Skocz do zawartości

If it moves, kick it


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Listopad 2016

 

Bilans (Alemannia Aachen): 2-2-0, 9:3

1. Bundesliga: 13. [+2]; 18 pkt, 20:23

DFB-Pokal: ćwierćfinał (FSV Frankfurt 4:0 — 1.FC Saarbrücken 2:1 — Bayer Leverkusen 4:1 — Rot-Weiss Erfurt ?:?)

Liga-Pokal: finał (Schalke 2:2k — Borussia Dortmund 2:1 — Bayern Monachium 0:2)

Finanse: +18.900.537€ (w ostatnim miesiącu +254.140€)

Budżet transferowy: 5.828.921€ (100% z transferów)

Budżet płac: 220.000€ (wykorzystane 199.227€)

Nagrody:

— bramka listopada: E.Peltonen (2.; vs. Schalke 04)

 

Transfery (Polacy): brak

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. David Blomkvist (28, SW/DC; Szwecja: 4/0) z Wigan do Malmö FF za 1.000.000€

2. Alexandre (26, GK; Brazylia U-21: 2/0) z São Paulo do IFK Göteborg za 240.000€

3. Ali Zaytoun (22, ST; Jordania: 14/4) z Baqa'a do Brann za 160.000€

 

Ligi świata:

 

Anglia: Arsenal (Stuart Pearce) [+12]

Francja: Lens (Jean-Luc Ettori) [+1]

Hiszpania: Mallorca (José Mourinho) [+2]

Niemcy: Werder Brema (Jürgen Klinsmann) [+3]

Polska: Groclin (Jerzy Dudek) [+4]

Rosja: Lokomotiw Moskwa (Enzo Trossero) [+14] (M)

Szkocja: Celtic (Martin Jol) [+1]

Włochy: Juventus (Agostinho Tibaudi) [+2]

 

East Stirlingshire: 6. [+3]; 18 pkt, 23:24 Division Two (Darren Ferguson)

Spartak Moskwa: 3. [-1]; 52 pkt, 49:35; Priemier Liga (Walerij Charitonow)

 

Lech Poznań: 9. [+2]; 23 pkt, 21:27; Orange Ekstraklasa (Marcin Baszczyński)

 

Ranking FIFA: 1. Brazylia (1405; Paulo Autuori), 2. Hiszpania (1150; Quique Flores), 3. Francja (1114; Alain Casanova), 5. Rosja (1000; Aleksandr Korieszkow), 48. Polska (600; Waldemar Fornalik)

Odnośnik do komentarza

Ta, jasne

 

1 grudnia trzyletni kontrakt z Alemannią podpisał Nicky Adler; nasz doświadczony napastnik zgodził się na rolę rezerwowego, co wszystkim w klubie jak najbardziej odpowiadało.

 

Wisła Kraków w trzecim meczu fazy grupowej Pucharu UEFA przegrała na własnych śmieciach 0:2 z Deportivo.

 

Grudzień zaczynaliśmy wyjazdowym meczem w Berlinie. Na bramce kontuzjowanego Maściucha zastąpił Jović, a poza tym w składzie, który rozbił Schalke, nie przeprowadzałem żadnych zmian. Przez pierwsze pół godziny wszystko trybiło zaskakująco dobrze, a obrońcy Herthy popełniali szkolne błędy. W 15. minucie zostawili przed bramką Laštůvki zupełnie niekrytego Peltonena, który bez trudu doszedł do centry Jonathasa z prawego skrzydła i dał nam prowadzenie. Osiem minut później Bodnár posłał ostrą centrę na krótki słupek, defensywa gospodarzy zupełnie się pogubiła i Brazylijczyk strzałem głową podwyższył na 2:0.

 

Potem wszakże niepewna gra w obronie udzieliła się i nam. Po pół godzinie gry Konopka sfaulował w szesnastce Kalinina, a rzut karny na kontaktowego gola zamienił Pappalardo. W przerwie pocieszyłem Marka, że każdemu może się zdarzyć taka wpadka, ale widziałem, że chłopak to bardzo przeżywa; tydzień temu zaczynałem już myśleć, że Rzeźniczak może mieć problemy z wywalczeniem miejsca w wyjściowej jedenastce, ale reprezentant polskiej młodzieżówki był jednak zbyt niedoświadczony, by grać równe mecze tydzień w tydzień.

