Skocz do zawartości

Nasza miłość jedyna to Niebieska drużyna!


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Na oku mam kilku zawodników. Potrzeba napastnika i bramkarza.

 

 

Wszyscy wiedzieli, że potrzebujemy większego stadionu. Wszyscy poza naszym prezesem... Jego zdaniem rozbudowa obiektu nie jest koniecznością. Będziemy się zatem męczyć na kameralnym obiekcie mogącym pomieścić zaledwie 5000 widzów. Nadal też będziemy pośmiewiskiem kibiców innych drużyn, gdzie frekwencja jest kilka razy większa. Kochany prezes przystał jedynie na moją prośbę rozbudowy bazy szkoleniowej. Postanowiłem rozwiązać współpracę z Besiktasem.

 

Klub w zakończonym już sezonie wypracował zysk ponad 66 milionów złotych.

 

Do tureckiej Ekstraklasy awans wywalczyli Sakaryaspor, Antalyaspor i Kasimpasa.

 

 

Liga mistrzów: Inter - Real 1:1 k.8:7

Liga Europejska: Lyon - Napoli 2:1

Superpuchar Europy: Everton - Real 1:0

 

Anglia: 1. Arsenal, 2. Man Utd, 3. Liverpool, spadek: Wolves, Birmingham, Derby. Puchar: Chelsea.

Francja: 1. Bordeaux, 2. Lyon, 3. Marsylia, spadek: Guingamp, Amiens, Bastia. Puchar: PSG

Hiszpania: 1. Real Madryt, 2. Barcelona, 3. Villarreal, spadek: Gimnastic, Xerez, Tenerife. Puchar: Real Madryt

Holandia: 1. PSV, 2. Feyenoord, 3. AZ, spadek: ADO, Veendam. Puchar: Groningen

Niemcy: 1. Bayern, 2. Leverkusen, 3. HSV, spadek: Freiburg, Aachen. Puchar: Leverkusen

Polska: 1. Lech, 2. Wisła, 3. Legia, spadek: Łódzki KS, Ruch Chorzów. Puchar: Legia

Włochy: 1. Milan, 2. Inter, 3. Juventus, spadek: Livorno, Mantova, Chievo. Puchar: Inter

Odnośnik do komentarza

W tym roku okres przygotowawczy do sezonu był mocno skrócony. A to wszystko przez kwalifikacje do Ligi Mistrzów. W związku z tym zakontraktowałem tylko dwóch rywali - Mersin Y.I. oraz Szachtar Donieck. Mecz 2 fazy kwalifikacyjnej LM z Dynamem Kijów rozgrywaliśmy już 27 lipca czyli miesiąc przed inauguracją ligi.

 

Na początku pozbyłem się zawodników, którzy nie mieli szans gry w kolejnym sezonie. Klub opuścili: Gokhan Caba, który wzmocnił Adanaspor (wolny transfer), Cumhur Bozaci, Bulent Erugrul (Mersin Y.I. - wolny transfer), Adem Akin, Mehmet Ali Yeral (Mardinspor - wolny transfer), Ufuk Balci, Erol Aslan, Ugur Reis, Abdullah Yakus (GASKIspor - wolny transfer), Koray Taskiran, Bahattin Cuvalci, Engin Onen, Emin Cicek, Ersin Atik, Fatih Metin.

 

Osobna kwestia do odejście z klubu Olega Sultunova. Nasz zdebilały prezes ponownie nie pozwolił mi się wypowiedzieć w kwestii sprzedaży piłkarza do innego klubu. Galatasaray zaoferowało 28 milionów złotych za naszego playmakera a prezes bez chwili zastanowienia ofertę zaakceptował. Zawodnik, który już wcześniej deklarował chęć zmiany barw klubowych, szybko dogadał się z władzami Galaty. Postanowiłem sobie jedno - jeżeli nie zmieni się zarząd, to w przypadku niezakwalifikowania się do LM odchodzę z klubu. To jest skandal, żeby sprzedawać wszystkich zawodników za grosze. Sultonov był wart przynajmniej dwa razy więcej. Do tego zarząd nie ma zamiaru inwestować w obiekty szkoleniowe czy w budowę stadionu.

 

Jeżeli chodzi o wzmocnienia to klub zasiliło 6 graczy. Nasz podstawowy bramkarz Murat Sahin zapowiedział zakończenie kariery po sezonie, więc byłem zmuszony ściągnąć następcę. Z tym akurat nie było problemu, bo już od dłuższego czasu obserwowałem reprezentanta Turcji U21 Hakana Kursunlu (18 lat, GK, Turcja U21 4/0), który w zeszłym roku rozegrał 32 mecze w Kayserisporze. Legitymował się średnią 6.73. Kosztował nas 12 milionów złotych.

