Skocz do zawartości

FM 2010 - Taktyki


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

No to sam pomysł gry z kontry w takim ustawieniu jest, delikatnie mówiąc, nietrafiony...Skoro chcesz grać koniecznie z kontry, to ok. Napisałem Ci, jak POWINNO wyglądać mniej więcej ustawienie wyjściowe wraz z podstawowymi poleceniami. Oczywiście nie jest to regułą, ale tak to się ma do gry kontratakiem. Poza tym - próbowałeś grać środkiem z bocznymi pomocnikami, że od razu odrzucasz wszelkie pomysły? Ja próbowałem i przy odpowiednich poleceniach jest to świetny pomysł. Wyobrażasz sobie taką grę - środkiem i polecenia zagrań na skrzydła? I dla Dżeko (świetnie gra przecież głową...) częste dośrodkowania? Albo polecenia dla bocznych: zejście do środka? A skoro Ty wyjeżdżasz z takim ustawieniem do kontry no to...Skoro chcesz wygrywać to skąd ta kontra i bezpośrednie podania?!?

 

MakAA...gdzie w moim poście widzisz naśmiewanie się? Jesteś chyba przeczulony...I nie krzycz na mnie, z łaski swojej. Pomocy staram się udzielić i jak przeczytasz jeszcze raz, spokojnie, mojego posta to chyba znajdziesz tam parę podpowiedzi...

Odnośnik do komentarza

http://www.speedyshare.com/files/24340726/Clujdomowa_CFR_Cluj_maj_2010_.tac

 

Witam. Przedstawiam link do swojej taktyki i już wyjaśniam w czym problem, bo takowy z nią mam i szukam pomocy. Problem tkwi w obronie... Mimo posiadania kapitalnych środkowych obrońców tracę po3-4 bramki na mecz... Z drugiej strony strzelam po 2-5 bramek, więc jak widać bywa różnie, ale wyniki to zwykle strzelanina. No i nie umiem temu zaradzić... Załatanie dziur w obronie bez straty na potencjale w środku pola mnie przerasta. Mam problem z kryciem skrzydłowych rywala, ich napastników uciekających mi i wybiegających za linię obrony na wrzutkę, oraz z piłkami prostopadłymi (koszmarna dziura między dwoma obrońcami ). Dodatkowo stało się tak niedawno, bo wcześniej obrona była solidniejsza. Co jest winne ? Coś w taktyce, kiepska atmosfera w zespole, czy może moje złe polecenia indywidualne ? Proszę o pomoc i przykładowe rozwiązania moich problemów ( polecenia indywidualne do krycia skrzydłowych i napastników rywala, sposób na poprawę atmosfery w ekipie i jakieś porady dotyczące połatania tej obrony ).

 

A co do taktyki... Poprawić obronę, wysoki napastnik, dobrzy skrzydłowi, klasyczna 10 i wygrywamy wszystko. Szczególnie z moim ustawieniem rzutów rożnych, które śmiało mogę nazwać killerem ( niestety jest to wersja wcześniejsza niż patch 10.3, ale w tej chwili nie pamiętam dokładnie jaka ).

Odnośnik do komentarza

Powracając do taktyki 4-3-3 pobranej z neta. Od kwietnia do lipca wygrałem wszystkie mecze, zdobywając ligę na 7 spotkań od końca sezonu i puchar i superpuchar (zarówno głównym jak i u21). No ale przeciwnicy nie byli wysokiej klasy.

Jednak mimo to zacząłem eksperymentować modując to ustawienie do maxymili - redux v4 :)

W sumie zmiany które wprowadziłem są minimalne, ale wyniki znacznie się zmieniły. Zrobiłem więc to samo tylko cofnąłem środkowego napastnika dając mu podłączanie się do ataków, i cofnąłem środkowego pomocnika. Powstał więc znów diament, ale z ustawieniami taktycznymi, które były w 4-3-3.tac i to działa. Teraz co prawda zdarza mi się czasem remis z drużyną słabszą, ale lepiej gram z drużynami silniejszymi.

