Skocz do zawartości

FM 2010 - Taktyki


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Emka mam prośbę może ma ktoś jakąś taktykę do Polonii Warszawy? w lidze daje rade.. ale w pucharze europejskim jestem na 3 miejscu a w 2 meczach bylem faworytem i zremisowałem je :/.. z Espaniol nie dam rady.. ale chce chociaż wyjść z grupy!!:(

Odnośnik do komentarza

Emka mam prośbę może ma ktoś jakąś taktykę do Polonii Warszawy? w lidze daje rade.. ale w pucharze europejskim jestem na 3 miejscu a w 2 meczach bylem faworytem i zremisowałem je :/.. z Espaniol nie dam rady.. ale chce chociaż wyjść z grupy!!:(

 

tu masz taktyki KLIK poszukaj na pewno znajdzie się jakaś do słabszego klubu

Odnośnik do komentarza

Gram Arką Gdynia i Motorem Lublin (drugi manager).

Wyniki Arką mam narazie grubo ponad oczekiwania, na 12 meczów 10 bez porażki (8Z 3R 1P) 6 meczów bez puszczonej bramki.

Jeśli zaś chodzi o Motor to różnie jest ale też ponad oczekiwania...

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie .. Dlaczego jak gram Polonią Warszawą to w pucharach jestem zaje.. ;) silny a w lidze zawsze przegrywam na wyjeździe 2;0 czy to Lech czy to jakaś Jagiellonia :o? używam taktyki Ultimo coś tam na łatke 1.3 :) i działa w pucharach bardzo dobrze :] ale też potrafi być tak ,że przegram jako murowany faworyt.. moi zawodnicy mają zawsze kondycje powyżej 90 na mecz :)

Odnośnik do komentarza

używam Ultimo Domination 1.3 w moim Interze, zaczynam 3 sezon i ta taktyka mnie nie zadowala ... czytałem że jest to chyba najlepsza taktyka itd że kolesie wygrywają po 4:0 czy nawet 5:0 średniakami z największymi tuzami ligi ale u mnie się to nie sprawdza .... za te dwa sezony coś tam zdobyłem ( 1 sezon - mistrzostwo , LM , superpuchar europy , superpuchar włoch , klubowe mś 2 sezon - tylko mistrzostwo Włoch )

 

moi zawodnicy nigdy z tego co sobie przypominam nie wygrali w lidze więcej niż 4:0 ... nawet w sparingach z największymi ciotami wygranie 4:0 lub więcej to rzadkość , już nie wiem co mam zrobić czy mam złych zawodników czy co ?? nie rozumiem też tego że według mnie średni G.Pazzini kończy sezon z 26 bramkami w samej Serie A i wygrywa króla strzelców a u mnie najlepszy napastnik ( Luis Suarez ) we wszytskich rozgrywkach strzela 16 bramek ...

 

macie moze jakies dobre taktyki na taki klub jak inter ??

Odnośnik do komentarza

Skonstruuj coś sam, znasz swój skład, znasz jego mocne i słabe strony, wykorzystaj to. Ten kreator taktyki tak wszystko ułatwił (i dobrze), że to nie jest najmniejszy problem stworzyć taktykę.

Nie ogarniam was ludzie, co to za frajda gra na cudzej taktyce...? (i tak, to jest pytanie retoryczne)

Odnośnik do komentarza

aha ;) dzięki , ale przypomniałem sobie że kiedyś zrobiłem taktykę którą grałem, dziś dopracowałem ją trochę , jeśli chodzi o grę to wygląda to dobrze ponieważ oddaje w meczu ponad 25 strzałów a przeciwnik max 2-3 i to niecelne ;) gorzej jest z rzutami rożnymi ofensywnymi trzeba to dopracować

 

czy mógłby ktoś z was popatrzeć na tą takse ?? ktoś "bardziej doświadczony"

 

tutaj link klik

Odnośnik do komentarza

Jestem załamany. Prowadzę Kaiserslautern już chyba czwarty sezon. Gram klasycznym 4-4-2, dużym tempem i szeroką formacją. W tym sezonie gra defensywna to kompletna katastrofa :/ W rundzie wiosennej praktycznie co mecz dostaję po 3-4 bramy. Kadrowo defensywa wygląda bardzo silnie. Na stoperze mam Jana Simunka i Mathiasa Jorgensena. Obaj mają bardzo wysokie umiejętności i kontynentalną reputację. O Simunka walczą najwięksi giganci. Mimo to ich gra to po prostu dramat. Popełniają koszmarne błędy, rywale robią z nimi co chcą. Na logikę ustawienia defensywne mam całkiem normalne. Cofnąłem defensywę to połowy paska, stoperzy nie są obarczeni rozgrywaniem, jedynie lewy obrońca ma zadania ofensywne i wywiązuje się z nich bez zarzutu. Pozostałe formacje grają dobrze. Na ogół gram z każdym jak równy z równym. Pomoc stwarza sytuacje, napastnicy strzelają bramki. Tylko co z tego? Grałem teraz na wyjeździe z Bayernem - posiadanie piłki dokładnie pół na pół. Ilość strzałów też mniej więcej po równo. Tylko co z tego skoro Bayern wszystkie celne strzały zamienił na bramki? Ostatecznie poległem 5-1, a stoperzy mieli noty jeden 5.2, drugi 5.3 :/ Prawy obrońca miał 5.5. Grałem u siebie ze Stuttgartem. Spokojnie prowadziłem 3-1. Zaraz po przerwie po koszmarnych błędach obu stoperów zrobiło się 3-3. W 88 minucie strzeliliśmy na 4-3, żeby po minucie stracić gola na 4-4 :o Podobnie było z HSV - spokojne 3-1 do przerwy. Po przerwie dwie akcje i zrobiło się 3-3. Rozmowy motywacyjne raczej nie są problemem, bo na ogół zawodnicy reagują pozytywnie, ale drużyna gra radosny futbol. Ograniczyłem kreatywność, zastosowałem bardziej ścisłą filozofię. Nic nie pomaga.