 

Również sporo, bo 5 milionów musiałem wydać za stopera Yakapa Celika (19 lat, DC, Turcja U21 13/0). W barwach Malatyasporu rozegrał on 3 dobre sezony. W sumie wystąpił w 56 spotkaniach, zdobył 7 bramek. Będzie on pierwszym zmiennikiem kogoś z pary Nesterov - Aguillar.

 

Trzecim wzmocnieniem był defensywny pomocnik Bursasporu Olgay Coskun (27 lat, DMC, Turcja). Ściągnięty został głównie jako uzupełnienie kadry, w miejsce Cumhura Bozaci.

 

Z holenderskiego Capelle przyszedł na zasadzie wolnego transferu Job Vergeer (18 lat, SC, Holandia U21 6/9). Napastnik młodzieżowej reprezentacji Holandii zdobył w 6 meczach aż 9 bramek. W klubie tak dobrze mu nie szło, bo 7 bramek w 30 spotkaniach to wynik przeciętny. Ale wygląda na bardzo perspektywicznego gracza i powinien być wzmocnieniem kadry.

 

Z Los Angeles Galaxy sprowadziłem Petera Torresa (19 lat, SC, USA 1/0) za milion złotych. Młody Amerykanin rozegrał w swoim klubie 14 spotkań, zdobył 6 bramek i zaliczył 2 asysty. Podobnie jak Vergeer ściągnięty po to, aby zwiększyć rywalizację w ataku.

 

Ostatnim wzmocnieniem miał być Matthew Falzon (19 lat, DC/DMC/MC, Malta 6/0), reprezentant Malty, którego ściągnąłem z trzecioligowej Birkirkary za 100.000 złotych. Utalentowany Maltańczyk będzie kreowany za następcę Sultonova. Dobrze radzi sobie w obronie i na rozegraniu.

 

Nowi juniorzy, których zaproponował mi mój asystent to: Mahmut Yilmaz (DC/DMC/MC), Mehmet Aksu (DMC/MC), Semavi Coskun (DR/DMR), Emrah Er (D RLC), Alaattin Akbulut (AMC), Tekin Atik (MC), Umit Celebi (DC), Orhan Celik (DC), Ismail Durmaz (DL/DML), Savas Varlik (DL/DML), Sinan Avsan (AMRC). I trzeba przyznać, że pierwszy raz, od kiedy jestem w Maltepesporze, można było wiązać jakieś nadzieje z tymi juniorami. Jeden z nich - Emrah Er zostanie przesunięty do kadry pierwszego zespołu.

 

Na koniec udało nam się nawiązać współpracę z GKS Katowice, który został naszym klubem filialnym.

 

Super wynik!

W przyszłym roku na majstra?

Jeżeli prezes - idiota, nie sprzeda mi całej kadry z zeszłego sezonu, to nie widzę innej możliwości.

Odnośnik do komentarza

W zaledwie dwóch rozegranych sparingach spisaliśmy się świetnie. O ile pierwszy mecz był rozgrzewką, bo rywal mało wymagający, tak spotkanie z Szachtarem miało nas bezpośrednio przegotować do meczu z Dynamem Kijów.

 

Mersin I.Y. - Maltepespor 0:5

12' Evans, 26' Oved, 36' Radulov, 59' 90' Soliev

 

Maltepespor - Szachtar 2:0

11' Oved, 37' Nesterov

 

 

 

Debiut w europejskich pucharach wypadł okazale. Mimo braku kontuzjowanych Sancaka, Aguilara i Marcosa Torresa oraz będącego na zgrupowaniu reprezentacji Solieva, spisaliśmy się na medal. Zawodnicy zachowywali się na boisku spokojnie, nie było nerwowości. W Dynamie wyczuwalna była przesadna pewność siebie. Trener i zawodnicy klubu z Kijowa jeszcze przed meczem zapowiadali, że jadą do Turcji zaklepać sobie awans. Rzeczywistość w brutalny sposób zweryfikowała ich zapędy. Po pierwszej połowie prowadziliśmy 4:1. Druga połowa była bardziej wyrównana i więcej bramek nie padło. Rewanż powinien być formalnością.

