Skocz do zawartości

Motoryzacja


klinsmann

Rekomendowane odpowiedzi

Bebok, na ch** mu Yeary czy Dunlopy, które kosztują więcej, a różnicy jeżdżąc po mieście w ogóle nie odczuje? Jakby jeździł co tydzień na deskę w góry, to tak, ale w przypadku kiedy wyjazdy w miejsca, które będą zawalone śniegiem, jest sporadycznym pląsem, to kupno Fuldy (tylko w przypadku zimówek) jest inwestycją IMO zdecydowanie lepszą.

Odnośnik do komentarza

Jako, że wciąż nie zakupiłem nowszej wersji mojego ulubionego Clio :D , nadal szukam solidnego samochodu do wożenia czterech liter na odległości nie wieksze niż 10.000 km rocznie. Obecnie interesuje mnie Mitsubishi Lancer Sportback z benzynowym silnikiem 1.8. Czy ktoś posiada lub posiadał ten samochód lub w ogóle markę? Jak wypadają oceny finkcjonalności/jakości/awaryjności samochodu? Będę wdzięczny za opinie.

 

Edyta rzecze, że w grę wchodzi zakup wyłącznie nowego samochodu.

Właśnie ten samochodzik posiadam od maja tego roku.

Mankamentem tego samochodu jest jednak wysokie spalanie w mieście. Ogólnie przy spokojnej jeździe, bez korków, spalanie na poziomie 11 litrów. Jeśli jednak pojawią się korki, bądź wciśnie się pedał gazu gwałtowniej, spalanie wzrasta do ok. 13l/100km. W zamian jednak mamy samochód duży jak na swoją klasę, z dobrym, zrywnym silnikiem, a no i ten głos jak się wkręci na obroty. No i wygląd, robi swoje. Przód samochodu to majstersztyk, na prawdę się prezentuje. Poza tym dobrze wyposażony, automatyczna klima itd. Polecam od razu założyć czujniki cofania do tyłu, ponieważ widok do tyłu jest ograniczony, jednak z czujnikami sprawdza się idealnie. Jeśli masz jakieś pytania pisz śmiało, postaram się odpowiedzieć.

Awarii żadnej nie było, samochód po pierwszym przeglądzie (2000km, taki zalecany przed dilera na wymianę oleju). Przejechane ok. 9300km.

 

Co do Golfa, ludzie chwalą sobie te turbodoładowane silniki. Mają zapewnić spalanie na poziomie silnika 1,4, a moc i przyśpieszenie na poziomie 1.8. Całkiem ładne wyglądają osiągi tego samochodu. Sam przed zakupem Lancera, zastanawiałem się nad Golfem, jednak czas oczekiwania (mówili, że ok. 4 miesiące) skutecznie mnie odstraszył.

Odnośnik do komentarza

Jako, że wciąż nie zakupiłem nowszej wersji mojego ulubionego Clio :D , nadal szukam solidnego samochodu do wożenia czterech liter na odległości nie wieksze niż 10.000 km rocznie. Obecnie interesuje mnie Mitsubishi Lancer Sportback z benzynowym silnikiem 1.8. Czy ktoś posiada lub posiadał ten samochód lub w ogóle markę? Jak wypadają oceny finkcjonalności/jakości/awaryjności samochodu? Będę wdzięczny za opinie.

 

Edyta rzecze, że w grę wchodzi zakup wyłącznie nowego samochodu.

Właśnie ten samochodzik posiadam od maja tego roku.

Mankamentem tego samochodu jest jednak wysokie spalanie w mieście. Ogólnie przy spokojnej jeździe, bez korków, spalanie na poziomie 11 litrów. Jeśli jednak pojawią się korki, bądź wciśnie się pedał gazu gwałtowniej, spalanie wzrasta do ok. 13l/100km. W zamian jednak mamy samochód duży jak na swoją klasę, z dobrym, zrywnym silnikiem, a no i ten głos jak się wkręci na obroty. No i wygląd, robi swoje. Przód samochodu to majstersztyk, na prawdę się prezentuje. Poza tym dobrze wyposażony, automatyczna klima itd. Polecam od razu założyć czujniki cofania do tyłu, ponieważ widok do tyłu jest ograniczony, jednak z czujnikami sprawdza się idealnie. Jeśli masz jakieś pytania pisz śmiało, postaram się odpowiedzieć.

Awarii żadnej nie było, samochód po pierwszym przeglądzie (2000km, taki zalecany przed dilera na wymianę oleju). Przejechane ok. 9300km.

