacielo napastnicy nie strzelaja bramek (Drogba,Fabiano) a clay czas trace glupie bramki w koncowce z hull lub wigan chodz mam caly mecz 66 % mniej wiecej posiadania onni odaja 2 strzaly i w sieci gram ustawiniem 4-5-1 prosze o jakas pomoc pozdro!

Odnośnik do komentarza

Witam

 

mam pytanie czy na łatce 10.0.3 da sie stworzyc dobrze funkcjonujaca taktyke ze 4-2-3-1(4 obrońcy+ 2CMF + 1AMF+LMF+RMF + CF)? W fma gram od dawna w poprzednich łatkach tego problemu nie dostrzegłem ale z tym problemem zmagam sie juz od dawna i końca nie widac;/ Dodam jeszcze ze gram sparta praga dysponuje wolnymi srodkowimi obroncami niezłymi obroncami skrajnymi ktorzy moga grac troche bardziej ofensywnie. W pomocy mam zarowno zawodnika bardziej defensywnego jak i tego ofensywnego ktory nie jestjednak zbyt kreatywny. Moi napastnicy sa zdecydowanie typem szybkosciowym. Bede bardzo wdzieczny za wszelkie rady badz sugestie taktyk. Ewentualnie alternatywa dla tego ustawienia mogło by byc 4-4-1-1 ale zaznaczam ze chodzi mi o taktyke z AMC i skrzydłowymi

Odnośnik do komentarza

Witam

Mam pytanie jakie wam ustawienia najlepiej funkcjonowały bo mi najlepiej zwykłe 4-4-2 lub 4-5-1 z jednym DP i dwoma ofensywnymi skrzydłowymi.

Wiem że taktyka powinna być budowana pod zespół jaki się posiada ale ustawienie na boisku ma dosyć duże znaczenie więc się pytam jakie wam najlepiej funkcjonuje.

Odnośnik do komentarza

Grasz ustawieniem idealnym dla Barcy i tu nie chodzi skad to wzial bo nie takie bylo jego pytanie odnosnie tematu.

 

Wracajac do tematu. Mozesz grac ta taktyka, ALE musisz miec skrzydlowego na lewej grajacego prawa noga(Henry dlugo ci nie pociagnie) na wczesniejszych werjsach gral tu umnie Salvio ale mu PA zmieniejszyli. Na wersji 10.0.3 moim faworytem byl Di maria i mozna tam Pedro jeszcze wstawic ale wtedy musisz znalesc kogos na zmiane dla messiego tu opcji tez jest kilka Robben Van der Vart, badz jakis mlody talent. W Barcelonie masz pomocnika genialnych duet Xavi Iniesta moze rozmontowac najbardziej defensywnie ustawionego przeciwnika. Do nich kupywalem zawsze Gourcuffa badz Krossa z Bayernu. Busi jako zmiennik Toure a Keita czasami

za Xaviego. W obronie tez wiele alternatyw.

Pytasz o lewa obrone to abidal jako boczny obronca wsparcie

a maxwell chyba jako wysuniety boczny obronca atak. Jesli grasz kiilka sezonow i chcesz kogos mlodego to musisz jakiegos talenta znalesc. Ja znalazlem kiedys wloacha z PA 197 chlopak byl genialny Abidal go wiele nauczyl w defensywie a maxwell w ofensywie z czego wyszedl mi taki zrownowazony boczny obronca. Save'ow nie mam bo ja nie umiem grac jednym zespolem wiecej niz 4-5 sezonow. Ostatnio wedrowalem po wielu klubach angielskich i tylko w Aresenalu gralo mi sie jakos tak w miare ale koniec offtopa ;)

Odnośnik do komentarza

Panowie mam problem , z którym nie mogę sobie poradzić.

Gram drugi sezon w Ligue 2 AS Cannes. W pierwszym sezonie zająłem 16 , w tym dokonałem kilku wzmocnień więc myślę, że powinno być lepiej . Niestety mam problem z traceniem bramek - w 9 meczach 16 straconych - przegrane 0:5 ; 1:4 , jeżeli wygrywam to też hokejowe wyniki jak - 4:2 .

 

Tutaj moje ustawienie i polecenia: 1 2

 

Co można z tym poradzić? Nie sądzę żeby było to związane ze zgraniem bo w poprzednim sezonie było podobnie.

Odnośnik do komentarza

Masz zbyt szeroko ustawionych bocznych pomocników. Niestety zmiana bocznych pomocników wymaga zazwyczaj wymiany zawodników na PŚ. Za bardzo komplikujesz ustawienia taktyczne. Nie zmieniaj ich bez potrzeby. Zazwyczaj dawaj kontratak przeciw drużynom znacznie silniejszym i ofensywę lub przewagę przeciw słabszym. Nic tu więcej nie ruszaj, chyba, że skaut Ci doniesie, że przeciwnik źle gra przeciw np wolnej grze i wysuniętej linii.

U mnie więc jest filozofia zrównoważony i dalej strategia zależna od przeciwnika i dalej wszystko domyślnie. Na końcu czasem przed meczem zmieniam na życzenie skauta ale potem przywracam domyślne.

Obecnie gram legią i reprezentacją Polski do 21 lat. Właśnie będę grał za chwilę finał mistrzostw europy do lat 21 z Francją. Gram kontratakiem, bo ich drużyna jest znacznie silniejsza. Ustawienie jak ty, tylko boczni pomocnicy zamieni na środkowych.

I po finale :)

http://img641.imageshack.us/img641/3915/sawomirguzik2.png

 

A, i jeszcze Silic i Fouret mogli by mieć funkcję atak, a nie wsparcie. Wszystko od pomocy w górę to atak.

 

Na tej taktyce awansowałem Legią na 35 miejsce w rankingu klubów europejskich już w 2013 roku :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...