 

[LM, Najwyższe miejsce 2. faza kwalifikacyjna] 27.07.2011, Maltepe

Maltepespor [TUR] - Dynamo Kijów [uKR] 4:1 (4:1)

12' 34' Oved, 22' Radulov, 31' Peter Torres - 40'sam Radulov

 

Maltepespor: Murat - Emrah Er, Yakup, Nesterov, Tounkara - Oved, Olgay, Falzon, Radulov (74' Boz) - Evans (45' Vergeer), Peter Torres (74' Umit Karan),

 

Dynamo: Shovkovskyi - Michael, Eric (32' Bruggink), Sablic, Orhan Sam (20' Veretynskyi) - El Kaddouri, Ciurlizza, Mykhalyk, Ghioane - Brożek, Choco (71' Okoduwa).

 

MoM: Oved [8.9]

Widzów: 4982

Odnośnik do komentarza

Sytuacja w klubie była coraz bardziej napięta. Na konferencji prasowej po meczu z Dynamem zaapelowałem do wszystkich kibiców Maltepesporu do manifestacji przed siedzibą klubu, przeciwko polityce prezesa Hanifi Mutlu:

Nie może być tak, że przez jednego człowieka cierpi wizerunek klubu. To przez jego głębokie kieszenie, sytuacja w klubie jest taka a nie inna. Dla porównania Galatasaray ma podpisane umowy sponsorskie dzięki, którym klub jest bogatszy co roku o ponad 80 milionów, podczas gdy my na takich samych umowach zarabiamy... 3 miliony. Mało tego, ten człowiek robi wszystko aby nie pozwolić Wam - kibicom naszego klubu, oglądanie meczów. Prosiłem go 4 razy aby rozbudował nasz kameralny obiekt lub podjął działania mające na celu budowę nowego stadionu. Co usłyszałem? Że jestem tutaj od trenowania a nie od zarządzania oraz, że za dużo czasu spędzam w jego gabinecie. Jaka była jego reakcja, kiedy poprosiłem o budowę akademii piłkarskiej, mającej szkolić młodych zawodników? Wyśmiał mnie w żywe oczy! Zapytał się czy jestem pedofilem, że tak bardzo mi zależy na dużej ilości dzieci w klubie. To skandal! Co ten człowiek zrobił dobrego dla klubu? Nie zrobił niczego! Kiedy potrzebowałem funduszy na transfery zbywał mnie milczeniem. Kiedy było dość pieniędzy, sprzedawał najlepszych graczy a za zarobione pieniądze wybudował sobie luksusową willę, kupił Mercedesa oraz sprezentował nowe Porsche swojemu synowi. Trudno współpracuje się z człowiekiem, który zrobił sobie z naszego klubu prywatny folwark. Nie trzeba być wybitnym matematykiem, żeby zauważyć, że stan klubowego konta jest niższy niż to powinno być, gdy się odejmie koszty od zysków. Stawiam sprawę jasno - jeżeli nie zrobimy wspólnie czegoś z tym człowiekiem, to on niedługo zrujnuje to, co buduję od 4 lat. Wzywam Was do buntu! Wyjdźmy wszyscy na ulice i pokażmy, że nie chcemy Hanifi Mutlu na stanowisku prezesa Maltepesporu!

 

Chwilę po konferencji prasowej Mutlu stał się więźniem w budynku klubowym. Dopiero ostra reakcja policji doprowadziła do zaprowadzenia porządku. Prezes wyjechał z miasta i do tej pory gdzieś się ukrywa.

 

Na reakcję zarządu nie trzeba było długo czekać. 4 dni po meczu z Dynamem podszedł do mnie jeden z członków zarządu i poinformował, że mam ich pełne poparcie. Obiecano mi, że na najbliższym walnym zgromadzeniu prezes zostanie odwołany.

 

Oczywiście Mutlu musiał jeszcze jakoś się na mnie odegrać blokując transfer do Maltepesporu Macieja Małkowskiego.

 

ale Ligi Mistrzów jeszcze teraz nie wygrywaj, bo calkiem motywacje stracisz :D

Na razie ani trochę nie straciłem ;) a informacja o wyborach jeszcze bardziej mnie zmotywowała.

Trochę spóźnione. Gratuluje wicemistrzostwa! :)

:king:

Dziękować, dziękować ;)

Odnośnik do komentarza

Na stadionie nazwanym od imienia jednego z największych geniuszów trenerskich - Wałerija Łobanowskiego, przyszło nam się zmierzyć z tamtejszym Dynamem. Drużyna gospodarzy po porażce na Maltepe, nie miała większych szans na awans. Wiedzieliśmy, że w kolejnej rundzie czeka na nas Napoli, czyli przeciwnik jak najbardziej do pokonania. Do składu wrócili na ten mecz Aguilar oraz Sancak. Obaj stali się antybohaterami. Pierwszy wyleciał z boiska po czerwonej kartce a drugi przeszedł obok meczu i z notą 5.4 był najsłabszym graczem na boisku. Rywale szybko objęli prowadzenie. Jednak nie rzucili się do ataku, tylko wyczekiwali na nasz ruch. A my zamiast się ruszyć, dreptaliśmy po boisku jakby to był sparing. Po zmianie stron podkręciliśmy tempo i od razu odebraliśmy Ukraińcom chęci do gry. Nawet czerwona kartka dla Aguilara nie była w stanie ich zachęcić do powalczenia o honorowe zwycięstwo. Następny mecz na Stadio San Paolo w Napoli.

