Skocz do zawartości

If it moves, kick it


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Kontrakt mu sie konczy po tym sezonie?

P.S. Te 50% przy kazdym transferze to Twoje zabiegi negocjacyjne?

 

Niestety tak. Próbowałem go zepchnąć za przyzwoite pieniądze, ale tylko się obraził, twierdząc, że nie chce nigdzie z Alemannii odchodzić.

50% to u mnie standard, zwłaszcza u młodych zawodników - nawet jeśli przeoczę jakąś perełkę, to przynajmniej na niej zarobię.

Odnośnik do komentarza

A kontrahenci chętnie przystaja na taka klauzule, czy musisz opuszczac z kwoty transferu? Bo szczerze - nigdy nie probowalem z tymi procentami :)

 

W 06 99% oferentów nie ma nic przeciwko tej klauzuli, zwłaszcza jeśli rozkładam im płatność na raty.

 

Bo u Vetra strzelił focha i nie strzelał :-k

 

U Vetra też bym strzelił focha ;P

Odnośnik do komentarza

Tak myślę, że za czymś małym się teraz rozejrzę.

 

A Peltonen nadal strzela ...

 

A czemu miałby nie strzelać?

 

Bo u Vetra strzelił focha i nie strzelał :-k

 

Troszeczkę mieszacie, panowie :P Mój "Aero", a ten profowski to zupełnie inna para trampek - Eero u mnie się wypiął na KuPS, bo klub był "za mało ambitny" jak dla niego, a Peltonen tutejszy pragnie zostać, co udowadnia strzelaniem bramek, acz po prostu chce za dużo kasy :P

 

U Vetra też bym strzelił focha

 

:ssij: Wtedy bym zastosował podobny manewr, co w przypadku Krula - rezerwy i karanie za każdy przejaw nieprofesjonalnego zachowania. O!

Odnośnik do komentarza

Ano tru, Bundesliga a liga fińska to dwa różne światy

 

W Veikkausliidze nie ma problemów ze sprowadzaniem dobrych zawodników, a z utrzymaniem ich na dłużej. Taki przypadek Sacharowa to niestety wyjątek (chociaż w jego przypadku na pewno swój udział miała długa kontuzja).

Odnośnik do komentarza

Losowanie 1. rundy Pucharu Niemiec w końcu przebiegło po naszej myśli i trafił nam się wyjazd do Frankfurtu nad Menem na pojedynek z trzecioligową drużyną FSV Frankfurt. Łatwy przeciwnik był mile widziany, gdyż nasza kadra została poważnie osłabiona powołaniami na finałowy turniej ME U-19 — z klubu wyjechali bowiem Gatto, Baudry, Duchemin oraz nieoczekiwanie młody bramkarz Michael Weber.

 

Naszym drugim i ostatnim sparingpartnerem przed pierwszym meczem o stawkę była szwajcarska Bellinzona. Rywal nie zawiesił nam zbyt wysoko poprzeczki, nawet kontuzja rezerwowego bramkarza i ustawienie w bramce prawego pomocnika Bodnára nie pomogły mu w wyrównaniu obrazu gry. Następnym sprawdzianem przed ligą miał być już mecz w ćwierćfinale Pucharu Ligi.

 

18.07.2016 Tivoli, Akwizgran: 2.504 widzów

TOW Alemannia Aachen [bL] — Bellinzona [sUI] 6:0 (3:0)

 

5. W.Lorenz 1:0

7. Jonathas 2:0

17. E.Peltonen 3:0

51. S.Stein (AA) knt.

55. N.Adler 4:0

79. M.Schäfer 5:0

85. M.Schäfer 6:0

Odnośnik do komentarza

A kontrahenci chętnie przystaja na taka klauzule, czy musisz opuszczac z kwoty transferu? Bo szczerze - nigdy nie probowalem z tymi procentami :)

W 06 99% oferentów nie ma nic przeciwko tej klauzuli, zwłaszcza jeśli rozkładam im płatność na raty.

Provident się znalazł. U mnie nie ma tak lekko i jak jakiś gołodupiec raty proponuje to go spławiam. Faktem jednak jest, że wtedy owe 50% wcale nie tak prosto wyłudzić :> A ze swej strony, kupując młodzież, zawsze oferuję klubom 25% wartości transferu z mojego klubu.

Odnośnik do komentarza
A ja kupujac staram sie uniknac jakichkolwiek dodatków %, nawet, jeśli miałbym troche przepłacić.

 

W małym klubie bez kasy % to jedyny sposób na wzmocnienia.

 

Profciu, a czym sie kierujesz przy wyborze kandydata? Znaczenie+współpraca+znajomość języka?

