Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny [FM 2009]


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Testuję sobie różne ustawienia mentalności graczy. Gram sobie 5 razy ten sam mecz trybem S&L, po czym zmieniam ustawienia i znów ten sam mecz... Myślicie, że porównanie w taki sposób wyników będzie miarodajne? Wiem, że nie do końca, ale to chyba najkrótszy dobry sposób. Tylko zastanawiam się jeszcze, czy dobrze zrobiłem, że jest to mecz sparingowy Wisła -Chelsea...

Odnośnik do komentarza
Mam do was następujące pytanie :

 

Gram z kolegą w FMa 09 w multiplayerze, ja gram A.S. Saint-Etienne a on gra Nancy . Na początku kluby były w miarę równe (finansowo i kadrowo) jednak jak zobaczyłem że on ma transfery na styczeń zatwierdzone na 40 mln + do tego może jeszcze wydac kolejne 10 (w ratach) a ja nie mam nic to aż mi się odechciało grac . Czy kupienie piłkarzy za 50 mln w ratach przy stanie konta 15 mln odbije się na nim w przyszłych sezonach czy raczej nie ? Ja mam tylko zatwierdzony transfer Zuculiniego (on m.in. F.Gago) . Warto dalej grac ? Tj. czy mam jakieś szanse na rywalizacje z nim ? Czy lepiej zmienic kluby /

IMHO jesli byly wyrównane, to albo jakis sugar daddy sie w SE pojawil, albo koles gmera w edytorze (kto hostuje?). No chyba, ze ma zaklepane te transfery, a kasy na nie nie ma ;)

A czy jest sens grac? Hmm, jesli granie w FMa sprawia Ci przyjemnosc, to jasne ;)

Odnośnik do komentarza
Testuję sobie różne ustawienia mentalności graczy. Gram sobie 5 razy ten sam mecz trybem S&L, po czym zmieniam ustawienia i znów ten sam mecz... Myślicie, że porównanie w taki sposób wyników będzie miarodajne? Wiem, że nie do końca, ale to chyba najkrótszy dobry sposób. Tylko zastanawiam się jeszcze, czy dobrze zrobiłem, że jest to mecz sparingowy Wisła -Chelsea...

 

Nie sądzę, za mała próbka. Ze 100 powtórzeń byś musiał zrobić, a najlepiej 1000.

Odnośnik do komentarza

Nie, nie zgadza się, niestety. Zmienne warunki to każde konkretne zagranie, celne lub nie, każda decyzja sędziego i zawodnika, błędna lub nie, każde starcie o piłkę, i ich wpływ na kondycję, morale, stan murawy... Kilka prób to wyłącznie dane anegdotyczne, jeżeli szukasz wiarygodnych wyników, n powtórzeń musi iść w setki, by spłaszczyć element losowy i jego wpływ na przebieg meczu.

Odnośnik do komentarza

Witam,

 

Jak wiadomo kazdy grajac w Fm'a, pomijajac patch'e, lubi miec aktualna baze danych, gdzie uwzglednione sa najnowsze transfery, ktore pozwalaja na w miare realistyczna rozgrywke. Bodajze na poczatku Lutego otrzymalismy od zespolu CMRev update bazy danych, ktory naprawde byl wykonany solidnie, choc znalazlo sie tam kilka niedopracowan, ale z uwagi na ogrom pracy, ktory trzeba wlozyc w aktualizacje bazy danych, mozna sobie te niedociagniecia poprawic, ktorych i tak nie bylo duzo.

Przechodzac do sedna sprawy, ludzie zajmujacy sie uaktualnianiem bazy danych, podjeli probe "zatrzymania" tendencji odchodzenia wiekszosci solidnych zawodnikow z ligi polskiej do ligi czeskiej, bulgarskiej itp. Mozna powiedziec, ze to im sie udalo, tylko, ze przy tym powiekszyli budzety klubow, gdzie np. Jagielonia na starcie gry miala do wykorzystania jeszcze w budzecie placowym ponad 100 tys zl. tygodniowo(realne to nie jest:P).

Nastepna sprawa jest na samym poczatku rozgrywki mozliwosc kupowania np. do Wisly Ireneusza Jelenia, co w relanym swiecie jest wiadomo na ta chwile nie mozliwe(a przeciez chcemy, zeby gra zblizala sie ku realizmowi:P).

 

Po dlugich testach udalo mi sie osiagnac zadowalajace efekty, gdzie pilkarze masowo "nie emigruja" za granice(zdarzaja sie wyjatki, no ale normalnie tez tak bywa:P), nastepnie wybierajac np. Legie nie bedziemy sie juz denerwowac, ze na naszej liscie potencjalnych zakupow sa pilkarze, ktorzy nigdy nie spojrzeliby na Lige Polska, a co dopiero mieliby tu grac. Poprawilem przy tym reputacje niektorych zawodnikow, budzety klubow i ich reputacje, wartosci odpowiadajace rozgrywka np. League Standard, a takze umiejetnosci niektorych pilkarzy(nie duza ilosc, byli to ci, ktorzy najczesciej "emigrowali" do Czech:P). W zamian dostalismy, tak jak w realnym swiecie, "handel" pilkarzami w obrebie ligi polskiej, z kraju wyjezdzaja tylko najlepsi, a nie jak bylo, ze "pol Czech" to Polacy:).

