Skocz do zawartości

Przytułek hipochondryka


Dix__

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MitnickMike

Dix mam pytanie (tutaj odpowiesz mi szybciej niż na gg :P ), ta maść Arcalen wyeliminowała ból z kostki, dzisiaj wróciłem znowu do wysiłku fizycznego i... mam ból w łydce (na której to dostałem wysypki znowu po tym Arcalen'ie). Ból wydaje się umiejscowiony pod mięśniami brzuchatymi łydki ale powyżej ścięgna achillesa (np mogę przysiady robić ale już podskoki na tej nodze sprawiają ból). Polecisz coś innego? :>

Mam wrażenie, że bez wizyty u ortopedy się nie obędzie niestety a znowu mi szkoda czasu, bo to dzień wyjęty z życiorysu :/

Odnośnik do komentarza

Panowie, pytanie z innej beczki. Jakie efekty uboczne może spowodować wypicie alkoholu w trakcie przyjmowania zastrzyków? Wiem, że nie jest to wskazane, a wręcz nawet zakazane, ale chciałbym się dowiedzieć co takiej osobie może grozić. Zastrzyki przypisane są z powodu zapalenia oskrzeli.

Przypomniałeś mi kawał, w którym to do lekarza przychodzi baba i pyta czy od kropli walerianowych w ciążę mozna zajść. Lekarz nato rzecze, iż ważne jest ile lat ma ten Walerian :>

 

Powyższe, wbrew pozorom, bardzo ma się do twego pytania, gdyż nie napisałeś co to za zastrzyki :>

 

Dix mam pytanie (tutaj odpowiesz mi szybciej niż na gg :P ), ta maść Arcalen wyeliminowała ból z kostki, dzisiaj wróciłem znowu do wysiłku fizycznego i... mam ból w łydce (na której to dostałem wysypki znowu po tym Arcalen'ie). Ból wydaje się umiejscowiony pod mięśniami brzuchatymi łydki ale powyżej ścięgna achillesa (np mogę przysiady robić ale już podskoki na tej nodze sprawiają ból). Polecisz coś innego? :>

Mam wrażenie, że bez wizyty u ortopedy się nie obędzie niestety a znowu mi szkoda czasu, bo to dzień wyjęty z życiorysu :/

Idź do ortopedy. Przydałoby się USG zrobić. No i wrzuć na luz z tym treningiem :>

Odnośnik do komentarza

Panowie, pytanie z innej beczki. Jakie efekty uboczne może spowodować wypicie alkoholu w trakcie przyjmowania zastrzyków? Wiem, że nie jest to wskazane, a wręcz nawet zakazane, ale chciałbym się dowiedzieć co takiej osobie może grozić. Zastrzyki przypisane są z powodu zapalenia oskrzeli.

Przypomniałeś mi kawał, w którym to do lekarza przychodzi baba i pyta czy od kropli walerianowych w ciążę mozna zajść. Lekarz nato rzecze, iż ważne jest ile lat ma ten Walerian :>

 

Powyższe, wbrew pozorom, bardzo ma się do twego pytania, gdyż nie napisałeś co to za zastrzyki :>

 

Neloren. Pielęgniarka powiedziała, że ilość jaką przyjmuję (1200 ml co 24h)to po prostu końska dawka. Mam 184 cm wzrostu, 86 kg wagi.

 

Czytając o tym leku natrafiłem na ciekawy komentarz:

 

na wigilię skończyłam 6 - dniową kurację po 2 - razy dziennie co 12 godzin domięśniowo zastrzyki neloren mialam 18 godzin przerwy i wypiłam alkochl tj . w boże narodzenie . w drugi dziń świąt bolało mnie gardło i dostałam grzybicy calej jamy ustnej zażyłam sumamed 3tabletki po 1 dziennie tj .do niedzieli.od tej pory czuje się bardzo zle i chodzę po lekarzach ktuży nie mogą mi pomuc moje objawy to po 3 dniach od przyjecia tych leków miałam skoki ciśnienia i pulsu byłam cala blada i osłabiona piekło mni w klatce piersiowej i suchość jamy ustnej .kręciło mi się w głowie w obecnej chwili czuję mrowienie w całym ciele i w ustach nie mam siły przewrucić się na drugą stronę i czuję jak skaczą mi mięśnie gdy się poruszam to wydaje mi się że chodzę po gwożdziach gdyz cierpną mi kończyny górne i dolne a jak mówię to w ustach też drętwieje mi język i podniebienie oraz cała krtań . byłam u neurologa i innych lekaży ,robiłam badania i nic .bardzo się boję że to jest jakiś trwały skutek uboczny tych leków bardzo proszę nich ktoś mi pomoże . czy te antybiotyki i alkohol mogły mi poszkodzić , czy to mi przejdzie bo to już trwa przeszło 2 tygodnie