Docelowo zamierzam stosować zamiennie taktykę 4-3-3 na ligę i puchar, a taktykę zmodyfikowaną 4-1-2-1-2 na rozgrywki Europejskie. Mój cel to zdobycie pucharu mistrzów.

Legia pod moim kierunkiem awansowała już w rankingu klubów Europejskich na 18 pozycję i najlepsi zawodnicy zaczynają mój klub traktować poważnie.

Minus, że mam za dużo pomocników i popsuła się atmosfera w klubie :( nie ma róży bez kolców :D

Odnośnik do komentarza

Witam :)

 

Mam pytanie do tej części managerów, którzy lubią mieszać w ustawieniach indywidualnych zawodników i ustawiają taktykę pod piłkarzy.

Mianowicie odkąd pamiętam zawsze miałem problem z GRĄ PRZY PRZECIWNIKU. No nie wiem... nie wiem jak mam ustawiać suwaki pressingu. Nie wiem jak mam to zrobić dla piłkarzy o lepszych umiejętnościach, a jak dla słabszych? Na jakie główne atrybuty zawodników patrzeć? Przeczytałem w - bodajże - Teoriach Taktycznych 09, że ustawienie pressingu ma dużo wspólnego z ustawieniem nastawienie. Czy ma to jakieś powiązania? Jeśli tak to jakie? Mam nadzieje, że znajdzie się jakaś kompetentna osobą i mi pomoże. Bardzo będę wdzięczny.

 

Jeszcze jedną kwestią, która mnie interesuje to czy zbyt dużo poleceń w "Instrukcjach dotyczących rywala", nie powoduję czasem lamentu w głowach naszych zawodników? Czyli kiedy prowadzę zespół z 6 ligi angielskiej, gdzie umiejętności są bardzo słabe i daje w poleceniach "instrukcji dotyczących rywala" , że 7 na 11 zawodników naszego rywala będzie miało coś "zaznaczonego", czy to nie spowoduje "bałaganu" w głowach naszych piłkarzy?

 

Pozdrawiam i liczę na odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Widzę, że albo już nikt nie czy już tego tematu, albo nikt nie jest w stanie mi pomóc, w co akurat nie wierze :)

No, ale może przybliżę swój problem i może ktoś włączy się do dyskusji. Sprawa wygląda następująco: zawsze staram się tworzyć taktykę pod moich zawodników. Dlatego mam pytanie dla tych bardziej doświadczonych, pytanie dotyczy ustawień moich bocznych obrońców.

Oto umiejętności: prawego obrońcy http://vlep.pl/n2j5rw.jpg i lewego http://vlep.pl/oufnqx.jpg. Gram w lidze Blue Square North, drużyną Gloucester City. Wiadomo, że umiejętności tych zawodników wysokie nie są, a ja postanowiłem, by grali defensywnie i przede wszystkim na tym się skupiali. Dałem im następujące ustawienia http://vlep.pl/xzp9ln.jpg . Chcę żeby czekali na przeciwników i nie atakowali ich za wysoko, bo kończy się to później dziurą w obronie, a łatwo dają się dryblować. Nastawienia nie mają defensywnego ponieważ nie chciałem, żeby pomiędzy strefami robiła się dziura, ale teraz zastanawiam się czy nie zmniejszyć im go, a środkowym obrońcą zwiększyć. Uznałem, że obaj dostaną takie same polecenia, aczkolwiek według mnie prawy obrońca jest bardziej ofensywny i w sumie mógłby się czasem włączyć do akcji. Moje pytanie jest następujące: Czy według Was dobrze ustawiłem obrońców? A może macie jakieś rady by spisywali się lepiej? Ciągle się uczę i mam nadzieje, że ktoś mógłby mi pomóc.

