Skocz do zawartości

Motoryzacja


klinsmann

Rekomendowane odpowiedzi

T-M - nie czepiaj się :). Dopiero wstałem.

 

O taką odpowiedź mi chodziło kejdzej. Dzięki. Po prostu pierwszy raz mam styczność z tymi silnikami i chodziło mi o poradę czy nie gryzie się z automatem, ale jak czytam to cały silnik jest nieciekawy...

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Moje doświadczenia motoryzacyjne zaczynają i kończą się na samochodach osobowych, jednak od jakiegoś czasu myślę o motocyklu. Nie znam się na nich kompletnie, a chciałbym najpierw określić czy opłacałby mi się taki zakup. Mam nadzieję, że ktoś tu się na motocyklach zna i będzie w stanie odpowiedzieć na kilka pytań ;)

 

- Zaznaczę na wstępie, że nie interesują mnie żadne ścigacze, bo to drogie jest i chodliwe, oraz skutery, bo chyba średnio nadają się do długich tras.

- Jaka moc wystarcza do żywej - lecz bez przesady - dynamicznej i ambitnej jazdy? Przykładowe 60KM w samochodzie ma niewiele wspólnego z fajnym przyspieszeniem, a jak wygląda to w przypadku motocykli?

- Jakiej mocy mogę się spodziewać po danej pojemności? Niestety nie we wszystkich ofertach właściciele podają ilość koni mechanicznych...

- Jakiego spalania mogę się spodziewać?

- Na co zwracać uwagę przy ewentualnym zakupie motocyklu, aby mieć ogólny pogląd na temat jego stanu technicznego i zdatności do ruchu ulicznego?

- Motocykle jakich marek są godni uwagi?

- Łatwo znaleźć części zamienne? Drogo?

- Kupować w salonie czy używany? Eksploatacja motocykla powoduje na tyle szybkie zużywanie części, że po 3-4 letnim motocyklu mógłbym się spodziewać tego, że musiałbym w niedługim czasie coś wymieniać?

- Posiadacze narzekają na komfort jazdy? ;)

Odnośnik do komentarza

Myślę, że powinieneś zainteresować sie czymś takim jak Suzuki v-strom

Wygląda to tak http://katalog-motocykli.pl/img/suzuki-v-strom-650-1.jpg

Są dwie pojemności, 650 i 1000 cm3

Generalnie prawie niczym się wizualnie nie różnią, 1000 ma dwie rury wydechowe. Jeśli jesteś duży i ciężki proponuję 1000, jeśli mniejszy i ważysz do 90 kg proponuję 650. Zresztą w polsce ciężko kupic 1000 musiałbyś jej szukać w Niemczech lub Czechach.

Na co zwracać uwagę przy kupnie motoru? Ja zawsze zwracałem uwagę na widelec, jeśli jest krzywy nie kupuj, jeśli wymieniany patrz na inne częsci, obudowę silnika ewentualne na manetki czy nie są wymieniane na nowe, na wgniecenia w baku paliwa, na podnóżki lub lusterka.

 

A i jeszcze jedno, nie wiem czy to jakieś zboczenie ale ten motor nie ma najlepszych hamulcy. Byc może to szybka przesiadka na CBRke która niemalże staje w miejscu.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem co jest, ale od kilku dni nie mogę w normalny sposób odpalić Mercedesa C200 z 2003 roku. Po przekręceniu kluczyka mogę nawet kilkadziesiąt sekund go zarzynać i nie chce zapalić. Dopiero lekkie dodanie gazu pomaga. Jak myślicie, co może być problemem?

Odnośnik do komentarza

Nie wiem co jest, ale od kilku dni nie mogę w normalny sposób odpalić Mercedesa C200 z 2003 roku. Po przekręceniu kluczyka mogę nawet kilkadziesiąt sekund go zarzynać i nie chce zapalić. Dopiero lekkie dodanie gazu pomaga. Jak myślicie, co może być problemem?

zapłon? rozusznik? swiece?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Interesuję się kupnem auta do około 11.500. Jeśli ktoś ma dostęp do dobrze zadbanej Hondy Prelude (93/94), bądź Meganki Coupe (ok. 99/00), to proszę o podanie kontaktu, bądź też linku. Aha, i czy miał ktoś do czynienia z silnikiem 1.9 Dti w Renaulcie? Czy to dobry wybór? Chyba, że polecacie coś innego za te pieniądze. Najlepiej silniczek nie duży, lecz dynamiczny.

Odnośnik do komentarza

http://otomoto.pl/alfa-romeo-156-1-8-benzyna-C8769223.html

Miał ktoś doświadczenia z taką alfą? Warta grzechu?

