Skocz do zawartości

Motoryzacja


klinsmann

Rekomendowane odpowiedzi

Oglądałem dziś tego mondeo: http://otomoto.pl/oferta/ford-mondeo-gold-x-gwarancja-salon-pl-fv-vat-23-ID6yACUB.html

Dobra cena, niski przebieg, niezłe wyposażenie. Szukam jakichś haczyków. Niestety, nie ma historii w ASO (są tylko dwa przeglądy gwarancyjne kończące się na 40 tys. km.). Dawno nikt nim nie jeździł, na tarczach jest sporo rdzy. W środę umówiłem się na jazdę i pojadę też pewnie na przegląd do mechanika. Czy na coś wg Was warto zwrócić uwagę?

Odnośnik do komentarza

no to nie ma tragedii, to nie diezel ;)

 

co do tarcz, ja swojego grata ruszam raz na tydzien i rdza na tarczach to standard(przynajmniej tych orginalnych - przed wymiana), podjezdzasz do mechanika szlifierka i rdzy nie ma :) jak są takie objawy podejrzyj układ wydechowy - też może już posiadać ogniska rdzy jak auto dłuższy czas stało.

Odnośnik do komentarza

Dziwne, ze lewy przod tak kilka razy z bliska fotografowali - tam jest jakas ocierka?

 

Jedz koniecznie do mechanika, bo prawie 50 tysiecy od ostatniego wpisu w ksiazce to jest kupa kilometrazu, az dziwne, ze na nic wiecej nie ma dokumentacji. To jest rozumiem jakis poleasingowy woz?

 

Koniecznie uwazaj na jeden handlarski trik - nie daj sie namowic na wpisanie nizszej kwoty na fakturze niz placisz, doradcy podatkowemu chyba w sumie tej rady udzielac nawet nie wypada... ;)

Odnośnik do komentarza

Kupuję na fakturę więc kwota będzie taka jaką zapłaciłem.

W historii, którą da się wyczytać z autobaza na podstawie nr VIN są cztery uszkodzenia (kwoty napraw 7, 6, 3, 2 tys zł). Choć wiarygodność tej bazy jest słaba (porównałem jej dane zlecając raport mojego auta i było wiele błędnych informacji).

Przy oglądaniu nie dostrzegłem wgnieceń czy ocierek. Jutro zrobię jazdę testową a w czwartek pojadę do ASO na przegląd.

Samochód był własnością Sigma Banku (co może jakoś wyjaśniać niski przebieg) ale w sumie nie wiadomo co się działo z autem od ostatniego przeglądu.

Odnośnik do komentarza

ale ja pracuje w jednej z firm ubezpieczeniowych i oc% max 40-50 w górę, 100% to jakiś kosmos chyba

Te 50% o których piszesz, to chyba przy takich ubezpieczycielach jak PZU. Reszta niestety została wrzucona do jednego wora i nie ma już takiego wyboru w cennikach.

Byłem dziś przedłużyć swoje OC. Z 340 zł wskoczyło mi na 740 zł. Musiałem zmienić ubezpieczyciela z TUZ na Wartę. Tam mi wyszło 660 zł z NW. Scenic '99 1,6b, max zniżki, żadnych zwyżek.

Odnośnik do komentarza

Po przeglądzie w serwisie okazuje się, że ten samochód to jeżdżąca pułapka. Trudno wskazać, który element nie był malowany, na tylnym błotniku jest tyle szpachli, że miernik grubości lakieru nie mógł odczytać grubości. Każde drzwi pochodzą z innego samochodu (jedne w ogóle są nieoryginalne). Diagnostyka silnika wywaliła całą listę błędów.

Generalnie, nie polecam tego sprzedawcy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...