Skocz do zawartości

If it moves, kick it


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Luty 2017

 

Bilans (Alemannia Aachen): 2-1-2, 8:10

1. Bundesliga: 9. [—]; 30 pkt, 38:37

DFB-Pokal: półfinał (FSV Frankfurt 4:0 — 1.FC Saarbrücken 2:1 — Bayer Leverkusen 4:1 — Rot-Weiss Erfurt 2:1 — Hertha Berlin ?:?)

Liga-Pokal: finał (Schalke 2:2k — Borussia Dortmund 2:1 — Bayern Monachium 0:2)

Finanse: +23.089.226€ (w ostatnim miesiącu +537.106€)

Budżet transferowy: 15.878.650€ (100% z transferów)

Budżet płac: 325.000€ (wykorzystane 221.114€)

Nagrody:

— jedenastka tygodnia: B.Matuidi (1), Pedro (1), E.Peltonen (2), G.Petrović (1), J.Rzeźniczak (1),

 

Transfery (Polacy):

 

1. Bartosz Białkowski (29, GK; Polska: 1/0) z Pogoni do Zagłębia za 1.700.000€

2. Marcin Szymański (25, DR; Polska U-21: 1/0) z Groclinu do Korony Kielce za 1.400.000€

3. Mateusz Reszka (26, DLC; Polska U-21: 2/0) z Wisły Płock do Wisły za 825.000€

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Aleksiej Piskariew (26, DC; Rosja U-19) z Tierieka do Ałanii za 3.800.000€

2. Magomied Magomiedow (29, ST; Rosja U-19) z Pogoni do Rubina za 925.000€

3. Paul Guyt (23, DLC; Holandia U-21: 20/1) z PSV do Brann za 700.000€

 

Ligi świata:

 

Anglia: Arsenal (Stuart Pearce) [+6]

Francja: Monaco (Laurent Fournier) [+3]

Hiszpania: Real Madryt (Ralf Rangnick) [+1]

Niemcy: Werder Brema (Jürgen Klinsmann) [+7]

Polska: Groclin (Jerzy Dudek) [+4]

Rosja: —

Szkocja: Celtic (Martin Jol) [+2]

Włochy: Milan (Javier Aguirre) [+3]

 

East Stirlingshire: 4. [+2]; 42 pkt, 44:36 Division Two (Darren Ferguson)

Spartak Moskwa: —; Priemier Liga (Walerij Charitonow)

 

Lech Poznań: 9. [—]; 26 pkt, 25:31; Orange Ekstraklasa (Marcin Baszczyński)

 

Ranking FIFA: 1. Brazylia (1348; Lúcio), 2. Hiszpania (1112; Quique Flores), 3. Francja (1111; Alain Casanova), 6. Rosja (893; Jurij Pierieskokow), 38. Polska (650; Waldemar Fornalik)

Odnośnik do komentarza

Marzec zaczynaliśmy meczem w Rostoku, na który zabrałem najmocniejszy skład w nadziei na sprawienie niespodzianki w starciu z jednym z mocniejszych zespołów Bundesligi. Może i tak by się stało, ale po raz kolejny zawiódł mnie Jović, który jakby starał się przekonać mnie do sprowadzenia do klubu bardziej doświadczonego golkipera.

 

Mecz zaczął się nawet całkiem udanie, gdyż w 12. minucie Peltonen zabrał piłkę Siemionowowi, objechał z nią Adlera i wpakował ją do bramki. Lecz już siedem minut później Paulus dośrodkował w nasze pole karne z lewego skrzydła, a Jović wypiąstkował piłkę wprost pod nogi Brunsa, co skończyło się wyrównującym trafieniem. W 33. minucie dla odmiany nawaliła nasza defensywa, Kwieciński rozciął ją podaniem niczym gorący nóż masło, a gola dla Hansy zdobył Lukić. Ale już przy trafieniu Dejagaha z 39. minuty wina spoczywała po stronie naszego bramkarza, który dostał strzał z dystansu w krótki róg i nawet nie drgnął.

 

Przeprowadzane przeze mnie zmiany przyniosły efekt w końcówce, gdy Schäfer prostopadłym podaniem uruchomił Gatto, który wywalczył rzut karny, zamieniony na gola przez Matuidiego. Była więc szansa na szarpnięcie i poszukanie wyrównania w ostatnich minutach meczu, lecz zmarnował ją raz jeszcze Jović, wypuszczając piłkę z rąk po rzucie rożnym i pozwalając, by Siemionow strzałem z najbliższej odległości rozstrzygnął losy tego pojedynku. Dragan zawalił trzy z czterech goli dla gospodarzy i mimo najszczerszych chęci nie mogłem dłużej na niego stawiać — w następnym meczu Alemannii na bramce stanąć miał Maściuch.