 

Co do Golfa, ludzie chwalą sobie te turbodoładowane silniki. Mają zapewnić spalanie na poziomie silnika 1,4, a moc i przyśpieszenie na poziomie 1.8. Całkiem ładne wyglądają osiągi tego samochodu. Sam przed zakupem Lancera, zastanawiałem się nad Golfem, jednak czas oczekiwania (mówili, że ok. 4 miesiące) skutecznie mnie odstraszył.

Naczytałem się w necie dziesiątek opinii o autach rozmaitych marek i padło jednak na Golfa. Lancer ma faktycznie piękny przód, ale spalanie w miescie jest wysokie. Za wysokie. Ludziska na forum MMC piszą o silnikach 1.5. Dostępne jest to czy nie? W ofertach dilerskich w ogóle tej wersji silnika nie widzę?

Co do VW to w zasadzie jestem zdecydowany. Powstrzymam jeszcze ślinotok i poczekam na przełom roku. Mam nadzieję, że dilerom zmiękną rury i popuszczą nieco więcej niż 3-4 k od ceny katalogowej. No i chyba wezmę jednak 1.4 TSI. Pali więcej, ale ma ładne przyspieszenie, co na drodze mocno się przydaje. Dosyć już mam swego Clio, w którym wyglądałem aż po horyzont, czy jest czysto, by wyprzedzić furmankę :D

A swoją drogą czy ktoś korzystał z DSG przy silniku beznynowym VW?

Odnośnik do komentarza

Dix - moja siostra kupiła w sierpniu Octavię z silnikiem 1.4 TSI, automacik i jest bardzo zadowolona. Kopa auto ma świetnego (a ma gdzie nim jeździć, bo mieszka w Niemczech i codziennie dojeżdża 60 km do szpitala do pracy), a przy okazji nie jest jakieś paliwożerne. No chyba, że jeździsz po mieście na przełożeniu SPORT :-)

Odnośnik do komentarza

Naczytałem się w necie dziesiątek opinii o autach rozmaitych marek i padło jednak na Golfa. Lancer ma faktycznie piękny przód, ale spalanie w miescie jest wysokie. Za wysokie. Ludziska na forum MMC piszą o silnikach 1.5. Dostępne jest to czy nie? W ofertach dilerskich w ogóle tej wersji silnika nie widzę?

Co do VW to w zasadzie jestem zdecydowany. Powstrzymam jeszcze ślinotok i poczekam na przełom roku. Mam nadzieję, że dilerom zmiękną rury i popuszczą nieco więcej niż 3-4 k od ceny katalogowej. No i chyba wezmę jednak 1.4 TSI. Pali więcej, ale ma ładne przyspieszenie, co na drodze mocno się przydaje. Dosyć już mam swego Clio, w którym wyglądałem aż po horyzont, czy jest czysto, by wyprzedzić furmankę :D

A swoją drogą czy ktoś korzystał z DSG przy silniku beznynowym VW?

Wersja silnikowa 1.5 jest dostępna tylko przy wyborze sedana. W Sportbacku dostępne jest aby 1.8 benz. i 2.0tdi(od VW).

No a jeśli chodzi o spalanie, owszem, jeżdżąc w większości po mieście ciągłe wizyty na stacji benz. są dosyć uciążliwe ;)

 

A co do DSG, ja miałem doczynienia z nim w silniku VW, ale w dieslu. Skrzynia jak na automat jest niesamowita. Bardzo szybka i prawie nie odczuwalna zmiana biegów.

 

Polecam rozejrzeć się za 'promocją rocznikową'. Całkiem niezłe rabaty można skrobnąć. Z tego co widziałem to w Mitsubishi z racji tego, że jeszcze trochę i 2010 to jest promocja na rocznik 2009 z rabatem 7tys zł!

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Czy ktos z szanownych forumowiczow ma moze Jaguara X-Type? Planuje kupic sobie 6-7-letnie cacko tego typu. Diesel trzylitrowy. Z komentarzy w necie wyczytalem, ze jak na swoja mase ma strasznie dluga droge hamowania. Czy ktos jeszcze jakies mankamenty zauwazyl?

Nie lepiej od razu kupic mondeo? :keke:

 

Spoko, wiem ze jaga robia na podwoziu mondeo, ale co jag to jag :> Placi sie za brand.

Odnośnik do komentarza

Opony zakupione.

Za to zauważyłem, że skrzypi mi pedał sprzęgła. Tak jakby trzeszczała jakaś sprężynka. Spróbuję naoliwić za pomocą WD 40.

Dodatkowo zaczął mi brzęczeć prawym wywietrznik. Chyba coś się do niego dostało.

A teraz pdostawowe pytanie. Czasami wali mi zgniłymi jajami z wentylatora. Jak włączę klimę jest ok, jak sam nawiew czasami śmierdzi. Co to moze być?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...