 

Gdy Konopka schodził z boiska, gospodarze świętowali już wyrównanie po rzucie rożnym Pappalardo i strzale głową Mèxesa. Mecz zrobił się nieprzyjemnie wyrównany i momentami wyglądało na to, że zamiast jednego punktu obejdziemy się smakiem. W 87. minucie Martínez cudownie kiwnął Mamiedowa i wrzucił piłkę w pole karne, Kortua zablokował Peltonena i wybił ją przed pole karne, gdzie czekał Matuidi, który zaskoczył Laštůvkę precyzyjnym uderzeniem z 25 jardów. Zwycięstwo było nasze — przez całe pięć minut, kiedy to Obradović przewrócił w polu karnym Insou, a mój niedawny podopieczny z reprezentacji Rosji, Jewgienij Kalinin, odebrał je nam celnym strzałem. Wynik, który przed meczem brałbym w ślepo, teraz przyjąłem z wielkim rozczarowaniem.

 

04.12.2016 Olympiastadion, Berlin: 37.144 widzów

BL (16/34) Hertha Berlin [12.] — Alemannia Aachen [13.] 3:3 (1:2) TV

 

15. E.Peltonen 0:1

23. Jonathas 0:2

31. M.Pappalardo 1:2 rz.k.

52. Ph.Mèxes 2:2

87. B.Matuidi 2:3

90+2. J.Kalinin 3:3 rz.k.

 

Alemannia Aachen: D.Jović — Pedro, M.Konopka (54. K.Schöneberg), T.Bošnjak — B.Matuidi — D.Martínez, G.Petrović, W.Lorenz, L.Bodnár (68. Z.Obradović) — E.Peltonen, Jonathas (68. R.Gatto)

 

MVP: Blaise Matuidi (DM; Alemannia Aachen) — 8

Odnośnik do komentarza

Ja nawet z zasłużonymi piłkarzami po 30 podpisuje najwyżej 2letnie kontrakty. Często zdarza się, że choć w poprzednim sezonie byli ważnymi zawodnikami pierwszego składu to w kolejnym przegrywają konkurencję z młodszymi i z dnia na dzień tracą miejsce w składzie. To trochę błąd FMa, że starsi zawodnicy są mało przydatni.

Odnośnik do komentarza

Podczas przygotowań do meczu z Eintrachtem Trier zaczepił mnie znajomy dziennikarz z prośbą o komentarz do wypowiedzi niejakiego Andrei Mandorliniego, który uznał za właściwe skrytykowanie mnie osobiście i całego zespołu. Gdy wyjaśniono mi, że jest to trener tegoż Eintrachtu, który w ten sposób usiłuje motywować swój zespół, stwierdziłem, że jeśli o mnie chodzi, drużyna, która wygrała jeden mecz z szesnastu, doskonale odnajdzie się w drugiej lidze. Jak się okazało, miałem świętą rację.

 

Zagraliśmy niemalże niezmienionym składem, gdyż załamanemu Konopce pozwoliłem wcześniej pojechać na święta do rodzinnego Zawiercia, a w jego miejsce szansę debiutu otrzymał inny nastolatek, Tommaso Rizzo. Miałem nosa co do niego, gdyż dziewiętnastoletni Włoch rozegrał świetny mecz i mógł być w pełni zadowolony ze swego debiutu. Goście mieli jeden pomysł na zdobycz punktową — połamać nogi jak największej liczbie piłkarzy z Akwizgranu, zanim sędzia ich rozpracuje. Na ich nieszczęście arbiter nie był głupi, już w 22. minucie wyrzucił za drugą żółtą kartkę Louadja i skierował Eintracht na drogę ku zagładzie.

 

Ostre strzelanie zaczęliśmy po pół godzinie gry, gdy Rizzo zabrał piłkę Zeiberlinshowi i podał ją do Jonathasa, który strącił ją na wolne pole, pozwalając Peltonenowi na plasowany strzał tuż przy słupku. Tak naprawdę wszakże do pracy wzięliśmy się w drugiej połowie i w 49. minucie Jonathas zdobył swojego setnego ligowego gola z podania Martíneza. Cztery minuty później ta sama para powtórzyła wcześniejszą akcję, a 3:0 oznaczało, że Trier już tego meczu nie ma prawa zremisować. Podkreślił to po chwili Lorenz, petardą z 30 jardów zaskakując bramkarza gości. Potem trochę przysnęliśmy, czego efektem był honorowy gol Hunta, zdobyty przy wydatnej pomocy Jovicia, który minął się w powietrzu z piłką wrzuconą przez Vasarę z prawego skrzydła. Moje wrzaski zza linii bocznej obudziły zespół i w 69. minucie po pięknej, solowej akcji wynik na 5:1 ustalił Šimić. Na pomeczowej konferencji nie omieszkałem życzyć purpurowemu z wściekłości Mandorliniemu wielu sukcesów w 2. Bundeslidze.