 

05.03.2017 Ostseestadion, Rostock: 28.516 widzów

BL (24/34) Hansa Rostock [6.] — Alemannia Aachen [9.] 4:2 (3:1) TV

 

12. E.Peltonen 0:1

19. S.Bruns 1:1

33. D.Lukić 2:1

39. A.Dejagah 3:1

83. B.Matuidi 3:2 rz.k.

90. I.Siemionow 4:2

 

Alemannia Aachen: D.Jović — Pedro, J.Rzeźniczak, T.Bošnjak — B.Matuidi — D.Martínez, G.Petrović, W.Lorenz (66. M.Schäfer), W.Chochłow (66. L.Bodnár) — E.Peltonen, Jonathas (57. R.Gatto)

 

MVP: Ashkan Dejagah (ST; Hansa Rostock) — 9

Odnośnik do komentarza

Po przegranej w Rostocku skrytykowałem Jovicia na łamach lokalnej prasy, ale tym razem kibice nie stanęli po mojej stronie, uważając, że Dragan jest na najlepszej drodze do odzyskania dawnej formy. Może i tak było, ale przeciwko Osnabrück zagrał Maściuch, w pierwszej połowie spisując się wręcz znakomicie, zresztą podobnie jak jego odpowiednik w bramce gości, Sippel. Jakoś trzeba było przerwać ten impas i dlatego na boisku pojawił się superrezerwowy Gatto. W 68. minucie Claudio Bruno przeprowadził solowy rajd lewym skrzydłem, uciekając dwóm goniącym go rywalom, Chochłow przyblokował Sippela, a Gatto strzałem głową zamknął centrę naszego lewego pomocnika, dając nam prowadzenie. Osiem minut późnie znów w akcji był Gatto, lecz tym razem Gasperini zdołał wybić mu piłkę spod nóg, tyle że obrona Osnabrück zaspała, co pozwoliło Peltonenowi na pokonanie bramkarza gości technicznym uderzeniem z ostrego kąta. W samej końcówce nawaliła z kolei nasza defensywa i Alex zdobył kontaktowego gola po dośrodkowaniu Díaza, ale na nic więcej naszym rywalom nie pozwoliliśmy, odnosząc ósme zwycięstwo w sezonie.

 

11.03.2017 Tivoli, Akwizgran: 31.989 widzów

BL (25/34) Alemannia Aachen [11.] — VfL Osnabrück [17.] 2:1 (0:0)

 

68. R.Gatto 1:0

76. E.Peltonen 2:0

87. Alex 2:1

 

Alemannia Aachen: A.Maściuch — Pedro ŻK (77. E.Falkeborn), J.Rzeźniczak, T.Bošnjak — B.Matuidi — D.Martínez ŻK (34. C.Bruno ŻK), G.Petrović, W.Lorenz, W.Chochłow — E.Peltonen, Jonathas (58. R.Gatto)

 

MVP: Eero Peltonen (ST; Alemannia Aachen) — 8

Odnośnik do komentarza

Efekty kadrowe moich przemyśleń przed ostatnią prostą sezonu były łatwo zauważalne. Za spore jak na Alemannię pieniądze zaklepałem sobie transfer z Dortmundu bramkarza niemieckiej młodzieżówki Thomasa Ulricha, co stanowiło jasny sygnał, że z pary Jović — Maściuch jeden raczej będzie musiał odejść z Akwizgranu. Kolejnym lipcowym wzmocnieniem, już za znacznie mniejszą kwotę, został młody prawoskrzydłowy Freiburga Stefan Klaus, przedłużyłem też do 2022 kontrakt z niezwykle utalentowanym Pedro.

