Skocz do zawartości

Nasza miłość jedyna to Niebieska drużyna!


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Zarząd coraz bardziej mnie zaskakiwał in plus. Prezesowi udało się podpisać kolejną umowę z arabską firmą, która była skłonna wyłożyć równy milion złotych za reklamę na naszych koszulkach.

 

Boz został wybrany piłkarzem roku w plebiscycie internetowym kibiców. Również w moim prywatnym rankingu był on najlepszym graczem Maltepesporu. Poza nim równie mocną pozycję mieli Gürkan Izmirlioglu, Kenan Askan, Fatih Karagülle czy Ali Yeral.

 

W bramce rywalizację wygrał bezwzględnie Cihan Abalioglu, który nie wystąpił tylko w 5 meczach w przeciągu całego sezonu. W defensywie najpewniejszym punktem był prawy obrońca Karagülle. Pozytywnie zaskoczył mnie Kerem Gülbahar, który był jedynym lewym obrońcą w drużynie i jedynym, który praktycznie mógł być zawsze pewny miejsca w składzie. Mimo to spisywał się bardzo dobrze i nie popełniał zbyt wielu błędów. W środku było trochę gorzej ale i tak najlepszym stoperem był Kemal Aydoganli a dotrzymać kroku próbował mu Serkan Ünlü. W pomocy zawsze pewne miejsce mieli Güven Güneri, Abdullah Boz, Kenan Askan i Gürkan Izmirlioglu. Ta czwórka mało kiedy zawodziła i z całą stanowczością mogę stwierdzić, że formacja pomocy była naszą najsilniejszą. W ataku nie miałem zbyt wielkiego wyboru i grali tam na zmianię Dirlik, Akin i Ali Yeral. Dirlik okazał się najlepszym strzelcem i w całym sezonie zdobył 14 bramek. 3 mniej strzelił Ali Yeral. Najwięcej asyst w sezonie zaliczył Güven Güneri, który aż 10 razy był ostatnim podającym. Byliśmy niesamowicie zdysciplinowaną i grającą fair drużyną. Najwięcej kartek w sezonie złapał Aydoganli (2 żólte i 1 czerwona). Najwyższa frekwencja jaką możemy się pochwalić to 1573 widzów na meczu z Beykozsporem. Najwyższe zwycięstwo to 7:2 z Istanbulsporem a porażka to 0:3 z Pendiksporem. Udało nam się rozegrać 17 meczów bez porażki w okresie od 12.10.08 do 21.02.2009. Niestety od 1.02.09 do 15.03.09 przez 7 spotkań nie wygraliśmy ani jednego meczu.

| Nazwisko	     | Pozycja		| Morale     || Kon	| M.	 | Br.	  | Śr. Oc.| 
| Cihan Abalioglu    | BR		| Znakomite  || 100%    | 33	 | -	  | 6.80   | 
| Oguzhan Yavuz	     | BR		| Znakomite  || 95%	| 5 (1)  | -	  | 6.72   | 
| Serkan Ünlü	     | LB, O Ś		| Znakomite  || 95%	| 26 (2) | -	  | 6.87   | 
| Alper Telli	     | LB, O Ś, DP, P Ś | Dobre	     || 95%	| 1 (3)  | -	  | 5.97   | 
| Ali Bakir	     | O PŚ		| W porządku || 99%	| 6 (4)  | -	  | 6.85   | 
| Fatih Karagülle    | O P		| Znakomite  || 61%	| 32	 | 3	  | 6.95   | 
| Israfil Aydin	     | O Ś		| B. dobre   || 75%	| 16 (2) | -	  | 6.75   | 
| Kemal Aydoganli    | O Ś		| Znakomite  || 100%    | 24	 | 3	  | 6.92   | 
| Yasin Çelik	     | O Ś		| Niskie     || 95%	| 0 (1)  | -	  | 6.60   | 
| Erhan Coskun	     | O Ś, DP, P Ś	| Znakomite  || 62%	| 9 (3)  | -	  | 6.69   | 
| Kerem Gülbahar     | O/WO L		| Znakomite  || 98%	| 38	 | 1	  | 6.95   | 
| Mustafa Aksoy	     | DP, P Ś		| Niskie     || 95%	| 0 (2)  | -	  | 6.30   | 
| Abdullah Boz	     | P L		| Znakomite  || 99%	| 34	 | 7	  | 7.06   | 
| Fikret Durmus	     | P LŚ		| Znakomite  || 94%	| 1 (10) | -	  | 7.05   | 
| Gürkan Izmirlioglu | P LŚ		| Znakomite  || 98%	| 33	 | 3	  | 7.01   | 
| Serkan Özbalta     | P Ś		| Niskie     || 95%	| 0 (2)  | -	  | 7.40   | 
| Hüseyin Öztürk     | P Ś		| B. dobre   || 99%	| 10 (10)| 3	  | 6.91   | 
| Ugur Imir	     | OP PŚ		| W porządku || 94%	| 0 (12) | 1	  | 6.88   | 
| Baris Özkan	     | OP PL		| Znakomite  || 95%	| 3 (30) | 2	  | 6.78   | 
| Güven Güneri	     | OP P, N		| Niskie     || 93%	| 35	 | 3	  | 6.85   | 
| Kenan Askan	     | OP Ś		| B. dobre   || 100%    | 34 (1) | 3	  | 7.00   |  
| Ali Isik	     | OP Ś		| Znakomite  || 95%	| 2 (11) | 1	  | 6.88   | 
| Cenker Dirlik	     | OP/N Ś		| B. dobre   || 99%	| 26 (10)| 14	  | 6.89   | 
| Adem Akin	     | N		| B. dobre   || 59%	| 19 (2) | 3	  | 6.73   | 
| Mehmet Ali Yeral   | N		| Znakomite  || 99%	| 31 (6) | 11	  | 6.92   |

