Skocz do zawartości

FM 2010 - Taktyki


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde dlaczego w 1 sezonie grając Lechem zmiażdżyłem wszystkich wygrywając 5 kolejek przed końcem i przegrywając tylko raz, a w drugim sezonie po wzmocnieniach po rundzie wiosennej zajmuje 7 miejsce i 13 pkt straty do lidera. Gram taksą Ultimo Domination 10.3

 

mam to samo :) w 1 sezonie Interem przegrałem tylko jeden mecz , zremisowałem z 8 reszta wygrane :) drugi sezon zaczalem , 2 mecze i dwa remisy 0-0 , dopiero w 3 meczu ligowym udało się wygrać 0-2 , powoli się rozkręcają , u Ciebie też tak pewnie będzie ;)

 

u mnie najbardziej martwi mnie forma napastników którzy i tutaj problem w każdej sytuacji sam na sam walą prostą w bramkarza :doh!: mówienie im żeby próbowali dryblować , mijać bramkarza nic nie daje , bo albo nie chcą zmieniać stylu gry albo jak się zgodzą to pozniej przychodzi raport że nie udało im się zmienić stylu gry .... gdyby omijali bramkarza to wygrywał bym po 5:0

Odnośnik do komentarza

UP

mam to samo ! Lewandowski w sam na sam bije w bramkarza jak w słup. Co robić :|

No u mnie jest juz ponad polowa sezonu, 2 mecze rundy wiosennej 2 w dupe.

Kolejny mecz i kolejna porażka. Wychodzi na to, że najlepiej sie nie wzmacniać bo gra sie gorzej. Ciekawe czy dotrwam do końca sezonu...

I kolejna

5 meczy na wiosne = 5 porazek.

 

2xup

po jednym do kazdej formacji oprocz bramki

No zobaczymy w przyszłym sezonie. Nie kupie za dużo może jednego, nie będę grał w pucharach, czyli kondycja dobra. Zobaczymy

Odnośnik do komentarza

Witam. Pierwszy raz gram w FM(zawsze grałem w CM). Może mi ktoś powiedzieć czego grając widzewem nie moge wygrac meczu. Po 25 kolejkach mam 14 miejsce. Jest to jakas paranoja. Z tego co czytalem nie można kupowac zawodników bo wtedy drużena gra gorzej. Próbowałem różnych ustawień i dalej to samo, motywacji także. W każdym meczu jestem faworytem i wtopa. Czy komuś udało sie wygrywać przy czym kupował zawodników

Odnośnik do komentarza

Gdzie czytałeś te brednie o związku z kupowaniem zawodników i niewygrywaniem? Owszem nie można wymienić naraz zbyt dużej liczby ważnych zawodników, ale transfery są nieuniknione. Problem zapewne tkwi w słabej taktyce (to nie stare dobre CM gdzie byle taksą zawsze się osiągało dobre efekty) lub motywacji, a najprędzej przez oba czynniki.

Odnośnik do komentarza

tak to bywa. odpowiednie polecenia z ławki powinny poskutkować (np skrócenie pola gry). taka słabsza drużyna inaczej gra niż porównywalna- zamóruje sobie bramkę i wali z kontry. trzeba kombinować czy grać z kontratakiem czy ofensywnie cisąć.

 

co do kupowania to jak pisze Eddie- jak wymienisz pół skałdu albo więcej to tak będzie, natomiast jak tylko wzmocnisz skład to będzie ok. w sparingach się zgrają.

Odnośnik do komentarza

Teraz grałem w cwiecfinale z Korona. U siebie 0-0 na wyjezdzie prowadze 2-0 po 2o minutach i zaraz po drugiej bramce trace 2 bramki w ciagu 10 minut chodz dalem na defensywę. Po przerwie strzelam na 3-2 i znow daje na defensywe i drace zaraz bramke. W dogrywce trace nastepna i konczy sie meczy 3-4;/

Może jakaś łatke poradzicie.