 

Poradźcie mi coś, bo naprawdę idzie się załamać.

Odnośnik do komentarza

Na początek powiem: Dzień Dobry! To mój pierwszy post na forum.

 

Teraz chciałbym przejść do konkretów.

FM 2010 mnie zabija, po prostu. Ot tak. Zacząłem karierę skazaną na spadek Koroną ( kilka razy ). Mecze kontrolne wygrywam w bardzo dobrym stylu, piłkarze przyzwyczajają się do taktyki i zagrań jakie na nich wymuszam, niestety, kiedy dochodzi do pierwszych starć sezonu zasadniczego kończą się one albo porażkami, albo nudnymi remisami wynikającymi z gry całkowicie bez polotu. Wiem, że nie powinienem wymagać Bóg wie czego od zawodników tej klasy, ale wydaje mi się, że w poprzednich odsłonach było dużo łatwiej ustawić zespół czy to na wyjazd, czy na mecz u siebie i przynosiło to 'namacalne' efekty w postaci pucharów i innego rodzaju tytułów. Zastanawia mnie jeszcze czy swoboda taktyczna ma takie samo znaczenie jak kiedyś, ponieważ w kieleckim klubie raczej nie znajdziemy niezwykle kreatywnych zawodników więc postanowiłem całkowicie ograniczyć ich swobodę by grali tak jak przeciętny zespół - przemieszczanie się prostymi podaniami (krótkimi lub długimi przerzutami pod bramkę przeciwnika). Też to nie przyniosło efektu. Nie bardzo wiem co robić, może macie jakieś konkretne wskazówki dotyczące gry 'małymi' klubikami?

 

( Przepraszam za chaos, ale jestem zaspany )

Odnośnik do komentarza

Mam kolejny problem w moim Liverpoolu :P Nadszedł sezon 2019/2020. W poprzednim zająłem 4 miejsce i wygrałem Ligę Mistrzów, więc oczkiwania na nadchodzący sezon był spore. Wybrałem oczywiście najmniejsze możliwie boisko, ponieważ chciałem grać środkiem (mam dużo zawodników, którzy bdb radzą sobie na środku). Początek sezonu nie był najgorszy, ale też nie był najlepszy.. Wygrywałem mecze 2:1 1:0 ale bez wyraźnej przewagi i szczęściem. Grałem tak: http://img706.imageshack.us/i/livz.jpg/'>http://img706.imageshack.us/i/livz.jpg/ http://img706.imageshack.us/i/livz.jpg/ Ale tak jak mówię. Nie byłem zadowolony, ponieważ mecze wygrywałem przez szczęście, albo dzięki indywidualnym akcjom. Jako że w trakcie sezonu na eksperymenty pozwolić sobie nie można, to chciałem sprawdzić taktykę Barcy zamieszczoną na stronie: http://www.cmrev.com/artykuly/czytaj/Graj-jak-Barcelona_szkolenie_taktyka_zarzadzanie.html Pierwszy mecz obiecujący: 6:1 z Scunthrope (jakoś tak to się pisze :P) w Pucharze. Następnie u siebie 3:0 z Tottenhamem z wyraźną przewagą. Przyszła kolej na Man City (7krotny mistrz Anglii) na wyjeździe.. i 0:1 dla mnie po wyrównanym spotkaniu, ale z moją przewagą. Potem 4:1 z Bordeaux w LM i.... Coś pękło.. Zaczęło się niewinnie od porażki 1:2 z Sunderlandem, ale po wyrównanym meczu. Następnie przyszedł remis z Hoffenheim (nie pamiętam jak się pisze), ale późnij coraz gorzej.. Porażka z West Hamem u mnie 0:2 Middlesbrough 0:1 Crystal Palace (beniaminek) 0:1 Fulham 3:0 (na wyjeździe). We wszystkich meczach nie ma mowy o wyrównanej walce. Przeciwnik mnie cały czas atakuje a moi zawodnicy ograniczają się do 5-6 strzałów z dystansu. Co może być przyczyną tak nagłego załamania formy??

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...