Odnośnik do komentarza

Na początek rozstałem się z całym sztabem szkoleniowym. Nowymi ludźmi z którymi zdecydowałem się współpracować byli mój asystent Erdinc Er, trener siłowy Hasan Sancak, trener Surkan Demirtas oraz fizjoterapeuta Selahattin Tek.

 

 

Zawodnicy z którymi zdecydowałem się przedłużyć kontrakt rozjechali się na urlopy. Natomiast takich graczy jak Ugur Imir, Serkan Ozbalta, Ali Bakir, Ziya Istek, Umit Dimler, Mehmet Olasmis, Ahmet Kuzu, Emin Takil, Tolga Boylu, Alper Telli, Baris Ozkan oraz Okan Hacaoglu pożegnałem, bo nie będą mi już potrzebni w nowym sezonie. Zresztą nie mieli oni szans by załapać się do kadry III ligowej więc tym bardziej nie mieliby szans gry w II lidze.

 

Ubytki postanowiłem zrekompensować sobie zawodnikami kilka klas lepszymi ponieważ bez dobrych graczy nie utrzymamy się w lidze. Brak funduszy zmusił mnie do zakontraktowania zawodników niechcianych w innych klubach i będących z kartą w ręce.

 

Pierwszym wzmocnieniem miał być 41 letni bramkarz Piotr Lech, który został zakontraktowany w klubie jako trener bramkarzy i zawodnik. Jednak on został sprowadzony głównie po to by szkolić golkiperów niż bronić dostępu do bramki Maltepe.

 

Pierwszym bramkarzem zespołu powinien zostać Oguzhan Bahadir. Były gracz Konyasporu jest zawodnikiem stosunkowo młodym (29 lat) i możemy wiązać z nim nadzieje na przyszłość. Umiejętnościami przynajmniej dwukrotnie przewyższa naszego najlepszego golkipera.

 

Spektakularnym transferem było ściągnięcie do klubu Tolgi Doganteza, byłego gracza m.in. Besiktasu czy Sivassporu. Środkowy i prawy obrońca miał na swoim koncie 2 mecze w reprezentacji Turcji. Powinien być pewnym filarem defensywy. Doświadczenie 34-letniego gracza oraz niemałe umiejętności pozwalają mieć nadzieje, że będzie on liderem obrony.

 

Serhat Gulsen (25 lat, D LC/DML) wyglądał na gracza, który jest w stanie wywalczyć sobie miejsce na lewej obronie i co najważniejsze nie miał wysokich wymagań finansowych. Bez dłuższego zastanawiania się zakontrakotwałem go. Wyróżniają go bardzo dobre warunki fizyczne.

 

Cumhur Bozaci (DMC, 34 lata) to zawodnik, który z powodzeniem mógłby grać w lepszym klubie. Na nasze szczęście wybrał ofertę Maltepe spośród 18 innych. Kibice z wielką radością przywitali go na Maltepe. Bardzo pracowity, waleczny, dobry w odbiorze i bardzo skoczny.