 

10.12.2016 Tivoli, Akwizgran: 32.420 widzów

BL (17/34) Alemannia Aachen [13.] — Eintracht Trier [18.] 5:1 (1:0)

 

22. S.Louadj (ET) cz.k.

30. E.Peltonen 1:0

49. Jonathas 2:0

53. Jonathas 3:0

60. W.Lorenz 4:0

66. A.Hunt 4:1

69. T.Šimić 5:1

 

Alemannia Aachen: D.Jović — Pedro, T.Rizzo, T.Bošnjak — B.Matuidi ŻK — D.Martínez (70. C.Bruno), G.Petrović, W.Lorenz, W.Chochłow ŻK (70. L.Bodnár) — E.Peltonen (61. T.Šimić), Jonathas

 

MVP: Jonathas (ST; Alemannia Aachen) — 9

Odnośnik do komentarza
Pos   | Team                     | Pld   | Won   | Drn   | Lst   | For   | Ag    | G.D.  | Pts   
1st   | Werder Bremen            | 17    | 11    | 6     | 0     | 34    | 14    | +20   | 39    
2nd   | Borussia Dortmund        | 17    | 12    | 2     | 3     | 33    | 12    | +21   | 38    
3rd   | Bayern München           | 17    | 9     | 4     | 4     | 28    | 17    | +11   | 31    
4th   | VfB Stuttgart            | 17    | 7     | 8     | 2     | 30    | 21    | +9    | 29    
5th   | Hansa Rostock            | 17    | 7     | 8     | 2     | 21    | 15    | +6    | 29    
6th   | Hamburger SV             | 17    | 8     | 4     | 5     | 28    | 23    | +5    | 28    
7th   | Schalke 04               | 17    | 7     | 5     | 5     | 25    | 20    | +5    | 26    
8th   | VfL Bochum               | 17    | 7     | 5     | 5     | 27    | 24    | +3    | 26    
9th   | Alemannia Aachen         | 17    | 5     | 7     | 5     | 28    | 27    | +1    | 22    
10th  | FC St. Pauli             | 17    | 5     | 6     | 6     | 21    | 22    | -1    | 21    
11th  | Bayer Leverkusen         | 17    | 5     | 6     | 6     | 19    | 22    | -3    | 21    
12th  | 1.FC Nürnberg            | 17    | 7     | 0     | 10    | 20    | 25    | -5    | 21    
13th  | Rot-Weiss Oberhausen     | 17    | 5     | 6     | 6     | 16    | 22    | -6    | 21    
14th  | Hertha Berlin            | 17    | 6     | 2     | 9     | 19    | 24    | -5    | 20    
15th  | Rot-Weiss Essen          | 17    | 4     | 3     | 10    | 26    | 33    | -7    | 15    
16th  | Borussia Mönchengladbach | 17    | 3     | 5     | 9     | 13    | 23    | -10   | 14    
17th  | VfL Osnabrück            | 17    | 4     | 1     | 12    | 19    | 31    | -12   | 13    
18th  | Eintracht Trier          | 17    | 1     | 2     | 14    | 10    | 42    | -32   | 5     

Odnośnik do komentarza

Spadek :pa: . Dziewięć punktów straty do 3. miejsca, tyle co nic imo :> .

 

Podążając za Twoim tokiem myślenia, osiem punktów przewagi nad 16. miejscem to również tyle co nic :> .

 

Szklanka wody widzę, że tradycyjnie w połowie pusta ;)

Odnośnik do komentarza

W ostatnim meczu grupowym Pucharu UEFA Wisła wygrała w Belgradzie z OFK 2:0 po golach Petasza i Kowalskiego. Choć zdobyła tyle samo punktów co drugi i trzeci zespół swej grupy, niekorzystny bilans bezpośrednich spotkań sprawił, że Biała Gwiazda zakończyła rozgrywki na czwarty miejscu.

 

Otrzymałem formalną propozycję objęcia reprezentacji Szwecji, którą bez wahania odrzuciłem.

 

Ostatnim meczem 2016 roku było prestiżowe spotkanie z Borussią Mönchengladbach. Do bramki wrócił na nie Maściuch, który wygrał walkę z Joviciem o miejsce w wyjściowym składzie. Zaraz też miał okazję do świetnej interwencji po strzale Nigeryjczyka Okaki, pokazując, że z refleksem u niego wszystko w porządku. Po kwadransie gry przetestowany został też Fabiański, gdy Peltonen zgrał piłkę przed bramkę do Jonathasa, a Brazylijczyk nie dał polskiemu bramkarzowi najmniejszych szans. Eero mógł też podwyższyć na 2:0, lecz Fabiański pięknie obronił jego strzał z półobrotu.

