Skocz do zawartości

Nasza miłość jedyna to Niebieska drużyna!


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Skończyła się wreszcie niepewność związana ze zmianami w zarządzie. Nowym prezesem klubu został Murat Deveci. Od razu pogratulowałem mu zwycięstwa i zapytałem o najistotniejsze sprawy związane w funkcjonowaniem klubu. Otrzymałem zapewnienie, że jak szybko tylko się da, rozpoczną się prace nad budową akademii piłkarskiej a także poprawiona zostanie baza treningowa. O rozbudowie stadionu nowy prezez nie chciał na razie rozmawiać. Ważne, że infrastruktura będzie poprawiona. Embargo transferowe zostało zdjęte. Teraz nie pozostaje nic innego jak szukać wzmocnień. Potrzebujemy prawego obrońcy. A do zamknięcia okienka transferowego zostały 4 dni...

 

 

 

Może uda się zajść daleko w LE :)

 

-9 jak pozamiatał :o

Prof wykrakał :> ;)

 

Droga polskich klubów w pucharach:

 

Mistrzowie, 1. runda kwalifikacyjna LM:

Fimleikafélag Hafnarfjarðar - Lech 3:0

Lech - Fimleikafélag Hafnarfjarðar 3:1

 

 

Jakim cudem awansowali dalej ? :>

Błąd w druku. Lech wygrał obydwa mecze :)

Odnośnik do komentarza

Radość po wyborze nowego prezesa nie trwała długo. Był ostatni dzień letniego okna transferowego, zadzwonił telefon:

 

- Allah z Tobą Dobrogniewie.

- Na wieki wieków.

- Obudziłem?

- Nic się nie stało prezesie. Właśnie miałem zamiar się obudzić...

- Słuchaj, jest taka sprawa.

- Jaka?

- No wiesz... Zadzwonili do mnie ludzie z Francji. Z Olimpiku Lyon.

- O Boże... Kogo tym razem sprzedaliście?

- Oved.

- Nie no! Najlepszego zawodnika? Jak tak można? Kogo ja znajdę na jego miejsce? Nie można było z tym poczekać chociaż do zimowego okienka? Ile?

- 62 miliony.

- No to jedno muszę przyznać - wprawdzie zachowałeś się jak Mutlu, ale przynajmniej wynegocjowałeś dobrą cenę za niego.

- Ale nie jesteś zły?

- Jestem. Czemu nikt tego, znowu ze mną nie skonsultował?

- Nie było czasu. Oni chcieli natychmiast uzyskać odpowiedź albo rezygnują.

- No to teraz szykuj portfel, bo będziesz mi musiał kupić nowego lewego pomocnika...

 

 

Rozkładu Maltepesporu odsłona trzecia. Tym razem otrzymałem najboleśniejszy cios. Mój najlepszy zawodnik został sprzedany do Lyonu a ja znowu nie mogłem nic na to poradzić. Zohar wystąpił w 33 meczach Maltepe, zdobył 16 bramek.

Odnośnik do komentarza

Ja miałem 12 godzin na znalezienie lewego pomocnika. Sięgnąłem po notes. Spisałem tak wszystkie nazwiska zawodników, których zakup polecali mi, w ostatnim czasie, scouci. Od razu wzrok przykuło mi nazwisko Gurbanov. Rozkazałem natychmiast skontaktować się z sztabem szkoleniowym i zarządem Sivassporu, gdzie Azer występował. Ku memu zdziwieniu dość szybko doszliśmy do porozumienia w sprawie odstępnego. Ja byłem zadowolony, że wydam tylko 14 milionów, a Sivasspor piał z radości, że aż tyle otrzymał za swojego zawodnika.

 

Ilgar Gurbanov (25 lat, AML/SC, Azerbejdżan 42/2) podpisał kontrakt do czerwca 2015 roku. Jego największymi atutami są siła, wytrzymałość, pracowitość i zwinność.

 

Była godzina 15:00 i dziwna myśl strzeliła mi do głowy. Pomyślałem sobie: "skoro wy ze mną tak, to ciekawe co powiecie na to...". Wezwałem wszystkich scoutów i poprosiłem o ich notatki dotyczące ostatnich meczów międzypaństwowych. Postanowiłem zrobić wielkie polowanie na talenty z krajów, które piłkarsko nie liczą się w świecie. Skoro zarząd tak chętnie rozsprzedaje mi kadrę, to ja skompletuję sobie drużynę zawodników, którzy być może za sezon, dwa, będą stanowili o sile Maltepesporu.

 

Rzucałem losy. Rozpocząłem od Gruzina Zuraba Khachapuridze (18 lat, AML/AMR, Gruzja U21 1/0), który jako jedyny miał nawet szanse załapać się do pierwszej kadry. Następnie padło na Prince'a Okorie (18 lat, DRL, Benin U21 4/0). Kolejnym szczęśliwcem, który mógł podpisać kontrakt z Maltepesporem był Maika Nand (18 lat, AMLC, Fidżi 1/0) oraz jego krajan Penaia Tamanisau (20 lat, DC/DMC/MC, Fidżi 1/0). Zakontraktowałem także reprezentanta Japonii Naoki Kato (20 lat, SW/DC, Japonia 14/1), który co prawda miałby szansę gry w pierwszej drużynie, ale ze względu na przekroczenie limitu 8 obcokrajowców, nie mogłem go zgłosić do rozgrywek. Kolejnym, który może stać się pierwszą piłkarską gwiazdą w historii swojego kraju był Gilles Fournier (18 lat, DR/DL/DMR/DML, Liechtenstein 1/0). W kolejce do podpisania umowy stali także Steve Pearce (20 lat, AMC/SC, Nowa Zelandia 12/0), Alexandre Ngodzo (18 lat, DMC, Seszele U21 1/0) i Steve Zelic (18 lat, AMR, Nowa Kaledonia 1/0). Ostatnim, który podpisał z nami umowę był Basim Basheer (20 lat, DMC/AMC, Zjednoczone Amiraty Arabskie 3/0). Za niego musieliśmy zapłacić półtorej miliona klubowi Al-Dżazira (UAE).