Odnośnik do komentarza

Pamiętam że w jednej ze starych wersji po awansie z 3 ligi włoskiej wymieniłem prawie całą jedenastkę i miałem zawodników na Serie A ale zacząłem się piąć w górę tabeli dopiero na wiosnę. Także zgranie drużyny było ważne zawsze.

 

Gram na wersji 10.3 i często jest tak że zdecydowanie dominuję, prowadzę a w ostatnich 20 minutach przeciwnik nagle rzuca się do ataku. Próbowałem różnych ustawień, zmian w ustawieniu, taktyce, zmiany zmęczonych zawodników. Moim zdaniem ta sytuacja zdarza się za często. Nie przegrywam na szczęście ale to co się czasem wyprawia w końcówkach to masakra.

Odnośnik do komentarza

Witam ponownie. Otóż frustracja grą fm 2010 sięga już zenitu więc z grubsza opisze mój problem. Gram z kumplem po sieci. Gramy Premiership odpowiednio ja Tottenhamem a on Evertonem. Dobijamy do końca już 3 sezon. Mamy zgranych zawodników bo nie robimy jakiś hura transferów i rzucamy się na zawodników wyłącznie dla stat tylko sukcesywnie uzupełniamy skład. Problem polega na tym że wręcz nie możliwe jest wygranie meczy z czołówką 4. Nawet jak ciśniemy przeciwnika i przeważamy w całym meczu a nawet prowadzimy to co byśmy nie robili to przeciwnik zawsze wyrówna i to po jakiejś kuriozalnej bramce z niczego. Przecież nieposiadamy w swoim składzie jakiś ułomków tylko dobrych zawodników a przeciwnicy w 4 zesonie to praktycznie same staruchy bez atrybutów fizycznych , prawie wogóle nie wzmacniający się albo kupujący jak Arsenal aż 7 [sic!]nominalnych lewych obrońców/pomocników. Taktyka nie jest problemem w tych meczach ponieważ to my posiadamy inicjatywę ciśniemy strasznie a np Reina, Foster czy też Almunia wyciągają dosłownie wszystko nawet sam na sam. I to nie jest wina rozmowy motywacyjnej bo poprostu nasi zawodnicy grają bdb a komp zawsze jakoś oszuka. Nie widzę innego rozwiązania jak to że gra jest strasznie oskryptowana i nie grywalna. Nie wspomne o tym że jedną taktyką sie nie da grać całego sezonu a asystenci puszczają brednie w poradach gdzie radzą wysunięcie obrony przy takim Chelsea a moi stoperzy (Bassong i Shawcross) przy wolnym Drogbie przegrywają pojedynki biegowe a przy takim Van Persiem główkowe. Nie pomaga to że do każdego meczu przykładam się sam i wszystko wygląda dobrze do póki nagle z niczego przeciwnik ok 60 minuty w cudowny sposób przejmuje inicjatywę, zaczyna cisnąć i czy pozostane w ofensywie czy się cofnę to i tak dostanę bramkę (nawet reaguję ustawieniami indywidualnymi jak przeciwnik wprowadza nowego zawodnika więc winna mojego przeoczenia też odpada). Regularnie dokonuję rotacji i moę to nie są jakieś huraganowe no ale zmiana 2-3 zawodników i to nie z meczu na mecz ale co 2-3 mecze. Rozśmieszyło mnie też to że taka Chelsea mocno osłabiona , będąc na 16 miejscu w tabeli nagle rozpoczyna cudowny marsz i jakieś 12 zwycięstw z rzędu i to po 1:0. Może przesadzam ale niech mie ktoś olśni i podpowie czy jest na to jakaś rada bo inaczej gra w tą grę mija się z celem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

jak ustawiacie rzuty wolne? z lewej strony zawodnik prawo nożny, a z prawej lewo nożny? Czy na odwrót?

Mam zawodnika z rzutami wolnymi 20 i strzałem z dystansu 20 i coś nie może się wstrzelić.

Mogę się mylić, ale dla rzutów wolnych kwestia związana z "nożnością" nie jest na tyle ważna, jak choćby w przypadku rzutów rożnych, gdzie jest tak, jak to wyżej opisałeś (z prawej strony - lewonożni, z lewej - prawonożni).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...