 

To tyle teraz. Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

ja np. nie bawilbym sie na sile w takie ustawienia defensywne, na wyjazdach to rozumiem ale u siebie napewno dalbym ich bardziej do przodu, wkoncu rywale to taka sama bajka jak ten twoj klubik, bynajmniej ja tak robilem gdy gralem angielskim Wrexham (odpowiednik 5.ligi angielskiej) wiec moja odpowiedz jest taka ze powinno sie ich ustawiac w zaleznosci od rywala z jakim gramy.

Odnośnik do komentarza

A moja podpowiedź jest inna. Dawaj zawsze takie samo ustawienie niezależnie z kim grasz. Po pewnym czasie zawodnicy Ci się przyzwyczają i będą grac nim lepiej. Drugi obrońca, którego podałeś nie otwiera się więc powiem o pierwszym. Fakt, niewiele potrafi ;) ale jest szybki, czyli nadaje się do konstruowania akcji ofensywnych.Daj mu więc podłączanie się do akcji ofensywnych, a on z szybkością 12 powinien wrócić na czas przy kontrach przeciwnika. Naucz go też (interakcja) "często atakuje prawym skrzydłem".

Odnośnik do komentarza

A moja podpowiedź jest inna. Dawaj zawsze takie samo ustawienie niezależnie z kim grasz. Po pewnym czasie zawodnicy Ci się przyzwyczają i będą grac nim lepiej. Drugi obrońca, którego podałeś nie otwiera się więc powiem o pierwszym. Fakt, niewiele potrafi ;) ale jest szybki, czyli nadaje się do konstruowania akcji ofensywnych.Daj mu więc podłączanie się do akcji ofensywnych, a on z szybkością 12 powinien wrócić na czas przy kontrach przeciwnika. Naucz go też (interakcja) "często atakuje prawym skrzydłem".

 

sory ale chyba oszalałeś kolego...

ja np. gram Saint-Etienne, i uważasz że grając ofensywnie w meczach wyjazdowych z takimi drużynami jak Lyon, Marsylia czy Bordeaux miałbym jakiekolwiek szanse na punkty...? no chyba tylko szaleniec by stwierdził że Tak.

Ofensywnie to można grać owszem jak grasz klubem bardzo dobrym ale nie jak grasz słabiakiem czy jakimś niespecjalnym średniakiem.

Odnośnik do komentarza

Wszystko zależy od taktyki. Czy grasz bokami czy środkiem, jak wielu zawodników uczestniczy w atakach. Jeśli boczny obrońca nadaje się do atakowania ja z reguły to wykorzystuje. Wiadomo że na prawdziwie mocnych przeciwników trochę można zmniejszyć ustawienia na bardziej defensywne ale bez przesady.

Odnośnik do komentarza

Nie nazwał bym Legii potęgą w porównaniu do Realu Madryt, a jednak taktyka ofensywna przyniosła mi pożądany skutek.

W lidze mistrzów w fazie grupowej wygrałem 5 i zremisowałem 1 mecz eliminując Real Madryt z rozgrywek i wychodząc z grupy z Dynamo.

Wyników dokładnie teraz nie podam, ale z Realem dwa razy 2:1.

Teraz czeka mnie dwumecz z Napoli. Kwestia jaka dokładnie jest ta taktyka, bo w tym tkwi problem :)

Obecnie po próbach własnej taktyki powróciłem do 4-3-3 pink panter redux v3. Nie jest to moja taksa, ale jak do tej pory mam z nią najlepsze rezultaty. Wcześniej grałem własną wersją diamentu 4-1-2-1-2 i 3 razy wychodziłem z fazy grupowej ligi mistrzów ale nigdy na pierwszym miejscu.

