Skocz do zawartości

Przytułek hipochondryka


Dix__

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj obudziłem się z potwornym bólem pleców :/ Bolały mnie cały dzień, ból jest skoncentrowany głównie mniej więcej nad biodrami, na środku pleców, ale promienieje na całe plecy. Wieczorem wziąłem gorącą kąpiel i wygrzałem się w wannie - przeszło. Dziś rano jednak znowu obudziłem się z bólem.

Czy to może być przewianie?

 

Dodatkowo zaczął mnie boleć brzuch połączony z biegunką :/

 

Jeszcze gorączka i grypa żołądkowa jak się patrzy

Odnośnik do komentarza

Mieliście rację, zbadał mnie lekarz fakt - wirus grypy żołądkowej. Niestety ból pleców to ból nerki :(

Dziś oddałem mocz do badania i czekam na wyniki.

 

Edit : Wyniki potwierdziłe - to nerka :/ Mam antybiotyk i leżeć :/ Przed Sylwestrem zrobić nowe badania i wskażą czy mogę gdzieś pójść :/

Odnośnik do komentarza

Właśnie wróciłem od dentysty. Od kilku dni mocno bolała mnie górna lewa siódemka. Lekarz ząb zatruł i w połowie stycznia czeka mnie kanałowe leczenie.

 

8 lat temu miałem kanałowe leczenie jedynki i pamiętam niesamowity ból w trakcie zabiegu. To było coś strasznego. Oczywiście boję się dentysty, ale tamten ból powaliłby każdego. Pogadałem z paroma osobami i one twierdzą, że taki zabieg jest raczej bezbolesny, bo jest na znieczuleniu.

 

Tutaj mam pytanko - czy ktoś z Was miał ostatnio kanałowo robiony ząb (właśnie okolice siódemki)? Boli, czy przy znieczuleniu nic wielkiego się nie odczuwa?

Odnośnik do komentarza

A miałeś najpierw zatruwany ząb i znieczulenie w trakcie zabiegu?

 

Bo ta moja jedynka przed 8. laty to sama obumarła i do dentysty poszedłem w momencie, w którym już mi zciemniała. Z tego co pamiętam, nie miałem wtedy zatrucia, bo ząb był martwy. Tylko dlaczego tak cholernie mnie bolało? :(

Odnośnik do komentarza

Cóż, mam pewien problem, od jakiegoś czasu miewam dziwne pieczenie w lewej ręce, na całej długości, uczucie jest dosyć nietypowe , jakby ktoś gasił papierosa na całej długości ręki, głównym ośrodkiem bólu jest, to może zabrzmieć dziwnie ale żyła :P. Generalnie zaczęło się z rok temu na jednej z mocno zakrapianych(oryginalnym) alkoholem imprez, teraz pieczenie te nie wraca nie częściej niż raz na miesiąc, i nie na dłużej niż 5 sekund.

Odnośnik do komentarza

Tutaj mam pytanko - czy ktoś z Was miał ostatnio kanałowo robiony ząb (właśnie okolice siódemki)? Boli, czy przy znieczuleniu nic wielkiego się nie odczuwa?

Niestety, leczenei kanałowe boli a konkretnie boli czyszczenie i "prostowanie" kanału przed jego wypełnieniem. Wiele zalezy od tego jaki dentysta to robi. Mozna to robić "po chamsku" i wtedy pacjent naprawdę może odlecieć w kosmos a można to robić delikatnie, zwracając uwagę na doznania pacjenta i wtedy jest to stosunkowo łatwe do przeżycia, choć bardzo nieprzyjemne.. Niestety, wyprostowanie kanału jest bardzo istotne do pełnego jego wypełnienia a od całkowitego wypełnienia kanału zależne czy leczenie będzie skuteczne. Doświadczenie stomatologa jest w tym wypadku bezcenne. W Wawie mogę taką osobę polecić. Znam równeiż takiego lekarza we Wrocku. Mogę także odradzić konowała w Tarnowie.

Odnośnik do komentarza

Miałem znieczulenie w trakcie zabiegu i właśnie nie za bardzo rozumiem dlaczego mnie tak bolało :-k. Najgorsze było dojście do kanału, później poszło z górki.

A miałeś robione RTG w trakcie zabiegu?

Miałem robione przed i po zabiegu, aby sprawdzić czy kanał jest dobrze wypełniony. Powyżej masz wypowiedź eksperta, już chyba nie mam nic do dodanie w tej kwestii. ;)

Odnośnik do komentarza

Ja osobiście pamiętam jak pani doktor mi czyściła kanał takim "wyciorem" i bólu nie czułem, co najwyżej było to nieprzyjemne. Ogólnie nie wspominam tego gorzej niż jakąkolwiek inną wizytę u dentysty :)

bo wszystko zależy od fachowca. Ja też nie narzekałem podczas leczenia kanałowego. Było nieprzyjemnie ale nie tak, że ból był nie do wytrzymania

Odnośnik do komentarza

Pół roku temu miałem robione dwa zęby kanałowo. Będąc na fotelu podczas pierwszego kanału po kilkunastu minutach zapytałem kiedy zacznie coś robić? No i kiedy wreszcie zacznie boleć? :keke: W drugim przypadku było podobnie, choć wiedziałem kiedy zaczął, bo już wiedziałem co będzie robił :)

 

Obawiałem się, nastawiłem się na ból, a poszło wręcz przyjemnie. Oglądałem tv i odpowiadaliśmy z dentystą na pytania :keke: Akurat dwa razy byli Milionerzy :D

Oczywiście wszystko na znieczuleniu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...