 

Wyjazd do Bremy na mecz z liderem potraktowałem treningowo, bo i nikt o zdrowych zmysłach nie dawał nam najmniejszych szans choćby na remis z zespołem, który nie przegrał w Bundeslidze od prawie roku. Po kwadransie zanosiło się wręcz na ciężki łomot, gdyż Werder grał koncertowo, a my nie graliśmy wcale. W 15. minucie Cor Gillis wrzucił piłkę w pole karne z lewego skrzydła, a Falkeborn nie upilnował Talissona da Costy, który strzałem głową pokonał Maściucha. Trzy minuty później piłka znów znalazła się w naszej szesnastce, tym razem po rzucie wolnym Ferrary, gdzie Petrović dał się uprzedzić Trietiakowowi, co skończyło się golem numer dwa. Wyglądało to naprawdę źle, ale udało się nam jakoś wziąć w garść i choć w ataku właściwie nie istnieliśmy, zażarta walka w defensywie i drugiej linii, która kosztowała nas kontuzję Rizzo, zaowocowała neutralizacją przeciwnika. Przegraliśmy 0:2, ani przez chwilę nie sprawiając wrażenia, jakbyśmy byli w stanie nawiązać równorzędną walkę z murowanym faworytem do mistrzostwa.

 

18.03.2017 Weserstadion, Brema: 42.984 widzów

BL (26/34) Werder Brema [1.] — Alemannia Aachen [10.] 2:0 (2:0)

 

15. Talisson da Costa 1:0

18. W.Trietiakow 2:0

 

Alemannia Aachen: A.Maściuch — T.Bošnjak (56. T.Rizzo ŻK), J.Rzeźniczak, E.Falkeborn — M.Schäfer — D.Martínez, G.Petrović (74. D.Reck), W.Lorenz, W.Chochłow ŻK — E.Peltonen (46. R.Gatto), Jonathas ŻK

 

MVP: Wasilij Trietiakow (DC; Werder Brema) — 8

Odnośnik do komentarza

Kolejnym zawodnikiem, którego przyjście zaklepałem sobie na lipiec, był obiecujący bramkarz szwedzkiego Halmstadt, Jens Johansson.

 

Rosnącą siłę Alemannii najlepiej odzwierciedlały występy naszych zawodników na arenie międzynarodowej. Fakt, iż Stein oraz Di Lauro znaleźli się w wyjściowym składzie niemieckiej młodzieżówki, stanowił dla mnie spore zaskoczenie, natomiast fantastyczny debiut Pedro w pierwszej reprezentacji Portugalii był w pełni zasłużonym wyrazem uznania dla naszego obrońcy. Ale najwięcej powodów do zadowolenia miał niewątpliwie Kuba Rzeźniczak, jeden z najlepszych zawodników spotkania eliminacji MŚ 2018 między Polską a Włochami, wygranego przez biało-czerwonych 2:1 po golach Moskala i Adamczyka. W pozostałych meczach grupy 1. Wyspy Owcze uległy Gruzji 0:2, a Chorwacja z Bošnjakiem i Petroviciem w składzie pokonała Estonię 2:0.

 

1. Polska 10 pkt 6:2

2. Włochy 7 pkt 8:5

3. Chorwacja 7 pkt 6:4

4. Estonia 4 pkt 4:6

5. Gruzja 4 pkt 6:7

6. Wyspy Owcze 1 pkt 1:7

 

Występy piłkarzy Alemannii w reprezentacji:

— Walia U-21 — Ukraina U-21 => 1:1 [D.Kowal 7]

— Polska U-21 — Włochy U-21 => 0:1 [Ł.Mowlik 6, Ł.Lewandowski 6, W.Król 6]

— Luksemburg U-21 — Francja U-21 => 1:1 [F.Baudry 7]

— Grecja U-21 — Niemcy U-21 => 0:3 [s.Stein 7; M.Di Lauro 6, debiut]

— Chorwacja — Estonia => 2:0 [T.Bošnjak 7; G.Petrović 6]

— Norwegia — Portugalia => 1:1 [E.Falkeborn 6 — Pedro 8, MVP, debiut]

— Polska — Włochy => 2:1 [J.Rzeźniczak 8]

— Finlandia — Turcja => 1:1 [E.Peltonen 7, 1 gol]

Odnośnik do komentarza

Marzec 2017

 

Bilans (Alemannia Aachen): 1-0-2, 4:7

1. Bundesliga: 11. [-2]; 33 pkt, 42:44

DFB-Pokal: półfinał (FSV Frankfurt 4:0 — 1.FC Saarbrücken 2:1 — Bayer Leverkusen 4:1 — Rot-Weiss Erfurt 2:1 — Hertha Berlin ?:?)