 

Bulent Ertugrul - (30 lat, DR/DMC/MC) kolejny transfer, który wprawił w radość kibiców. Uniwersalny gracz potrafiący bronić i kreować grę. Niesamowicie pracowity i wytrzymały. W CV mógł się pochwalić 7 sezonami gry w Denizlisporze gdzie był zawodnikiem pierwszego składu.

 

Tolga Cavdar - (25 lat, DMC/MC) trzeci z defensywnych pomocników, który zdecydował się podpisać z nami kontrakt. Dzięki tym wzmocnieniom środek pomocy powinien być nie do przejścia. Niesamowicie pracowity, waleczny, cechuje go celność podań i siła.

 

Gokhan Caba - (26 lat, DC) kibice piali z zachwytu po tym jak kolejni zawodnicy podpisywali umowy. Ten obrońca to były gracz Kasimpasy i Bolusporu. Niesamowicie dobrze wypadł na testach i nie miałem wątpliwości czy podpisać z nim kontrakt.

 

Umit Bozkurt - (33 lata, SW/DC/DMC/MC) - potrzebowałem zawodników uniwersalnych, którzy w razie kontuzji innych graczy byliby w stanie łatać dziury w składzie. Takim graczem był Bozkurt. Jak na swój wiek niesamowicie sprawny, wytrzymały i dobry technicznie gracz.

 

Ahmet Dursun - (31 lat, SC, A3/0) - po tym transferze kibice nosili mnie na rękach. Kolejny były gracz Besiktasu, który zdecydował się na grę w Maltepesporze. W porównaniu z naszymi napastnikami potrafił dryblować i wykańczał 7/10 akcji a nie 4/10 jak oni. Jeżeli się zgra z drużyną będzie pewniakiem do gry.

 

Nadal potrzebowałem prawego pomocnika. Niestety zarząd zablokował mi możliwość podpisywania umów z nowymi graczami bo o ponad 20000 złotych/tydzień przekroczyłem budżet płacowy. Trzeba będzie wypożyczyć kilku graczy na tę pozycję. Jak na razie nie udało mi się nikogo zakontraktować.

 

 

 

W ocenie bukmacherów nie mieliśmy najmniejszych szans na walkę choćby o środek tabeli. Zostaliśmy skazani na walkę o utrzymanie. Faworytem miał być Altay oraz Eskisehirspor, Hacettepe, Manisaspor, Kasiyaka oraz Kayseri Erciyesspor.

Odnośnik do komentarza

@ Fenomen - zobaczymy, oby było tak jak piszesz.

 

 

Asystent przedstawił mi listę młodych zawodników włączonych do drużyny U-18. Najbardziej perspektywiczni gracze zespołu czyli Anil Sancak (16 lat, AMR/SC) oraz Ugur Reis (16 lat, D RLC) zostaną przetestowani w pierwszym składzie podczas meczów sparingowych. W razie fiaska w negocjacjach z Besiktasem w sprawie sprowadzenia prawego pomocnika na wypożyczenie Sancak dostanie szansę gry w meczach o stawkę.

 

Zakontraktowałem 6 przeciwników. 3 to drużyny z Ekstraklasy a 3 to rywale z 1 ligi z którymi przyjdzie nam rywalizować w sezonie.

 

Z drużynami Ekstraklasy szło nam całkiem nieźle. Na początku wprawdzie przegraliśmy z Besiktasem ale później udało nam się zremisować dwa mecze po wyrównanej grze. Z drużynami pierwszoligowymi dwa razy wygrywaliśmy i raz przegraliśmy. Najlepiej w sparingach wypadli napastnik Dursun, który zdobył aż 4 gole a także obrońcy Dogantez i Caba oraz pomocnicy Cavdar i Boz. Przyzwoicie wypadł Sancak. Natomiast drugi z juniorów Reis wróci na razie do kolegów z drużyny U-18.