 

Alfa 156 :wub:

 

Osobiscie nie mialem niestety doczynienia, ale kilku znajomych opowiadalo mi o Alfie i nie byly to pozytywne slowa. Samochod jest piekny, ale nie nadaje sie na polskie drogi. Ma bardzo slabe zawieszenie i zazwyczaj jest po prostu "niedorobiony". Zawsze sie w nim cos spieprzy. Przed kkupnem trzeba go dokladnie obejrzec z kazdej strony bo mozna miec pozniej niemila niespodzianke.

Odnośnik do komentarza

http://otomoto.pl/alfa-romeo-156-1-8-benzyna-C8769223.html

Miał ktoś doświadczenia z taką alfą? Warta grzechu?

 

Alfa 156 :wub:

 

Osobiscie nie mialem niestety doczynienia, ale kilku znajomych opowiadalo mi o Alfie i nie byly to pozytywne slowa. Samochod jest piekny, ale nie nadaje sie na polskie drogi. Ma bardzo slabe zawieszenie i zazwyczaj jest po prostu "niedorobiony". Zawsze sie w nim cos spieprzy. Przed kkupnem trzeba go dokladnie obejrzec z kazdej strony bo mozna miec pozniej niemila niespodzianke.

 

Jak to mówią "każdy mężczyzna powinien mieć choć raz w życiu Alfę". Niestety opinie o tych samochodach są druzgocące. Znajomy koleżanki miał Alfę. Samochód przepiękny, ale potwornie awaryjny. Części drogie jak 150. Podobną opinię o Alfach mieli kierowcy ode mnie z pracy.

Cóż, egzemplarz egzemplarzowi nierówny. Tak jak napisał Scorp, musisz się dokładnie przyjrzeć takiemu samochodowi. Zresztą każdą używkę trzeba oglądać z każdej strony :] .

Odnośnik do komentarza

Alfa to nie badziew. To bardzo fajne, dynamiczne auto o mocno sportowym zacięciu. Ale tak samo jak "energiczne", tak i awaryjne. Wiadomo, że w każdym modelu zdarzają się samochody, które po prostu są egzemplarzami felernymi, ale jeśli ilość tych egzemplarzy przekracza połowę wypuszczonych na rynek, to znaczy, że coś jest nie tak.

 

Audi A4 to moje marzenie, a egzemplarze z silnikami 1.9 TDI to jedne z najlepszych aut wypuszczonych na rynek - zwłaszcza ze względu na silnik. Jeździłem (zostałem przewieziony bardziej) egzemplarzem w wersji kombi z 2005 roku. Jest dynamiczny, elegancki i cichutki w środku. Dla mnie rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Myślałem o Audi A4 B5,

 

Bierz 1,9 TDi 110KM (jak braknie mocy to CHIP i auto będzie hulało :) ) - silnik jak marzenie :) tylko trafić dobrą sztukę w atrakcyjnej cenie bardzo trudno :(

 

Plusów nie będę wymieniał, bo bardzo dużo

Na minus:

- kradną bardzo dużo A4 (są chyba zaraz po Passacie)

- trochę ciasne wnętrze, szczególnie z tyłu(zależy czym jeździłeś wcześniej i z jakiego robisz samochodu przesiadkę)

- zawieszenie wygodne ale drogie :(

- tryb wycieraczek (za mało ich - wolno chodzą wycieraczki )

- mniejsze prawe lusterko (bolączka grupy VAG)

 

Audi A4 to moje marzenie

 

Widzę, że nie tylko moje :)

Odnośnik do komentarza

Świeżo upieczony kierowca szuka pierwszego auta do 15k zł. Rocznik minimum 1999, nie chce jakiegoś starego auta. Silnik 1.4-1.6 (ew. 1.8 ale to chyba tylko jakiś diesel). No i must have klimatyzacja.

 

Marzy mi się Audi A3, ale jako, że mamy obecnie A6 Avant 2.0l to wiem, że może to być auto dość drogie w utrzymaniu i trochę odpuściłem.

 

Na tą chwilę mój faworyt to Ford Focus z silnikiem albo benzyna 1.6 albo 1.8 diesel. Jestem świadom rdzy. Jednego Focusa kiedyś sprzedaliśmy '99 1.6 właśnie z tego powodu :)

 

Jest coś jeszcze wartego uwagi. Kurde podobają mi się Astry II (nie bijcie, nie znam tej innej nomenklatury ;) ) ale tylko z zewnątrz, wnętrze jest takie jakieś kurde zwykłe, plastiki jakieś ch****e. Może Citroen Xsara, Peugeot 206, Skoda Fabia, Volkswagen Polo (tylko zastanawiam się czy nie będzie z utrzymaniem podobnie jak z Audi :-k ) Coś na temat tych aut, jakieś autko warte uwagi pominąłem?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...