Liga-Pokal: finał (Schalke 2:2k — Borussia Dortmund 2:1 — Bayern Monachium 0:2)

Finanse: +22.440.473€ (w ostatnim miesiącu -648.753€)

Budżet transferowy: 14.418.517€ (100% z transferów)

Budżet płac: 325.000€ (wykorzystane 231.975€)

Nagrody:

— jedenastka tygodnia: E.Peltonen (1)

— bramka marca: E.Peltonen (1. vs Vfl Osnabrück)

 

Transfery (Polacy): brak

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Edward Pawłow (25, AM/FC; Rosha U-19) z Łuczy do CSKA Moskwa za 5.250.000€

2. Antonio Corti (26, DLC; Włochy) z Sangiovannese do Al-Ittihad (KSA) za 1.600.000€

3. Zhu Yang (22, ST; Chiny: 4/6) z Metz do Brann za 325.000€

 

Ligi świata:

 

Anglia: Arsenal (Stuart Pearce) [+14]

Francja: Monaco (Laurent Fournier) [+7]

Hiszpania: Real Madryt (Ralf Rangnick) [+6]

Niemcy: Werder Brema (Jürgen Klinsmann) [+10]

Polska: Groclin (Jerzy Dudek) [+0]

Rosja: Lokomotiw Moskwa (Enzo Trossero) [+0]

Szkocja: Celtic (Martin Jol) [+2]

Włochy: Milan (Javier Aguirre) [+2]

 

East Stirlingshire: 4. [—]; 48 pkt, 49:41 Division Two (Darren Ferguson)

Spartak Moskwa: 4 [—]; 4 pkt, 5:2; Priemier Liga (Walerij Charitonow)

 

Lech Poznań: 6. [+3]; 32 pkt, 32:36; Orange Ekstraklasa (Marcin Baszczyński)

 

Ranking FIFA: 1. Brazylia (1342; Lúcio), 2. Hiszpania (1112; Quique Flores), 3. Francja (1111; Alain Casanova), 6. Rosja (893; Jurij Pierieskokow), 36. Polska (649; Waldemar Fornalik)

Odnośnik do komentarza

Następnym piłkarzem, który w lipcu dołączyć miał do drużyny rezerw, był napastnik Denizlisporu Ugur Arslan, którego zamierzałem sprawdzić w drugim zespole; chłopak miał potencjał, ale nie byłem pewien, czy zdoła go zrealizować.

 

Pierwszy mecz kwietnia był dla nas szczególnie ważny — Rot-Weiss Essen nie było lubiane przez naszych kibiców, a ewentualna wygrana zmusiłaby gości do rozpaczliwej walki o utrzymanie się w Bundeslidze. Wystawiłem najmocniejszy skład, co nie zdarzało się często w tym sezonie. W pierwszej połowie nasza przewaga była bardzo widoczna i zdołaliśmy ją udokumentować dwoma golami. W 16. minucie Matuidi wrzucił miękką piłkę w pole karne, a Peltonen wygrał pojedynek główkowy z D'Anną i precyzyjnym strzałem zaskoczył nienagannie do tej pory broniącego bramkarza gości. Pięć minut później Chochłow zagrał piękną, odchodzącą piłkę na długi słupek, a Martínez półwolejem z ostrego kąta podwyższył na 2:0. Ta przewaga pozwoliła nam na spokojne prowadzenie gry, ale w drugiej połowie goście zaatakowali i chwilami nie wyglądało to dla nas najlepiej. Na szczęście świetnie dysponowany był Maściuch, który popisał się kilkoma udanymi interwencjami, a robinsonada po strzale Limy w 59. minucie mogła spokojnie kandydować do miana parady miesiąca. Te trzy punkty miały dla nas wielką wartość, gdyż pozwoliły nam oddalić się na 14 punktów od strefy spadkowej, co praktycznie gwarantowało nam zachowanie ligowego bytu. Szkoda tylko, że aż dwóch zawodników okupiło je urazami — Gatto został znokautowany w walce o górną piłkę i lekarz zalecił mu dwa tygodnie odpoczynku, a Chochłow naciągnął sobie mięsień w łydce i do gry powrócić miał dopiero w maju.

 

02.04.2017 Tivoli, Akwizgran: 32.428 widzów

BL (27/34) Alemannia Aachen [12.] — Rot-Weiss Essen [16.] 2:0 (2:0) TV

 

16. E.Peltonen 1:0

21. D.Martínez 2:0

 

Alemannia Aachen: A.Maściuch — Pedro, J.Rzeźniczak, T.Bošnjak — B.Matuidi — D.Martínez ŻK, G.Petrović (63. D.Kowal), W.Lorenz, W.Chochłow (82. L.Bodnár) — E.Peltonen, Jonathas (73. R.Gatto)

 

MVP: Artur Maściuch (GK; Alemannia Aachen) — 8

 

Występy piłkarzy Alemannii w reprezentacji:

— Egipt — Ghana => 1:2 [A.Farouk 6]
Odnośnik do komentarza

Moi scouci znaleźli w Bośni obiecującego prawego pomocnika Żeljezniczara, Samira Bajramovicia, a że kosztował grosze, szybko doszedłem do porozumienia z jego klubem i Samir miał do nas dołączyć w lipcu.