 

Przy zakupach do zespołu? Kluczowymi atrybutami dla pozycji, na której zamierzam go obsadzić. Przy czym na starcie skreślam zawodników bez determinacji i kłótliwych

 

Występy piłkarzy Alemannii w reprezentacji:

— Francja U-19 — Walia U-19 => 0:0 [F.Baudry 6, M.Duchemin 6]

— Włochy U-19 — Anglia U-19 => 0:1 [R.Gatto 7]

— Niemcy U-19 — Włochy U-19 => 2:0 [R.Gatto 6]

— Macedonia U-19 — Francja U-19 => 0:3 [M.Duchemin 7; 1 gol]

 

Kolejnym zawodnikiem, który opuścił Alemannię, był jej do niedawna podstawowy bramkarz, Martín Herrera (27. GK; Urugwaj U-21: 21/0) [104-73-54-0, 7.12; 5s], którego sprzedaliśmy do meksykańskiego Atlante za okrągły 1.000.000€ (50%), choć 200.000€ z tej sumy trafiło do jego poprzedniego klubu, Babelsbergu.

 

23 lipca czekał nas najtrudniejszy sprawdzian od wielu lat. W ćwierćfinale Pucharu Ligi mieliśmy się zmierzyć z jedną z bezapelacyjnie najmocniejszych drużyn Bundesligi, Schalke 04. O ile w przedzie o nic się nie martwiłem, defensywnie zmuszony zostałem do trzech eksperymentów na raz. Na bramce wskutek kontuzji Jovicia stanął młody Maściuch, na środku obrony z braku transferów na tę pozycję zostawiłem Jovanovskiego, a kontuzjowanego Schöneberga zastąpił debiutant Pedro. Takie ustawienie mogło przynieść każdy wynik, od 5:0 do 0:5 — przy czym ten drugi koniec skali był o wiele bardziej prawdopodobny.

 

Naszpikowana gwiazdami jedenastka Schalke usiadła na nas od pierwszego gwizdka sędziego, ale — i to było pierwsze pozytywne zaskoczenie tego dnia — nasi niedoświadczeni obrońcy i młody bramkarz spisywali się więcej niż poprawnie. Pod naporem rywali ugięliśmy się, lecz nie pękliśmy, i zaczęliśmy śmielej próbować akcji ofensywnych. W 9. minucie Peltonen zaatakował lewym skrzydłem, jego dośrodkowanie trafiło na głowę Jonathasa, Robinson odbił piłkę wprost pod nogi Lorenza i nieoczekiwanie objęliśmy prowadzenie. Teraz mecz rozkręcił się na całego, świetnie dysponowany Maściuch zaliczał jedną genialną interwencję za drugą, szybko wyrastając na kandydata do gry w bramce Alemannii nawet po powrocie Jovicia. W 20. minucie Robinson wybił piłkę na środek boiska, gdzie przejął ją Petrović i zagrał w pole karne do niekrytego Jonathasa, a Brazylijczyk błysnął świetną techniką, podcinając piłkę nad bramkarzem Schalke i podwyższając na 2:0. Mimo starań rywali w pierwszej połowie wynik nie uległ już zmianie.

 

W przerwie uprzedzałem chłopaków, że mecz absolutnie nie jest jeszcze rozstrzygnięty, ale to, co zrobiło z nami Schalke, całkowicie mnie zaskoczyło. W 50. minucie Kaká dośrodkował z prawego skrzydła na długi słupek, Jukić sięgnął piłki głową i było już tylko 2:1. Wznowiliśmy grę, szybko straciliśmy piłkę, która znów trafiła do Kaki, ten zszedł z nią do środka i technicznym uderzeniem pokonał Maściucha. Dwie akcje, dwa gole, mecz zaczynał się od nowa. Schalke uzyskało zdecydowaną przewagę, szukając zwycięskiego trafienia, ale nasza obrona po raz trzeci pękać nie zamierzała. Zacząłem przeprowadzać zmiany, wymieniając nieobecne skrzydła naszej drugiej linii, ale do końca spotkania byliśmy już zespołem słabszym. Najważniejszy był wszakże wynik, a on po 90 minutach brzmiał 2:2 i o awansie decydowały rzuty karne. W Alemannii nieskutecznie strzelali Lorenz i Pedro, w Schalke Mascherano i Baroni nie dali rady świetnemu Maściuchowi. W piątej serii najpierw do piłki podszedł Jukić, lecz Maściuch wyciągnął się jak struna i odbił jego strzał w bok, a moment później Jonathas z zimną krwią pokonał Robinsona i naszpikowany gwiazdami europejskiego formatu zespół z Gelsenkirchen pożegnał się z Pucharem Ligi.

