Skocz do zawartości

Motoryzacja


klinsmann

Rekomendowane odpowiedzi

Miał ktoś styczność z Xarą Picasso? Bo znajomy mechanik mi oferuje '01 po dobrej cenie. Silnik HDI.

De Rapha pytaj :> , HDI - sa ok, ale uwazaj na kolo masowe silnika i pompe wtryskowa - obie naprawy bardzo kosztowne. Jezdzi to troche jak autobus.

 

sprzedam Forda Fieste 1.4tdci 2004r 75k przebieg

szczegoly:

http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C8875402

Smeciu :> Co to za napis na czerwonej skrobaczce w kieszeni lewych drzwi?? :>

Odnośnik do komentarza

Kurwencja mnie już łapie. :x

Już prawie tydzień gmeram w sieci i chyba jednak padnie na SUVa. Poczytałem sobie opinie netowe, tudzież jakieś kaprawe testy i wychodzi mi teraz, że Suzuki Grand Vitara będzie dobrym wyborem. Pytanie - benzyna czy ropniak? Do rozważenia też Honda CRV i Toyota RAV4, ale te ostatnie podobno są delikatniejsze na wertepach a polskie drogi są jakie są. Po lasach i górach jeździć będę mało. Zależy mi przede wszystkim na niezawodności bo po Clio mam głęboką traumę :-k

 

Edyta: już się prawie zdecydowałem na GV 5d 1.9DDiS. Pora wybrać się jazdę próbną i jak mi się spodoba to pewnie za parę miesięcy zasiądę za własnym kółkiem :-k

Odnośnik do komentarza

Akumulator moze byc juz padniety - byl wymieniany w ciagu ostatnich 3 lat? Sprawdz kontrolke na baterii - taka mala dziurka, w ktora trzeba spojrzec. Jesli nie zobaczysz zielonego koloru, to czeka Cie wymiana. Ew. alternator moze nie ladowac baterii prawidlowo podczas jazdy - wowczas koszty nieco wieksze Cie czekaja.

Odnośnik do komentarza
Kasztan to jest porazka, ani to kompakt ani SUV. Hint: lubi sie spotykac z ziomami z serwisu.

O tym Nissanie nawet nie myślę. Słyszałem i czytałem, że to badziew. Tak naprawdę, jak przejrzałem dostępne na rynku SUVy to naprawdę nieliczne mają ramę i jako tako nadają się do jazdy poza asfaltem. W zasadzie wychodzi na to, że taki SUV to obecnie badziej szpan niż zwykła funkcjonalnośc auta.

Co sądzisz o Suzuki GV Baboku? Zastanawiam się czy benzyna czy diesel (wolałbym chyba diesel) no i automat czy nie (skłaniam się ku automacie -> niestety tylko benzyna). Trochę dziwnie się czuję, wiedząc o tym, że silniki diesela do GV robią chyba Francuzi. Ta sama nacja wyprodukowała w końcu moje nędzne Clio... :-k

Odnośnik do komentarza
Kasztan to jest porazka, ani to kompakt ani SUV. Hint: lubi sie spotykac z ziomami z serwisu.

O tym Nissanie nawet nie myślę. Słyszałem i czytałem, że to badziew. Tak naprawdę, jak przejrzałem dostępne na rynku SUVy to naprawdę nieliczne mają ramę i jako tako nadają się do jazdy poza asfaltem. W zasadzie wychodzi na to, że taki SUV to obecnie badziej szpan niż zwykła funkcjonalnośc auta.

Co sądzisz o Suzuki GV Baboku? Zastanawiam się czy benzyna czy diesel (wolałbym chyba diesel) no i automat czy nie (skłaniam się ku automacie). Trochę dziwnie się czuję wiedząc o tym, że silniki diesela do GV robią chyba Francuzi. Ta sama nacja wyprodukowała w końcu moje nędzne Clio... :-k

Kaszkaj to nawet nie SUV tylko taki Crossover, kompakt na duzych kolach. Jezdzi sie nim nawet calkiem przyjemnie, bezpieczny jest ale wymierne walory tego wynalazku sa slabe.

 

Z GV nie mialem do czynienia. Z tej klasy jezdzilem tylko ostatnia RAV-ka i Volvem XC60 ale jednym i drugim za krotko zeby cos powiedziec. Jesli celujesz w SUV to koniecznie, ale to koniecznie sprawdz sobie dwie furki: Subaru Legacy Outback i Forestera. Pierwsze to uterenowiona wersja zwyklego Legacy, ktore jest baaardzo porzadnym autem klasy sredniej - dodatkowo teraz dostepnym takze ze swietnym dieslem w ukladzie boxer. Forester (niedawno weszla nowa wersja) to juz bardziej terenowka ale nadal swietna na asfalcie. Warto pojezdzic i jednym i drugim. Hint, ktory moze byc wazny 4U: Oba produkowane w Japonii.

 

Poza tym jesli juz szukasz SUV-a to mysle, ze dla spokoju sumienia (ze wybrales dobrze) sprawdz tez dwie nowosci: VW Tiguana i Forda Kuga. VW dostaniesz z naprawde swietnym polaczeniem diesla 2,0 (140 lub 170 KM) z dwusprzeglowym automatem DSG (miszczostwo sfiata w automatach).

 

Co do francuskich diesli to nie do konca wiem jak jest z ich trwaloscia ale technicznie sa naprawde dobre. Przynajmniej te ktore robi Renault. 1,5 dCi zarowno w wersji 85 jak i 105 KM sa zwawe i bardzo malo pala. I nawet przyjemnie klekocza.

Odnośnik do komentarza
Wygląda to tak że po kilkunastu próbach odpalenia rozrusznik coraz bardziej się zamula. Ale po jakimś czasie znowu próbuje odpalić normalnym tempem.