 

[LM, Najwyższe miejsce 2. faza kwalifikacyjna - rewanż] 3.08.2011, stadion im. Wałerija Łobanowskiego, Kijów

Dynamo Kijów [uKR] - Maltepespor [TUR] 1:1 (1:0)

16' El Kaddouri - 60' Oved

Czerwona kartka: 67' Aguilar (druga żółta - Maltepespor),

MoM: Oved [7.8]

Widzów: 9824

 

 

 

cuda - takich rzeczy to nigdy jeszcze nie mialem :)

fajnie splotles wydarzenia FMowe z fikcja literacka ;]

Nie do końca cuda. Prezes od kilku tygodni miał status niezadowolonego rozwojem sytuacji. Krytykowałem go przy okazji każdej konferencji prasowej. Po meczu z Dynamem znowu zadano mi pytanie dotyczące stosunków na linii ja - prezes. Odpowiedziałem dwa razy, że po prostu się nie trawimy. Następnego dnia w zakładce 'siedziba zarządu' było już "krążą plotki, że prezes Hanifi Mutlu opuści klub, a jego następca zostanie wyłoniony w drodze wyborów". Teraz w comiesięcznej opinii zarządu otrzymałem informację, że muszę się uzbroić w cierpliwość bo klub przejmie nowy inwestor.

Ha, fajnie, ale uważaj teraz u fryzjera, golenie załatwiaj sam.

To raczej prezes powinien się obawiać ;) od kilku dni nasi ultrasi rozwieszają ulotki z napisem: "Hanifi Mutlu - żywy klub martwy. Nagroda - €1.000.000".

Odnośnik do komentarza

Fatalne informacje dotarły do mnie na dwa dni przed meczem z Napoli. Okazało się, że muszę zwolnić aż trzech podstawowych zawodników na mecze eliminacyjne swoich reprezentacji. I tak:

Georgi Radulov rozegrał cały mecz i pokonał 2 razy bramkarza w spotkaniu Bułgaria - Litwa 4:1,

Azamat Nesterov powstrzymywał przez 90. minut Anglików ale i tak Kazachstan poległ u siebie 1:3,

Zohar Oved zaliczył dwie asysty w wygranym 3:2 meczu z Chorwacją.

 

Oczywiście nie mogłem z nich skorzystać w Napoli... Oveda zastąpił Boz, Radulowa Evans a Nesterova Celik. Napoli, z Robertem Lewandowski w ataku, powiesiło nam wysoko poprzeczkę przed rewanżem. Zdziesiątkowany Maltepespor tylko w pierwszej połowie był w stanie odpierać ataki Włochów. W drugiej połowie posypała się koncepcja gry i gdyby nie trafienie Tounkary z karnego, nie mielibyśmy czego szukać w rewanżu. Był to również kolejny mecz, który kończyliśmy w 10. Droga do Ligi Mistrzów znacznie się wydłużyła.

 

[LM, Najwyższe miejsce 3. faza kwalifikacyjna] 10.08.2011, San Paolo, Napoli

Napoli [iTA] - Maltepespor [TUR] 3:1 (0:0)

53' Fornaroli, 60' Lombardi, 78' Gargano - 58'kar Tounkara

Czerwona kartka: 72' Yakup Celik (druga zółta - Maltepespor)

MoM: Luigi Lombardi [8.1] (Napoli)

Widzów: 35295

 

 

Droga polskich klubów w pucharach:

 

Mistrzowie, 1. runda kwalifikacyjna LM:

Fimleikafélag Hafnarfjarðar - Lech 0:3

Lech - Fimleikafélag Hafnarfjarðar 3:1

 

Mistrzowie, 2. runda kwalifikacyjna LM:

Lech - Olympiakos 1:0

Olympiakos - Lech 4:1

 

1. runda kwalifikacyjna Ligi Europejskiej:

Polonia Warszawa - FK Lovcen Cetinje [Czarnogóra] 6:0

FK Lovcen Cetinje - Polonia W. 2:0

 

2. runda kwalifikacyjna Ligi Europejskiej:

Saturn Ramieńskoje - Polonia W. 3:2

Polonia - Saturn 2:2

 