 

23.07.2016 LTU Arena, Düsseldorf: 51.467 widzów

LP ĆwF Alemannia Aachen [bL] — Schalke 04 [bL] 2:2 (2:0; 3:2k)

 

9. W.Lorenz 1:0

20. Jonathas 2:0

50. D.Jukić 2:1

51. Kaká 2:2

 

Karne: J.Mascherano o., B.Matuidi 1:0, O.Martins 1:1, W.Lorenz o., Kaká 1:2, L.Bodnár 2:2, M.Baroni o., Pedro o., D.Jukić o, Jonathas 3:2

 

Alemannia Aachen: A.Maściuch — Pedro, Z.Jovanovski, T.Bošnjak — B.Matuidi ŻK — D.Martínez (70. M.Johnsen), G.Petrović (79. D.Reck), W.Lorenz, A.Franco ŻK (57. L.Bodnár) — E.Peltonen, Jonathas

 

MVP: Davor Jukić (MR; Schalke 04) — 8

Odnośnik do komentarza
Profciu, a czym sie kierujesz przy wyborze kandydata? Znaczenie+współpraca+znajomość języka?

Przy zakupach do zespołu? Kluczowymi atrybutami dla pozycji, na której zamierzam go obsadzić. Przy czym na starcie skreślam zawodników bez determinacji i kłótliwych

Ekhm, chodziło mi o kapitana :P

Odnośnik do komentarza

Występy piłkarzy Alemannii w reprezentacji:

— Włochy U-19 — Hiszpania U-19 => 2:2 [R.Gatto 7, 1 gol]

— Francja U-19 — Holandia U-19 => 4:0 [F.Baudry 8, 1 asysta; M.Duchemin 7, 1 asysta]

 

Jeden z moich scoutów wybrał się do Afryki Północnej i znalazł tam prawdziwą perełkę, młodziutkiego Abdallaha Farouka (17, ST; Egipt: 1/0), który mimo młodego wieku miał już za sobą debiut w dorosłej reprezentacji Egiptu. Negocjacje z działaczami Zamalku okazały się bardzo łatwe i już następnego dnia Farouk zameldował się w Akwizgranie, zaś konto jego macierzystego klubu wzbogaciło się o 350.000€.

 

W półfinale Pucharu Ligi trafiliśmy na wicemistrza Niemiec, Borussię Dortmund. Wyszliśmy przeciwko niej z Schäferem zamiast poobijanego w poprzednim spotkaniu Lorenza. Pierwsza połowa stanowiła kserokopię poprzedniego meczu — gospodarze ostro nas gnietli, a my od czasu do czasu wyprowadzaliśmy ciosy zza podwójnej gardy. Znów świetnie grała nasza defensywa, w której tym razem nie miałem prawa nikogo wyróżniać, a do tego znacznie aktywniej zagrała druga linia. W 26. minucie Matuidi zagrał niezobowiązująco w pole karne, a tam do piłki doszedł Peltonen i półwolejem po koźle posłał ją w długi róg bramki gospodarzy. Kibice Borussii nie wierzyli własnym oczom, gdy Alemannia poszła za ciosem, stosując pressing na całej długości boiska. Po dziesięciu minutach Petrović zabrał piłkę Hendrickxowi i zagrał ją lewym skrzydłem do Peltonena, Eero podał ją po ziemi przed bramkę, a Jonathas mimo asysty obrońcy wpakował ją do siatki.

 

Naszym celem na drugą połowę było uniknięcie powtórki z Düsseldorfu i choć momentami robiło się gorąco pod naszą bramką, a Pedro parokrotnie interweniował cokolwiek niepewnie, gospodarze nie byli w stanie pokonać Maściucha. Dopiero na kwadrans przed końcem spotkania Wolters świetnie przerzucił piłkę na prawe skrzydło, Bode zagrał ją za plecy Bošnjaka, a Barlay zdobył kontaktowego gola. Gra trójką obrońców sprawiała, że takie sytuacje były nieuniknione, ale było to świadomie podjęte ryzyko. Co ważniejsze, opłaciła się też nasza gra na czas, gdyż Borussia nie zdołała wyrównać i zapewniliśmy sobie miejsce w finale, zarabiając przy okazji 925.000€. Miał to być dopiero czwarty finał krajowego pucharu w historii klubu.

 

26.07.2016 Westfalenstadion, Dortmund: 81.742 widzów

LP PF Borussia Dortmund [bL] — Alemannia Aachen [bL] 1:2 (0:2)

 

26. E.Peltonen 0:1

37. Jonathas 0:2

75. S.Barlay 1:2

 

Alemannia Aachen: A.Maściuch — Pedro, Z.Jovanovski, T.Bošnjak — B.Matuidi — D.Martínez, G.Petrović (80. D.Reck), M.Schäfer, A.Franco (68. L.Bodnár) — E.Peltonen (68. N.Adler), Jonathas

 

MVP: Diego Martínez (ML; Alemannia Aachen) — 9

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...