 

Mecz w Leverkusen miał większe znaczenie dla gospodarzy niż dla nas, gdyż my mogliśmy zsunąć się do strefy spadkowej wyłącznie na papierze. Nic więc dziwnego, że nie było to pasjonujące widowisko, choć więcej pracy miał Maściuch, broniąc w pierwszej połowie dwa groźne strzały Seitza. W 51. minucie w końcu padła bramka, aczkolwiek w najnudniejszy z możliwych sposób — Bošnjak posłał dalekie podanie w pole karne, Rnić przewrócił szykującego się do przyjęcia piłki Martíneza, a Matuidi pewnie wykonał jedenastkę. Z prowadzenia nie cieszyliśmy się długo, gdyż na rajd z piłką zdecydował się najlepszy wśród gospodarzy Seitz, który najpierw kiwnął Pedro, potem Rzeźniczaka, a choć jego strzał zablokował rozpaczliwym wślizgiem Bošnjak, piłka trafiła pod nogi Wolla, który spokojnie posłał ją do naszej bramki. Więcej emocji w tym meczu nie było, a podział punktów w pełni usatysfakcjonował obie strony.

 

08.04.2017 BayArena, Leverkusen: 22.462 widzów

BL (28/34) Bayern Leverkusen (14.) — Alemannia Aachen [10.] 1:1 (0:0)

 

51. B.Matuidi 0:1 rz.k

57. D.Woll 1:1

 

Alemannia Aachen: A.Maściuch — Pedro (76. E.Falkeborn), J.Rzeźniczak, T.Bošnjak — B.Matuidi — D.Martínez (76. M.Johnsen), G.Petrović, W.Lorenz, L.Bodnár — E.Peltonen, Jonathas (63. U.Müller)

 

MVP: Blaise Matuidi (DM; Alemannia Aachen) — 7

 

Mógłbyś pokazać profil Rzeźniczaka?

 

Jakub Rzeźniczak 2017

Odnośnik do komentarza

Przed meczem z HSV nawiedziła nas plaga kontuzji, która poważnie przetrzebiła mi zespół. Najgorzej wyszedł na tym Falkeborn, który z rozwalonym kolanem wypadł na dwa miesiące z gry. Miesięczna przerwa czekała Müllera, który skręcił nogę w kostce, oraz Gatto, który na pierwszym treningu po wyleczeniu wcześniejszego urazu, naderwał sobie ścięgno w pachwinie. Natomiast Archipow, który miał usiąść na ławce w najbliższym spotkaniu, wpadł twarzą na słupek i musiał przerwać treningi na tydzień. W tej sytuacji szansę debiutu z ławki otrzymać miał nasz kolejny wychowanek, Włoch Di Girolamo.

 

Samo spotkanie rozczarowało. Goście błyskawicznie objęli prowadzenie po błędzie grającego bardzo niepewnie Bošnjaka, a potem cofnęli się do defensywy, której nasi napastnicy nie byli w stanie sforsować. Znów rozczarował Jonathas, który ostatniego gola dla Alemannii zdobył w grudniu, a do tego na początku drugiej połowy Martínez naciągnął sobie ścięgno podkolanowe, dołączając do zwiększającego się grona pacjentów doktora Mangelsa. Na całe szczęście mieliśmy już na koncie tyle punktów, by nie obawiać się spadku nawet mimo dołka formy. Tak więc zarezerwowane dla nas przez media miejsce w 2. Bundeslidze przypadło w udziale pierwszemu spadkowiczowi, Eintrachtowi Trier.

 

15.04.2017 Tivoli, Akwizgran: 31.146 widzów

BL (29/34) Alemannia Aachen [10.] — Hamburger SV [9.] 0:1 (0:1)

 

6. F.Bartolini 0:1

 

Alemannia Aachen: A.Maściuch — Pedro, J.Rzeźniczak, T.Bošnjak — B.Matuidi — D.Martínez (54. C.Bruno), G.Petrović, W.Lorenz, L.Bodnár (66. Z.Obradović) — E.Peltonen, Jonathas (66. L. Di Girolamo)

 

MVP: Víctor Manuel García (DL; Hamburger SV) — 8

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...