 

http://www.ilekarze.pl/leki/N/neloren/

 

Myślę, że to rozwiewa moje wszelkie wątpliwości. :roll:

Odnośnik do komentarza

Z uciążliwą bezsennością/trudnościami z zasypianiem/budzeniem się (jak już zasnę, a jest to przeważnie nad ranem, to śpię z 6-8h jak niemowlaczek i nie budzi mnie nawet najgłośniejszy budzik w domu :|) do jakiego lekarza uderzać i po co? Jak na razie byłem u lekarza w przychodni, który skierował mnie do neurologa. Jest jakaś inna droga? Może mieć to związek z bardzo wysokim ciśnieniem? (170/110 w trakcie leczenia accupro 2x10mg to nihil novi sub sole u mnie, lekarz w przychodni zmienił mi acu na exforge, pół tabletki dziennie)

 

Jest jakiś sposób na zasypianie? Naprawdę męczy mnie już ten problem, niedługo myślę rozpocząć pracę, więc muszę mieć pewność, że będę mógł spokojnie położyć się i zasnąć. Potrafię bowiem przeleżeć, zupełnie jak dzisiaj, 5 godzin nocą w łóżku i pomimo odczucia zmęczenia i klejących się oczu i nadal nie zasnąć... Herbatki ziołowe nie dają żadnego efektu. Jest sens sięgać przynajmniej doraźnie, dopóki nie będę miał wystawionej jakiejś konkretnej diagnozy po tabletki nasenne bez recepty (o ile jakieś są)?

Odnośnik do komentarza

Lekarz mówił, że gdybym od razu po urazie przyszedł to zaczynał bym znów grać w piłkę. Ja jednak od 3 tygodni miałem nadzieję, że przejdzie. Po wczorajszym meczu stwierdziłem, że nie ma sensu i trzeba coś z tym zrobić. Na chwilę obecną 6 tygodni to minimum. Bezwgzlędny zakaz gry w piłkę, a nawet mniejszego obciążania nogi. Więc rada dla Was, poczujecie kłócie w mięśniu, takie rwanie itd, od razu odpoczynek na dłuższy czas od piłki. Nie ma sensu na siłę grać.

Odnośnik do komentarza

Dostałeś jakieś tabletki/maść/żel/cokolwiek czy zalecił Ci jedynie odpoczynek? :>

IMO odpoczynek jest podstawą. Mówiłem ci to już panie MM :> a ty wciąż szukasz cudownych leków...

 

głupie takie pytanie na męskim forum...

 

czy poziom FSH, LH, testosteronu i prolaktyny można badać w dowolnym dniu cyklu?

to kompletnie nie mój krąg zainteresowań :> ale wydaje mi się, że można zmierzyć w dowolnym dniu cyklu

po prostu w rózne dni cyklu różne są inne normy poziomu hormonów (LH i FSH) i kwita

gineklodzy mają stosowne wykresy a myślę, że i w necie dałby się je znaleźć

Odnośnik do komentarza
Gość MitnickMike

No i gdyby kózka nie skakała... Po dzisiejszym sparingu gdzie dynamiczniej wykonałem kilka mocniejszych low-kicków noga nie nadawała się do użytku. Jutro mam umówioną wizytę u klubowego ortopedy. Zobaczymy co powie, coach stwierdził że majowe zawody mam raczej z czapki w tym momencie ale zobaczymy co jutro powie "szpecjalista" :]

 

Słuchajcie drogie dzieci doktora Dixa - odpoczynek to podstawa :]

Odnośnik do komentarza

A więc biorę już jakiś czas (15 dni) ten Aknenormin i po kontrolnym badaniu krwi wyszedł mi spadek Leukocytów z 4,5 na 3,5. W ulotce jest napisane, że może nastąpić spadek liczby białych krwinek, ale aż tak duży po ledwo 2 tygodniach? A ja mam to brać 8 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Gość MitnickMike

No i zaliczyłem w sobotę wizytę u rehabilitanta-ortopedy. Mam przerwane włókna mięśniowe pomiędzy ścięgnem achillesa a łydką. Założyli mi plastry stabilizujące (zmiana co tydzień) + mam wpieprzać aspirynę 2x w tyg + okłady z lodu codziennie. 4 tyg i po sprawie. Podobno :>

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...