 

Maltepespor [T1L] - Besiktas [TEK] 1:3 (0:1)

86' Dirlik - 4' Holosko, 55' Ernst, 81' Simsek

 

Maltepespor [T1L] - Konyaspor [TEK] 2:2 (0:0)

55' Ahmet Dursun, 88' Adem Akin - 52'kar Roman Kratochvil, 90+2' Koray Icten

 

Maltepespor [T1L] - Kayseri Erciyesspor [T1L] 1:0 (1:0)

5' Ahmet Dursun

 

Maltepespor [T1L] - Ganclerbirligi [TEK] 1:1 (1:1)

26' Ahmet Dursun - 22' Polat

 

Maltepespor [T1L] - Altay [T1L] 0:1 (0:0)

69' Ufuk Ates

 

Maltepespor [T1L] - Samsunspor [T1L] 4:2 (2:0)

9' Boz, 36' Dursun, 57' Askan, 88' Gurhan Izmirlioglu - 78' Yagurtcu, 84' Akman

Odnośnik do komentarza
w Turcji na peeleny grasz? :P

Tak się przyzwyczaiłem :) jeżeli gram w słabszych ligach i słabszymi drużynami to zawsze w pln. Euro ma za wysoki przelicznik na tak niskie kwoty. Poza tym nie pasują mi tureckie liry bo jakiś dziwny przelicznik jest stosowany, bodaj 2,coś złotego. Pisałem o tym na początku kariery.

wyniki sparingow, zwlaszcza, z druzynami z ekstraklasy, moga napawac optymizmem

Pierwszy mecz ligowy nie bardzo napawa optymizmem :P ale o tym rano ;)

Odnośnik do komentarza

Poloneza zacząć czas. Mecze Maltepesporu pomimo awansu nadal nie cieszyły się zbytnik zainteresowaniem wśród kibiców. Dowodem tego może być zakupiona liczba karnetów - zaledwie 594. Trzeba mieć nadzieję, że nie staniemy się pośmiewiskiem całej ligi z powodu najniższej frekwencji.

 

Po ustaleniach ze sztabem szkoleniowym doszliśmy do wniosku, że sezon rozpoczniemy następującą jedenastką: Bahadir - Serhat Gulsen, Gokhan Caba, Tolga Dogantez, Fatih Karagulle - Abdullah Boz, Cumhur Bozaci, Tolga Cavdar, Anil Sancak - Ali Yeral, Ahmet Dursun. To oni najlepiej spisywali się w sparingach i to właśnie ta jedenastka dostanie kredyt zaufania w kilku najbliższych spotkaniach.

 

Od pierwszych minut zarysowała się przewaga moich podopiecznych. Przeważaliśmy w posiadaniu piłki ale widoczny był brak zgrania i raziła niecelność podań. Mimo wszystko odważnie poczynaliśmy sobie w ofensywie oddając do przerwy 4 strzały na bramkę z czego 2 razy bramkarz rywali musiał się nieźle natrudzić aby obronić uderzenia Boza i Sancaka. Po zmianie stron również byliśmy częściej przy piłce ale notowaliśmy katastrofalne straty dzięki, którym rywal mógł nas kontrować. Właśnie przez takie straty nasz stoper Dogantez był kilka razy zmuszony przerywać w nieprzepisowy sposób kontry rywali. Arbiter w 84. minucie wyrzucił naszego obrońcę z boiska i rywale tę przewagę bezlitośnie wykorzystali strzelając nam na dwie minuty przed końcem bramkę. W osłabieniu nie byliśmy w stanie nic zdziałać i tym samym zanotowaliśmy falstart.

 

(T1L 1/34) 30.08.2009

Malatyaspor - Maltepespor 1:0 (0:0)

88' Emre Kart

Czerwona kartka: 84' Tolga Dogantez (druga żółta)

MoM: Emre Kart [7.4]

Widzów: 4713 @ Malatya Ismet Inonu

Odnośnik do komentarza

Powołanie do młodzieżowej drużyny Turcji otrzymał nasz uzdolniony junior Anil Sancak, który zresztą zaliczył niezły występ w wygranej 6:0 Turcji U-19 z rówieśnikami z Estonii a także zdobył bramkę w meczu z Bośnią, który Turcy wygrali 4:1.

 

W pierwszej rundzie pucharu Turcji spotkaliśmy się z drużyną grającą w tam gdzie my przed rokiem i widoczna była różnica kilku klas. Rywale ułatwili nam rozgromienie ich dzięki czerwonej kartce z początku drugiej połowy. Hat tricka zaliczył Akin a po jednym trafieniu zaliczyli Dursun i Boz.

 

(Puchar Turcji, 1. Runda kwalifikacyjna) 2.09.2009

Maltepespor [T1L] - Denizli Bld. [T2AL] 5:0 (1:0)

30' Ahmet Dursun, 53'kar, 70'kar, 76' Adem Akin, 67' Boz

Czerwona kartka: 52' Burak Karaduman (Denizli, druga żółta)

MoM: Akin [8.6]

Widzów: 477 @ Maletpe

 

W drugiej rundzie zmierzymy się z kolejnym przedstawicielem trzeciego poziomu rozgrywek w Turcji Giresunsporem na boisku rywala.