 

Jezeli ktos jest zainteresowany co do wymiany spostrzezen to zapraszam do dyskusji. Moze ma ktos ciekawe wnioski, odnosnie tego wszystkiego.

Odnośnik do komentarza

Jedynym, co nasuwa mi się po przeczytaniu Twojego posta jest to, że jedynie opisałeś krótko efekt Twoich prac, zamiast dać nam przepis, jak go osiągnąć. Plus może jakieś screeny, dane. Temat ten akurat mnie interesuje, więc chętnie zobaczę coś więcej.

Odnośnik do komentarza
Jedynym, co nasuwa mi się po przeczytaniu Twojego posta jest to, że jedynie opisałeś krótko efekt Twoich prac, zamiast dać nam przepis, jak go osiągnąć. Plus może jakieś screeny, dane. Temat ten akurat mnie interesuje, więc chętnie zobaczę coś więcej.

 

Napisalem jak to osiagnac, co trzeba zmienic.... A co Ci po screenach, co chcialbys zobaczyc??? Jakie dane.???

Odnośnik do komentarza

W FM 09 zaczeło ostatnio bez przyczyny wywalać mnie do windowsa, gram sobie a tu nagle wywalenie bez żadnego raportu o błędach poprosu wychodzi z gry, niedzieje się to w tym samym momencie ani w tym samym czasie od rozpoczencia gry (może wywalić po 5 a nawet po 20 minutach gry) wiecie może od czego może być to spowodowane?? moze pomoże reinstalacja gry ale w takim wypadku jak zachować savy z gry gdzie one są bo nigdzie niemoge znaleźć????

Odnośnik do komentarza
Jedynym, co nasuwa mi się po przeczytaniu Twojego posta jest to, że jedynie opisałeś krótko efekt Twoich prac, zamiast dać nam przepis, jak go osiągnąć. Plus może jakieś screeny, dane. Temat ten akurat mnie interesuje, więc chętnie zobaczę coś więcej.

 

Napisalem jak to osiagnac, co trzeba zmienic.... A co Ci po screenach, co chcialbys zobaczyc??? Jakie dane.???

Słowo "poprawiłem" nie mówi mi za dużo. Napisałeś co trzeba zmienić, ale nie napisałeś o ile, na ile. Pytanie "a co Ci po screenach" mocne ;). Zaczynam się zastanawiać czy napisałeś po to żeby się wszystkim pochwalić, czy po to, by rozwiązać problem z polską ligą.

 

Przede wszystkim- screeny transferów polskich klubów po jednym, dwóch sezonach na urlopie. Wydawało mi się, że to podstawa. Plus oczywiście dane co pozmieniałeś i na ile. Takie informacje mogą znacznie pomóc w opracowywaniu polskich lig twórcom dodatków.

Odnośnik do komentarza
Jedynym, co nasuwa mi się po przeczytaniu Twojego posta jest to, że jedynie opisałeś krótko efekt Twoich prac, zamiast dać nam przepis, jak go osiągnąć. Plus może jakieś screeny, dane. Temat ten akurat mnie interesuje, więc chętnie zobaczę coś więcej.

 

Napisalem jak to osiagnac, co trzeba zmienic.... A co Ci po screenach, co chcialbys zobaczyc??? Jakie dane.???

Słowo "poprawiłem" nie mówi mi za dużo. Napisałeś co trzeba zmienić, ale nie napisałeś o ile, na ile. Pytanie "a co Ci po screenach" mocne ;). Zaczynam się zastanawiać czy napisałeś po to żeby się wszystkim pochwalić, czy po to, by rozwiązać problem z polską ligą.

 

Przede wszystkim- screeny transferów polskich klubów po jednym, dwóch sezonach na urlopie. Wydawało mi się, że to podstawa. Plus oczywiście dane co pozmieniałeś i na ile. Takie informacje mogą znacznie pomóc w opracowywaniu polskich lig twórcom dodatków.

 

Spokojnie nie wiedzialem, o co Ci chodzi. Napisalem to wszystko, zeby oczywiscie sie pochwalic, ale i tez, zeby pokazac, ze jest to mozliwe:) Wszystko sporzadze i wrzuce przy odpowiedniej mozliwosci.

A co do screenow to moge Tobie dac, ale wartosci, o ktore zmeinilem to oczywiscie NIE napisze, jezeli ktos chce do update'a, poniewaz tworzy to niech sie odzywa:P, a moge jeszcze bardziej pomoc, bo ciekawe wnioski mi sie nasunely.Kilka dni nie poszlo na marne.

Odnośnik do komentarza
W FM 09 zaczeło ostatnio bez przyczyny wywalać mnie do windowsa, gram sobie a tu nagle wywalenie bez żadnego raportu o błędach poprosu wychodzi z gry, niedzieje się to w tym samym momencie ani w tym samym czasie od rozpoczencia gry (może wywalić po 5 a nawet po 20 minutach gry) wiecie może od czego może być to spowodowane?? moze pomoże reinstalacja gry ale w takim wypadku jak zachować savy z gry gdzie one są bo nigdzie niemoge znaleźć????

Wiecie może. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...