Odnośnik do komentarza

No nareszcie jakaś rozmową się zaczęła, co bardzo mnie cieszy :) Przeanalizowałem sobie to wszystko i podjąłem decyzje, że będę grać w sposób następujący:

Najpierw ustawiam taktykę pod moich zawodników, analizując ligę, w której gram i umiejętności swoich zawodników, a potem w zależności od przeciwnika robię korektę jeśli chodzi o swoich ustawień. Zmieniam trochę moją taktykę w taki sposób jaki chcę by moi zawodnicy grali, czyli w taki jaki uważam za najbardziej skuteczny by wygrać mecz. Oczywiście nie są to wielkie zmiany i zawsze trzymam się swoich "fundamentów taktycznych", bo przecież moi zawodnicy muszą wiedzieć co mają grać. O tym, że nie mogę zmieniać im większości ustawień co mecz (bo robiłbym im mętlik w głowie i w sumie to nie wiedzieli by co mają grać), chyba nie muszę pisać i mam nadzieje, że dobrze myślę i się ze mną zgadzacie? Dlatego mój system to takie 50% na 50 %. Bo przede wszystkim muszę grać swoje, ale pewnym sensie muszę patrzeć też na przeciwnika i zawsze starać się skutecznie go zwalczać.

 

Wracają co moich obrońców to faktycznie zbyt defensywnie ich ustawiłem. Dlatego dzięki Gesio za oświecenie. Nie wiem dlaczego przeoczyłem fakt, bądź nie wziąłem tego pod uwagę, że przecież zawodnicy w Blue Square North, są równie słabi jak moi piłkarze, a niektórzy nawet gorsi.

 

Natomiast bardzo zaciekawiła mnie opcja interakcji z zawodnikami, o której wspomniał maxymili'an. Jak często tego używacie i jak się to sprawuje? Czyli czy zawodnicy się do tego stosują i z jakimi skutkami?

 

Interesują mnie też jedna kwestia związana z środkowymi obrońcami. Czy ktoś może mi powiedzieć jakie powiązania (czy w ogóle jakieś są?) pomiędzy ustawieniami indywidualnymi obrońców, a linią wysunięcia obrony?

 

Pozdrawiam, dzięki za odpowiedzi i liczę na więcej ;)

Odnośnik do komentarza

jeśli dyskutujemy to ok ;)

powiem szczerze iż się z Tobą MourinhoJ nie zgadzam do końca. ja ustawiam taktykę i jeśli jest to jakaś w miarę drużyna (np Espanyol) to gram jak jest i ewentualnie dokupuję pasujących do niej grajków.

ciężko będzie Ci co sezon inwestować w lepszych piłkarzy i dopasowywać do nich polecenia. takto się nigdy nie zgrają. tak myślę.

 

dalej-> nigdy nie byłem zwolennikiem układania dwóch taktyk- wyjazd i dom. gram cąły czas jedną, od czasu do czasu coś korygując w poleceniach. jeśli już stwierdzę, że mi ona pasuje to gram i nie zmieniam. podam przykładowo boje Espanyolem- jedną taxą grałem i w pierwszym sezonie zająłem 3 miejsce. poczekałem aż zawodnicy się zgrają. w drugim sezonie już miałem mistrza. Tak to wygląda.

 

tą samą taktykę zastosowałem w Hutniku Warszawa i obecnie po 4 sezonach jestem już 2 lidze.

Nie wiem dlaczego przeoczyłem fakt, bądź nie wziąłem tego pod uwagę, że przecież zawodnicy w Blue Square North, są równie słabi jak moi piłkarze, a niektórzy nawet gorsi

jest to bardzo dobre spostrzeżenie ;)

jeśli jest możliwość to się wymienia grajków, jeśli nie to trzeba stosować powyższe.

 

obrońcy- ja zawsze stosuję takie samo rozwiązanie. mają bronić i tyle. środkowi oczywiście. co do skrajnych/bocznych to zależy od wersji gry. w FM2010 gram z wysunietymi bocznymi obrońcami. rozbijają ataki skrzydłami oraz podają do napadziorów.

