Skocz do zawartości

FM 2010 - Taktyki


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli próbujecie Panowie schodzących skrzydłowych to zobaczcie, jaki efekt fajny daje OLP z prawą nogą (albo obiema, hehe) i odwrotnie-OPP z lewą. I prostopadłe podania chłopakom na max'a... A co do obrony Vetr - jeśli grasz wąsko to warto jeszcze zawodnikom przeciwnika z petardą ustawić grę słabszą nogą i pressing non stop. No i może obrona gra zbyt swobodnie i/lub zbyt ofensywnie? Poza tym - skrócenie pola gry - więcej wolnego pola dla przeciwnika za obrońcami = musisz wystawić szybszych obrońców niż napastnicy przeciwnika. Inaczej dupa zbita:P. Przy "ślimakach" w obronie cofnij linię obrony.

Odnośnik do komentarza

Udało mi się "stworzyć" taktykę, która wyklucza grę skrzydłami, lecz jest dość skuteczna w obronie, gdyż na razie straciłem aż jedną bramkę w trzech meczach z dość dobrymi rywalami, jak dla Stade Reims (drużyna którą prowadzę). Jest to formacja na typ piramidy, czyli 1-4-3-2-1. Potrzebuje jeszcze kilku korekt, ale na razie testuję ją więc wiadomo ;) jeżeli chcecie to upload zrobię ;)

Odnośnik do komentarza

Gdybym chciał którąś z tamtych taktyk, to bym tutaj nie napisał. Po to piszę, by mieć jakiś wzorzec, po prostu nie chcę tamtych taktyk.

to może byś był łaskawy przybliżyć deczko swoje "wymagania".

 

a tak na marginesie- swoimi wypowiedziami nie zachęcasz wcale do pomocy Tobie.

Odnośnik do komentarza

Do tej pory grałem 4-1-2-1-2 diamond i szło mi nieźle. Sam do niej doszedłem a potem przypadkiem okazało się, że większość graczy używa takiej formacji :) Legia trzy razy z rzędu wyszła z grupy w lidze mistrzów co prawda przegrywając potem dwumecze z Interem, Chelsea i ostatni dość pechowo z Olympic Lyon.

Wczoraj szukałem jakiegoś kalkulatora do wyliczania umiejętności asystenta aby więcej podpowiadał przed meczem ale to okazało się zbędne bo znalazłem nową taktykę.

4-3-3 z dodatkowymi ustawieniami. Grałem co prawda dopiero trzy mecze ale wyniki powalają, 6:0 win, 3:0 win, 5-1 win :D

Tym razem to nie jest mój pomysł, ale taktyka gra i to bardzo dobrze. Poza tym mecze wyglądają ładniej i jest jakieś usprawnienie bo zaczęli wykorzystywać stałe fragmenty, do tej pory tylko karne potrafili wykorzystać.

Odnośnik do komentarza

Fenomen, sprawdź sobie wyniki ludzi, którzy używają tejże formacji 4-3-3 i zauważ, że zazwyczaj odnoszą sukcesy. Jest, bodajże, kilka wersji dostępnych na necie i duża rzesza ludzi korzysta z tych taktyk. Tutaj na forum, w dziale kariery, też kilku z nich używa tejże formacji. Dlaczego? Complete Dominance 10.2, czy jakoś tak? To było, według mnie, coś na wskroś cheata na patchu 10.2, a na patchu 10.3 jest ustawienie 4-3-3. Na pewno odniesiesz więcej zwycięstw grając tym ustawieniem, niż grając classic 4-4-2, sprawdzałem w jednym zespole ze Szkocji, właśnie na patchu 10.3 i tak było ;)

Odnośnik do komentarza

Z taktyką 4-3-3 można zawojować bardzo wiele rozgrywek :] Ja osobiście prowadząc Wisłę z transferami na sezon 2010/2011 dotarłem w 1 sezonie do 1 rundy Ligi Europejskiej, a tam musiałem uznać wyższość Atletico Madrid, ale ogółem przyjemnie było patrzeć na grę moich zawodników. Zwycięstwa 6:0 nad Bełchatowem czy 5:1 nad Cracovią też można uznać za sukces :]

Odnośnik do komentarza

Witam. Piszę, ponieważ mam problem ze swoją taktyką w Bayernie Monachium. Wiem, że to dziwnie brzmi, że Bayern i ma jakieś problemy, ale niestety nie jestem zbyt obeznany w tej grze ;). Chcę grać szybkim tempem oraz podaniami bezpośrednimi, lecz nie wiem jaką filozofię i strategie wyjściową ustawić. Oto screeny ustawień oraz poleceń drużynowych.

http://img512.imageshack.us/i/poleceniadr.png/

http://img844.imageshack.us/i/usto.png/

 

Sezon pierwszy. Proszę o jakiekolwiek wskazówki ;). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

No, pięknie...takie ustawienie do kontry:P...? A kto niby ma bronić w tej taktyce? Cofnij 2 środkowych na defensywnych pomocników, ofensywnego na środek. Skrzydłowych na bocznych pomocników. Swoboda większa? Bzdura. Bardzo płynnie chcesz grać? Zero dyscypliny? Zmniejszyć. I szerokość gry wąska. Gra środkiem... Mnóstwo zmian. Zmiany, zmiany, zmiany:)...Tylko...po co chcesz grać takim potentatem de3fensywnie?!? Masz, że tak zapytam, JAKIEKOLWIEK pojęcie o futbolu...?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...