Havnar Bóltfelag - Wisła 4:0

Wisła - HB 3:0

 

3. runda kwalifikacyjna Ligi Europejskiej:

Milano Kumanowo - Wisła 2:0

Wisła - Milano Kumanowo 3:0

 

Legia - Bańska Bystrzyca 3:0

Bańska Bystrzyca - Legia 1:2

 

4. runda kwalifikacyjna Ligi Europejskiej:

 

Zeta Golubovci - Wisła 0:0

Legia - Roma 1:3

CSKA Moskwa - Lech 3:0

Odnośnik do komentarza

Trabzonspor pokonał 1:0 Besiktas i zdobył Superpuchar Turcji. Widac, że wzmocniona kilkoma wartościowymi graczami ekipa z Trabzonu, nadal będzie mocna.

 

Akcja wyrzucania prezesa z klubu nabierała rumieńców. Zarząd nałożył embargo transferowe ale nie zdążył zablokować Mutlu możliwości sprzedania Tounkary do Fenerbahce. Nasz chory psychicznie prezes, ponownie za plecami wszystkich, zgodził się na ofertę Fenerbahce, które oferowało za Malijczyka 28 milionów. Tym samym zostaliśmy bez prawego obrońcy i bez możliwości zakupu kogokolwiek, ze względu na embargo... To jest niewytłumaczalne w sposób racjonalny. Ten człowiek sprzedawał wszystko i wszystkich, byle tylko kasa płynęła strumieniem w jego kierunku.

 

Podobno największe szanse na objęcie władzy w Maltepesporze ma Murat Deveci, który w ostatnich dniach mocno wpierał mnie w walce z Mutlu. Deveci jest wiernym kibicem Maltepesporu i zamierza wpompować w klub sporą kwotę gotówki. Znam go od początku mojej pracy w Maltepe.

Odnośnik do komentarza

Mecz z beniaminkiem miał nas dobrze nastroić przez rewanżem z Napoli. Jednak zaskakujący przebieg spotkania zmusił mnie do zweryfikowania dobrej opinii na temat kilku graczy. Potworne błędy w obronie, wyczuwalny brak Tounkary i Sultonova, problemy z rozgrywaniem piłki, a także beznadziejna skuteczność - tak w skrócie można określić naszą grę na Kamil Ocak Stadion. Najbardziej boli to, że w pojedynkę rozpracował nas Polak.

 

[1/34 TEK] 21.08.2011, Kamil Ocak, Gaziantep

Gaziantepspor - Maltepespor 2:2 (2:2)

12' 44' Michał Golinski - 34' Evans, 42' Soliev

MoM: Golinski [8.7]

Widzów: 11575

 

 

Z nadzieją, że wpadka z Gaziantep już się nie powtórzy, rozpoczęliśmy mecz z Napoli, który miał nas wprowadzić do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Do składu powrócili Sancak, Soliev, Radulov i Nesterov. Na prawej obronie byłem zmuszony wystawić juniora Emraha Er i to właśnie on popełnił błąd po, którym Napoli objęło prowadzenie w 8. minucie. Szybko wyrównaliśmy i nadzieja wróciła. W brutalny sposób sprowadzić nas na ziemię Robert Lewandowski. Były gracz Kolejorza zdemolował naszą dziurawą defensywę. Klęska w pierwszej połowie mogła przyjąć jeszcze większe rozmiary. Na szczęście Lewandowski dwa razy w sytuacji sam na sam się pomylił i zdobył "tylko" 4 bramki... W przerwie powiedziałem tylko moich podopiecznym, że mają drugą połowę rozegrać na luzie. Już i tak nie mieliśmy szans awansować. Obojętne również było czy przegramy 1:5 czy 1:10. Honor uratował nam Zohar Oved, który dwa razy pokonał bramkarza Napoli i zmniejszył rozmiary klęski.

 

[LM, Najwyższe miejsce 3. faza kwalifikacyjna - rewanż] 24.08.2011, Maltepe

Maltepespor [TUR] - Napoli [iTA] 3:5 (1:5)

13' Evans, 64' 75' Oved - 8' Ilsinho, 16' 19' 30' 37' Lewandowski

MoM: Robert Lewandowski [9.6]

Widzów: 4981

 

 

Wyniki polskich drużyn:

Roma - Legia 3:0

Lech - CKSA Moskwa 1:2

Wisła - Zeta 1:0

 

Tylko Wiśle udało się awansować do fazy grupowej. Może spotkamy się razem w grupie, bo my, w związku z porażka w eliminacjach do Ligi Mistrzów, również zagramy w Lidze Europejskiej.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...