Odnośnik do komentarza

No to powiem Ci, makAA dałeś mi teraz trochę do myślenia i bardzo mnie swoim postem oraz taktyką zainteresowałeś. Przede wszystkim bardzo ciekawe i skuteczne wydaje się być ustawienie Twojej obrony. Dawno temu postanowiłem, że w FM 2010 będę używać swojej taktyki i nie będę korzystać z tzw. "gotowców", zdania nie zmieniłem, ale z przyjemnością sprawdzę i pożyczę sobie, niektóre z Twoich ustawień :)

 

Szczerze powiedziawszy też wolałbym ustawić taktykę pod swoich zawodników i zmieniać ja tylko "kosmetycznie". Powiedz mi, jeśli możesz co dokładnie korygujesz w poleceniach? Pytanie może trochę za ogólne, ale bardzo mnie to ciekawi.

 

No to na razie tyle, jeśli chodzi o moje pytania :P DZIĘKI! :)

Odnośnik do komentarza

dzięki ;)

to ustawienie wynikło tylko i wyłącznie z moich obserwacji FM10. my mamy grać środkiem, a w tym czasie przeciwnik atakuje nas skrzydłami. trzeba było coś zaradzić. więc pomysł z wysunietymi bocznymi obrońcami.

z opisu taxy też dowiesz się o sile obrony- w sumie 5 broni.

 

hmmm co do ustawień zmienianych to... koryguję to co mi nie pasuje lub wydaje mi się iż będzie lepiej się spisywać. w taktyce Dominacja_EdB DPP i DPL mają dośrodkowywyać. tylko teraz grająć FCBasel zauwrzyłem iż to się nie spisuje jakoś znakomicie i kombinuję nad częstymi podaniami prostopadłymi, a wrzutki na czasem.

taka obrona spisywała się u mnie bardzo donbrze. zawsze mało bramek tracę.

 

dalej-> zmiana poleceń drużynowych przy tej taktyce generalnie nie stosuję. tylko to co w opisie taktyki. za raz przed meczem zmieniam na przewaga liczebna.

bardziej ingeruję w polecenia z ławki. jak grają "fajnie" i strzelają to siedzę cicho ;) jak cisną jakiegoś słabiaka i nic nie wynika to daję:

- gra piłką

- zwężenie pola gry.

 

jak gram z mocniejszymi lub wynik jest nie po mojej myśli, daję:

- wrzutki w pole karne

- zwężenie pola gry

- strzały z każdej pozycji.

Odnośnik do komentarza

skoro już zacząłem pisać na tym forum chciałbym pokazać Wam moją taktykę..

 

gram nią już bardzo długo, niezależnie od drużyny i save'a, zawsza identyczne ustawienie i zawsze dobre wyniki..

w ostatnim sezonie z vfl wolsburg było to mistrzostwo i puchar Niemiec, więc wszysko co możliwe. Pozwolicie, więc że opiszę ją na podstawie statystyk z tego save'a [;

 

 

Taktyka to 4-2-2-2, z klasyczną linią obrony, dwoma środkowymi pomocnikami(ofe/def), dwoma skrzydłowymi i dwoma napastnikami.

 

Bramki zdobywam po płynnej, ofensywnej grze, efektywnym zabezpieczeniu tyłów i kontroli większości spotkań.

Posiadanie pilki oscyluje zazwyczaj w granicach 60%, drużyna strzela przynajmniej kilkanaście razy w czasie meczu.

 

Poprzedni sezon Bundesligi zakończyłem z bilansem 87-38 w 34 meczach, czyli ponad 2,5 bramki/mecz. Dwójka napastników zdobyła razem 56 bramek, z czego sam odgrywający, który został zresztą królem strzelców (Dzeko) 32. Drugi to zazwyczaj kompletny napastnik, który ma wspierać odgrywającego (Mandzukic z 24 golami na koncie).

 

W pomocy dzieli i rządzi rogrywający, a wspierają go dwaj skrzydłowi. Akurat w poprzednim sezonie na pozycji skrzydłowych ustawiałem wysuniętych rozgrywających(Kahlenberg i Badelj). Drugi środkowy pomocnik odpowiada za obronę.

 

Na obronę składa się dwóch tradycyjnych obrońców i dwóch bocznych, których zadanie zależą od potencjału przeciwnika..

