Skocz do zawartości

Motoryzacja


klinsmann

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie: zaczynam szukać autka. Interesuje mnie coś w granicach do 10 tys zł, na bank kombi- muszę zmieścić rodzinę i dwa psy. Auto z tańszymi czesciami w razie wymiany. Zasadniczo malo jezdzone bedzie. Samochodem najwiecej poruszam sie tylko w okresie letnim. Cos polecacie?

Odnośnik do komentarza

Mam Focusa Kombi w dieslu, 2005 rok, obecnie 180k km przebiegu. Do tej pory nie było nic takiego, co mógłbym uznać za jakąś typową wadę Fordów. Jedynie ostatnia moja przygoda ze świecami, chyba zresztą opisana ze dwie strony temu, była trochę kosztowna. Inne to musiałem wymieniać jedną gumową rurę, dwa osobne elementy, więc super drogo nie wyszło, bo znajdowały się zamienniki do 100 zł.

 

Mi się jeździ bardzo dobrze, bardzo komfortowo, mam fajną wersję z tempomatem, podgrzewanymi siedzeniami itp.

 

Taki model pewnie koło 10k jest obecnie wart na rynku.

Odnośnik do komentarza

Na razie jestem na etapie ogladania Oplow Astra, Skody oraz Audii A4 B5. Moja zona przypatruje sie im. Te Ople calkiem calkiem so.

 

Skody do 10K w wersji kombii, żeby nie było bombą wydatków to chyba tylko Fabia. Octavie, chociaż sam koszt utrzymania jest rozsądny, to może wymagać pewnej inwestycji, żeby doprowadzić do stanu zadowalającego.

Odnośnik do komentarza

Panowie, jeśli chciałbym odłączyć akumulator na noc, to odłączam minusową klemę i po prostu ją odkładam na bok i się niczym nie martwię? Bo im więcej czytam internet, tym mniej rozumiem działanie akumulatora...


Cel tego zabiegu: mam podejrzenie, że musi mi się skasować błąd w komputerze pokładowym i słyszałem, że to jest najprostszy sposób bez jeżdżenia po serwisach.

Odnośnik do komentarza

Kod do radia mam.

Samochód 2005 rok, więc nie wiem czy stary czy nowy. Gdzieś w necie czytałem, że ludziom tak pomagało z tym błędem.

Ale żaden z Was na pytanie nie odpowiedział :>

w Twoim modelu nie jest tak jak u mnie, że połowa akumulatora jest trudno dostępna, w tym przysłowiowy minus? imho wystarczy minus odłączyć, chociaż z drugiej strony lepiej plus i minus(do plusa jest latwy dostep)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...