Skocz do zawartości

FM 2010 - Taktyki


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Na szybkiego :eusa_angel: :

1. Tak jak napisał sCan, potrzebowałbyś zawodnika, który rozegra piłkę w ofensywie. Myślę, że najlepiej skutkowałoby ustawienie cofniętego napatnika na środku ataku, z nieograniczoną swobodą i prostopadłymi podaniami na maksa; dzięki temu zyskasz zawodnika, który będzie rozdawał piłki pozostałym napastnikom i sam też powinien nieco nastrzelać.

2. Zastanawiam się też, czy u Ciebie słabsza gra napastników nie wynika z tego, że w linii pomocy nie ma piłkarza, którego głównym zadaniem byłoby rozegranie piłki. Sam gram na wysuniętego rozgrywającego (ostatnio także do pary z cofniętym rozgrywającym- podpatrzyłem ten pomysł tu na forum i moim zdaniem jest to strzał w dziesiątkę), bo jestem przywiązany do idei playmakera. Taki zawodnik zwiększy liczbę prostopadłych piłek. Opcja z "pomocnikiem odbierającym piłkę" moim zdaniem trafiona.

3. Co do bocznych obrońców... Chyba już przyzwyczaiłem się do myśli, że nie uda mi się poprawić gry zawodników w bocznych sektorach boiska. Czegokolwiek bym nie próbował, liczba asyst u bocznych obrońców i pomocników mnie nie satysfakcjonuje. Spróbuj natomiast ustawić dośrodkowania na często, a podania: ostatnie krótkie/ mieszane. Zadanie oczywiście wsparcia, co bilansuje rolę zawodnika w obronie i w ataku.

W zadaniu "automatycznie" chodzi o to, że zawodnik ją przyjmujący (O P/L, WO P/L, P P/L), dostosowuje się do strategii, jaką gra cały zespół. I tak:

- strategia "powstrzymywanie" i "defensywna"- zadanie "obrony"

- strategia "kontraatak", "standardowa", "kontrola"- zadanie "wsparcia"

- strategia "ofensywna" i "przewaga liczebna"- zadanie "atak".

Czyli w tej chwili Twoi boczni obrońcy grają z zadaniem "wsparcia".

To chyba na tyle, mam nadzieję, że pomogłem. To mój pierwszy post w temacie "Taktyki", więc za wszelkie "faux pas" z góry przepraszam :eusa_angel:

Odnośnik do komentarza

A wiecie może co zrobić by moi zawodnicy oddawali więcej strzałów? Mam wysoki procent posiadania piłki, sytuacje, ale moi zawodnicy za długo z wklekają z oddaniem strzału, co jest lekko frustrujące :P przekonwertowałem taktykę na klasyczną, więc żadne polecenia z ławki nie wchodzą w rachubę. Teraz tak pomyślałem, że może nakaże im strzelać z dystansu. No nic mam nadzieje, że jest na to jakiś sposób, bo jeśli chodzi o sytuacje to naprawdę stwarzam je sobie.

Odnośnik do komentarza

Witam.

Mam pytanie. Czy tez zdarza sie Wam tak ze bramkarz przeciwnika niemal w kazdym meczu jest zawodnikiem meczu? Nie musze dodawac ze nic oczywiscie nie strzelam, mimo od 3 do 5 stuprocentowych sytuacji. Jak poradzic na taka przypadlosc? Mój bramkarz oczywiscie puszcza wszystko jak leci, nieważne czy gram z Barceloną czy Malaga. Probowalem juz wszystkiego, jak gram przewaga liczebna dostaje kontry i koncze mecz z dwoma bramkami do tylu, czasem uda sie zremisowac, 4:4 lub 3:3. Jeśli gram kontrola lub kontraatakiem to moi obroncy przygladaja sie jak przeciwnik gra na mojej polowie i wjezdza do bramki bez problemów. Ataków wtedy nie mam zadnych z mojej strony, sporadyczne jeśli juz sa to kończa sie strzalem z 30 metrów. Prosze o jakies podpowiedzi bo już zaczynam sie nerwowo kończyc.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

no dzieki, ale co do tego, ze brakuje pilkarza rozgrywajacego w srodku pola to nie wiem, co o tym myslec, bo napastnicy dostaja sporo pilek od pomocnikow, tylko zazwyczaj sa bardzo nieskuteczni w samym wykonczeniu akcji, mimo wysokich wartosci tego atrybutu

 

Również uważam że tym cofniętym napastnikiem powinien być Khelifa, i powinien być właśnie w środku. Ma dobrą technikę i grę z pierwszej piłki. Żaden z nich nie ma super podania ani kreatywności. Na brak skuteczności może mieć wpływ niska koncentracja i podejmowanie decyzji szczególnie w wypadku Sancheza. Bocznym obrońcom daje zawsze wsparcie i to raczej się sprawdza. Chyba że gram z kimś naprawdę mocnym na skrzydłach albo muszę wystawić obrońcę który średnio nadaje się atakowania.