 

Jak jest wywalony akumulator to juz po 1-2 probach rozruchu bardzo muli, az w ogole przestaje krecic. Jezeli Tobie caly czas kreci, to to raczej nie jest akumulator. Moze rozrusznik pada?

Odnośnik do komentarza

No właśnie podejrzewam to. 3 tygodnie temu miałem to samo. Też byłem w Budapeszcie i samochód stał bezczynnie. Jak wróciłem, to rano pojechałem do sklepu. Spod sklepu ruszyć już nie chciał. Dodatkowo czułem pod podłogą takie jakby strzelanie powietrza. W końcu jednak zaskoczył. Teraz było gorzej, bo nie chciał odpalić w ogóle :/

 

Pocieszają mnie znajomki że to może być wina komputerka, jak to w japońcu czasem bywa. Wystarczy go zresetować. Nie wiem tylko gdzie to znaleźć pod maską.

Odnośnik do komentarza
Jesli celujesz w SUV to koniecznie, ale to koniecznie sprawdz sobie dwie furki: Subaru Legacy Outback i Forestera. Pierwsze to uterenowiona wersja zwyklego Legacy, ktore jest baaardzo porzadnym autem klasy sredniej - dodatkowo teraz dostepnym takze ze swietnym dieslem w ukladzie boxer. Forester (niedawno weszla nowa wersja) to juz bardziej terenowka ale nadal swietna na asfalcie. Warto pojezdzic i jednym i drugim. Hint, ktory moze byc wazny 4U: Oba produkowane w Japonii.

Forester mi się nie podoba, a dwa, to to, że dobrany do moich potrzeb, znajduje się już poza moim zasięgiem cenowym. Outback to samo, z naciskiem na to, że mi się nie podoba. Gdzie szukać danych na temat miejsca produkcji aut Suzuki?

 

Poza tym jesli juz szukasz SUV-a to mysle, ze dla spokoju sumienia (ze wybrales dobrze) sprawdz tez dwie nowosci: VW Tiguana i Forda Kuga. VW dostaniesz z naprawde swietnym polaczeniem diesla 2,0 (140 lub 170 KM) z dwusprzeglowym automatem DSG (miszczostwo sfiata w automatach).

VW też brałem pod uwagę, ale w przeczytanych przeze mnie testach wyraźnie zaznaczono, że to fajny samochód na asfalt i niekoniecznie do lasu. Fordowi jakoś trudno mi zaufać, ale trochę o nim poczytałem i nie budzi to mej euforii.

 

Najprościej jednak będzie pewnie ruszyć zad do salonów i powozić się owymi brykami zanim coś wybiorę. Nadal jednak najbliższy jestem Suzuki. :-k

Odnośnik do komentarza
Jesli celujesz w SUV to koniecznie, ale to koniecznie sprawdz sobie dwie furki: Subaru Legacy Outback i Forestera. Pierwsze to uterenowiona wersja zwyklego Legacy, ktore jest baaardzo porzadnym autem klasy sredniej - dodatkowo teraz dostepnym takze ze swietnym dieslem w ukladzie boxer. Forester (niedawno weszla nowa wersja) to juz bardziej terenowka ale nadal swietna na asfalcie. Warto pojezdzic i jednym i drugim. Hint, ktory moze byc wazny 4U: Oba produkowane w Japonii.

Foerster mi się nie podobaa dwa to to, że dobrany do moich potrzeb, znajduje się już poza moim zasięgiem cenowym. Outback to samo, z naciskiem na to, że mi się nie podoba. Gdzie szukać danych na temat miejsca produkcji aut Suzuki?

 

Poza tym jesli juz szukasz SUV-a to mysle, ze dla spokoju sumienia (ze wybrales dobrze) sprawdz tez dwie nowosci: VW Tiguana i Forda Kuga. VW dostaniesz z naprawde swietnym polaczeniem diesla 2,0 (140 lub 170 KM) z dwusprzeglowym automatem DSG (miszczostwo sfiata w automatach).

VW też brałem pod uwagę, ale w przeczytanych przeze nie testach wyraźnie zaznaczono, że to fajny samochód na asfa;t i niekoniecznie do lasu. Fordowi jakoś trudno mi zaufać, ale trochę o nim poczytałem i nie budzi to mej euforii.

 

Najprościej jednak będzie pewnie ruszyć zad do salonów i powozić się owymi brakami zanim coś wybiorę. Nadal jednak najbliższy jestem Suzuki. :-k

Tiguan jest w dwoch wersjach - bardziej miejskiej i bardziej terenowej. Czek it ałt..

 

huhuhu, ten dieselek w GV ma 129 KM - pocisku sie nie spodziewaj, to raczej wystarczy na znosna uzytkowa dynamike. Ale chyba tez to japonce skrecaja.

Odnośnik do komentarza

Panowie, roztrzaskałem swojego Asterixa i najprawdopodobniej bedzie szkoda calkowita. Szukam wiec czegos nowego i licze na pomoc znawcow motoryzacji - czego szukam -samochod max 2006 r., cena 35 - 40 tyś (2006 r pozwoli na 3 letni leasing). Przegladalem co jest w tych cenach na allegro i widze glownie astry, fordy i francuzy - francuzy odpadaja, astre nie wiem czy jeszcze chce wiec mysle na focusem ale w dieslu 1.6 TDCi ale widzialem tez kilka octavi 1.9 TDI - i ten samochod mnie inetresuje - jakies plusy i minusy - jak kupie auto z przebiegiem 70-80 tys km to chcialbym pojezdzic nim te 3 lata (robie okolo 25 - 30 tys rocznie) bez wiekszych stresow, ze cos sie powaznego zaraz zrypie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...