Skocz do zawartości

Gry historyczne ze stajni Paradoxu


Rekomendowane odpowiedzi

Aneksje dyplomatyczne, zaiwestowałem w doradców dających władcy premie do umiejętności dyplomatycznych.

Ponowię zakurzone pytanie kolegów, bo też gram na czystym i mnie ciekawi, sam bym sobie spróbował.

 

Bo o ile wiem, to w HRE jak się zajmie jakąś ziemię, to od razu prawie interweniuje cesarz...

 

 

a w dw zepute jest ponoć(polecam poczytać na oficjalnym forum):

- hordy(zawsze w stanie wojny, nie mogą przejmować ziemi, nawet odzyskiwać, kosmiczne kary do techa etc) = niegrywalne kraje

- attrition nie działa na kompa(nie wiem tylko po co zostawili opcję spalonej ziemi, skoro kary z tego ma tylko gracz), co prowadzi do tego, że Chińczycy w Tien Shanie czaili się na gracza(Timurids) armią 26 tysięcy(kiedy tam jest limit 1-3, i wysokie attrition)

- sejwy po krótkim czasie zajmują kosmiczną ilość miejsca, przez autokopiowanie się jakiś wpisów...

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Opłaca się ściągać Raferti Bugfix Mod, pod CK. Bo wiele sprzecznych opini czytałem.

 

Opłaca się, ale nie licz na to że na RBM Fatymidzi nie będą podbijać Skandynawii, a emir Sewilli Wysp Brytyjskich. Gra jest jednak dużo ciekawsza, parę nowych eventów, ulepszona jest też relacja z wasalami. Ogólnie gra się zdecydowanie lepiej i trudniej, co też ma znaczenie bo 'gołe' 1.04 było imo za łatwe :)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Za radą pezeta zainstalowałem RBM i mam jeden problem. Gra się często wysupuje. Coś z moim kompem, czy to już taka natura RBM-u.

No i pytanie, co można zrobić, aby senior dał twojemu Hrabiemu tytuł książęcy?. Raz mi się taka sytuacja zdarzyła (hrabia Neapol ->ksiestwo Kampanii) i chciałbym wiedzieć czy jest jakaś specjalny sposób na przypodobanie isę seniorowi.

Odnośnik do komentarza

Mi się nie wysypuje jakoś częściej niż gry Paradoxu mają to w zwyczaju ;) co do dostawania tytułów od seniora to niewiele mogę pomóc, ale specjalnego sposobu chyba nie ma. Ewentualnie może komp jakoś sobie notuje czy bierzesz udział w kampaniach seniora :-k ja bynajmniej nigdy od swoich seniorów nigdy nic nie otrzymałem, ale z drugiej strony rzadko pozwalam sobie na taką sytuację :P

 

BTW, jestem peżet, a nie jakiś tam pezet :P

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 2 miesiące później...

kupiłem sobie EU3 w Złotej Edycji (oprócz gołej wersji gry są również 4 dodatki), co prawda czytałem opisy poszczególnych dodatków w necie, ale nadal do końca się nie orientuję w tym, co najlepiej zainstalować... byłbym wdzięczny, jakby mi ktoś po ludzku wytłumaczył jak zainstalowanie danego dodatku bądź jego brak wpływa na rozgrywkę

Odnośnik do komentarza

Instalacja pierwszych trzech dodatków to właściwie konieczność, zwłaszcza Heir to the Throne wprowadza usprawnienia, bez których nie wyobrażam sobie teraz gry (system dynastyczny, ulepszona Rzesza), dwa wcześniejsze to głównie wydłużenie czasu gry. Co do Divine Wind, to zdania są podzielone, sam nie grałem i nie wiem za bardzo, co wprowadza. Możesz spróbować.

Odnośnik do komentarza

Nie no, oczywiście największe zmiany to Japonia, frakcje w Chinach i hordy(nieco zjebane, ale sam mechanizm jest spoko, i jak się zrobi z afrykańskich plemion hordy, a z azjatyckich hord zwykłe kraje, to się gra fajnie - nie ma kolonizacji całej afryki w XV wieku).

- wprowadzono trade range - działa jak ten od kolonizacji, z tym że zwiększa się go przez rozwój tech handlowej. Stosunek mam neutralny, czasem pomaga(jak się gram np. Azjatami, to przynajmniej Europejczycy za szybko nie zajmują całych CoTów) częściej przeszkadza, no i czasem są kwiatki(grałem kimś na bliskim wschodzie, mój najbliższy CoT to była Aleksandria, ale nie miałem do niej dostępu bo liczyło mi drogę morską, czyli dookoła Afryki. Między CoTami na wybrzeżu, a państwami z dostępem do morza liczą odległość morską....)

- Są surowce strategiczne, czyli jak jesteś liderem w produkcji albo handlu czymś, to masz określony bonus.

- AI jakby lepiej teraz ogarniało wojnę, choć czasem wkurwiające jest takie gonienie za uciekającymi oddziałami po całej mapie.

- Zjebano bitwy morskie, pojedynek kilku małych statków potrafi trwać kilka miesięcy...

- Całkiem nowy system budynków, dla mnie na plus. Wkurza to, że wszystkie zwykłe budynki niszczą się przy przejęciu prowincji. Mogłoby być tak, że powiedzmy po jednym poziomie w dół zjeżdża...

- W KOŃCU wprowadzono opcję wezwania sojuszników do walki. Ergo taka Polska nie musi się angażować w wojnę w Chinach, skoro i tak nie będzie miała jak dotrzeć. Co najważniejsze, nie traci się dzięki temu tak łatwo sojuszy. Można też dołączyć do trwającej już wojny sojuszników(ale nie pamiętam, czy tego w Ht3 nie było już)

 

Coś tam jeszcze było. Ale to już lepiej zajrzeć na forum, od siebie polecam oficjalkę

forum.paradoxplaza.com i dalej zakładka forum, sporo ciekawych informacji, chyba wszystkie mody do ściągnięcia no i dużo bardzo fajnych AARów, czyli odpowiedników tutejszych opowiadań/karier.

Odnośnik do komentarza

Okazało się, że niepotrzebnie narobiłem tyle zamieszania :). Myślałem, że jak są w pudełku dwie płyty, to na jednej jest wersja podstawowa, a na drugiej dodatki, ale dzisiaj podczas instalacji okazało się, że cała gra wraz z dodatkami była na jednej płycie, a na drugiej jakieś duperele (muzyka z gry, tapety na pulpit, itd). Zainstalowało mi więc wszystko hurtem i nie było problemu z wyborem dodatków

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...