Odnośnik do komentarza

Pierwszy mecz przed własną publicznością ściągnął na Maltepe turecką telewizję, która chciała pokazać historyczny mecz Maltepe w pierwszej lidze na swoim obiekcie. To bardzo zmobilizowało moich podopiecznych, którzy szybko wyszli na prowadzenie za sprawą Dursuna, który ośmieszył obrońce rywali zakładając mu siatkę i nie dając szans bramkarzowi. Na 2:0 podwyższył robiący furorę Sancak. Rywale zdobyli kontaktowego gola ale szybko zostali uspokojeni trafieniem Akina. Po zmianie stron mecz był wyrównany ale nie daliśmy sobie wyrwać pierwszego zwycięstwa w sezonie.

 

(T1L 2/34) 13.09.2009, TV

Maltepespor [14] - Karsiyaka [5] 3:1 (3:1)

7' Dursun, 21' Sancak, 33' Akin - 24' Ali Kurtulus

MoM: Anil Sancak [8.2]

Widzów: 1075 @ Maltepe

 

 

To był bardzo istotny mecz, który miał nam pokazać ile kroków zrobiliśmy do przodu od awansu. Graliśmy w końcu z drużyną, która tak jak my jest beniaminkiem. Początek spotkania był popisem naszych obrońców, którzy kilka razy musieli się wznosić na szczyty swoich umiejętności. Również za ich sprawą objęliśmy prowadzenie bo to Caba asystował przy pięknym golu Bozaciego. Nasz defensywny pomocnik uderzył nie do obrony z ponad 25. metrów. Reszta spotkania była bardzo nerwowa i rwana. Żadna z ekip nie stworzyła sobie klarownych okazji do zdobycia gola. Wygraliśmy szczęśliwie ale zasłużenie.

 

(T1L 3/34) 20.09.2009

Maltepespor [8] - S. Urfa Bld. [17] 1:0 (1:0)

19' Camhur Bozaci

MoM: Camhur Bozaci [7.4]

Widzów: 1268 @ Maltepe

 

W tym meczu lekką kontuzję odniósł Adem Akin i w spotkaniu pucharowym nie zagra.

Odnośnik do komentarza

Dziennikarze cały czas wypytywali jakie cele postawiłem przed drużyną ale ja milczałem jak grób. Poza oficjalnym stanowiskiem prezesa, które mówiło o utrzymaniu w lidze nie złożyłem żadnych deklaracji. Niestety któryś z moich zawodników chlapnął w wywiadzie, że czeka ich bardzo wysoka premia za zajęcie wysokiego miejsca w lidze natomiast premie za udział w pucharze zostały obcięte do minimum...

 

Na mecz pucharowy jechaliśmy oczywiście z zamiarem awansu do kolejnej rundy. Jednak już początek meczu zmusił nas do zmodyfikowania swoich ambicji bo to gospodarze byli lepsi, szybsi i w ich grze widoczne było zrozumienie. O ile pierwszą połowę jeszcze jakoś przemęczyliśmy tak w drugiej rywale zepchnęli nas do głębokiej defensywy i poczęstowali bramką, której do końca meczu nie udało nam się odrobić. W końcówce puściły nerwy moim graczom i kończyliśmy mecz w dziesiątkę po tym jak Caba zbyt dosadnie skomentował pracę arbitra. Tym samym nasza przygoda z pucharem skończyła jeszcze zanim się na dobre zaczęła...

 

(Puchar Turcji, 2. Runda kwalifikacyjna) 23.09.2009

Giresunspor [T2DL] - Maltepespor [T1L] 1:0 (0:0)

65' Hasan Aydinli

Czerwona kartka: 90+1' Caba (Maltepespor, druga czerwona),

MoM: Hasan Aydinli [7.7]

Widzów: 4419 @ Giresun Ataturk

 

 

Aby zmazać plamę po pucharowej wpadce chcieliśmy pokonać na wyjeździe Samsunspor, który fatalnie zainaugurował rozgrywki. Również w tym meczu nie mógł wystąpić kontuzjowany Akin a także Boz, który naciągnął mięśnie grzbietu na treningu. Zawieszony za kartki był Caba. Zastąpili ich Coskun, Izrmirlioglu oraz Ali Yeral. Pomimo objęcia prowadzenia przez naszą drużynę te osłabienia dały o sobie znać. Gospodarze natychmiast wyrównali a chwilę później po błędzie naszego bramkarza Bahadira wyszli na prowadzenie. Druga połowa przyniosła kilka akcji pod bramką rywala ale skuteczność w tym meczu stała na fatalnym poziomie. W końcówce daliśmy się kilka razy skontrować i straciliśmy bramkę z karnego. Trudno było znaleźć po tym meczu jakieś pozytywy.