 

Uraz Martíneza zmusił mnie do posłania w bój Johnsena, co niestety osłabiło nasze lewe skrzydło i w drugiej połowie gra się wyrównała. W 77. minucie Polanski przytomnie zagrał piłkę przed bramkę do Okaki, który uderzył z woleja w samo okienko, Maściuch nawet nie drgnął i zrobiło się 1:1. Przez ostatni kwadrans spotkania goście skutecznie neutralizowali nasze ataki, przeciętną zmianę dał Gatto, który grał znacznie słabiej niż w 2. Bundeslidze, i mecz zakończył się podziałem punktów.

 

18.12.2016 Tivoli, Akwizgran: 32.427 widzów

BL (18/34) Alemannia Aachen [9.] — Borussia Mönchengladbach [16.] 1:1 (1:0) TV

 

17. Jonathas 1:0

77. S.Ch.Okaka 1:1

 

Alemannia Aachen: A.Maściuch — Pedro, T.Rizzo, T.Bošnjak — B.Matuidi — D.Martínez (37. M.Johnsen), G.Petrović, W.Lorenz (84. M.Schäfer), W.Chochłow — E.Peltonen, Jonathas (64. R.Gatto)

 

MVP: Alexandre (MR; Borussia Mönchengladbach) — 8

Odnośnik do komentarza

W pierwsze święto obudził mnie dzwonek telefonu. Nie był to wszakże spóźniony Gwiazdor, tylko prezes Paris-SG, pan Pierre Blayau, który miał dla mnie propozycję objęcia jego zespołu. Miałem zarabiać siedmiokrotnie więcej niż w Alemannii, na transfery otrzymać 75.000.000€, a na wynagrodzenia 650.000€ tygodniowo. Gdy bardzo uprzejmie udzieliłem mu odmownej odpowiedzi, w słuchawce rozległo się stłumione "Merde", po czym rozmówca rozłączył się bez pożegnania. Cóż, Francuzi...

 

Grudzień 2016

 

Bilans (Alemannia Aachen): 1-2-0, 9:5

1. Bundesliga: 11. [+2]; 23 pkt, 29:28

DFB-Pokal: ćwierćfinał (FSV Frankfurt 4:0 — 1.FC Saarbrücken 2:1 — Bayer Leverkusen 4:1 — Rot-Weiss Erfurt ?:?)

Liga-Pokal: finał (Schalke 2:2k — Borussia Dortmund 2:1 — Bayern Monachium 0:2)

Finanse: +16.325.266€ (w ostatnim miesiącu -2.384.757€)

Budżet transferowy: 10.001.685€ (75% z transferów)

Budżet płac: 220.000€ (wykorzystane 223.476€)

Nagrody:

— jedenastka tygodnia: Jonathas (1), B.Matuidi (1), G.Petrović (1), T.Rizzo (1)

— piłkarz grudnia: Jonathas (3.)

 

Transfery (Polacy):

 

1. Adam Kokoszka (30, DC; Polska: 15/0) z Al-Sadd do Malmö FF za 250.000€

2. Jakub Adamczyk (17, DM; Polska) z Łuczu do Dinama Moskwa za 3.000€

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Władisław Kudriawcew (22, MC; Rosja: 3/0) z Krylji Sowietow do Torpeda Moskwa za 4.200.000€

2. Aleksandr Niestierienko (21, MC; Rosja) z Szynnika do Łucza za 4.100.000€

3. Siergiej Kisliak (29, DM/MLC; Białoruś: 35/5) ze Spartaka Moskwa do Dinama Moskwa za 3.800.000€

 

Ligi świata:

 

Anglia: Arsenal (Stuart Pearce) [+10]

Francja: Monaco (Laurent Fournier) [+0]

Hiszpania: Barcelona (Joaquín Caparrós) [+0]

Niemcy: Werder Brema (Jürgen Klinsmann) [+1]

Polska: Groclin (Jerzy Dudek) [+4]

Rosja: —

Szkocja: Rangers (Alex McLeish) [+1]

Włochy: Milan (Javier Aguirre) [+1]

 

East Stirlingshire: 6. [—]; 22 pkt, 27:29 Division Two (Darren Ferguson)

Spartak Moskwa: —; Priemier Liga (Walerij Charitonow)

 

Lech Poznań: 9. [—]; 26 pkt, 25:31; Orange Ekstraklasa (Marcin Baszczyński)

 

Ranking FIFA: 1. Brazylia (1539; Paulo Autuori), 2. Hiszpania (1142; Quique Flores), 3. Francja (1097; Alain Casanova), 5. Rosja (998; Aleksandr Korieszkow), 38. Polska (628; Waldemar Fornalik)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...