 

Skuteczną bronią mojej taktyki sądobrze ustwione stałe fragmenty gry, zwłaszcza rzuty rożne. Zdobywam dzięki nim prawie 20 bramek w sezonie, najczęściej po wejściu środkowego obroćy na długi słupek. Swój rekord ustanowił kiedyś Bruno Alves, który został w taki sposób królem strzelców LM z 9 bramkami na koncie (Madlung strzelił tak 9 razy w 24 spotkaniach minionego sezonu).

 

Link do taktyki:

http://www.filefactory.com/file/b3b4227/n/RACZIO_VfL.tac

 

Nie chciało mi się wrzucać każdego screena oddzielnie, możecie je zobaczyć na moim chomiku:

http://chomikuj.pl/scan18

 

Możę komuś przyda się moja taktyka. Osobiście ufam jej bezgranicznie i nie zmieniam jej niezależnie od prowadzonej drużyny. Efekty były w PSG ,Lech Poznań, FC Porto, ManU, reprezentacji Fracji, no i teraz w VfL Wolsburg.

Jakby komuś chciało się ją przetestować, to czekam na opinie i sugestie.. [;

Odnośnik do komentarza

chyba jednak nadszedl czas, zeby podzielic sie z wami moimi spostrzezeniami dotyczacymi proby udoskonalania taktyki

 

Kilka slow wstepu celem zarysowania tla.

 

Gre zaczynalem Auxerre z ustawieniem 4-2-2-2, ale fatalne wyniki w kilku pierwszych spotkaniach sprawily, ze zaczalem szukac innego rozwiazania. Stwierdzilem, ze sprobuje stworzyc taktyke oparta na ustawieniu 4-3-3, ktore skadinad jest bardzo popularne. W efekcie udalo mi sie uratowac Auxerre przed spadkiem, a w kolejnym sezonie wywalczyc bardzo wysokie, jak na mozliwosci tego klubu, 5 miejsce w lidze. Niestety potem druzyna zaczela sabotowac moja prace i po kilku fatalnych meczach w nowym sezonie zostalem zwolniony. Szybko znalazlem zatrudnienie w Nicei, ale tam druzyna byla totalnie rozsypana i mimo uporczywego stawiania na taka sama taktyke jak w Auxerre, nie udalo sie uratowac druzyny przed spadkiem. W efekcie znow zostalem zwolniony, ale przed kolejnym sezonem dostalem propozycje pracy z Nantes. Tu majac wiecej czasu na przygotowanie druzyny, wdrozylem ta taktyke i sa niezle efekty. W pierwszym sezonie w Nantes druzyna wywalczyla dziesiate miejsce, mimo predykcji mediow mowiacej o miejscu 16. Teraz mam polowe nastepnego sezonu i aktualnie jestem na miejscu 11, ale z zaledwie czteropunktowa strata do czwartego PSG.

 

Teraz nieco slow o samej taktyce.

 

Gram klasycznym ustawieniem 4-3-3 (). Troche jednak pokombinowalem z poleceniami indywidualnymi, chociaz oparlem je na predefiniowanych rolach dla zawodnikow. I tak boczni obroncy maja ustawiony tryb automatyczny, a srodkowi maja role srodkowy obronca / obrona. Teraz gwozdz programu, czyli ustawienie srodkowych pomocnikow. Dwoch z nich ma ustawione tryby Box-to-box / wsparcie, natomiast jeden z nich ma ustawiona role "Pomocnik odbierajacy pilke" / wsparcie (z gory przepraszam za jakos tlumaczenia, ale gram na angielskiej wersji i nie wiem czy na pewno tak to jest przetlumaczone w polskiej). Jesli chodzi o napastnikow to jeden z nich gra jako cofniety napastnik z poleceniem: wsparcie, natomiast dwaj pozostali to napastnicy kompletni z poleceniem: atak.

Jesli chodzi o polecenia zespolowe to filozofie ustawilem na sztywna, a poczatkowa strategia to gra z kontry. Pozostale ustawienia sa na poziomie domyslnym z wyjatkiem odbioru pilki, ktory ustawilem na bardziej agresywny.