 

(T1L 4/34) 27.09.2009

Samsunspor [16] - Maltepespor [5] 3:1 (2:1)

14' Veysel Aksu, 33' Ummak, 89'kar Kolomoc - 10' Dursun

MoM: Ummak [7.7]

Widzów: 5205 @ Samsun 19 Mayis

Odnośnik do komentarza

@ Abruś - pucharu mi nie szkoda. Szkoda porażek w lidze.

 

 

Telewizja kolejny raz odwiedziła nasz obiekt i tym razem wybór naszego meczu okazał się wielkim nieporozumieniem ze strony władz tureckiej TV. Tak słabego, nudnego i wolnego meczu nie pamiętam od dawna. Nie pamiętam również czy kiedykolwiek zremisowaliśmy za mojej kadencji bezbramkowo. Spora liczba widzów jak na nasze możliwości bluźniła na nas w strugach deszczu a ja dowiedziałem się, że jak tak dalej będzie grać nasza ekipa to ściągnę na siebie gniew Allaha.

 

(T1L 5/34) 4.10.2009, TV

Maltepespor [9] - Gungoren Bld. [13] 0:0

MoM: Hamza Akaydin (Gungoren) [7.3]

Widzów: 1532 @ Maltepe

 

Anil Sancak kolejny raz otrzymał powołanie na mecz reprezentacji U-19 i kolejny raz zdobył w niej bramkę. Tym razem było to trafienie dające zwycięstwo w meczu z Serbią wygranym 2:1.

 

 

Okazją do rehabilitacji po ostatnich słabych występach był wyjazdowy mecz z ostatnim w tabeli Sakaryasporem. Do składu powrócił nasz kapitan Boz i od razu gra była bardziej składna. Wprawdzie gola zdobył obrońca ale gra pomocy i napastników napawała optymizmem przed kolejnymi spotkaniami. Szkoda tylko, że to był mecz z najsłabszą ekipą w lidze bo nie można obiektywnie ocenić ile wkładu w to zwycięstwo mieliśmy my a ile nasi rywale przez swoją słabą postawę.

 

(T1L 6/34) 18.10.2009

Sakaryaspor [18] - Maltepespor [11] 0:1 (0:1)

35' Tolga Dogantez

MoM: Tolga Dogantez [7.8]

Widzów: 6743 @ Sakarya Ataturk

Odnośnik do komentarza

Przed arcyważnym meczem z liderem kontuzję odniósł podstawowy bramkarz Oguzhan Bahadir i zmuszony byłem wstawić do bramki Cihana Abalioglu, który był numerem jeden w poprzednim sezonie. Spotkanie z Kocaelisporem miało do mnie ogromne znaczenie bo graliśmy z drużyną kreowaną przez media a także innych trenerów na absolutnie najsilniejszą w lidze. Już początek spotkania pokazał, że o zwycięstwo będzie trudno bo rywale w 3. minucie wyszli na prowadzenie dzięki fantastycznemu uderzeniu z rzutu wolnego Serdara Topraktepe. Kocaelispor dominował i miałem poważne obawy co do wyniku w tym meczu. Ale w końcówce zaczęliśmy coraz częściej inicjować groźne akcje i kiedy wydawało się, że do szatni będziemy schodzić ze stratą jednej bramki fantastycznie rozegrał piłkę Sancak, podał do niekrytego Akina a ten ośmieszył bramkarza rywali posyłając mu piłkę między nogami do bramki. To wyraźnie podłamało rywali, którzy po przerwie byli zupełnie inną drużyną. Przestraszeni, popełniający mnóstwo błędów i często dyskutujący z arbitrem a my spokojni i konsekwentni w dążeniu do wygranej. Kiedy w 71. minucie Akin po raz drugi pokonał Ozlema nikt nie miał wątpliwości, że rywale się już nie podniosą. Nierówna forma Maltepe trwa.