Odnośnik do komentarza

Ofensywa, klucz do sukcesu :D

Legia w sezonie 2015/16 zdobyła ligę, puchar Polski i Puchar mistrzów.

poczwórna korona

Taktyka jak już pisałem nie jest moja, ale mimo to podaję ją dla zainteresowanych:

link do taktyki

Jeżeli ktoś z was chciał by zagrać finał ligi mistrzów to poniżej zapodaję save ;)

Legia - finał ligi mistrzów

Odnośnik do komentarza

Ludzie! Nie wiem co mam robić w drugim sezonie O_O. 1szy sezon mistrz Arsenalem, drugi - kompletna paranoja. Gram tą samą taktyką, iż nie wiem co mam zmieniać potem.

 

1. Kupiłeś sporo grajków? Jeśli tak, to musisz poczekać aż się zgrają z resztą zespołu.

2. Duża rotacja w składzie? Zły pomysł. Jak będziesz co mecz wypuszczał inną jedenastkę, to nie licz na dobre efekty.

3. Źle przepracowany okres przygotowawczy i zawodnicy nie wyrabiają kondycyjnie.

4. Źle dobrane rozmowy motywacyjne.

 

Tyle jestem w stanie powiedzieć w oparciu o bogate informacje podane przez Ciebie.

Odnośnik do komentarza

A jak dawałeś?

Ja teraz dałem młodej drużynie przeciwko teplicą b (dość mocne jak na moją u21) pierwszą połowę bez ustawień a drugą dałem pressing na środkowych pomocników, a agresję i nogę na bocznych obrońców. Do przerwy miałem stagnację a po przerwie wygrałem dwa jeden. Wiem, że to żaden dowód, ale wcześniej też tak miałem. A taktyka jest dobra. Tylko jak się przesadzi z tymi opcjami to drużyna traci jakby polot i zaczyna źle grać w ogóle. Szczególnie źle działa pressing na skrzydłowych pomocników albo agresja na napastników (dużo karnych). Nigdy też nie daję ścisłego krycia bo upilnują jednego, a słabsi wtedy mają za dużo miejsca i łatwo strzelają.

Odnośnik do komentarza

co do wymiany kilku grajkow w podstawowym skladzie to tez nie zawsze stwarza problem, gdyz ja nie miewam takich problemow, np. u mnie w Saint-Etienne w 1.sezonie, mistrz i przewaga prawie 20pkt, w 2.sezonie mistrz i przewaga 24pkt , a przeciez transferów od groma, wiec gdzie logika...?

poprostu jak ma cos funkcjonowac to funkcjonuje

Odnośnik do komentarza

@Gesio,

 

u mnie tak samo. Gram cały czas dwoma równoległymi składami, silniejszym i słabszym. Zawodnicy bardzo często wychodzą wypoczęci na 100% a do tego w razie kontuzji łatwo dobieram zawodnika o niewiele słabszych możliwościach i rozegranego w środku sezonu. Z kasą nie mam problemu bo wykorzystuję po podwyżkach, które im dałem przed pucharem mistrzów 1/3 budżetu płacowego i mam 40 milionów euro na transfery.

Odnośnik do komentarza

Wybieram agresję przeciw obrońcom i jeżeli jest to możliwe to też słabszą nogę, jeżeli są defensywni pomocnicy to zawsze daję pressing i agresję na środkowych pomocników daję pressing, a na napastników nic, bo jeżeli reszta działa dobrze, to napastnicy nie dostaną zbyt wielu piłek, poza tym mam bardzo dobrego bramkarza i szybkich dość dobrych obrońców. Staram się zawsze ograniczać ilość tych ustawień. Jeżeli zespół jest skupiony na Barcelonę czy Real będzie mógł przyjąć więcej a jak gra w lidze to już 6 to max co daję.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...