Skocz do zawartości

Motoryzacja


klinsmann

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Taka sprawa: zaparkowałem pod urzędem miasta, żeby załatwić przerejestrowanie samochodu. Wziąłem ze sobą tablice i nie opłaciłem parkingu. Wracam z nowymi tablicami a za wycieraczką mandat na 50 zł z numerem rejestracyjnym przepisanym z naklejki. I teraz pytanie: czy będą mnie ścigać jak nie zapłacę skoro teraz mam inne numery?

Odnośnik do komentarza

Moja siostra i szwagier szukają samochodu, który mogą wziąć w leasing, chodzi o rok 2016, bo to chyba najbardziej korzystne. Oglądali mazdę cx3, ale opłaty okazały się za duże przy niej. Możecie coś polecić w takiej cenie 60-70 tysięcy? Teraz myślą nad Corsą z tego roku, jakieś opinie? Skodę też oglądali, ale w najniższej cenie podobno ma ubogi standard (bez klimy, elektr. szyb itp).

Odnośnik do komentarza

jmk - samochód używany też można kupić w leasingu. Ja np. już nie mam przekonania, że samochód nowy jest "najbardziej korzystny". Moim zdaniem chyba najlepszy stosunek jakości do ceny oraz do przyszłej ceny sprzedaży daje kupno auta powiedzmy 3-5 letniego.

Odnośnik do komentarza

Moja siostra i szwagier szukają samochodu, który mogą wziąć w leasing, chodzi o rok 2016, bo to chyba najbardziej korzystne. Oglądali mazdę cx3, ale opłaty okazały się za duże przy niej. Możecie coś polecić w takiej cenie 60-70 tysięcy? Teraz myślą nad Corsą z tego roku, jakieś opinie? Skodę też oglądali, ale w najniższej cenie podobno ma ubogi standard (bez klimy, elektr. szyb itp).

 

Moja siostra i szwagier szukają samochodu, który mogą wziąć w leasing, chodzi o rok 2016, bo to chyba najbardziej korzystne. Oglądali mazdę cx3, ale opłaty okazały się za duże przy niej. Możecie coś polecić w takiej cenie 60-70 tysięcy? Teraz myślą nad Corsą z tego roku, jakieś opinie? Skodę też oglądali, ale w najniższej cenie podobno ma ubogi standard (bez klimy, elektr. szyb itp).

 

Trochę rozstrzał skoro patrzyli na CX-3 i Corsę ;) coś konkretniej by chcieli?

Odnośnik do komentarza

No chcieli mazde, ale ubezp 3800 i kaucja 3000 ich odstraszyla. Potrzebują samochodu, bo ich się zepsuł, a nie mają teraz wolnej gotówki.

 

Tio, jak używany leasing? U dealera?

Aha już mi mówiła, że przy starszym okres leasingu się skraca, a chca mieć te 5 lat, Mazda była na 7.

Odnośnik do komentarza

No chcieli mazde, ale ubezp 3800 i kaucja 3000 ich odstraszyla. Potrzebują samochodu, bo ich się zepsuł, a nie mają teraz wolnej gotówki.

 

Tio, jak używany leasing? U dealera?

Aha już mi mówiła, że przy starszym okres leasingu się skraca, a chca mieć te 5 lat, Mazda była na 7.

 

O ile mi wiadomo, to:

a) bez problemu możesz wciąż używane auto w leasing.

b) czas trwania leasingu jest uzależniony od tego, kto Ci go udziela. Niektóre firmy w ogóle oferują tylko 5 lat.

Odnośnik do komentarza

A nie jest tak, że jak leasing ma 7 lat. A bierzesz auto 3-letnie to masz 4 lata na spłatę?

 

Nie. Przy leasingu masz wpłatę własną (czasami masz minimalną kwotę wpłaty np. 5% wartości), długość trwania leasingu i ewentualną kwotę wykupu na koniec (może to być na przykład 20% wartości całkowitej umowy). I już ;) Tio - zgadza się?

Odnośnik do komentarza

W sobotę udaję się oglądać autka. I tu się pojawia moje pytanie: zakładam że kupię w komisie furę, jak będzie z płatnošciä? Mam zabrać gotówkę czy może przelewy są akceptowane czy mam ileš tam dni po podpisaniu umowy na zapłatę? Pytanie może i słabe, ale nigdy nie miałem styczności z tym.

Odnośnik do komentarza

tio, jak ten mondziak, zadowolony?

Na razie jestem zadowolony. Wprawdzie nie działa ogrzewanie foteli ale mam nadzieję że to jakiś drobiazg (jadę na serwis). Sprzedawca był strasznie upierdliwy przy przelewie - musiałem czekać, aż przelew pojawi się na ich rachunku i cholernie mnie to wkurzało (bo czekałem kilka godzin).

W sobotę udaję się oglądać autka. I tu się pojawia moje pytanie: zakładam że kupię w komisie furę, jak będzie z płatnošciä? Mam zabrać gotówkę czy może przelewy są akceptowane czy mam ileš tam dni po podpisaniu umowy na zapłatę? Pytanie może i słabe, ale nigdy nie miałem styczności z tym.

Różnie z tym bywa - są komisy (czy autohandlarze) którzy nie przyjmują gotówki, nie maja też możliwości płatności kartą. Wówczas trzeba zrobić przelew i czekać aż przelew będzie na rachunku sprzedawcy (co w przypadku transakcji w sobotę będzie możliwe tylko gdy macie rachunki w tym samym banku).

 

A nie jest tak, że jak leasing ma 7 lat. A bierzesz auto 3-letnie to masz 4 lata na spłatę?

 

Nie. Przy leasingu masz wpłatę własną (czasami masz minimalną kwotę wpłaty np. 5% wartości), długość trwania leasingu i ewentualną kwotę wykupu na koniec (może to być na przykład 20% wartości całkowitej umowy). I już ;) Tio - zgadza się?

 

W leasingu ograniczeniem jest tylko minimalny okres leasingu (z reguły nie może on być krótszy niż 24 miesiące). Natomiast maksymalny okres nie ma ograniczeń - to kwestia porozumienia stron.

Odnośnik do komentarza

Zrobiłem przelew błyskawiczny w swoim banku. Niestety nie sprawdziłem, że mam ustawioną blokadę na 50 tys. i przelew nie przeszedł (a nie dostałem żadnej informacji o tym przy robieniu przelewu). Owszem, to nie wina sprzedawcy samochodu, że przelew szedł tak długo ale jego winą jest kompletnie niepoważne podejście do klienta. Wystawiają mi fakturę za sprzedaż samochodu. Czyli, nawet jeśli nie zapłaciłbym tej faktury to mieliby prawo na jej podstawie wszcząć wobec mnie egzekucję. W dodatku w momencie sprzedaży nie dawali mi karty pojazdu więc mieli zabezpieczenie.

Odnośnik do komentarza

Macie jakies opinie na temat Laguny 3? Chodzi mi o silnik 2.0 benzyna, 204 KM.

 

O ile się dobrze orientuje to ten sam silnik co jednostka 150konna, która uchodzi za bardzo dobrą i wytrzymałą. Mam paru znajomych ze 150konną wersją i mogą to potwierdzić. Więc dobrze traktowany powinien służyć, acz niech ktoś potwierdzi/wyprowadzi z błędu czy mowa o tym samym silniku, acz po prostu przypakowanym bo pewności nie mam.

 

Jakiego byś nie sprawdzał, sprawdzenie serwisowania, turbo, napięcia łańcucha i zużycia tychże to IMO konieczność. Zwłaszcza przy przebiegu bliżej 250k, nie wiem co obczajasz ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...