 

(T1L 7/34) 25.10.2009

Maltepespor [6] - Kocaelispor [1] 2:1 (1:1)

45' 71' Adem Akin - 3' Topraktepe

MoM: Akin [8.4]

Widzów: 1357 @ Maltepe

Odnośnik do komentarza

@ Feno - trzeci i starczy :P

 

Mecz z ostatnim Kayseri mógł nam dać nawet drugie miejsce w tabeli. Mógł ale nie dał. Trudno mi wytłumaczyć to co odstawiali moi podopieczni w pierwszej połowie. Generalnie to w przerwie miałem ochotę wymienić całą jedenastkę bo nikt nie spisywał się przynajmniej przeciętnie. Najbardziej oberwało się stoperom Cabie i Dogantezowi, którzy zawalili po jednej bramce i obaj sprokurowali jedenastkę. Po zmianie stron stać nas było jedynie na zdobycie honorowej bramki.

 

(T1L 8/34) 25.10.2009, TV

Kayseri Erciyesspor [18] - Maltepespor [4] 3:1 (3:0)

17' 24' Turan Akkoyun, 42'kar Ayhan - 78' Boz

MoM: Turan Akkoyun [8.7]

Widzów: 3420 @ Kadir Has

 

 

Zarząd coraz dosadniej dawał mi do zrozumienia, że o ile z wyników sportowych jest dumny ale sytuacja finansowa klubu stawała się coraz gorsza przez to, że podpisałem wysokie kontrakty z niektórymi zawodnikami i mocno przekroczyłem budżet płacowy. W razie gdyby mnie zwolniono podobno jestem w kręgu zainteresowań angielskiego Exeter..

Odnośnik do komentarza

Mecz z rywalem, który wyprzedził nas w walce o awans w poprzednim sezonie był dobrym momentem do rehabilitacji po ostatniej kompromitacji. Niestety pierwsze minuty przyniosły kontuzję Sancaka, którego zastąpił Isik. W 20. minucie po dośrodkowaniu właśnie Isika piłkę do własnej bramki wepchnął obrońca rywali i mogliśmy się cieszyć z prowadzenie. Rywale chcąc jak najszybciej wyrównać rzucili się na nas całą drużyną i po kilku minutach ugięliśmy się pod ich naporem. Na szczęście Dogantez bardzo chciał odkupić winy za poprzedni mecz i w ostatniej minucie pierwszej połowy cudownym strzałem z ponad 30. metrów dał nam prowadzenie. Spodziewaliśmy się po zmianie stron wyrównanego meczu ale rywale nie byli w stanie dorównać nam poziomem i kulturą gry. W końcówce zniszczyliśmy ich jak amatorów.

 

(T1L 9/34) 4.11.2009

Maltepespor [4] - Cankiri Bld. Spor [17] 4:1 (2:1)

20'sam Caglar Ayan, 45' Dogantez, 77' Boz, 85' Dursun - 37' Hasan Yigit

MoM: Ali Isik [7.9]

Widzów: 1315 @ Maltepe

 

Sancak naciągnął mięsień pachwiny i będzie pauzował przez 2 tygodnie.

 

 

Na mecz z Altayem do bramki powrócił po dłuższej przerwie związanej z kontuzją Bahadir. Zamiast słabo spisującego się w obronie Cabę wstawiłem Umita Bozkurta no a kontuzjowanego Sancaka zastąpił Isik. Mecz był bardzo wyrównany ale żadna z ekip nie stworzyła sobie klarownych okazji do zdobycia gola. Kiedy więc wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów rezerwowy Izmirlioglu przeprowadził akcję lewą stroną, dośrodkował w pole karne prosto na głowę Dursuna a ten posłał piłkę w samo okienko bramki Sahina. Szczęśliwe zwycięstwo bardzo cieszy podobnie jak to, że dało nam pozycję wicelidera.

 

(T1L 10/34) 8.11.2009

Altay [5] - Maltepespor [4] 0:1 (0:0)

89' Dursun

MoM: Dursun [7.5]

Widzów: 2538 @ Alsancak

 

Tabela po 10. kolejkach:

1. Kocaelispor 22

2. Maltepespor 19

----------------------

3. Hacettepe 18

4. Malatyaspor 17

5. Altay 15

6. Krtalspor 15

======================

7. Boluspor 14

8. Manisaspor 14

9. Karsiyaka 14

10. Samsunspor 14

12. Orduspor 13

13. Sakaryaspor 12

14. S. Urfa 11

15. Kasimpasa 9

______________________

16. Gungoren Bld. 9

17. Cankiri 8

18. Kayseri Erciyesspor 8

Odnośnik do komentarza

@ szramek - grałem w Turcji w FM07 i trochę się namęczyłem zanim awansowałem do Ekstraklasy. Ten FM wydaje się być trochę łatwiejszy i przyjemniej się w niego gra :)

