Skocz do zawartości

Motoryzacja


klinsmann

Rekomendowane odpowiedzi

1,6 THP :keke:

 

Mechanika już sobie szukaj. No i przywieź skarbonkę z Białego...

 

Kurwa, Vami, ogarnij się. Znasz takie powiedzenie - Nie miała baba kłopotu? No właśnie.

 

Za pół roku napiszesz: jebane skurwiałe, francuskie inżynierki, chuj Wam w dupe z waszymi cienkimi kanałami olejowymi do smarowania turbo!

Odnośnik do komentarza

Chodziło mi o firmę :P

 

A tak w temacie, teraz zainteresowałem się rozrządem, bo już nazbierałem na niego. Tak wiem, dość późno, ale cóż...

 

Z jednego sklepu dostałem taką wycenę:

 

Tak jak Pan napisał, rozrząd w tych samochodach wymienia się w komplecie, czyli pasek rozrządu, napinacz i rolka pośrednia, taki zestaw mamy w cenie 350zł, są to części porządnych producentów którzy dają swoje części na pierwszy montaż i do opakowań Mobisa czyli oryginału (Mobis sam produkuje głównie części nadwozia natomiast pozostałe pakuje renomowanych producentów). I tak w tym zestawie pasek jest Contiego, napinacz Gates i rolka pośrednia GMB.
Dobrze by było jeszcze podpytać mechanika u którego chce Pan to wymieniać czy preferuje wymianę z pompą wody czy nie, bo co mechanik to inaczej mówi, ja pracowałem 15lat w ASO kia i tam wymienialiśmy tylkko jak było potrzeba, to znaczy gdy było widać że gdzieś cieknie, w razie co koszt takiej pompy to dobry koreański Autox - 150zł
myślę że warto przy okzaji wymienić tez pasek klinowy (gdyż i tak go się demontuje do wymiany rorządu a po co potem się nad tym zastanawiać) - koszt 60zł dobry koreański Dongil.

 

cleardot.gif

 

A u drugiego:

 

Pasek 195 zł oryginał (3 dni oczekiwania)

140 zł zamiennik CONTI

90 zł zamiennik DONGIL

Rolka 145 zł oryginał

90 zł zamiennik GATES

Napinacz 320 zł oryginał

190 zł zamiennik GATES

 

 

 

Za oryginały rolka, napinacz, pasek wychodzi 650zł, a tam razem z pompą i klinowym bodajże 560zł - ale to zamienniki. Jak to się ma - oryginały do zamienników?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...