 

 

Szkoda, że tylko jednego z nich mogłem zgłosić do rozgrywek Ekstraklasy. Pozostali będą zdobywać doświadczenie w drużynie U20 i kiedy zarząd uzna, że należy sprzedać Evansa, Radulova, Nesterova lub Solieva, któryś z młodziaków wskoczy na zwolnione miejsce.

Odnośnik do komentarza

W czasie transferowego zamieszania rozegraliśmy mecz drugiej kolejki Ekstraklasy. Emocji w nim nie brakowało. W pierwszej połowie padła tylko jedna bramka ale za to oglądaliśmy popis parad bramkarzy. Warto dodać, że postanowiłem wypróbować między słupkami Hakana Kursunlu a ten odwdzięczył mi się dobrą grą. Po zmianie stron rozpoczęła się strzelanina rodem z amerykańskich westernów. Jednym z głównych bohaterów był kowboj Peter Torres, który zdobył dwa gole. Na jego trafienia odpowiedzieli gracze Denizli ale ostatnie słowo należało do nas i zasłużenie wygraliśmy.

 

[2/34 TEK] 1.09.2011, Maltepe

Maltepespor - Denizlispor 4:2 (1:0)

31' Peter Torres, 56' 64' Evans, 90+3'kar Nesterov - 68' Akande Kotchoni, 90+1' Izzet Akgul

MoM: Evans [8.4]

Widzów: 4922

 

 

Odbyło się także, średnio szczęśliwe dla nas, losowanie grup Ligi Europejskiej. Zagramy w bardzo wyrównanej grupie E. Naszymi rywalami będą Paris Saint-Germain, Middlesbrough oraz Anderlecht. Pierwszy mecz rozegramy z Anglikami u siebie, następnie trzy razy zagramy na wyjeździe (Anderlecht, PSG, Middlesbrough), by na dwa ostatnie mecze wrócić na Maltepe i zmierzyć się z Anderlechtem i PSG.

Odnośnik do komentarza

Anil Sancak został kapitanem tureckiej drużyny młodzieżowej. W wygranym 6:3 spotkatniu z Irlandią Półnacną rozegrał cały mecz i zdobył bramkę.

 

Z kolei nasz nowy nabytek, Beninczyk Prince Okorie, zaliczył asystę w meczu Liberia U21 - Benin U21.

 

Alexandre Ngodzo (Szeszele) rozegrał słaby mecz przeciwko Mali. Jego reprezentacja przegrała u siebie z Mali 0:3.

 

Azamat Nesterov i jego Kazachstan polegli w Macedonii 0:2 oraz u siebie z Rosją 2:4. Azamat nie opuścił ani minuty.

 

Georgi Radulov (Bułgaria) zdobył bramkę w zremisowanym 1:1 meczu z Irlandią Północną. W meczu z Turcją rozegrał całe spotkanie, ale Bułgarzy polegli u siebie 1:3.

 

Kapitan reprezentacji Azerbejdżanu i nasz nowy nabytek, Ilgar Gurbanov również zdobył gola. Jego reprezentacja poległa na własnym stadionie z Austrią 1:2. W Izraelu Azerowie przegrali 0:3, a jedną z bramek zdobył nasz były gracz Zohar Oved.

 

 

Matthew Falzon (Malta) rozegrał cały mecz z Irlandią. Malta poległa 2:4. Również w przegranym 0:2 spotkaniu z Węgrami zaliczył pełne 90 minut.

 

Job Vergeer dwa razy pokonał bramkarza rywali w wygranym 3:1 meczu reprezentacji Holandii U19 z Bośnią i Hercegowiną U19 wygranym przez Oranjes 3:1.

 

Naoki Kato (Japonia U23) rozegrał cały mecz z Irakiem w ramach eliminacji do Igrzysk Olimpijskich. Japończycy wygrali na wyjeździe 3:1.

 

Rustam Soliev również rozegrał cały mecz i pokonał dwukrotnie bramkarza rywali. Uzbekistan U23 - Indonezja U23 3:2.

 

Zjednoczone Amiraty Arabskie poległy 1:3 w Korei Południowej. Basim Basheer rozegrał 51 minut.

 

Zurab Khachapuridze grał do 72 minuty, szczęśliwie zremisowanego 0:0 meczu z Niemcami. W Gruzji ten dzień będą wspominać równie długo, jak w Polsce słynny mecz na Wembley...

 

 

 

 

 

Po reprezentacyjnych meczach pora na ligowe zmagania. Od razu wielki hit: Trabzonspor - Maltepespor.

 

A na czym polega tryb tekstowy jeśli można wiedzieć? Jestem niewtajemniczony...

Na tym, że nie oglądasz meczu w trybie 3D, a czytasz jego przebieg w trybie tekstowym.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...