 

To był mecz z naszym ponoć największym rywalem. Patrząc na trybuny faktycznie mecz wzbudzał większe zainteresowanie w prowincji niż wszystkie inne. Padł rekord sprzedaży biletów na meczach ligowych. Kibice, którzy przyszli na mecz nie mogli narzekać na poziom widowiska. W pierwszej połowie trwała wymiana ciosów. Niesamowicie wysoką formę utrzymywali Boz i Akin, czyli gracze, którzy stanowili o sile jeszcze w III lidze. Co prawda w drugiej połowie bramek nie było ale i tak kibice wychodzili ze stadionu bardzo zadowoleni bo to nasza drużyna triumfowała.

 

(T1L 11/34) 21.11.2009, TV

Maltepespor [2] - Kartalspor [6] 2:1 (2:1)

19' Boz, 32' Adem Akin - 22' Caner Agca

MoM: Boz [7.7]

Widzów: 2677 @ Maltepe

 

 

Tylko 4 dni odpoczynku i kolejny trudny mecz. Prowadziliśmy już 2:0 i poczuliśmy się zbyt pewnie i niewiele brakowało żebyśmy ten mecz przegrali. Na całe szczęście w ostatniej akcji zawodnik rywali trafił w poprzeczkę. Remis spowodował, że spadliśmy w tabeli na 3. miejsce.

 

(T1L 12/34) 25.11.2009

Boluspor [11] - Maltepespor [2] 2:2 (0:1)

52' Cavus, 62' Turkguler - 17' Dursun, 47' Adem Akin

MoM: Akin [7.6]

Widzów: 9145 @ Bolu Ataturk

 

 

Do składu powrócił Sancak ale przed samym spotkaniem kontuzji nabawił się Adem Akin, który nie będzie mógł uczestniczyć w treningach przez około tydzień. Była to dla nas wielka strata. Dodatkowo zmęczenie dawało o sobie znać. To był 3 mecz w ciągu jednego tygodnia. Nasza postawa pozostawiała wiele do życzenia rywale szybko wyszli na prowadzenie i kontrolowali grę. Szczęśliwie udało nam się wyrównać w końcówce meczu i możemy być zadowoleni z remisu u siebie z przeciętną ekipą... Strata do lidera wzrosła do 4 punktów.

 

(T1L 13/34) 29.11.2009

Maltepespor [3] - Eskisehirspor [9] 1:1 (0:1)

84' Ali Yeral - 26' Ysrael Zuniga

MoM: Ysrael Zuniga [7.5]

Widzów: 1677 @ Maltepe

Odnośnik do komentarza

Zawieszony za żółte kartki Boz i nie w pełni wypoczęty Sancak to najpoważniejsze zmartwienia przed meczem z ostatnią w lidze Kasimpasą. O ile występ drugiego jest możliwy w krótszym czasie niż zwykle tak Boza musiałem zastąpić kimś innym a na pozycji lewego pomocnika nie było zbyt wielkiego wyboru. Padło na Izmirlioglu. Cieszyć mógł natomiast powrót do składu Akina.

Początek meczu to jedna składna akcja rywali i od razu gol. W tym momencie wyszedłem ze stadionu z różnymi bluźnierstwami na ustach. Poszedłem sobie do pobliskiego baru na piwo. Kiedy wróciłem była 42. minuta a Maltepespor po dwóch trafieniach Dursuna prowadził. Mogłem więc powiedzieć co nieco na temat pierwszych minut meczu moim graczom w szatni. Po zmianie stron z większym spokojem obserwowałem przebieg meczu. Kasimpasa z każdą minutą opadała z sił co przybliżało nas do zwycięstwa. W doliczonym czasie gry ich kapitan wyleciał z boiska za niesportowe zachowanie a trzy punkty pojechały na Maltepe.

 

(T1L 14/34) 5.12.2009, TV

Kasimpasa [18] - Maltepespor [3] 1:2 (1:2)

5' Onur Cubukcu - 25' 30' Dursun,

Czerwona kartka: 90+5' Zafer Sahin (Kasimpasa, druga żółta),

MoM: Dursun [8.4]

Widzów: 2817 @ Recep Tayyip Erdogan

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...