Przed kazdym meczem ustawiam tak samo polecenia indywidualne dla zawodnikow druzyny rywala. Mianowicie wszyscy pilkarze odpowiedzialni w wiekszym stopniu za ofensywe (napastnicy, skrzydlowi, srodkowi pomocnicy) maja ustawione closing down (nie wiem jak to przetlumaczyc :( druga opcja od gory) na czesto, odbior agresywny i naciskanie na gre slabsza noga. Czasami, jesli druzyna rywala posiada dobrych technicznie i ofensywnie grajacych bocznych obroncow, ustawiam im rowniez agresywny odbior i naciskanie na gre slabsza noga, by wyeliminowac ich dosrodkowania.

 

Slowa refleksji

 

Generalnie taktyka dziala calkiem dobrze, bo najpierw w Auxerre mimo przecietnej kadry udalo mi sie zbudowac solidna druzyne, ktora o maly wlos nie zakwalifikowala sie do Ligi Mistrzów. Z lepszych pilkarzy mialem tam jedynie Sorina, Niculae (w tym udanym dla nas sezonei byl krolem strzelcow ligi i zostal najlepszym cudzoziemcem ligi francuskiej), Milewskiego, Hengbarta oraz sprowadzonych Tamasa i Maduro. W Nantes, gdy przychodzilem do klubu rowniez nie bylo wielkich nazwisk. Po kilku transferach wykrystalizowala sie podstawowa jedenastka, ktora nie zmienila sie rowniez w tym sezonie i przedstawia sie ona nastepujaco: Assembe - Nego, N'Daw, Pasanen, Diamoutene - Ros, Vagann Moen, Vainqueur - Keseru, Sanchez, Khelifa.

Zamysl byl taki, zeby druzyna grala defensywnie i to rzeczywiscie dziala. Zarowno w Auxerre, jak i w Nantes tracimy wzglednie malo bramek. W tym udanym dla nas sezonie, gdy Auerre zajelo piate miejsce w lidze, stracilismy zaledwie 34 bramki. W Nantes w pierwszym sezonie mielismy osma defensywe ligi (a zajelismy dziesiate miejsce, wiec tez ten element funkckonowal niezle).

 

W czym jest problem

 

Mianowicie nie jestem zadowolony z gry napastnikow. Wydaje mi sie, ze mam dosc dobrych pilkarzy odpowiedzialnych za strzelanie bramkek. Druzyna stwarza sobie bardzo duzo bramkowych okazji, a mimo to rzadko kiedy wygrywamy wiecej niz dwoma bramkami. I chociaz druzyna gra dobrze z tylu, to jednak ofensywa kuleje i dlatego nie potrafimy jeszcze wygrywac z najlepszymi. Podaje profile napastnikow, zeby pokazac ich potencjal (wraz z ich rolami na boisku, aby latwiej wskazac mocne strony dla takiej, a nie innej roli): Ignacio Sanchez, Mohammed Khelifa i Claudiu Keseru.

Chcialbym jeszcze jakos zwiekszyc aktywnosc bocznych obroncow. Zastanawiam sie nad tym, czy moze ustawic im role wsparcia zamiast automatycznej. Jak sadzicie, jak temu zaradzic?

 

Jeszcze taka jedna uwaga. Sila tej taktyki jest to, ze dziala zarowno w meczach domowych, jak i wyjazdowych. Byc moze wynika to z faktu, ze pilkarze przyzwyczaili sie do nieco defensywnego nastawienia, jakie na poczatku im zalecilem. Wynikalo to z faktu, ze walczac w teorii tylko o utrzymanie, rzadko kiedy bylismy faworytami meczow ligowych.

 

To chyba tyle na razie. Ten sezon na razie wyglada calkiem niezle, a jesli uda mi sie poprawic skutecznosc w ataku to pewnie moze nawet powalczymy o mistrzostwo.

 

 

Prosze o pomoc w rozwiazaniu problemu napastnikow i bocznych obroncow :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...